Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 03 Paź 2017 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
i rozumiem, że jeśli to euro kupione w kantorze Aliora, to wtedy taki przelew SEPA idzie bez opłat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#782 PostWysłany: 03 Paź 2017 10:47 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Kashpir: tak, dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#783 PostWysłany: 03 Paź 2017 10:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Super, dzięki za szybką odpowiedź :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:21 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czy jeśli jestem klientem Aliora (Karta Ryanaira), to dzięki temu w jakiś szybszy sposób uda się założyć konto w kantorze i otrzymać kartę czy to nic nie pomoże? Ile się czeka na kartę? Można jakośprzyspieszyć proces idąc/odbierając w oddziale?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:25 

Niczego nie przyśpieszysz, a klientem jesteś a jakbyś nie był bo konta NIE MASZ :D

Co najmniej kilka dni z czasem na przesłanie karty/kart
Góra
 PM off  
      
#786 PostWysłany: 04 Paź 2017 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Jesli jestes klientem Aliora to formalnosci da sie praktycznie pominac. Deklarujesz tylko ze chcesz zalozyc konto w kantorze i po chwili sie mozesz zalogowac. Musisz tylko miec przygotowany swoj numer klienta i to wszystko. Jest specjalna opcja uproszczonej rejestracji:
https://wnioski.aliorbank.pl/directcreditsystem-frontend-account-application/cms/?partnerID=KNT
Co do kart to raczej tego nie przyspieszysz bo to w zasadzie zadna roznica w szybkosci czy wysla do oddzialu czy do Ciebie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 04 Paź 2017 11:12 

Klient jest tożsamy z posiadaniem konta, a on ma tylko kartę kredytową z kontem technicznym do wpłat zadłużenia
Góra
 PM off  
      
#788 PostWysłany: 04 Paź 2017 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
nie, klient to jest osoba ktora kiedykolwiek podpisala umowe o swiadczenie uslug bankowych z Aliorem. Mozna nie miec konta, karty ale dalej byc zapisanym w systemie jako klient i dalej miec mozliwosc logowania do serwisu www. Taka ciekawostka dla osob zamykajacych rachunki w bankach - to nie jest rownoznaczne z rozwiazaniem umowy o swiadczenie uslug bankowych.
Jesli jestes w stanie podac przy rejestracji w kantorze swoj numer klienta CIF to mozesz stosowac procedure uproszczona.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wz111 lubi ten post.
 
      
#789 PostWysłany: 06 Paź 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Dziś w Holandii dwukrotnie terminale płatnicze (sklep Albert Heijn i jeszcze jeden, alkoholowy sąsiad Alberta) nie przyjęły mi karty z kantoru Aliora. Komunikat o pasku magnetycznym. W jednym za sklepów sprzedawca utrzymywał, że wynika to z tego, iż karta rozpoznawana jest jako kredytowa.
Wypłata w bankomacie bez problemu.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 07 Paź 2017 09:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 07 Paź 2017 09:51 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
arturro napisał(a):
Dziś w Holandii dwukrotnie terminale płatnicze (sklep Albert Heijn i jeszcze jeden, alkoholowy sąsiad Alberta) nie przyjęły mi karty Aliora. Komunikat o pasku magnetycznym. W jednym za sklepów sprzedawca utrzymywał, że wynika to z tego, iż karta rozpoznawana jest jako kredytowa.
Wypłata w bankomacie bez problemu.
Niestety w Holandii jest duży problem z płatnością kartami. We wszystkich AH jakich byłam nie mogłam płacić kartą. Visa i MasterCard nie przechodzą. To chyba polityka tej firmy.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 07 Paź 2017 09:57 

Niestety, Holandia to głównie Vpay i Maestro
Góra
 PM off  
      
#792 PostWysłany: 08 Paź 2017 15:20 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Jakby co, można płacić Aliorową MC EUR na lotnisku Eindhoven. W dwóch różnych sklepach przechodziły platności.

Załączniki:
Alior Bank Kantor Walutowy.jpg
Alior Bank Kantor Walutowy.jpg [ 38.29 KiB | Obejrzany 1393 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#793 PostWysłany: 08 Paź 2017 21:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja też płaciłem Aliorową MC EUR w Holandii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 08 Paź 2017 21:30 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Płaciłem w hotelu, ogrodach Keukenhof i paru sklepach - problem był chyba raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 09 Paź 2017 08:52 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Bo problem z płatnością Visa czy Mastercard w Holandii jest głównie w sklepach Albert Heijn. Poza tymi marketami problemy występują bardzo rzadko. W tej sieci tylko raz przeszła mi płatność kartą na dworcu głównym w Hadze. Przeważnie jak kasjerki widziały, że chcę płacić Visa czy Mastercard rwały włosy z głowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#796 PostWysłany: 09 Paź 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Dla rozjaśnienia sytuacji w AH w Holandii.

Betalen: kan ik bij Albert Heijn betalen met een credit card of buitenlandse pas?
Er is een aantal AH winkels waar u met uw creditcard of buitenlandse pre-paid debetkaart kunt betalen:
- Onze winkels op Schiphol.
- De meeste stationwinkels.
- De winkel achter het paleis op de Dam in Amsterdam.
- De zelfscan winkel aan de Weteringschans in Amsterdam.
In alle andere winkels, inclusief Belgische winkels, kunt u niet op deze wijze betalen. Dit heeft onder andere te maken met de hoge kosten en de administratieve handelingen die dit met zich meebrengt.
Heeft u een buitenlandse bankpas met het Maestro logo of het V-Pay logo? Dan kunt u wel bij al onze winkels afrekenen.


Można tylko płacić karta V-Pay albo Maestro (również kartami wydanymi poza Holandią). Nieprzyjmowanie innych kart tłumaczą zbyt dużymi kosztami administracyjnymi. Jedynie w sklepach na Schiphol, na większości stacji kolejowych oraz w dwóch sklepach w Amsterdamie można płacić kartami wydanymi przez innych dostawców.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#797 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:02 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Działa wam normalnie apka? U mnie wywala błąd logowania, wcześniej miałem też problemy z przelewem zagranicznym zarówno z poziomu apki i komputera. Przeinstalowalem i zonk :-(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:08 

Tak samo z poziomu apki

Instalowałem i myślałem, że dlatego i z tego powodu odinstalowałem

Wszedłem normalnie na smartfonie przez Chrome na zwykłą stronę
Góra
 PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#799 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:27 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Wczesniej uzywalem Opery, na Chromie rzeczywiscie dziala
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 11 Paź 2017 19:10 

Wszystko działa normalnie.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group