Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 14 Kwi 2017 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1332
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Trzeba tylko pamiętać, że 20 zł dają tylko wtedy gdy osoba, która użyje kodu wymieni łącznie minimum 2000 zł w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy
Kod:
Program Rekomendacyjny nagradza Klientów polecających usługę Kantor Walutowy swoim znajomym. Po ukończeniu rejestracji w Kantorze Walutowym każdy Klient otrzymuje indywidualny kod promocyjny, który może przekazać swoim znajomym. Za każdego znajomego, który zarejestruje się z wykorzystaniem kodu promocyjnego i wymieni w Kantorze Walutowym co najmniej 2 000 PLN (lub równowartość tej kwoty w walucie obcej), osoba polecająca naszą usługę otrzyma Premię w wysokości 20 PLN.

A tu cały regulamin:
https://static.kantor.aliorbank.pl/repo/attachment/201701_Regulamin_Programu_Rekomendacyjnego_Kantoru_Walutowego.pdf

- - - - -

Od siebie dodam jeszcze pytanie dla upewnienia się. Przejrzałem TOiP Kantoru Aliora i TOiP Kantoru F4F i czy dobrze rozumiem, że różnią się one jedynie wzorem na karcie debetowej, natomiast wszystkie warunki, opłaty, kursy wymiany są tu i tu takie same?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#542 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 18 Kwi 2017 07:07 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Wcześniej używałem inna kartę i dziś pierwszy raz płaciłem 100 CZK(ok. 15 zł) transakcja zbliżeniowa za pomocą kartę Alior w Czechach . Nie dostałem zapytanie o przewalutowanie na PLN i na moim koncie został obciążony 5 USD. Z tego co dowiedziałem ze bank zawsze bierze większą kwotę i mam poczekać kilka dni aż zejdzie blokada , tak ?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 18 Kwi 2017 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
TAK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:04 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@‌Alexis93‌
"Zawsze" to lekkie nadużycie. Gdyby między datą wykonania transakcji a datą rozliczenia nastąpił jakiś krach (lub znaczący spadek wartości waluty rozliczeniowej albo wzrost wartości waluty w której wykonano transakcję), to wtedy może się zdarzyć, że faktycznie pobrana kwota może być większa niż kwota zablokowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 19 Kwi 2017 12:41 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Mam kartę walutową i za granicą przy praktycznie każdej transakcji pisze że pin blocked i po kilku sekundach jednak dalej przechodzi trankcja. Też tak macie? I czy zbliżeniowo też wam nie działa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 19 Kwi 2017 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Z żadną z 3 kart nie miałem takich problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 19 Kwi 2017 12:46 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Ten problem miałem ja i i druga osoba w krajach bałtyckich. Do tego jeszcze na każdym potwierdzeniu trzeba było się podpisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:09 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Miałem taki problem z kartą w EUR. Po upływie terminu ważności karty i wymianie na nową problem zniknął. Z kartą w USD nie było problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11353
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Mam karty EUR, GBP i USD. Komunikatu "pin blocked" nigdy nie miałem. Natomiast raz przed wyjazdem zmieniłem pin na karcie EUR, dobrze go zapamiętałem a w bankomacie we Włoszech komunikat, że błędny pin ;-) Wpisuję drugi raz – błędny pin. Zabrałem kartę, wróciłem na kwaterę, odpaliłem stronę www kantoru, kolejny raz zmieniłem pin i ponownie udałem się do bankomatu. Tym razem już bez problemu wyciągnąłem pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:51 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
OK. Czyli te karty są jakieś dziwne. A zblizeniowo możecie płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:58 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Najwyżej zadzwonię na infolinie ? Dzięki za odzew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:59 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Karty Alior Kantor są jak najbardziej OK, to sprzedawcy są dziwni ;)

Tak poważnie- karty miały swego czasu (już tak chyba nie jest) ustawioną tzw. jedną próbę PIN offline, co powodowało czasem komunikat na terminalu 'PIN Ostatnia Próba' w różnych wariantach lingwistyczno- fleksyjnych ;) Przy takiej sytuacji trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek i podać PIN normalnie.
Odsyłam do Google po więcej informacji technicznych cóż to takiego ten PIN offline, jeśli kogoś interesuje.

Nowe karty chyba tak już nie mają- a i te stare, od biedy, zapewne dostały aktualizację na chip. Tyle, że żeby ją otrzymać trzeba by użyć takiej karty najlepiej w bankomacie BZ-WBK albo gdzieś w Polsce, stykowo- chipowo.

