Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 16 Maj 2017 12:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeżeli jest jakaś dodatkowa prowizja (nie mówię o prowizji Aliora), to wydaje mi się, że zwykle jest o tym informacja na ekranie z pytaniem czy ją akceptujesz. Jeśli chodzi o kursy weekendoowe - wtedy rynek forex nie jest płynny i kantor zwiększa spready, czasem jak patrzyłem to aż absurdalnie.

Sam natomiast też mam pytanie: rozumiem, że prowizja 9 zł za wypłatę za granicą jest pobierana z konta złotówkowego - co się dzieje, jeśli tam saldo jest niższe niż 9 zł? Czy nie wypłacę czy też powstanie debet na koncie złotówkowym do późniejszego uregulowania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#602 PostWysłany: 16 Maj 2017 13:49 

Rejestracja: 15 Cze 2012
Posty: 27
No własnie jak wchodzę w opis transakcji to nie ma żadnych informacji o kursie.
Image

Jeżeli chodzi o prowizję to w samym bankomacie się nic nie wyświetla, a operacje były wykonywane w różnych bankomatach różnych banków w paru krajach. W każdym przypadku wychodzi około 2 dolary różnicy w transakcjach w stosunku do kursu mastercard.


@Kashpir Powstaje debet i naliczane są codziennie odsetki
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#603 PostWysłany: 16 Maj 2017 14:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja bym pisał w takim razie zapytanie/ reklamację dlaczego twoje kursy rozliczeniowe odbiegają od kursów Mastercard. Najlepiej od razu je przytaczając.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 16 Maj 2017 15:13 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Z ciekawości sprawdziłem dokładnie kilka swoich ostatnich transakcji kartą USD Kantoru Alior.
W różnych krajach, zarówno transakcje w bankomatach jak i płatności kartą.

I w każdym przypadku kurs rozliczenia jest minimalnie gorszy niż ten z Mastercarda z danego dnia (bliższy zawsze jest kurs z dnia transakcji, niż z dnia księgowania).
Różnice są rzędu - od 0,1% do 0,3%. Niby niewielkie, ale aż chyba napiszę do Aliora z prośbą o weryfikację i wyjaśnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 16 Maj 2017 15:51 

Rejestracja: 15 Cze 2012
Posty: 27
U mnie reklamacja poszła własnie, jak coś odpiszą to dam znać. Przy każdej transakcji mam różnicę około 2 dolarów. Raczej to nie prowizja bankomatowa, bo w takim przypadku od razu jest na ekranie info i kwota ta dodawana jest do całości transakcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 16 Maj 2017 16:18 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zrobiłem podobnie; u mnie na transakcji z połowy lutego: 310CZK przeliczonej na 12,24USD, Alior skubnął 4 centy. W/g kalkulatora MC kurs z dnia przeliczenia (a także z sąsiednich dni) nigdy nie przekroczył 12,20.

Coś jest nie tak. Również wysłałem wiadomość.

Możliwe jest oczywiście takie wyjaśnienie, że MC ma tak naprawdę więcej kursów a to, co jest dostępne w jego currency converter to tylko snapshot albo średnia. A bank/organizacja wybierają sobie kurs inny, rzecz jasna nieco gorszy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 16 Maj 2017 17:40 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Sprawdziłem u siebie transakcje na koncie USD w TMUB i jest ten sam problem, czyli we wszystkich ofertach Alior coś pochrzanił. Kurs MKD/USD w dniu wykonania transakcji był 0.017738, w dniu księgowania 0.017703, a Alior policzył 0.01780. W dodatku kwotę 21.3244 USD zaokrąglili do 21.33 USD... Zaraz napiszę reklamację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 16 Maj 2017 17:48 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Kluczem do rozwiązania może być pogrubione z informacji:


Please Note: The foreign exchange rate and the converted FX amount are indicative only and inclusive of the bank fee you entered. Your bank may or may not use Mastercard foreign exchange rates to bill you and may impose additional fees in connection with foreign currency transactions. Foreign exchange rates are specific to the date and time Mastercard processes the transaction which may be different from the transaction date. If your transaction is converted by the merchant or ATM operator, Mastercard foreign exchange rates will not apply. This will usually occur when you select to pay in your card's currency as opposed to the currency of the merchant or ATM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 16 Maj 2017 17:55 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@seal - w moim przypadku kurs użyty przez Aliora nie odpowiada kursowi MasterCard z żadnego dnia od daty wykonania transakcji do jej zaksięgowania, wliczając oba te dni. Wszystkie kursy MC w tym czasie były lepsze od użytego przez bank.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:14 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
kontrol napisał(a):
Po kontakcie z moim bankiem (ING) okazało się, że żaden cywilizowany bank nie zgodzi się na przelew weryfikacyjny. Podobno wg nowych przepisów KNF przelewy weryfikacyjne są nielegalne i Alior jakoś jeszcze próbuje to obchodzić, ale już niedługo pewnie to zniknie ze strony.

