Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sie 2022 23:21 

Witajcie,
planujemy z żoną niespodziankę dla naszych dzieciaków na przyszłe wakacje - czyli pierwszy wyjazd poza Europę. Od zawsze marzyły nam się Stany, więc pierwszy wybór był oczywisty. Nasz córki (10 i 13 lat) oraz syn (5 lat) też zakochane w Nowym Jorku, więc wybór jeszcze bardziej oczywisty :) . W tym roku udało nam się odwiedzić Disneyland w Paryżu i to był strzał w dziesiątkę! W następnym roku chcemy w lipcu lecieć na kilka dni do NY (5-6 dni)a stamtąd na 10-12 dni na Florydę. Wybór Florydy też oczywiście ze względu na parki rozrywki w Orlando (wstępnie nasz wybór to Universal oraz Epcot i Magic Kingdom i jeden dzień w którymś z aquaparków), Canaveral i Miami oraz Everglades. Ale przeglądając wszystkie strony patrzę również na pogodę (chodzi głównie o opady i wilgotność), bo ta w lipcu na FL jest nieco inna niż we Włoszech czy Hiszpanii :). Dlatego proszę o pomoc czy rzeczywiście po NY lecieć na FL czy może zupełnie zmienić kierunek i np. polecieć na Zachodnie Wybrzeże? We wszystkich przewodnikach i relacjach piszą jak to fajnie na FL jesienią lub zimą, ale, cholera, wakacje u nas są w lipcu i sierpniu :). Jeżeli ktoś ma jeszcze inne możliwe kierunki do zwiedzania z dzieciakami, to też jestem otwarty. Dużo mądrych tu pisze na tym forum więc może i mnie ktoś pomoże :)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 30 Sie 2022 01:37 

niebieski
Byłem na Florydzie w lipcu na Key West i w Orlando. Jest gorąco i parno.. da się przeżyć, ale nie jest w ogóle przyjemnie. Jak masz jakiś bilet za grosze i wejściówki do parków za pół ceny, to jedź. Ale w innym przypadku chyba lepiej z tego Nowego Jorku poleć sobie ma zachodniej wybrzeże.. tam przyjemniej, niedaleko ładne parki narodowe. A jak chcesz parki rozrywki to też coś znajdziesz.

PS. Przy tym kursie dolara nastaw się, że będzie bolało ;). Ceny w USA mocno wzrosły plus kurs dolara.. zabójcza mieszanka.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 30 Sie 2022 06:47 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 194 858
Na wakacje życia najbardziej nadaje się Zachodnie Wybrzeże i parki narodowe połączone z parkami rozrywki. Ale z 5-latkiem na pokładzie nastawiałbym się na Florydę. Parno, gorąco ale w trakcie dnia zawsze można odpocząć od parku tematycznego i wyskoczyć do wodnego. Nie będzie setek mil w samochodzie. Aha, na Florudzie park Epcot dla dzieci w tym wieku to zbyt „dorosły” park. Zamieniłbym na Hollywood Studios albo po prostu zwiedził wszystkie.

#4 PostWysłany: 31 Sie 2022 13:26 

-- 31 Sie 2022 13:24 --

KKL napisał(a):
Byłem na Florydzie w lipcu na Key West i w Orlando. Jest gorąco i parno.. da się przeżyć, ale nie jest w ogóle przyjemnie. Jak masz jakiś bilet za grosze i wejściówki do parków za pół ceny, to jedź. Ale w innym przypadku chyba lepiej z tego Nowego Jorku poleć sobie ma zachodniej wybrzeże.. tam przyjemniej, niedaleko ładne parki narodowe. A jak chcesz parki rozrywki to też coś znajdziesz.

PS. Przy tym kursie dolara nastaw się, że będzie bolało ;). Ceny w USA mocno wzrosły plus kurs dolara.. zabójcza mieszanka.

Dzięki za info, wiem, że dolar teraz mocny a mnożąc wszystko przez 5, to robi się całkiem niezła sumka :) Przeglądałem Zachodnie Wybrzeże, masa atrakcji dla dzieci również, łącznie z Universalem i Disneylandem w Anaheim. I klimat też chyba bardziej podobny do naszego (znaczy się śródziemnomorski), więc niezły zgryz :). A który park najlepiej na pierwszy raz? Sequoia?