Karty działają bardzo dobrze zbliżeniowo i z Android Pay- co jest wyjątkowo ciekawe, bo w ogóle płatności zbliżeniowe poza Polską to mniejsza lub większa rzadkość / egzotyka.

Dygresja: Dobre 8-10 lat temu, również wówczas nowe karty chipowe mBanku miały gorzej; komunikat brzmiał "PIN zablokowany", bo licznik podawania PIN offline ustawiony był nie na 1, jak w Aliorze, ale na 0. Powodowało to faktycznie poważne kłopoty np. w UK. W tej chwili już od dawna jest w mBanku OK.

Z "realnych" kłopotów w użyciu kart Alior Kantor jest wyjątkowa natarczywość DCC. Płacąc kartami mBanku tak nie miałem. Jak na złość- jak już człowiek uzyskuje doskonałe kursy, to wtedy dopiero mu chcą DCC wciskać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#555 PostWysłany: 19 Kwi 2017 14:00 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
komunikat "pin blocked" może pojawić się w przypadku gdy do karty nie jest wgrany pin offline - może się tak zdarzyć na początku używania karty ale po kilku próbach wypłat z bankomatów (przeważnie tam są dozwolone komunikaty do przesłania na kare pin'u offline) ten komunikat powinien zniknąć. Czasem trzeba trzy razy wpisać pin na terminalu on trzy razy odrzuci (pin offline) i dopiero za czwartym razem pójdzie z autoryzacją pinu online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 19 Kwi 2017 14:05 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Z bankomatu nic nie wypłacałem to może dlatego. Następnym razem tak zrobię i zobaczę jak będzie z transakcjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
czy ten zapis w regulaminie zmienił się niedawno - z początkiem 2017 , czy przy poleceniu zawsze był zapis o 2000zł?
Raphael napisał(a):
Trzeba tylko pamiętać, że 20 zł dają tylko wtedy gdy osoba, która użyje kodu wymieni łącznie minimum 2000 zł w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy
Kod:
Program Rekomendacyjny nagradza Klientów polecających usługę Kantor Walutowy swoim znajomym. Po ukończeniu rejestracji w Kantorze Walutowym każdy Klient otrzymuje indywidualny kod promocyjny, który może przekazać swoim znajomym. Za każdego znajomego, który zarejestruje się z wykorzystaniem kodu promocyjnego i wymieni w Kantorze Walutowym co najmniej 2 000 PLN (lub równowartość tej kwoty w walucie obcej), osoba polecająca naszą usługę otrzyma Premię w wysokości 20 PLN.

A tu cały regulamin:
https://static.kantor.aliorbank.pl/repo/attachment/201701_Regulamin_Programu_Rekomendacyjnego_Kantoru_Walutowego.pdf

- - - - -

Od siebie dodam jeszcze pytanie dla upewnienia się. Przejrzałem TOiP Kantoru Aliora i TOiP Kantoru F4F i czy dobrze rozumiem, że różnią się one jedynie wzorem na karcie debetowej, natomiast wszystkie warunki, opłaty, kursy wymiany są tu i tu takie same?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:51 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ale tak było od zawsze. Dwa lata temu wysłałem kod polecający znajomej i premię otrzymałem dopiero po tym, jak kupiła 500 GBP.
Swoją drogą, te polecenia to gra nie warta świeczki. Warto wiedzieć, że Alior wysyła PITa, którego otrzymałem ostatniego dnia lutego po tym, jak już złożyłem zeznanie podatkowe... I musiałem robić korektę, dla głupich 20 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#559 PostWysłany: 27 Kwi 2017 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2139
platynowy
Jeśli w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Za 2 dni wylatuję na Kretę a stamtąd mam zamiar płynąc promem do Pireusu.
Problem w tym, że nie mogę zakupić biletu przez stronę oficjalną Anek bo odrzuca płatność kartą do konta w kantorze walutowym Alior w EUR. Dodam że kartę aktywowałem ok 21.30 i pobiegłem do sklepu kupić serek żeby wykonać pierwszy zakup konieczny na pin.
Infolinia Alior o tej porze praktycznie nie działa. Może ktoś wie czy coś można z tym zrobić? Wolałbym polecieć z biletem niż kupować go na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 27 Kwi 2017 01:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Dzwoniłem w środku nocy do Aliora na numer podany na karcie gdy miałem problem z odrzucaną transakcją w USA. Nie było problemu z odblokowaniem (tzn powtórzyłem płatność kilka minut po telefonie i przeszła bez problemów)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group