Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Wrz 2014 21:31 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Cześć

Lecę służbowo do Portoryko i będę miał 10 godzinną przesiadkę na JFK. Nigdy w Nowym Jorku nie byłem stąd pomysł żeby może gdzieś z tego lotniska wyskoczyć i coś zobaczyć, wiadomo że nie niewiele, ale czy to ma jakikolwiek sens? Jak można sensownie spożytkować te kilka godzin?
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 12 Wrz 2014 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Dużo nie zdążysz zobaczyć. Skoczyłbym na taras widokowy na Rockefeller Center. Do tego panorama Manhattanu z Brooklyn Heights.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Wrz 2014 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Pewnie, że ma sens.

Dużo czasu nie masz, więc o ile w NY nie ma żadnego miejsca, które szczególnie byś chciał zobaczyć to proponowałbym po prostu spacer. W kilka godzin przejdziesz z dolnego Manhattanu, skąd masz widok na Statuę Wolności, Broadwayem do Central Parku. Po drodze Wall St, Brooklyn Bridge, Flatiron Building, Times Square i masa innych ciekawych, wartych zobaczenia miejsc. Do tego możesz wjechać na górę Empire State Building albo Top of The Rock i podziwiać panoramę Wielkiego Jabłka.

Ewentualnie, jeżeli nie lubisz dużo chodzić to całkiem przyjemny wydawał mi się kurs statkiem dookoła Manhattanu. Można sporo zobaczyć w stosunkowo niedługim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Wrz 2014 22:24 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Nie wiem o której masz wylot z NY ale pamiętaj ze popołudniu miasto praktycznie stoi ;) tzn w godzinach szczytu. Jako powrót na lotnisko polecam kolejkę. Ta napewno pojedzie i dojedzie na czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Wrz 2014 22:31 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Ląduję koło 13, wylot o 23:59 ;)

Podoba mi się idea spaceru po Manhattanie, chyba zaczynam planować :) Żeby tylko kontrola wejściowa się nie przedłużyła.
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Na moje to zdążysz przepłynąć się na Liberty Island i obejrzeć sobie Statuę bez wchodzenia, potem wrócić i np wejść na małą godzinkę na Memorial 9/11, następnie spacerkiem aż do Central Parku odwiedzając po drodze choćby Wall Street, China Town, Broadway, 5th Avenue. Nie wiem kiedy dokładnie będziesz, ale może też uda się trafić na brak kolejek to i bezproblemowo zdąrzysz wjechać na taras Rockefeller Center albo Top of the Rock.

Ewentualnie Liberty Island odpuścić, ale choć zobaczyć statuę z Battery Parku ;)

Choć wszystko kwestią tempa zwiedzania i tego co dla Ciebie jest fajne, a co nie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:13 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
usurper napisał(a):
Ląduję koło 13, wylot o 23:59 ;)

Podoba mi się idea spaceru po Manhattanie, chyba zaczynam planować :) Żeby tylko kontrola wejściowa się nie przedłużyła.


A to nie ma problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:32 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
"Na moje to zdążysz przepłynąć się na Liberty Island i obejrzeć sobie Statuę bez wchodzenia, "

Aby zobaczyć Statułę to już chyba lepiej przepłynąć się promem na Staten Island - w obydwie strony kilkanaście minun, za darmoszkę a widok super
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Wrz 2014 00:14 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Wszystko zależy od tego na co masz ochotę.... Masz tyle czasu, że zdążyłbyś zjeść obiad u chińczyka, pojeździć rowerem po Central Parku albo pójść na Króla Lwa na Broadway'u...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:30 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Dzięki za odpowiedzi :) Chyba zrobię coś w ten deseń.

Airlink Shuttle z JFK w okolice przystani i stamtąd rejs dookoła Manhattanu. W ten sposób "zaliczę" większość widoków, zdecydowanie wolałbym chodzić ale muszę jednak mieć na uwadze, że ląduję w San Juan o 4 rano następnego dnia, muszę jechać na południe wyspy i z miejsca do pracy bo w sumie to już dzisiaj miałem lecieć, więc kilka dni spóźniony będę ;)
Taki rejs to jakieś 2,5 godziny więc po powrocie będę miał jeszcze czas posnuć się chwilę po Broadwayu i okolicach. Potem na lotnisko i na Karaiby ;)

Nie muszę zobaczyć wszystkiego ;) Wizę dostałem na 10 lat więc mogę wracać do upadłego, a zresztą w Puerto Rico siedzę dwa tygodnie, wracam na tydzień do Polski i lecę znowu w to samo miejsce, nikt mi nie zabroni zrobić sobie znowu 10 godzinnej przesiadki w NYC ;)
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2014 04:55 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Tak dla potomnych, którzy trafią na ten temat.

Cały plan wziął w łeb ze względu na fakt, że równocześnie z moją Lufthansą wylądował samolot JAL, Saudi Arabian i Air France co zaowocowało wspaniałą, wielonarodową, trzygodzinną kolejką do odprawy granicznej :lol:
Zdążyłem więc pojechać na Manhattan, pokręcić się trochę po Wall Street, Fifth Avenue, Times Square i wjechać na szczyt Empire State Building ;) Za tydzień kupię ten sam lot, nawet jeśli znowu się przedłuży kontrola, to coś zdążę zobaczyć ;)

Na szczęście przynajmniej Karaiby nie zawodzą ;)
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group