-- 31 Sie 2022 13:26 --

Grover napisał(a):
Na wakacje życia najbardziej nadaje się Zachodnie Wybrzeże i parki narodowe połączone z parkami rozrywki. Ale z 5-latkiem na pokładzie nastawiałbym się na Florydę. Parno, gorąco ale w trakcie dnia zawsze można odpocząć od parku tematycznego i wyskoczyć do wodnego. Nie będzie setek mil w samochodzie. Aha, na Florudzie park Epcot dla dzieci w tym wieku to zbyt „dorosły” park. Zamieniłbym na Hollywood Studios albo po prostu zwiedził wszystkie.

Też tak myślałem, żeby może coś z basenem niedaleko było, żeby pod koniec dnia trochę się schłodzić. Dziękuję za podpowiedź w sprawie Epcot, kusi mnie też trochę Zachodnie Wybrzeże, szkoda, że tak mało relacji jest z wycieczek po Stanach z nastolatkami :(
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 31 Sie 2022 14:00 

złoty
Z nastolatkami czy bez, relacje będą podobne. Jeśli jeździsz z nimi po Europie to tam będzie podobnie, tylko krajobraz się zmieni.
Popatrz na relacje z parków na zachodzie i wybieraj co wam będzie pasować po drodze.
W większości parków narodowych czy nawet "recreational area" można wynająć fajne domki. Tych nie znajdziesz na OTA, ale na stronach internetowych parków.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 31 Sie 2022 14:53 

Wojtex41 napisał(a):
Witajcie,
planujemy z żoną niespodziankę dla naszych dzieciaków na przyszłe wakacje - czyli pierwszy wyjazd poza Europę. Od zawsze marzyły nam się Stany, więc pierwszy wybór był oczywisty. Nasz córki (10 i 13 lat) oraz syn (5 lat) też zakochane w Nowym Jorku, więc wybór jeszcze bardziej oczywisty :) . W tym roku udało nam się odwiedzić Disneyland w Paryżu i to był strzał w dziesiątkę! W następnym roku chcemy w lipcu lecieć na kilka dni do NY (5-6 dni)a stamtąd na 10-12 dni na Florydę. Wybór Florydy też oczywiście ze względu na parki rozrywki w Orlando (wstępnie nasz wybór to Universal oraz Epcot i Magic Kingdom i jeden dzień w którymś z aquaparków), Canaveral i Miami oraz Everglades. Ale przeglądając wszystkie strony patrzę również na pogodę (chodzi głównie o opady i wilgotność), bo ta w lipcu na FL jest nieco inna niż we Włoszech czy Hiszpanii :). Dlatego proszę o pomoc czy rzeczywiście po NY lecieć na FL czy może zupełnie zmienić kierunek i np. polecieć na Zachodnie Wybrzeże? We wszystkich przewodnikach i relacjach piszą jak to fajnie na FL jesienią lub zimą, ale, cholera, wakacje u nas są w lipcu i sierpniu :). Jeżeli ktoś ma jeszcze inne możliwe kierunki do zwiedzania z dzieciakami, to też jestem otwarty. Dużo mądrych tu pisze na tym forum więc może i mnie ktoś pomoże :)

W tym roku w czerwcu - druga połowa, łączyłem NJ i MIA, pięknie, warto, upały znośne. Cena trafiła się super, trasa KRK-NJ, MIA-KRK wszystko Lufą, resztę ogarnąłem sam
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Loty: 142
Kilometry: 341 322
niebieski
A chciałem przy okazji podpytać czy połączenie NYC z MIA w marcu ma sens?
Nowy jork jeszcze będzie zimny ale w Miami za to pora sucha. Zastanawiam się właśnie nad lotami w marcu

#8 PostWysłany: 31 Sie 2022 17:43 

pajacyk napisał(a):
Wojtex41 napisał(a):
Witajcie,

W tym roku w czerwcu - druga połowa, łączyłem NJ i MIA, pięknie, warto, upały znośne. Cena trafiła się super, trasa KRK-NJ, MIA-KRK wszystko Lufą, resztę ogarnąłem sam

