Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2016 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Cześć,
planuję "wylecieć" na 2 tygodnie, docelowo do Nowego Jorku.

Jednak będąc już za oceanem szkoda mi siedzieć tylko w NYC.

Co polecilibyście na 2-5 dni poza NYC w granicach 700zł RT?

Myślałem o Toronto, Chicago i Waszyngtonie. Chyba najpoważniej o Toronto, w końcu to chyba najbardziej "inne" od tych trzech możliwości.

Dzięki za sugestie i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 03 Maj 2016 03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Hmm, byłem w Nowym Jorku i Toronto. Czy aż tak bardzo inne to nie jestem pewien. Toronto to też północnoamerykańska metropolia z drapaczami chmur w centrum choć ma chyba więcej "zabytków" jak parlament, secesyjne drewniane domki byłych brytyjskich gubernatorów, CN Tower ze szklaną podłogą na górze (symbol miasta). Wyraźnie inne od wspomnianych na pewno byłoby miasto Meksyk, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco czy chociażby Nowy Orlean ;)

Jeżdżą na tych trasach tanie autokary wspominane tu na forum którymi jeździ biedota od kilku dolców (nazw nie pamiętam, Greyhound i Megabus?)
Generalnie jakbyś jechał autokarem to przejeżdżałbyś przez wodospad Niagara (wymawia się Najagra!) ;) który też warto zobaczyć no i całkiem blisko Chicago. Do tego secesyjne miasteczko z lat 1900nych Niagara-on-the-lake gdzie wszyscy mieszkańcy zgodzili się na to że zabudowa nie może być nowoczesna a ma pozostać klasyczna w stylu epoki - też ciekawe.

Wyszedłby Ci ciekawy roadtrip :)
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2016 12:28 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 32
manyaky napisał(a):
Cześć,
planuję "wylecieć" na 2 tygodnie, docelowo do Nowego Jorku.

Jednak będąc już za oceanem szkoda mi siedzieć tylko w NYC.

Co polecilibyście na 2-5 dni poza NYC w granicach 700zł RT?

Myślałem o Toronto, Chicago i Waszyngtonie. Chyba najpoważniej o Toronto, w końcu to chyba najbardziej "inne" od tych trzech możliwości.

Dzięki za sugestie i pozdrawiam.

Jak chcesz najbardziej inne od NYC miasto to zamiast Toronto jedź do... Montrealu (polecam!). Tylko tam dostaniesz sie raczej tylko autem, no i ja zrobiłem sobie przerwę w Bostonie, też warte odwiedzenia.
Swoją drogą Waszyngton też jest godny polecenia, przede wszystkim świetne muzea. No i też jest inny... bo nie ma wieżowców ;)
_________________
Fotografia Architektury
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2016 12:40 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Jeżeli będziesz w weekend to wedlug mnie najlepiej jechac do Waszyngtonu - wtedy w NY hotele drożeją, a w Waszyngtonie są tańsze. Waszyngton jest na tyle blisko, że można bez problemu jechać autobusem - Megabus, Boltbus lub Greyhound. Po drodze możesz jeszcze zatrzymać sie w Filadelfii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Maj 2016 13:10 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Możesz też przy okazji zobaczyć Boston
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Maj 2016 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Dzięki za sugestie busów. Chyba faktycznie oszczędność może przewyższyć czas - może wtedy będę mógł wrócić samolotem z innego miasta (jak na razie loty multi-city wychodziły drożej niż bazowanie w NYC i kupowanie biletów RT).

kittycate napisał(a):
Hmm, byłem w Nowym Jorku i Toronto. Czy aż tak bardzo inne to nie jestem pewien. Toronto to też północnoamerykańska metropolia z drapaczami chmur w centrum choć ma chyba więcej "zabytków" jak parlament, secesyjne drewniane domki byłych brytyjskich gubernatorów, CN Tower ze szklaną podłogą na górze (symbol miasta). Wyraźnie inne od wspomnianych na pewno byłoby miasto Meksyk, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco czy chociażby Nowy Orlean ;)

Jeżdżą na tych trasach tanie autokary wspominane tu na forum którymi jeździ biedota od kilku dolców (nazw nie pamiętam, Greyhound i Megabus?)
Generalnie jakbyś jechał autokarem to przejeżdżałbyś przez wodospad Niagara (wymawia się Najagra!) ;) który też warto zobaczyć no i całkiem blisko Chicago. Do tego secesyjne miasteczko z lat 1900nych Niagara-on-the-lake gdzie wszyscy mieszkańcy zgodzili się na to że zabudowa nie może być nowoczesna a ma pozostać klasyczna w stylu epoki - też ciekawe.