Cóż za piękne kłamstwo ze strony ING. Nowy sposób jest jak najbardziej zgodny z wytycznymi KNF i nie jest to żadne obchodzenie przepisów. I tu nie chodzi się o "godzenie" na coś tylko na to, że normalne banki dołączają do specjalnego systemu, gdzie nowy bank na podstawie wykonanego przelewu weryfikacyjnego będzie mógł stwierdzić, czy tożsamość klienta została potwierdzona osobiście przez bank, a stare konto nie zostało założone przelewem weryfikacyjnym. Ma to na celu ukrócenie zakładania łańcuszków kont nieświadomym tego ludziom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:16 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Okazało się, że wszystkie transakcje w kwietniu mam źle rozliczone... Nigdzie kurs się nie zgadza z kursem MC.
Leci kolejna reklamacja. Co oni sobie w ogóle wyobrażają?

Załączniki:
2017-05-16 18_15_50-Zeszyt1 - Excel.png
2017-05-16 18_15_50-Zeszyt1 - Excel.png [ 19.76 KiB | Obejrzany 1199 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:36 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No to w Twoim Excelu wygląda to dość podobnie jak u mnie- patrząc na kwoty transakcji i ewentualne różnice.

Ja właśnie złożyłem reklamację telefonicznie, bo mailowo Kantor reklamacji nie przyjmuje. Atakujcie- a nuż widelec coś z tego wyjdzie i dowiemy się dokładniej, jak to działa.

Strzelając w ciemno: podejrzewam, że problem będzie bardziej po stronie MC niż Aliora i może się okazać, że ich kalkulator jest jedynie "orientacyjny"...


ALE: Z ciekawości- czy ktoś może sprawdzić podobne przeliczenia w archiwum wyciągów z kart np. Raiffiego Wizz? Tam się zgadzało co do grosza w przeliczeniu na PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:41 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@‌john_doe‌, do tej pory (przed kwietniem) w Aliorze transakcje zawsze zgadzały mi się z kalkulatorem MC, przynajmniej tak mi się wydaje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:44 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Moja jest z lutego i rozliczyli 12,24USD zamiast 12,20USD...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 16 Maj 2017 19:37 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Kursy się różniły już końcem roku przynajmniej w TMUB (te same zasady rozliczeń co alior).
Kurs blokady różny o ok 8% - wyjaśnili dopiero za drugą reklamacją, że przeliczają na złotówki i dopiero później na USD po kursie banku. I tu UWAGA - przy takim sposobie zakładania blokad nigdy nie da się wykorzystać w pełni posiadanych środków!
Rozliczenie - zawsze różne o ok. 0,1% od kursu Master- "Bank nie ma wpływu na wysokość kursów stosowanych przez organizacje płatniczą, a co za tym idzie na przesłane kwoty autoryzacji .Dodam, ze kursy stosowane przez Bank oraz przez Mastercard umieszczone są na stronie TMUB"

Wyjaśnienie dość lakoniczne, zresztą, że o pierwszej reklamacji nie wspomnę (ładnie tam było napisane spadaj pan na drzewo czego pan w ogóle chcesz wszystko jest ok). W regulaminie sami mają wskazany odnośnik do kursów na stronie Master więc tego się powinni stosować. Może to jeszcze dalej pociągnę jak będzie czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 16 Maj 2017 20:07 

Po ilu dniach schodzi blokada środków i są one rozliczane? Pytam, bo już ponad tydzień sobie tak wisi zablokowana kwota z ~5% nadwyżką.
Góra
 PM off  
      
#617 PostWysłany: 16 Maj 2017 20:09 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
U mnie to samo - 2.05.2017 191,32 hrywny zaksięgowano jako 7,24 dolary, a według strony Mastercarda powinno być 7,21
Forinty w marcu: 30.03. 3000 HUF, zaksięgowano 10,43 $, powinno być 10,41, dzień później jednak już zaksięgowano zgodnie z kursem MC.

Według mnie teo odchyłki rzędu kilku centów wynikają z zaokrąglenia. Realny kurs ma pewnie kilka miejsc po przecinku, na pewno więcej niż 2 i po przemnożeniu tego razy ileś wychodzi różnica rzędu kilku centów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 16 Maj 2017 20:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@‌Marek Marszolik‌ - popatrz na moją tabelę kilka postów wyżej i spróbuj dopasować jakieś zaokrąglenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 16 Maj 2017 21:05 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
No nie da się dopasować żadnego zaokrąglenia. Tak czy siak, do banku nie ma po co składac żadnej reklamacji, bo napiszą, że po prostu dostali taką a nie inną kwotę do zaksięgowania i tyle ich to interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:31 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No i właśnie tego chcemy się w reklamacjach dowiedzieć- czy te centy podskubuje Alior czy MC i na jakiej dokładnie zasadzie.
Bo zdroworozsądkowo wiaodmo, Ameryki nie odkryłeś. Wygląda po prostu na to, że kalkulator MC jest "niedokładny" a serwowane bankowi obciążenia wyliczane są innym kursem. Wiadomo, na czyją niekorzyść.

BTW zgodnie z regulaminami bankowymi, organizacja płatnicza nie jest stroną umowy z cardholderem (czyli nami) i wszelkie kwestie należy załatwiać przez banki- wydawców. No, to załatwiamy.

Stąd też moje pytanie do użytkowników PEKAO albo Raifeissena- czy w bankach, które bezpośrednio stosują kurs MC (Rajfi do czasów zmian, teraz PEKAO dla debetówek) możecie sprawdzić, czy obciążenia zgrywają się idealnie z kalkulatorem czy też widać jakieś odchylenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group