No i tego mi było trzeba :) A tak na poważnie, to też z dziećmi czy sam/sami? My planujemy 17-19 dni łącznie na NY i MIA więc jest trochę czasu na zwiedzanie i odpoczynek. A pochwalisz się gdzie byłeś na FL? Bo tego jest tyle, że miesiąc by nie starczył. Ja i tak wychodzę z założenia, że wszystko co pierwszy raz widziane, zobaczone, jest super! Reszta to tylko tło. Ale wszędzie z nami po Europie jeżdżą dzieciaki i tak samo będzie w przyszłym roku. Więc dla mnie im więcej wskazówek tym lepiej, żeby później zaoszczędzić sobie : tato, ale tu pada deszcz; tato, tu nie ma wi-fi, itd. :)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 02 Wrz 2022 23:17 
Awatar użytkownika

Jezeli możesz wykorzystać całe polskie wakacje to sprawdź kiedy wakacje kończą się na Florydzie. W Stanach początek roku szkolnego to np. 10 albo 15 sierpnia, ewentualnie jeszcze inna data. Taka data powinna być mniej więcej początkiem Waszego pobytu w okolicach Orlando. Byłem na początku roku szkolnego na Zachodzie i jest to bardzo fajny okres na zwiedzanie. Co prawda niektóre parki rozrywki mocno obcinają godziny otwarcia ale prawie na wszystko starczy czasu. Co do Florydy to nie wszystkie typowe miejsca i rozrywki zwiedziłem, ale tez służę pomocą.

#10 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:23 

Grover napisał(a):
Jezeli możesz wykorzystać całe polskie wakacje to sprawdź kiedy wakacje kończą się na Florydzie. W Stanach początek roku szkolnego to np. 10 albo 15 sierpnia, ewentualnie jeszcze inna data. Taka data powinna być mniej więcej początkiem Waszego pobytu w okolicach Orlando. Byłem na początku roku szkolnego na Zachodzie i jest to bardzo fajny okres na zwiedzanie. Co prawda niektóre parki rozrywki mocno obcinają godziny otwarcia ale prawie na wszystko starczy czasu. Co do Florydy to nie wszystkie typowe miejsca i rozrywki zwiedziłem, ale tez służę pomocą.

Dziękuję za podpowiedź, ale niestety w grę wchodzi tylko lipiec przyszłego roku, a z tego co sprawdzałem, to Floryda kończy swoje wakacje w przedziale 10-17 sierpnia 2023. Planujemy z dziećmi objechać na początek te najpopularniejsze atrakcje- czyli przylot z NY do Miami - w MI trzy dni, później Everglades (jeszcze nie wiem gdzie - więc jak byłeś, to poproszę o fajny namiar), przejazd do Orlando - tam dwa - trzy dni (Magic Kingdom, Animal Kingdom oraz Universal) a później przejazd do West Palm Beach na 10 dni. Stamtąd, zostanie nam Kennedy Space Center, i odpoczynek - plażowanie i zwiedzanie najbliższej okolicy. Po 10 dniach spowrotem do Miami i lot powrotny do NY, a stamtąd do Polski :). Jeżeli myślisz, żeby coś pozamieniać lub inna kolejność, to będę wdzięczny za podpowiedzi.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:45 

Loty: 64
Kilometry: 210 376
W kwestii Orlando 2-3 dni to zdecydowanie za mało (szczególnie z dziećmi) Disney to 4 parki , Universal to 3 parki (1 wodny). Jest jeszcze Legoland i Seaworld. Jeżeli naprawdę chce się coś zobaczyć w tych parkach to trzeba liczyć 1 dzień na 1 park. Universal (2 parki) można "obskoczyć" z FastPass w 1 dzień, niestety można je mieć za opłatą lub mieszkając w wybranych hotelach Universal (ceny tych hoteli są dosyć wysokie). Lipiec i sierpień są tak samo tłoczne (bez znaczenia jest rozpoczęcie szkoły na FL w połowie sierpnia). Polecam stronę https://www.undercovertourist.com/ , do zakupu biletów. Zawsze z niej korzystałem i można trochę zaoszczędzić czasami. Proponuję jeszcze zrobić kalkulację kosztów parków rozrywki bo czasami można się zdziwić (oczywiście zależy od dysponowanego budżetu).
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 06 Wrz 2022 13:28 