Wyszedłby Ci ciekawy roadtrip :)

Wielkie dzięki za sugestię Niagara Falls, zupełnie wypadło mi z głowy :shock: a na 100% znajdzie się w planie podróży.

Najbardziej mi zależało na zobaczeniu czegoś innego, ale wciąż amerykańskiego - np. w klimacie Texasu - ale chyba to odpada, bo podobnie jak (niestety) z LA i SF koszt/czas przewyższa nieco budżet/plan. Chociaż faktycznie perspektywa przejazdu przez US od NYC do LV - nawet dwudniowego to by było coś fajnego.

Jak na razie najbardziej skłaniam się do przejazdu w stronę kanadyjską, choć Waszyngton i Boston, który podrzuciliście kusi.

Tyle do zobaczenia, a czasu tak mało (jak zwykle). :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Maj 2016 18:06 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 32
Dwa tygodnie to nie tak mało :) Ja 2 lata temu zrobiłem taką trasę w 14 dni (w tym 6 w NYC):
Image

I to wszystko (poza Montrealem) megabusami.
_________________
Fotografia Architektury
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Cze 2016 12:18 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 113
Kilometry: 173 717
a może by tak Nigara?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Cze 2016 12:33 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jak już wyskoczył taki temat, to luźne przemyślenia własne...

O gustach się *zasadniczo* nie dyskutuje, ale tutaj można puścić wodzę fantazji.

Czy tylko ja jestem taki dziwny i nietypowy, że Nowy Jork zwyczajnie mi się NIE PODOBA? (W stosunku do tego, jaką ma reputację w świecie turystycznym i jakie tworzy oczekiwania)

Byłem w tym roku tam pierwszy raz- na szczęscie jedynie a propos około 14h layoveru (a może to już stopover :) ) w EWR. Zrobiłem sobie spacer po głównych atrakcjach.
Wszedłem do jednego muzeum, które mnie akurat ciekawiło. Rzecz jasna- nie wjechałem na WTC One ani na żaden inny punkt widokowy na budynkach.

Ogólne wrażenie z atrakcji Manhattanu i Brooklynu: nic specjalnego. Niektóre budynki i ogólnei zgranie architektoniczne na granicy kiczu (to na pewno), a ich zadbanie, czystość też pozostawiają wiele do życzenia.

Jestem w stanie sobie wyobrazić kogoś, kto jedzie do NYC na tyle czasu (tydzień lub więcej), żeby zatracić sie w życiu kulturalno-artystycznym. Codziennie musical na Broadwayu, zwiedzenie wszystkich muzeów itd. Ale jako typowa atrakcja turystyczna, moim zdaniem NYC po prostu jest... słaby.

I żeby nie było- jestem amerykolubnym zwierzęciem. San Francisco, Nowy Orlean czy ogrom piękna amerykańskiej natury, łącznie z Hawajami: to jest to.
Byłem w USA 5 razy i za każdym kolejnym chętnie wracam. NYC to dla mnie ogromne wręcz rozczarowanie.

Ktoś się zgadza? Czy mam przejść szybki obóz reedukacyjny i dołączyć do tłumów zafascynowanych tym miastem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2016 08:19 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jeżeli lądujesz w NYC i będziesz potem chciał jechać do Toronto to możesz się zawieść.
Ja swoją przygodę z Ameryką Północną zacząłem od Kanady (wtedy mi się podobało bardzo) teraz na majówkę leciałem OJ YYZ i powrót z NYC. Jak zobaczyłem NYC to stwierdzam, że Toronto jest już tylko fajne ;)

Na 2 - 5 dni poleciałbym zrobić tripa
Nowy Jork - Waszyngton (Megabusem) na 1 nocleg w WAS, następnie samolot do Chicago i spędził bym tam z 2 noce. (szukaj lotów Baltimore - O'hare) jakoś koło 40 usd za lot wychodzi (American Airlines)
Z Chicago do NYC można wrócić Megabusem lub drożej samolotem.

