Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lis 2017 18:31 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 16
Loty: 27
Kilometry: 98 877
Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
Tak jak pisałem jest to moja pierwsza podróż do USA,najbardziej bałem się o stopień niebezpieczeństwa,poczytałem jeszcze trochę o tym,porozmawiałem z osobami poza forum i wyszło,że nie jest aż tak źle !
Porównując życie w Łodzi to podobno nie mam się czego bać!
Wiadomo,że każdy inaczej traci $ na miejscu,nie mam zamiaru aż tak oszczędzać na miejscu więc wszystkim dziękuję za kwoty ile co kosztuje!
Wybrałem na początek Nowy Jork,ponieważ to miasto od młodości mnie bardzo interesowało..
No cóż zobaczymy czy się rozczaruję czy też nie.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wypowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 30 Lis 2017 11:30 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 16
Loty: 27
Kilometry: 98 877
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie wynająłem pokój przez Airbnb więc adres w deklaracji celnej i przy kontroli podać adres tego mieszkania czy lepiej randomowego hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Lis 2017 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kubaa96
Podaj ten adres gdzie zamawiales nocleg, prawda zawsze najlepsza. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kubaa96 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:15 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 16
Loty: 27
Kilometry: 98 877
@cccc
Dzięki wielkie!
Tylko jeszcze się zastanawiam przy kontroli,ponieważ jak czytałem to Airbnb jest zakazane w Nowym Jorku na wynajem krótkoterminowy więc jeżeli zapytają to jakoś obejść prawdę czy miał ktoś podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:48 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
AirBNB jest zakazane w kilku konkretnych konfiguracjach, na najem krótkoterminowy (poniżej 30 dni) legalne są dwie:
1) Gdy podnajmowana jest tylko część lokalu, a gospodarz na stałe mieszka w mieszkaniu
2) Gdy podnajmowany jest cały lokal w budynkach mieszczących co najwyżej 3 lokale.

Na kontroli granicznej oczywiście podawaj faktyczny adres, i oczywiście mów że to jest AirBNB, ale w razie głupich pytań dopasuj jedną z tych dwóch opcji i wszystko będzie wporzo.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubaa96 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Gru 2017 11:57 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
ja tez wynajmowalem chatke z airbnb i ten adres wpisywalem na tych druczkach. co prawda mnie nikt o adres pobytu nie pytal, ale wychodze z zalozenia, ze lepiej napisac prawde. w koncu to usa :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Gru 2017 09:47 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
monroe napisał(a):
@kubaa96

Nasz "niezidentyfikowany kolega", co widać po jego nie pierwszej tego typu wypowiedzi nt Nowego Jorku na tym forum, musiał przeżyć w tym mieście coś niezwykle traumatycznego, podejrzewam, że związanego z szeroko rozumianym bezpieczeństwem... ;)(

A ja uważam że obserwacja kolegi nie wynika z traumy. Wręcz przeciwnie - bardzo ciekawe jest to że dokładnie te same słowa usłyszałam od rodowitego Amerykanina środka stanów zjednoczonych. Jak nas wypytywał gdzie w stanach byliśmy ( pierwszy raz Polacy zawitali do jego sklepiku przy Grand Canton ;) więc egzotyka) to ahy i ohy i w ogóle w większości miejsc albo był albo chce jechać. Przy NYC z degustacja stwierdził NYC to nie Ameryka :).
Rozmawiałam też przed planowaniem wyjazdów z kilkoma osobami które żyły w USA przez ponad 10 lat i zjezdzily ich b duża część. I od nich też słyszałam, że siła USA jest różnorodność. I to co mówi dokładnie Joe. NYC jest specyficzne większość kraju tak nie wygląda.
I moje zdanie też jest takie że poza NYC jest dużo ciekawiej :) ale każdy ocenia subiektywnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group