Loty: 97
Kilometry: 162 900
Robiłem kilka lat temu trasę NY + Floryda (wówczas z 6 i 3 latkiem), a w tym roku z tymi samymi dziećmi NY + zachodnie wybrzeże (parki narodowe i Anaheim:). Parki narodowe są piękne, tylko że: odległości są duże i musisz nastawić się na wakacje w samochodzie. Poza tym, aby poczuć klimat parków narodowych musisz ruszyć na szlak w tym parku narodowym. Jesteś w takim Zion i należałoby pójść Narrows, ale z 5-latkiem to będzie trudne. W tym roku pobrodziłem kilkaset metrów z 9-latkiem, a 6-latek (podobnie jak żona) odmówili udziału w wyprawie po pas w wodzie (oczywiście dla tego 6-latka). Zmierzam do tego, że parki narodowe z dziećmi w wieku 5 czy 6 lat będą trochę jak lizanie lizaka przez szybę. Piękne zdjęcia, kilka punktów widokowych i tyle. Ale możliwości jakiejś głębszej eksploracji są ograniczone. Oczywiście wszystko zależy od dziecka, zaraz mi ktoś wrzuci info o 5 latku skaczącym ze spadochronem, czy zdobywającym biegun północny:). Po tegorocznej wyprawie utwierdziłem się w przekonaniu, że na zachodnie wybrzeże wrócę, ale za jakieś 3 lata, gdy najmłodszy dzieciak będzie miał 9 lat.

Ale faktem jest, że klimat jest lepszy w okolicy Los Angeles, niż na Florydzie. Praktycznie cały dzień bez większych problemów chodziliśmy po Disneylandzie w Anaheim (w sierpniu), a na Florydzie (w czerwcu) dzieciaki "umierały" z powodu temperatury i wilgotności. Z kolei baza hotelowa jest dużo lepsza na Florydzie. W mojej ocenie dużo łatwiej jest znaleźć fajny hotel z basenem w rozsądnej cenie na Florydzie (w Orlando łatwo, w Miami już trudniej), niż w Kalifornii.

Oczywiście muszę potwierdzić słowa przedmówców: jest drogo. Inflacja i kurs robią swoje. Ceny wejść do parków rozrywki to już zupełny odjazd. Po dodaniu fastpassów wychodzą duże kwoty. Ale to oczywiście kwestia budżetu; zakładam, że macie to mniej więcej skalkulowane.
 Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.

#13 PostWysłany: 06 Wrz 2022 14:46 
Awatar użytkownika

alien657 napisał(a):
W kwestii Orlando 2-3 dni to zdecydowanie za mało (szczególnie z dziećmi) Disney to 4 parki , Universal to 3 parki (1 wodny). Jest jeszcze Legoland i Seaworld. Jeżeli naprawdę chce się coś zobaczyć w tych parkach to trzeba liczyć 1 dzień na 1 park. Universal (2 parki) można "obskoczyć" z FastPass w 1 dzień, niestety można je mieć za opłatą lub mieszkając w wybranych hotelach Universal (ceny tych hoteli są dosyć wysokie). Lipiec i sierpień są tak samo tłoczne (bez znaczenia jest rozpoczęcie szkoły na FL w połowie sierpnia). Polecam stronę https://www.undercovertourist.com/ , do zakupu biletów. Zawsze z niej korzystałem i można trochę zaoszczędzić czasami. Proponuję jeszcze zrobić kalkulację kosztów parków rozrywki bo czasami można się zdziwić (oczywiście zależy od dysponowanego budżetu).