Ewentualnie popatrz na frontier airlines i wyskocz na Florydę.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 10 Paź 2018 09:21 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Cześć,
odświeżam temat. Planuję w lato (raczej czerwiec lub wrzesień) 2019r. z rodziną (2 rodziców + 2 dzieci (3 lata i 1.5 roku) + 2 dziadków) wyjazd do Stanów Zjednoczonych (najlepiej do Nowego Jorku). Chcielibyśmy połączyć ten wyjazd z odpoczynkiem najlepiej na jakiejś wyspie (Bahamy, Bermudy, Karaiby, ewentualnie Floryda).
Z uwagi na dzieci nasze tempo zwiedzania jest wolne. Dlatego myślałem ok. 7 dni w Nowym Jorku (za dużo, za mało, czy w sam raz?) + wypad do np. Waszyngtonu, Bostonu lub do wodospadu Niagara. Niagara jednak wydaje się być dość daleko na trasę samochodową/autobusową. Czy można w okolice Niagary dostać się samolotem? Z czym w ogóle warto połączyć wodospad Niagara?
Dokąd udać się z Nowego Jorku, aby odpocząć z dziećmi? Chodzi mi o ciepły region. Gdzie wypoczywają mieszkańcy Nowego Jorku?
Chcielibyśmy zrobić podobny trip do tego który zrobiliśmy w tym roku, tj. polecieliśmy do Singapuru tam byliśmy 2 dni, następnie Bali 9 dni i znowu Singapur 4dni.
Proszę o Wasze sugestie, pomysły. Może proponowalibyście nieco inny region, np. Ameryka Południowa i Rio de Jeneiro. Zależy nam na możliwie krótkim locie, najlepiej nocnym. Wycieczkę do Azji odbyliśmy lotem nocnym, o 18 lot z Gdańska do Warszawy i o 23 lot do Singapuru. Powrót podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Paź 2018 10:37 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Cytuj:
odświeżam temat. Planuję w lato (raczej czerwiec lub wrzesień) 2019r. z rodziną (2 rodziców + 2 dzieci (3 lata i 1.5 roku) + 2 dziadków) wyjazd do Stanów Zjednoczonych (najlepiej do Nowego Jorku).
Dlatego myślałem ok. 7 dni w Nowym Jorku


Super sprawa, że z dziadkami- autentycznie szacunek, że coś takiego udaje się zorganizować i jakoś mam słabość do rodzinnych podróży, zwłaszcza tych dalszych.

Widzę, że większość przekomarzania się n/t NYC z przed 2 lat wycięto- został jednak jeden mój post. Warto przeczytać, powiedziałem tam zasadniczo wszystko, co trzeba.
Ale w nawiązaniu- czemu akurat NYC? Skąd pomysł? Sentyment? Niespełnione marzenie? I czemu nie fantastyczna natura Zachodu? Wielki Kanion, Dolina Śmierci, Yosemite, tylko nowojorski beton?

I bardziej rzeczowo- nawet uwzględniając, że wiesz co robisz, to 7 dni na NYC wydaje się odrobinkę za długo nawet jak na "rodzinne" zwiedzanie, chyba, że chcecie zobaczyć każde jedno muzeum bardzo dokładnie i jeszcze może zaliczyć musical na Broadway- paradoksalnie jeden z niewielu dobrych powodów, żeby w ogóle odwiedzać to miasto.

Niagara- no niestety, tu muszę być brutalny, po prostu nie warto specjalnie tam się tłuc i usłyszysz to praktycznie od każdego. Jedyna sensowna sytuacja, to ew. pobyt w Toronto albo gdzieś blisko i raczej od tej strony należy na to patrzeć- jesteś w okolicy Niagary to przy okazji tam jedziesz.

Cytuj:
Może proponowalibyście nieco inny region, np. Ameryka Południowa i Rio de Jeneiro.


Jak ma być USA, to proponowałbym po prostu klasykę zachodniego wybrzeża i okolic. Będziecie zadowoleni i wgnieceni w ziemię pięknem parków narodowych, stanowych itd. itp. Tras i możliwości jest naprawdę pierdyliard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Paź 2018 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W maju w 10 dni przejechałem trase NY-Philly-DC-Niagara-Toronto-NY. Jeśli mogę coś doradzić, to nie zaczynaj od NY, ponieważ później wszystkie inne downtown będą wydawać się małe i słabe ;)

P.S @john_doe Tak, wiemy że nie podobało Ci się w NY, ale powtarzanie tego na każdym kroku robi się nudne :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Paź 2018 11:59 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
@mikuś E no jak tam nudne, jak ostał się tylko jeden post ;) A człowiek już 2 lata starszy, o 2 lata mniej głupi. Nie chodzi o to, co mi się "podobało" a co nie, ale o podstawowy przekaz, że na NYC Stany się nie kończą.

