Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 15 Sty 2018 11:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Martinuss w wikipoście jest link do grafiki z instrukcją przewalutowań. Pytanie jaką kartę lepiej brać, jeśli tylko jedną - to zależy gdzie najczęściej będziesz używać. Jeśli w strefie euro, to oczywiście kartę EUR, jeśli poza strefą euro (nie licząc Wielkiej Brytanii) to karta USD. Co do płatności, to warto poczytać ten wątek, bo ludzie opisywali jakie mieli przeliczniki i wychodziło, że np. płacenie kartą EUR czy USD w GBP wychodziło drożej niż jakby się zapłaciło kartą PLN. Ja osobiście mam również mam 3 karty, bo nic mnie na razie nie kosztują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#842 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:01 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
trocha napisał(a):
? Przelewałem kilkukrotnie eur i usd z t-mobile do kantoru aliora i nigdy nie było problemów mimo, że miałem puste konto PLN... Przecież to nie jest przelew zagraniczny. Coś się w ostatnim czsie zmieniło?

Dla nowej bankowości internetowej to niestety przelew zagraniczny (dla starej wydaje mi się, że też tak było), ale teraz wyświetla się prognozowana kwota prowizji (która ostatecznie nie zostanie pobrana, bo w rzeczywistości to przelew wewnętrzny):
Załącznik:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 18.37 KiB | Obejrzany 1686 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:25 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@BarneyGF własnie wykonałem przelew w USD z t-mobile (nowy system) do kantoru nie mając środków na koncie PLN ale tez nie pokazało mi żadnej prognozy prowizji...

Załącznik:
Przechwytywanie.ng.PNG
Przechwytywanie.ng.PNG [ 26.15 KiB | Obejrzany 1651 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#844 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:31 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Już wiem - miałem zapisany jeszcze w starej bankowości szablon z T-mobile do kantoru w USD jako przelew zagraniczny (prawdopodobnie tak się tylko dało). Natomiast w nowej bankowości można zrobić przelew krajowy w USD i wtedy nie pokazuje informacji o prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Kashpir napisał(a):
@Martinuss w wikipoście jest link do grafiki z instrukcją przewalutowań. Pytanie jaką kartę lepiej brać, jeśli tylko jedną - to zależy gdzie najczęściej będziesz używać. Jeśli w strefie euro, to oczywiście kartę EUR, jeśli poza strefą euro (nie licząc Wielkiej Brytanii) to karta USD. Co do płatności, to warto poczytać ten wątek, bo ludzie opisywali jakie mieli przeliczniki i wychodziło, że np. płacenie kartą EUR czy USD w GBP wychodziło drożej niż jakby się zapłaciło kartą PLN. Ja osobiście mam również mam 3 karty, bo nic mnie na razie nie kosztują.


Chyba jednak tak zrobię że USD + EUR.
Jaką kartą najlepiej opłaca się płacić na Ukrainie? USD? :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:03 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
Tak.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez michzak, 15 Sty 2018 20:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tam, gdzie EUR kartą w EUR
Tam, gdzie GBP, kartą w GBP
Tam, gdzie PLN, kartą w PLN
W reszcie miejsc: USD

Zapoznaj się z informacją od @Kashpir nowy-kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048?start=120#p560299
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 17 Sty 2018 15:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kashpir napisał(a):
@Cicha_Woda no właśnie, przelew robiłem dopiero drugi raz, ale odniosłem takie samo wrażenie. Prowizję obok pokazywało 0,00 zł więc zakładam, że gdyby były jakieś opłaty to zostałbym poinformowany. Liczę, że w takim wypadku nie będzie też opłat po stronie odbiorcy - bank portugalski. Ale bardziej komfortowo czułbym się, gdybym mógł zaznaczyć OUR.

Tak informacyjnie - dzisiaj dostałem potwierdzenie od odbiorcy, że przelew - w kantorze z opisem SHA-pilny - dotarł i nie było po ich stronie opłat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#849 PostWysłany: 28 Sty 2018 22:51 

Czy ktoś przelewał USD zakupione w Alior Kantor na konto walutowe w Mbank? Jakieś opłaty? Jakie opcje wybrać przy zleceniu przelewu?
Góra
 PM off  
      
#850 PostWysłany: 05 Lut 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 166
Płacił ktoś może kartą USD z Alior Kantora za hotel na stronie Accora? Hotel poza UE.
Chodzi mi o to jak to wychodzi u nich z przewalutowaniem, w porównaniu do zwykłej kredytówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 05 Lut 2018 09:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli hotel w USA, to rozliczy po tyle, ile ma zejść USD.
Jeśli waluta jakaś inna, rozliczy po kursie MC (dobre kursy, lepsze niz na kredytówce)
Góra
 Profil Relacje PM off
Velbandito uważa post za pomocny.
 
      
#852 PostWysłany: 05 Lut 2018 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 166
UA, czyli lepiej kartą USD.
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:06 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 2
Witam mam takie pytanie chciałem zapłacic karta walutowa Euro w sklepie w holandii i nie zadziałało. Zrobilem wyplate z bankomatu i wyplacilo normalnie. nastepnie znowu chcialem zaplacic karta ale dalej pisze ze blad nie wiem wyplata z bankomatu nie aktywowala mojej karty ? a i czy wyplata z bankomatu liczy sie juz jako transakcja ta 1 na 6 miesiecy zebym nie musial placic tych 15 zl za wydanie karty czy musze zaplacic karta w sklepie zeby nie zaplacic tych 15 zl. z gory dziekuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:30 

-w Holandii bywają problemy z płatnością kartą:
search.php?t=17048
-jak już tu pisano zrób drobny zakup choćby w żabce, by nie ściągnęło opłaty
Góra
 PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#855 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:42 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 2
dzieki za info o tej zabce kupie cos taniego to nawet to przewalutowanie wezmie grosze o ile wroce szybciej niz 6 miechow do polski haha. a ten link co podales to do czego ma byc bo mi sie nic nie wyswietla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:47 

W przeszukaj temat u gory po wpisaniu np.słowa Holandii

Trzeba było się przygotować przed wyjazdem czy też próbować dokonać zakupów gdzie indziej, ostatecznie opłata w sumie groszowa biorąc pod uwagę korzyści i termin ważności karty
Góra
 PM off  
      
#857 PostWysłany: 05 Lut 2018 18:24 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
ptak22 napisał(a):
dzieki za info o tej zabce kupie cos taniego to nawet to przewalutowanie wezmie grosze o ile wroce szybciej niz 6 miechow do polski haha. a ten link co podales to do czego ma byc bo mi sie nic nie wyswietla

Jeśli aktywowałeś już kartę w bankomacie, to kup coś za grosze na Aliexpress i unikniesz opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 08 Lut 2018 11:56 

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 8 343
czołem,
czy ktoś się orientuje czy dobrym rozwiązaniem jest płatność kartą walutową t-mobile USD w Tajlandii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 08 Lut 2018 12:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 08 Lut 2018 16:21 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Która karta najlepsza jest do placenia w Bułgarii?Jaka waluta odnośnie przewalutowania najlepiej wychodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group