Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2014 13:59 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 3
Witam serdecznie,

dziś otrzymałam wizę i w końcu mogę planować podroż poślubną:) Zamierzmy z narzeczonym wybrać się na 7-10 dni do Nowego Yorku - i tu właśnie pierwsze pytanie. Wydaje mi się, że tydzień to już wystarczająco, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje? Czy uważacie, że jednak lepiej by było przedłużyć do 10?

Drugie pytanko, co polecacie na wypoczynek po całym tygodniu zwiedzania? Ja myślałam o Bahamach, czy Meksyku, ale tam wtedy chyba pora deszczowa;( Może więc Miami? Wiecie może jaka tam jest pogoda w drugiej połowie września? Czy plaże nie są zbyt zatłoczone? Nie ukrywam, że chciałabym chociaż tydzień wypocząć bez gwaru:) A może polecacie coś innego niż Miami? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Pozdrawiam, Aneta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 20 Lut 2014 14:24 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 3
Łącznie z NY 14-17dni.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:40 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
W Miami i okolicach, a nawet środkowej części FL jest gorąco. Plaż wzdłuż wybrzeża jest aż nadto, więc tłumami bym się tak bardzo nie przejmował. Natomiast pogodą trochę bardziej (zobacz statystyki na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Florida_hurricanes ). Nie wiem jakie masz preferencje, ale ja tam bym wolał wyruszyć w aktywną podróż po parkach narodowych, pożyczyć auto i np. od Grand Canyon w górę.... przepiękne tereny i prawdziwa przygoda oraz klimaty. Albo parki w Kaliforni, od San Francisco aż do Las Vegas. Nawet bym poświęcił Nowy Jork, bo jakoś nie widzę nic romantycznego w gigantycznych tłumach do "wszystkich atrakcji" (chyba że lubicie stać w kolejach do kasy), a piękna i majestatu natury nie przebije żaden Empire State Building czy 1 WTC. Nie pisząc o cenach (w NYC), które powalają. To jest trochę jak z Paryżem, ludziom się kojarzy jako "romantyczne miasto" ale prawda jest zgoła inna (miasto mordęgi i udręki w tłumie ludzi). powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2014 16:13 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 1
Jeszcze mozna z NY kopsnac sie do Vermontu, dosyc blisko i tanio. Wlasnie od polowy wrzesnia zaczyna sie tam sezon jesienny, mysle ze pod koniec wrzesnia bedzie tam przepieknie.

Kaliforni nie polecam w ogole, zdecydowanie przereklamowana (jak całe Stany) a wlasciwie - nic tam nie ma. Plaze brudne.

Najladniejsze plaze sa na Florydzie, we wrzesniu jest tam b.cieplo ale jak wczesniej wspominano - huragany. Ja tam akurat lece w I pol wrzesnia wiec ciekawe ile razy bede sie ewakuowac z mojego hotelu przy plazy.

Polecam Las Vegas i Grand Canyon.

Miłego pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:15 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Carrie napisał(a):
Kaliforni nie polecam w ogole, zdecydowanie przereklamowana (jak całe Stany) a wlasciwie - nic tam nie ma.


Chyba nie wiesz o czym piszesz, pisząc "nic tam nie ma". Yosemitee, Sequoia i Kings Canyon, Death Valley i parę innych parków - każdy znakomity w swoim rodzaju! Tak jak pisałem, parki narodowe i jeszcze raz parki :-) Na Florydzie nie ma aż tak wiele "parków", bo FL to woda, bagna i tego typu klimaty. Everglades na południu fajne, ale to jednak nie to co seria parków gdzie indziej, które są na dodatek w nie tak wielkiej odległości od siebie.

Las Vegas - wystarczy obejrzeć "wieczorową porą" przejeżdżając główna ulicą, chyba że planuje się wizytę na jednym z koncertów / pokazów (w Las Vegas regularnie występuje kilka gwiazd największego formatu, ale bilety kosztują...). Reszta to imitacja (bynajmniej nie tania - tam są miliardy $$), z której się można pośmiać (jak np. z kanałów weneckich na pierwszym piętrze hotelu - nawet błękit nieba i chmury są sztuczne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:49 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 228
Kilometry: 614 249
Witam,
jeżeli na całe Stany macie ok. 2 tygodni, to może rzeczywiście warto skrócić pobyt w Nowym Jorku do 3-4 dni, które powinny starczyć na główne atrakcje miasta. Nowy Jork jest cudowny, ale to jednak moloch - raczej dobre miejsce pod kątem biznesowo-rozrywkowo-zakupowym niż wypoczynkowym. Mozna jednak stamtąd ruszyć na bliższe czy dalsze wycieczki - tak jak inni polecam parki narodowe, ale też Niagara Falls czy przepiękny Boston (a stosunkowo blisko Nowego Jorku położony). Jeżeli zdecydujecie się na Florydę, to może warto na dzień czy dwa wybrać się promem na... Bahamy;-)
A żeby całkowicie nie zniechęcać do Nowego Jorku (który jest jednym z moim najbardziej ulubionych miejsc na świecie) poniżej link do mojego bloga z informacjami na temat tego miasta i tego co warto w nim zwiedzić.
http://kashmir-road.blogspot.com/2013/0 ... jorku.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lut 2014 13:02 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 3
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie porady:))

Może faktycznie skrócimy trochę pobyt w NY na rzecz innych atrakcji. Raczej chyba jednak skupimy się na Wschodzie tym razem, żeby nie spędzać całych dni w aucie;) Zachód zostawimy sobie na kolejną podróż - mam nadzieję, ze takowa będzie;)

Pewnie wybierzemy jednak Florydę, Boston, Waszyngton itd. Jeśli mielibyście jeszcze jakieś sugestie, to bardzo chętnie o nich poczytam:)

Pozdrawiam, Aneta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Mar 2014 09:56 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 60
Jeśli macie dwa tygodnie na całą podróż i chcecie jechać samochodem to w NY 3-4 dni to jest max plus dobrze byłoby dzień przed wylotem do Polski być już też w NY. Jadąc "w dół" warto zahaczyć o Atlantic City (ale tylko na wieczór-noc), Filadelfię, Waszyngton (głównie po to żeby "zaliczyć", bo miasto nie powala, na kolację polecam Alexandrię - urocze miasteczko), a potem koniecznie Charleston i Savannah które są pięknymi miastami. W pobliżu Charleston można zwiedzić plantację Boone Hall, miejsce znane np. z serialu Północ-Południe. Dalej zjechać na Florydę i tam już wedle uznania, Daytona, Palm Beach, Miami, Miami Beach, Fort Lauderdale i rejs łódką kanałami, Key West, Everglades, Tampa, Orlando (parki rozrywki), Kennedy Space Center (nie byłem, słyszałem różne opinie) po czym wrócić przez Atlantę (w pobliżu jest muzeum Road to Tara poświęcone "Przeminęło z wiatrem" oraz Stone Mountain, odpowiednik Mount Rushmore dla południa - tu nie byłem więc nie powiem czy warto) i dalej przez Smoky Mountains i Dolinę Shenandoah z powrotem do NYC.
Nam taka trasa zajęła trzy tygodnie bez Key West, czego później żałowaliśmy, więc rozważcie jeszcze przelot samolotem na samą Florydę i tam plażowanie + małe zwiedzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group