Widać, że forumowicz świeży w temacie Ameryki, ale mu- surprise surprise, kłania się marketing- NYC przyszedł na myśl pierwszy. Przejedzie się po Wschodzie, wróci do Polski i gotów rozpowiadać, że USA w sumie nie powalają. :P

A że sam pytał o inne opcje, to uprzejmie zasugerowałem ;)

BTW- słuszna uwaga co do downtowns, tyle, że no... do znudzenia... nie po to się jedzie do USA. A jeśli nawet po to, to przynajmniej bądźmy świadomi, że na centrach miast ten kraj się nie kończy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Paź 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zastanawiałem się czy się obruszysz, ale widzę, ze masz dystans, wiec za to piona :)

Oczywiste, ze NY to nie całe Stany, ale to miasto jest na tyle niepowtarzalne, ze trzeba je zobaczyć. Podobnie jak z LA- wszyscy piszą ze jest słabe, ale i tak każdy pojedzie by przekonać się na własnej skórze.

Jeśli o mnie chodzi, to wróciłbym i do NY i do LA, ale ja lubię ten kraj, wiec mogę być nieobiektywny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Paź 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
john_doe napisał(a):
BTW- słuszna uwaga co do downtowns, tyle, że no... do znudzenia... nie po to się jedzie do USA. A jeśli nawet po to, to przynajmniej bądźmy świadomi, że na centrach miast ten kraj się nie kończy.


Każdy ma inne motywy podróży do USA - ja np. z racji wykształcenia interesuję się po pierwsze miastami a dopiero później naturą. Faktem jest, że downtown (Manhattan) NYC jest niesamowite i unikalne w skali globu a "kilka większych" miast już widziałem (np. często porównywany do NYC Hong Kong to mimo wszystko nie ta liga), dlatego chociażby z tego powodu warto tam jechać. Nie wspomnę już o tym jaką rolę pełni NYC w kulturze masowej (filmy, książki) a tego nie jesteś w stanie zanegować.

Dlatego uważam, że również po to (czyli aby zobaczyć NYC) jedzie się do USA. A już niektórzy jadą tam przede wszystkim właśnie po "to" i osobiście nie widzę w tym nic złego a wręcz przeciwnie.

IMO jedyne porównywalne downtown do NYC jest w Chicago jeśli chodzi o USA. Mniejsze i niestety nie ten klimat ale sama architektura momentami ciekawsza.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Paź 2018 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kempin napisał(a):
Dlatego myślałem ok. 7 dni w Nowym Jorku (za dużo, za mało, czy w sam raz?) + wypad do np. Waszyngtonu, Bostonu

NY mozna albo kochac albo nienawidziec. ;)
Moim skromnym zdaniem to wspaniale miasto o specyficznym charakterze, spedzilem wiele weekendow i nie mialem dosyc, za kazdym razem odkrywalem cos nowego. :D
7 dni w NY to dobra opcja, aby zwiedzic bardziej na luzie, szczegolnie biorac po uwage wiek dzieci. :)
Z NY masz wiele opcji na wypady np. do Filadelfii, Waszyngtonu czy nawet odwiedzic farme Amiszow, zalezy co Cie interesuje.

kempin napisał(a):
Niagara jednak wydaje się być dość daleko na trasę samochodową/autobusową. Czy można w okolice Niagary dostać się samolotem? Z czym w ogóle warto połączyć wodospad Niagara?

Mozna np. do Buffalo i polaczyc z Toronto.

kempin napisał(a):
Dokąd udać się z Nowego Jorku, aby odpocząć z dziećmi? Chodzi mi o ciepły region. Gdzie wypoczywają mieszkańcy Nowego Jorku?

