Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2016 22:33 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Hej,

czy poniższy plan jest w miarę ok ? Z góry zaznaczam, że nie jesteśmy miłośnikami muzeów, więc możemy je odpuścić (chyba, że polecicie coś, co zainteresuje niezainteresowanych :) ), byłem też na meczu NBA przy okazji poprzedniej wizyty w NY (jeszcze w gimnazjum);

Wstęny plan (śpimy w dzielnicy finansowej):

1 - przylatujemy na JFK 14:40, więc zapewne w hotelu będziemy ok. 17-tej - zaplanowaliśmy na luzie Times Square z okolicami + może jakiś rooftop bar (coś polecicie ?) albo klub jazz'owy ? Ew. tego dnia High Line Park + Greenwich Village, a TSq + rooftop przy okazji np. Broadway'u ?

2 - Statua Wolności, Wall Street, WTC Memorial, w drugiej połowie dnia szwendanie się po Soho, China Town, Little Italy (do dalszego wyboru, chyba że coś sugerujecie ?), na koniec Meatpacking + High Line Park + Greenwich Village (jeżeli za dużo, to możemy zakończyć np. na Soho, a High Line przerzucić na 1-szy dzień)

3 - Central Park, o 17 mamy autobus do Waszyngtonu - co polecicie pomiędzy CP a Wash ? Top of the Rock mamy zaplanowany w inny dzień, ale może np. studio NBC (warto ? gdy byłem poprzednim razem, to trafiłem na nagranie Sean Paul'a), albo siedziba ONZ ?

4 - Waszyngton (Kapitol - niestety nie załapiemy się na zwiedzanie, Biały Dom, Lincoln, może cmentarz Arlington, do tego może: https://en.wikipedia.org/wiki/Ben%27s_Chili_Bowl - ktoś był ?), o 17 autobus do NY, na miejscu będziemy po 21, czy jest sens ok. 22 wybierać się na Brooklyn Heights ?

5 - Harlem / Brooklyn (gdzie na gospel ? można fotografować / filmować ? Może warto tutaj skorzystać z gotowych wycieczek ?), Greenpoint, Williamsburg, spektakl na Broadway'u (już wykupiony, więc fixed)

6 - coś na początek dnia - może Princeton (ktoś był ?), czy lepiej Long Island, Coney Island lub Staten Island (ale tutaj kompletna zieleń, więc zdam się na sugestie co do ciekawych miejsc), potem planujemy Top of the Rock (może z NBC, jeżeli nie wypali w dzień nr 3), Bryant Park, bibliotekę i ostatnie zakupy;

Potem mamy o 6:30 wylot z LGA do Toronto (wyskoczymy nad Niagarę, bo 12 h przerwy), ale na lotnisku jest przebudowa, 2 godziny przed wylotem powinno być ok, czy jednak 2,5 ? Determinuje to też zwiedzanie w dzień nr 6, gdzie musimy w miarę szybko pójść spać.

Czy plan jest ok ? Co ew. zmodyfikować ?

Transport z lotniska - przylatujemy na JFK, czy wygląda to tak, że wsiadamy w AirTrain na Jamaicę (płaci się już po wyjściu z pociągu ?), tam kupujemy na stacji Metro Card na tydzień i walimy na Manhattan ?

Princeton, Staten Island, Coney Island, Long Island - co byłoby najsensowniejsze na kilka godzin ostatniego dnia przed obiadem ?

TV show - ktoś brał w tym udział, warto ?

Klub jazzowy, rooftop bar - coś godnego polecenia ?

Metropolitan Opera, Carnegie Hall, Radio City Hall - miejsca jak miejsca, ale czy jest tam coś do oglądania ? (oprócz spektakli)

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Paź 2016 16:19 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Ktoś pomoże ? Wylot mam w środę, z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2016 16:35 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
robespierre napisał(a):
5 - Harlem / Brooklyn (gdzie na gospel ? można fotografować / filmować ? Może warto tutaj skorzystać z gotowych wycieczek ?)