Rzeczywiście. Pojechać z dzieciakami na Florydę i spędzić tylko 3 dni w Orlando to takie wakacje pod kątem dorosłych a nie najmłodszych. Jest mnóstwo parków na Florydzie: Universal to 3 parki (2 normalne, 1 wodny), Disney World to 6 parków (4 normalne, 2 wodne), dochodzi Seaworld, a chyba nawet Legoland ma 2 parki (w tym jeden wodny). Zazwyczaj nie trzeba być przy kilkudniowym bilecie non-stop w tej danej rozrywce tzn. bilet trzydniowy możesz wykorzystać np. w poniedziałek, środę i piątek (unikać za wszelką cenę weekendów). Wiadomo, że cena biletów jest jednym z największych kosztów wyjazdu, dlatego ja kiedyś zdecydowałem się na promocyjny tygodniowy bilet na Disney World i odpuściłem sobie inne. Wtedy rzeczywiście niemal wszystko udało się zobaczyć. Zobaczenie parków różnych firm będzie niestety droższe, ale za to można sobie porównać. Na Zachodzie takiego rozmachu nie ma, dlatego w krótszym czasie udało nam się zwiedzić oba Disneylendy, Seaworld San Diego i Universal. Wydaje mi się, że z naszej perspektywy zawsze było drogo, a tu dochodzi jeszcze niekorzystny kurs dolara. Ceny USA też są wyższe. W dodatku FastPassy w Disneyu są obecnie płatne, a bez nich trudno się obyć w lipcu. Bilety sprawdzać głównie na www.undercovertourist.com oraz w przypadku Disneya dodatkowo na stronie europejskiej: https://www.disneyworld.eu/.
W Miami 3 dni to bardzo długo. Zastanawiam się co tam robić przez 3 dni, ale może ktoś ma pomysły?
W okolicach Everglades byłem w Islamorada w Theater of the Sea, ponadto w Everglades aligator farm i wyprawa aż po samo koniuszek Florydy do muzeum Hemingweya i kilku małych atrakcji Key West (unikać podróży w weekendy ze względu na korki).

#14 PostWysłany: 06 Wrz 2022 14:53 

alien657 napisał(a):

Czyli już wiem, że Orlando to 5-6 dni :) Legoland na szczęście odpada, bo byliśmy w Danii, więc kilka dolarów zostaje w kieszeni. Kalkulacja wstępna zrobiona, wychodzi kosmos cenowy, ale być w Orlando z dziećmi i nie wejść do tych pięknych parków... Trudno, trzeba będzie jeszcze przez niecały rok zaciskać pasa i może się uda. Ale dzięki za podpowiedź do strony, można na kilku parkach sporo zaoszczędzić. Nie brałem pod uwagę Seaworld - warto? Bo i tak tego sporo wychodzi. Byliśmy na Lazurowym Wybrzeżu dwa lata temu w Marinelandzie na pokazie orek i delfinów, wrażenia super, ale sam nie wiem...
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 06 Wrz 2022 14:56 
Awatar użytkownika

Loty: 557
Kilometry: 655 514
HON fly4free
A czy takie parki rozrywki to nie jest przypadkiem największy pierd popkultury jaki w ogóle istnieje? Ew, żenada, żal, a tak w ogóle to wstyd

Ostatnio edytowany przez pabien 06 Wrz 2022 15:22, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 06 Wrz 2022 14:57 

red1982 napisał(a):
Robiłem kilka lat temu trasę NY + Floryda (wówczas z 6 i 3 latkiem), a w tym roku z tymi samymi dziećmi NY + zachodnie wybrzeże (parki narodowe i Anaheim:). Parki narodowe są piękne, tylko że: odległości są duże i musisz nastawić się na wakacje w samochodzie. Poza tym, aby poczuć klimat parków narodowych musisz ruszyć na szlak w tym parku narodowym. Jesteś w takim Zion i należałoby pójść Narrows, ale z 5-latkiem to będzie trudne. W tym roku pobrodziłem kilkaset metrów z 9-latkiem, a 6-latek (podobnie jak żona) odmówili udziału w wyprawie po pas w wodzie (oczywiście dla tego 6-latka). Zmierzam do tego, że parki narodowe z dziećmi w wieku 5 czy 6 lat będą trochę jak lizanie lizaka przez szybę. Piękne zdjęcia, kilka punktów widokowych i tyle. Ale możliwości jakiejś głębszej eksploracji są ograniczone. Oczywiście wszystko zależy od dziecka, zaraz mi ktoś wrzuci info o 5 latku skaczącym ze spadochronem, czy zdobywającym biegun północny:). Po tegorocznej wyprawie utwierdziłem się w przekonaniu, że na zachodnie wybrzeże wrócę, ale za jakieś 3 lata, gdy najmłodszy dzieciak będzie miał 9 lat.