Mi podobalo sie w Bear Mountain State Park, moim zdaniem fajne miejsce na wypad z dzieciakami i wielkie gratulacje za podroz z dziadkami. :D

Udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Paź 2018 08:56 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Cześć,
to może krótko o nas.
Dzięki za pochwałę podróży z dziadkami. Podróżujemy z nimi raz w roku od jakiegoś czasu, a odkąd mamy dzieci (od 2 lat) podróżujemy do miast położonych nad morzem. Byliśmy w Walencji i Nicei, dziadki, dzieci i my. Miasta, aby łatwo zwiedzać komunikacją miejską i plaża by dzieci się pobawiły w piasku i wodzie.
Namawialiśmy dziadków na naszą tegoroczną podróż do Azji, jednak nie pojechali z nami. W zasadzie nie wiem dlaczego. M.in. dlatego że wcześniej mieliśmy już zabookowaną podróż do Nicei, być może dlatego, że trochę taka podróż kosztuje.
W związku z czym nie jestem pewien czy w podróż przyszłoroczną na inny kontynent z nami pojadą. Na pewno pojadą z nami w podróż tygodniową gdzieś w Europie (plan jest na Korfu w maju).
Tak wiem, że z punktu widzenia przyrody zachód Stanów jest prawdopodobnie ciekawszy. Ja jednak nie wiem czy chcę robić takie tripy samochodowe jakie się robi w Stanach. Moje dzieci zdecydowanie lepiej znoszą podróż samolotem niż samochodem. W samolocie jesteśmy cały czas do ich dyspozycji. Możemy kolorować, czytać książeczki, bawić się, przejść się po pokładzie. Może zająć się jeden dorosły jednym dzieckiem. A w samochodzie 2 dzieci z tyłu + jeden dorosły to po pierwsze tylko jeden dorosły zabawia 2 dzieci. Po drugie wszyscy są uwiązani do swoich miejsc. Pole manewru jest zdecydowanie mniejsze, więc dzieci szybciej się nudzą i są bardziej marudne. Sen jest dużo gorszy w aucie, bo trzeba spać na siedząco, nie można się obracać. W samolocie można jednak przybrać różne pozycje na plecach, na boku, na brzuchu. Nie jest to łóżko, ale jest na pewno wygodniej niż w aucie.
Dlatego moim zdaniem długie wycieczki po Stanach z małymi dziećmi to gorszy pomysł. Lepiej sprawdza się wizyta w dużym mieście oraz wizyta na jakiejś wyspie. Na wyspie również robilibyśmy wycieczki, jednak wyspa jak to wyspa jest ograniczona i podróże autem nie są długie. Oczywiście ja nie mówię, że wycieczki są wykluczone. Jak macie ciekawy pomysł to na pewno go rozważymy.
W związku z powyższym wybraliśmy wschód Stanów, bo na wschodzie jest chyba więcej możliwości podróży w „ciepłe kraje” np. na jakąś wyspę. Bahamy, Bermudy, Karaiby. No właśnie nie odnieśliście się do pytania gdzie na wakacje jeżdżą Nowo Jorczycy. Czy coś wiecie na ten temat? Macie jakiś pomysł?
Jak padło na wschód to oczywiście pierwsza myśl to Nowy Jork (ewentualnie Miami). Ja osobiście chciałbym choć raz zobaczyć Nowy Jork. Tyle filmów w nim nakręcono, tyle razy występował w programach informacyjnych, że wydaje mi się że całkiem dobrze go znam. I inaczej się ogląda potem film wiedząc, że było się w tych miejscach. Poza tym musicale o których wspominacie, Statua Wolności, Empire State Building, Word Trade Center, Manhattan, Time Square, Most Brookliński, Brooklin, Madison Square Garden, New York Knicks, New York Rangers, New York Yankees itd. Powiem szczerze, że nawet jeżeli Nowy Jork nie jest ciekawy to jest tak znany, że trzeba go zobaczyć. Wszystkie atrakcje które wymieniłem, wymieniłem z głowy bez zaglądania do internetu. Każdy obywatel świata wymieniłby takie atrakcje. Nie wiem czy wymieniłbym tyle atrakcji o Paryżu czy Rzymie mimo, że w nich byłem i mimo, że na pewno są ładniejsze.
Oczywiście decyzja jeszcze nie zapadła. Może ostatecznie zmienimy zdaniem i pojedziemy na zachód. Czy wiecie gdzie wypoczywają mieszkańcy zachodniego wybrzeża? Hawaje są dość daleko, czy jest coś ciekawego bliżej?
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Paź 2018 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Meksyk. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Paź 2018 10:45 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Tak myślałem :)
Trochę boję się Meksyku na samodzielne eksplorowanie z rodziną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group