Polecam The Gospel Tabernacle Church : http://www.brooklyntabernacle.org/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:21 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
robespierre napisał(a):
Hej,

czy poniższy plan jest w miarę ok ? Z góry zaznaczam, że nie jesteśmy miłośnikami muzeów, więc możemy je odpuścić (chyba, że polecicie coś, co zainteresuje niezainteresowanych :) ), byłem też na meczu NBA przy okazji poprzedniej wizyty w NY (jeszcze w gimnazjum);

Wstęny plan (śpimy w dzielnicy finansowej):

1 - przylatujemy na JFK 14:40, więc zapewne w hotelu będziemy ok. 17-tej - zaplanowaliśmy na luzie Times Square z okolicami + może jakiś rooftop bar (coś polecicie ?) albo klub jazz'owy ? Ew. tego dnia High Line Park + Greenwich Village, a TSq + rooftop przy okazji np. Broadway'u ?

Na pewno nie 17ta. Zanim przejdziecie ICE 2-3h w tych godzinach. Plus dojazd do hotelu minimum godzina. Mysle, ze bedzie to finalnie po 18tej. Jak beda sily i oczy nie beda sie zamykaly to Times Square. Jest atrakcyjny dla kogos kto nijt tego wczesniej nie widzial (przed remontem). Cala reszta ok.


2 - Statua Wolności, Wall Street, WTC Memorial, w drugiej połowie dnia szwendanie się po Soho, China Town, Little Italy (do dalszego wyboru, chyba że coś sugerujecie ?), na koniec Meatpacking + High Line Park + Greenwich Village (jeżeli za dużo, to możemy zakończyć np. na Soho, a High Line przerzucić na 1-szy dzień)

Statua nie ma sensu. To jest mala atrakacja. Chcesz ja zobaczyc i miec zdjecie w tle to poplyn S.I. Ferry. Duzo ciekawiej, bez kolejek i tanio. Reszta ok.

3 - Central Park, o 17 mamy autobus do Waszyngtonu - co polecicie pomiędzy CP a Wash ? Top of the Rock mamy zaplanowany w inny dzień, ale może np. studio NBC (warto ? gdy byłem poprzednim razem, to trafiłem na nagranie Sean Paul'a), albo siedziba ONZ ?

Ja bym polecil przejscie Brooklyb Bridge i z drugiej strony juz na Brooklynie macie ladny park i widok Manhattanu. Przeplynac sie tez tanim transportem wodnym np. z okolic Wall Str na Brooklyn.
China Town, czyli Canal Str. Syf ale jest to pewna atrakcja.


4 - Waszyngton (Kapitol - niestety nie załapiemy się na zwiedzanie, Biały Dom, Lincoln, może cmentarz Arlington, do tego może: https://en.wikipedia.org/wiki/Ben%27s_Chili_Bowl - ktoś był ?), o 17 autobus do NY, na miejscu będziemy po 21, czy jest sens ok. 22 wybierać się na Brooklyn Heights ?

5 - Harlem / Brooklyn (gdzie na gospel ? można fotografować / filmować ? Może warto tutaj skorzystać z gotowych wycieczek ?), Greenpoint, Williamsburg, spektakl na Broadway'u (już wykupiony, więc fixed)

Przejsc sie Bedford Str od Greenpoint do Wiliamsburg Bridge

6 - coś na początek dnia - może Princeton (ktoś był ?), czy lepiej Long Island, Coney Island lub Staten Island (ale tutaj kompletna zieleń, więc zdam się na sugestie co do ciekawych miejsc), potem planujemy Top of the Rock (może z NBC, jeżeli nie wypali w dzień nr 3), Bryant Park, bibliotekę i ostatnie zakupy;

Coney Island jak bedzie dobra pogoda jak najbardziej

Potem mamy o 6:30 wylot z LGA do Toronto (wyskoczymy nad Niagarę, bo 12 h przerwy), ale na lotnisku jest przebudowa, 2 godziny przed wylotem powinno być ok, czy jednak 2,5 ? Determinuje to też zwiedzanie w dzień nr 6, gdzie musimy w miarę szybko pójść spać.

Czy plan jest ok ? Co ew. zmodyfikować ?

Transport z lotniska - przylatujemy na JFK, czy wygląda to tak, że wsiadamy w AirTrain na Jamaicę (płaci się już po wyjściu z pociągu ?), tam kupujemy na stacji Metro Card na tydzień i walimy na Manhattan ?

Tak. Nie wyjdziesz jak nie zaplacisz $5

Princeton, Staten Island, Coney Island, Long Island - co byłoby najsensowniejsze na kilka godzin ostatniego dnia przed obiadem ?

Staten Island to chyba tylko przeplynac sie Ferry bo tam nic nie ma. Long Island jak najbardziej ale to autem. Np. Robert Moses State Park

TV show - ktoś brał w tym udział, warto ?

Klub jazzowy, rooftop bar - coś godnego polecenia ?

Metropolitan Opera, Carnegie Hall, Radio City Hall - miejsca jak miejsca, ale czy jest tam coś do oglądania ? (oprócz spektakli)

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2016 19:32 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
wzieli - można robić zdjęcia ? Jeżeli nie, to czy można wejść normalnie z plecakiem ? Nastawienie do turystów ok ?

jacek - będzie zapewne ok. 12 stopni - jest sens na Coney Island ? Kojarzysz może kogoś kto był w Princeton albo sam byłeś ?

Co do dnia pierwszego - jeżeli faktycznie immigration zajmie dużo czasu, to sugerujesz Times Sq., a High Line zostawić na dzień nr 2 ? Po zmroku jest tam (HL) bezpiecznie ?

Bedford Av. - na coś zwrócić uwagę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2016 21:16 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
robespierre napisał(a):
2 - Statua Wolności, Wall Street, WTC Memorial, w drugiej połowie dnia szwendanie się po Soho, China Town, Little Italy (do dalszego wyboru, chyba że coś sugerujecie ?), na koniec Meatpacking + High Line Park + Greenwich Village (jeżeli za dużo, to możemy zakończyć np. na Soho, a High Line przerzucić na 1-szy dzień)


Ktoś odradzał Statuę Wolności. Dla mnie była bardzo ciekawa, choćby dlatego, żeby zobaczyć, jak to od środka jest skonstruowane.

robespierre napisał(a):
3 - Central Park, o 17 mamy autobus do Waszyngtonu - co polecicie pomiędzy CP a Wash ? Top of the Rock mamy zaplanowany w inny dzień, ale może np. studio NBC (warto ? gdy byłem poprzednim razem, to trafiłem na nagranie Sean Paul'a), albo siedziba ONZ ?


W studiu NBC nie byłem, ale w okresie zimowym polecam kultowe lodowisko pod Centrum Rockefellera. Można zarezerwować łączony bilet na lodowisko i Top of the Rock. Siedziba ONZ to oddzielną wycieczkę trzeba rezerwować przez Internet i raczej trzeba dochować tych zaleceń z rezerwacji i być na miejscu bodajże godzinę przed wyznaczoną godziną początku wycieczki (zanim jeszcze dojdzie do kontroli bezpieczeństwa, po drugiej stronie ulicy trzeba trochę odstać w kolejce w celu wyrobienia przepustki). Wycieczka ciekawa, ogląda się wszystkie najważniejsze sale znane z telewizji: Salę Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Salę Rady Bezpieczeństwa; można robić zdjęcia

robespierre napisał(a):
4 - Waszyngton (Kapitol - niestety nie załapiemy się na zwiedzanie, Biały Dom, Lincoln, może cmentarz Arlington, do tego może: https://en.wikipedia.org/wiki/Ben%27s_Chili_Bowl - ktoś był ?), o 17 autobus do NY, na miejscu będziemy po 21, czy jest sens ok. 22 wybierać się na Brooklyn Heights ?