Ale faktem jest, że klimat jest lepszy w okolicy Los Angeles, niż na Florydzie. Praktycznie cały dzień bez większych problemów chodziliśmy po Disneylandzie w Anaheim (w sierpniu), a na Florydzie (w czerwcu) dzieciaki "umierały" z powodu temperatury i wilgotności. Z kolei baza hotelowa jest dużo lepsza na Florydzie. W mojej ocenie dużo łatwiej jest znaleźć fajny hotel z basenem w rozsądnej cenie na Florydzie (w Orlando łatwo, w Miami już trudniej), niż w Kalifornii.

Oczywiście muszę potwierdzić słowa przedmówców: jest drogo. Inflacja i kurs robią swoje. Ceny wejść do parków rozrywki to już zupełny odjazd. Po dodaniu fastpassów wychodzą duże kwoty. Ale to oczywiście kwestia budżetu; zakładam, że macie to mniej więcej skalkulowane.

Dlatego odpuszczam teraz Zachodnie, bo może być podobnie jak u Ciebie. A nie chcę, wbrew wszystkim i wszystkiemu, koniecznie zaliczać kolejne atrakcje. Myślę, że na parki narodowe, to trzeba zarezerwować minimum tydzień, żeby poczuć klimat takiego miejsca, więc to zupełnie inny sposób spędzania wolnego czasu. Bardzo lubimy wycieczki piesze, ale to za wcześnie.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 06 Wrz 2022 16:53 

Loty: 97
Kilometry: 162 900
W zakresie Seaworld: co kto lubi. Mi się podobało, ale to jest totalnie inny profil parku. Masz pokazy (delfiny, orki etc) dla całych rodzin oraz rollercoastery (niektóre bardzo szybkie; zupełnie nie dla dzieci poniżej 10 roku życia). Według mnie każdy znajdzie tam coś ciekawego. Disneyland wiadomo, dziecko powyżej 10 roku życia zaczyna się już nudzić, chyba że jest fanem filmów Disneya.

Na marginesie: rzuć okiem na Tampę. To jest ciekawy punkt na mapie. Piękna plaża w pobliżu, ma ciekawy park rozrywki oraz super zoo (jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze, w jakim byłem).
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 06 Wrz 2022 17:51 

złoty
-- 06 Wrz 2022 17:41 --

pabien napisał(a):
A czy takie parki rozrywki to nie jest przypadkiem największy pierd popkultury jaki w ogóle istnieje? Ew, żenada, żal, a tak w ogóle to wstyd

Myślę, że i pierd popkultury jest wart pochyleniu się nad nim (byle się nie zaciągać za mocno ;) ). Disneyland na Florydzie trąci wręcz przysłowiową myszką i duża część atrakcji pamięta jeszcze Walta Disney'a, co samo z siebie jest poniekąd ciekawe.

Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 06 Wrz 2022 21:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 06 Wrz 2022 21:02 

red1982 napisał(a):
W zakresie Seaworld: co kto lubi. Mi się podobało, ale to jest totalnie inny profil parku. Masz pokazy (delfiny, orki etc) dla całych rodzin oraz rollercoastery (niektóre bardzo szybkie; zupełnie nie dla dzieci poniżej 10 roku życia). Według mnie każdy znajdzie tam coś ciekawego. Disneyland wiadomo, dziecko powyżej 10 roku życia zaczyna się już nudzić, chyba że jest fanem filmów Disneya.

Na marginesie: rzuć okiem na Tampę. To jest ciekawy punkt na mapie. Piękna plaża w pobliżu, ma ciekawy park rozrywki oraz super zoo (jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze, w jakim byłem).

Dzięki za podpowiedź. To teraz taka zagwozdka : Busch Garden (bo chyba o to zoo chodzi?) w Tampie czy Animal Kingdom w Orlando? :)
 Relacje PM off  

[ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości