Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, opłaca się, ja tak robię :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
-MANY- uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#342 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:10 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Ja mam Kantor Alior + kartę Revolut (przewalutowanie mastercard i darmowe bankomaty). IMO nawet wygodniejsze.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
-MANY- uważa post za pomocny.
 
      
#343 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:42 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
-MANY- napisał(a):
Miałem na myśli przewalutowanie w sytuacji, gdy płacę kartą USD z T-mobile za rachunek który mam np. w forintach lub w kunach. Czy wtedy przewalutowanie odbywa się na takich samych zasadach jak w kantorze Alior banku, czyli po kursie MasterCard bez dodatkowych prowizji?

Tak, przewalutowanie następuje tak samo jak w kantorze AB i również bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
-MANY- uważa post za pomocny.
 
      
#344 PostWysłany: 28 Cze 2016 23:05 

Rejestracja: 28 Cze 2016
Posty: 4
Przeglądam ich stronę WWW i nie mogę znaleźć zakładki z możliwością założenia konta walutowego.
Jest tylko konto Freemium, Premium oraz Premium z usługą telekomunikacyjną.
Wie ktoś??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 28 Cze 2016 23:24 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Ja miałem już zwykłe konto (obecne Freemium) i z jego poziomu zakładałem konto walutowe. Jak założyć samo konto walutowe nie wiem - może być tak, że musisz mieć złotówkowe i tego nie obejdziesz, warto się dopytać chociażby na ich czacie. Teoretycznie ich konto złotówkowe jest darmowe, płaci się tylko za kartę (od końca lipca bodajże nie dość, że jest opłata miesięczna, której co prawda można uniknąć, to jeszcze darmowe są tylko 3 wypłaty z bankomatów, a każda kolejna 6zł - na szczęście nie dotyczy to karty do konta walutowego), a karty do złotówkowego konta nie musisz brać. Ja tak zrobiłem (do bieżących potrzeb mam rachunek z kartą w innym banku) i rzeczywiście poza 10zł za wydanie karty do rachunku w euro, żadnych innych kosztów nie ponoszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
-MANY- uważa post za pomocny.
 
      
#346 PostWysłany: 30 Cze 2016 14:57 

Rejestracja: 28 Cze 2016
Posty: 4
W TMUB konta już mam. Mam jeszcze kilka pytań.
1. Czy rejestrując się w kantorze Alior Banku, oprócz konta w EUR i USD, zostanie mi automatycznie otworzone konto w PLN?


2. Próbowałem się zarejestrować w kantorze Alior Banku podając numer klienta z TMUB, ale podczas wysyłania formularza pojawia się informacja pod numerem telefonu, że "Wprowadzone dane są niezgodne z danymi w systemie Alior Banku."
Myślałem, że TMUB = Alior.

Także, chyba będę musiał złożyć normalny formularz i przejść całą weryfikację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 30 Cze 2016 16:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1. Tak
2. To dwa oddzielne twory, zupełnie niezależne od siebie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 03 Lip 2016 08:55 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Zabieram do Indonezji dwie karty Aliora, w USD i €. Wpłaciłem kase, karty widnieją jak aktywne. Teraz, spokojnie mogę nimi zapłacić w Qatarze i Indonezji ? Nie muszę wykonać żadnej transakcji w Polsce ? Pytam, bo nie chciałbym się niemile zaskoczyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 03 Lip 2016 09:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Alior lubi blokować karty po pierwszej "egzotycznej" transakcji, później też często. Na szczęście wysyłają wtedy sms, wystarczy na niego odpowiedzieć i karta jest automatycznie odblokowywana.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#350 PostWysłany: 03 Lip 2016 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Bankers napisał(a):
Zabieram do Indonezji dwie karty Aliora, w USD i €. Wpłaciłem kase, karty widnieją jak aktywne. Teraz, spokojnie mogę nimi zapłacić w Qatarze i Indonezji ? Nie muszę wykonać żadnej transakcji w Polsce ? Pytam, bo nie chciałbym się niemile zaskoczyć


Nie wiem na ile to jest konieczne, ale ja dla pewności nową kartą staram się zrobić pierwszą transakcję w Polsce. Nie musisz wydawać dużych kwot, bo wiadomo że kursy na transakcje w PLN kartami walutowymi są niekorzystne, wystarczy że kupisz np. butelkę wody na lotnisku, czy bułki w Biedronce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#351 PostWysłany: 03 Lip 2016 11:24 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
mucha napisał(a):
(...)sms, wystarczy na niego odpowiedzieć i karta jest automatycznie odblokowywana.

... albo i nie i wtedy kończy się na telefonie do infolinii za 8 złotych za minutę :D Ale z doświadczenia - MIMO konieczności telefonu w zbójeckiej taryfie roamingowej z Korei Południowej i tak per saldo wyszło taniej niż karta debitowa mbanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 03 Lip 2016 11:40 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Przecież sms załatwia sprawę. A nawet jeśli trzeba dzwonić, to są Skype i appki VoIP na telefon gdzie się dzwoni za grosze jakieś.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 04 Lip 2016 12:06 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Bankers, pierwszą transakcję kartą zawsze warto wykonywać w bankomacie (możesz być zagranicznym) - wówczas autoryzacja na 99% pójdzie w trybie online. Na kartę zostanie wgrany PIN i nowe limity. W przypadku terminala transakcja może być odrzucona, bo terminal może chcieć wymusić transakcję offline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 04 Lip 2016 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Chce zapłacić za hotel na Malcie kartą w Euro, bedzie to pierwsza płatność tą kartą, mogą wystąpić jakieś problemy? Może lepiej najpierw coś kupić np. w Tesco ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 04 Lip 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Problemy z kartą mogą zdarzyć się zawsze, a szczególnie jak używasz jej pierwszy raz. Łatwiej by mi było uporać się z problemem w Tesco niż na Malcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:36 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 17 226
Czy karta wysyłana jest poleconym, czy zwykłym nierejestrowanym listem?
Myślicie, że jak 30.06 została wysłana, to dojdzie jutro?
W piątek wylatuje :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:38 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Wysyłają zwykłym listem, do mnie przyszła chyba po 4 dniach roboczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
TenNorbert uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 10 Lip 2016 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Potrzebuje pilnej pomocy.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak mogę zasilić kantor alior abym mógl wymienic na euro?? chodzi mi jak moge zrobic przelew z mbanku na moje konto w kantorze. jestem glupi bo chyba nie potrafie znalesc nigdzie takiej informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 10 Lip 2016 20:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Po zalogowaniu się klikasz na konto w PLN, gdzie jest numer rachunku. Na ten rachunek musisz puścić przelew w PLN

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 10 Lip 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Probowalem tak i czemu mbank mi podstawia to jako przelew zagraniczny??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: hubski oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group