Czasu masz mało, ale na Twoim miejscu cmentarza Arlington bym nie odpuścił. Oglądałem Kapitol, Biały Dom, Lincolna, ale chyba Arlington wywarł na mnie największe wrażenie. To jednak jest unikalny cmentarz.

robespierre napisał(a):
5 - Harlem / Brooklyn (gdzie na gospel ? można fotografować / filmować ? Może warto tutaj skorzystać z gotowych wycieczek ?), Greenpoint, Williamsburg, spektakl na Broadway'u (już wykupiony, więc fixed)


Nie byłem, ale polecam książkę Tomasza Zalewskiego, Harlem

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/228307/harlem

Opisuje historię, teraźniejszość i wszelkie miejsca warte zobaczenia w Harlemie. Książka z 2014 r. jest aktualna mniej więcej na połowę 2013 r. Autor szczególnie poleca nabożeństwa z gospel w Abyssinian Baptist Church

https://en.wikipedia.org/wiki/Abyssinian_Baptist_Church
http://abyssinian.org/

Tak to opisuje: "Można (...) uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie. Aby się na nie dostać, należy przyjść co najmniej godzinę wcześniej. Kolejka turystów ciągnie się na ćwierć kilometra, wzdłuż 138 Ulicy, zakręca w Siódmą Aleję, tam biegnie wzdłuż całego kwartału, a następnie ponownie zakręca w 137 Ulicę. W ogonku ludzie wszystkich kolorów skóry i języków. Na kwadrans przed nabożeństwem czarni porządkowi w garniturach ogłaszają, że zmieści się tylko trzystu gości, więc reszta niech da sobie spokój i poszuka innych kościołów. Ale czekający nie rezygnują łatwo, bo wiedzą, że nigdzie indziej nie usłyszą tak pięknych chórów gospel jak właśnie tutaj."

robespierre napisał(a):
Transport z lotniska - przylatujemy na JFK, czy wygląda to tak, że wsiadamy w AirTrain na Jamaicę (płaci się już po wyjściu z pociągu ?), tam kupujemy na stacji Metro Card na tydzień i walimy na Manhattan ?


Tak to mniej więcej wygląda. Do rozważenia, czy chcesz załadować kartę biletem okresowym (7-Day Unlimited), czy pieniędzmi (Pay-Per-Ride). Bilet tygodniowy nie działa na AirTrain

http://web.mta.info/nyct/fare/FaresatAGlance.htm
http://web.mta.info/metrocard/where_accept.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2016 21:24 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 32
robespierre napisał(a):
wzieli - można robić zdjęcia ? Jeżeli nie, to czy można wejść normalnie z plecakiem ? Nastawienie do turystów ok ?

jacek - będzie zapewne ok. 12 stopni - jest sens na Coney Island ? Kojarzysz może kogoś kto był w Princeton albo sam byłeś ?

Co do dnia pierwszego - jeżeli faktycznie immigration zajmie dużo czasu, to sugerujesz Times Sq., a High Line zostawić na dzień nr 2 ? Po zmroku jest tam (HL) bezpiecznie ?

Bedford Av. - na coś zwrócić uwagę ?


Odpowiem za @Wzieli bo sam byłem w Brooklyn Tabernacle na gospel (i "nabożeństwie"). Nastawienie dla turystów świetne, przemili ludzie, bardzo otwarci przyjaźni... ale zdjęć nie można robić, co też zaznaczają na początku. Traktują to jak występ muzyczny więc można kupić oficjalne płyty i nagrania DVD. Mi się udało zrobić tylko z ukrycia zdjęcie ;)
ImageNYC by Maciek Lulko, on Flickr


Na Coney byłem w kwietniu, było zimno jak cholera i wiało niemiłosiernie, ale klimat niesamowity! Co prawda dużo jeszcze zamknięte, ale warto poczuć otwarty Atlantyk paręnaście minut jazdy metrem od Manhattanu :)
Image
Coney Island - explore 21.01.2015 by Maciek Lulko, on Flickr
_________________
Fotografia Architektury
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group