Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Paź 2012 12:12 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Ale dlaczego EasyJet miał by wchodzicić do Modlina, jaki miał by interes skoro w6 i FR toczą wojnę na bilety za 2zł? To y było samobójstwo.
Czartery to co innego.

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 04 Gru 2012 04:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Od 1 kwietnia wraca na lotnisko Łódź-Lublinek połączenie Ryanair do Mediolan Bergamo. Chwała na wysokościach :lol: Dziś do kupienia świetnie cenowo wypady do Londynu za 44 i za 84 zł w dwie strony (normalnie duuużo więcej). Wraca tez East Midlands oraz Edinburgh (celowo nie wspominam o lekko wysokich cenach, ale nie bądźmy drobiazgowi...) ! Definitywnie znika Brema (miałem lecieć, zbierałem się kilka razy ale zawsze wypadały lepsze znaleziska). Nie wiem również, czemu bilety do Dortmundu w systemie Wizza znikają mniej więcej w połowie stycznia, skoro do Londynu są do czerwca albo i lepiej. Czyżby Dortmund też miał wypaść? Wizz zostałby u nas tylko z Londynem :roll:


Może przedłużymy jeszcze o kolejny rok marzenia o sprawnie działającym lotnisku w Łodzi z dużą ilością połączeń, w końcu najczarniejszy scenariusz się nie sprawdził :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Gru 2012 04:38 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
zgadza sie, Dortmund jest tylko do poczatku stycznia...
potem od wizza zostaje tylko Luton ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Gru 2012 20:46 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Spadek Łodzi -27%(sic!). Nic dodać nic ująć. http://www.pasazer.com/in-12473-27,mnie ... ,lodzi.php
Niestety ale to lotnisko czeka podobny los jakie spotkało wiele prowincjonalnych Hiszpańskich lotnisk.
Idealny dojazd do 100km dalej Okręcia, troszkę dalej Modlin lowcostowy, Łódź nie ma szans.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Gru 2012 21:42 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 50
Bez przesady, przecież chyba nikt sobie nie wyobraża, żeby Londyn zniknął z Łodzi. SAS też podobno sobie dobrze radzi. Jak ktoś jest z Łodzi i 500-1000zł mu nie robi różnicy, przy dalszej podróży, to wiadomo, że poleci z Łodzi. Z jednym trzeba się zgodzić, na dzień dzisiejszy, znaczniejszy rozwój jest niemożliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Gru 2012 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Cytuj:
zgadza sie, Dortmund jest tylko do poczatku stycznia...
potem od wizza zostaje tylko Luton ...


Dokładnie 12.01.2013 w sobotę jest pożegnalny lot do Dortmundu, i ja właśnie nim lecę ;)

Na szczęście wraca Bergamo i Edynburg!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Mar 2013 00:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Adam16q napisał(a):
Bez przesady, przecież chyba nikt sobie nie wyobraża, żeby Londyn zniknął z Łodzi.


Jeśli jeszcze ktoś nie wie, to 30 maja Wizzair zakończy latanie z Łodzi, kasując ostatnie swoje połączenie z LCJ do Londyn Luton.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Mar 2013 00:42 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Niestety niezbyt dobrze to wygląda. Jak Ryan zacznie się wycofywać, to będzie zupełnie nieciekawie.

Ostatnio czytałem jakiś artykuł, w którym było napisane, że w 2012 ruch pasażerski na lotnisku zmniejszył się, ale znacznie powiększył się ruch towarowy. Nie wiem jak przełożyło się to na zyski lotniska, ale mam nadzieję, że łódzkie lotnisko jakoś utrzyma Ryanaira i przyciągnie może kogoś jeszcze (poza Sasem).
Oby Lublinek jakoś przetrwał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Wrz 2013 13:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Dziś w Dzienniku... na zimę znika Bristol, Oslo, Bergamo i czarter do Izraela. Wrócą wiosną... albo i nie. Lotnisko notuje kilkunastomilionowe straty w skali roku pokrywane przez miasto. Chyba nie opłacało się stawiać takiego terminalu, żeby utrzymywać połączenia z Dublinem, Londynem i Edynburgiem. Passa spadku ilości pasażerów ponad 20% rok do roku trwa. Mimo to trzymam kciuki i aż chyba się gdzieś jeszcze przelecę w tym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Wrz 2013 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
No nie wiem, loty do/z UK są zawsze zapełnione. Moze wystarczy zrobić więcej połaczen ( Glasgow, Manchester?). A nowy terminal faktycznie nie wiem po co - stary był całkiem przyjemny.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Sty 2014 14:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Tak patrzę teraz i Bergamo wyleciało całkiem z Łodzi. Zniknęło zarówno na stronie Ryana, jak i na mapie "Dokąd latamy" na stronie lotniska. Czyli raczej definitywny koniec, podobnie jak z Bristolem i Edynburgiem. O.... i Rygge też nie ma :(

Z mapy Wizzair też zniknęliśmy...

Zostaną 4 kierunki Ryana, wszystkie w UK + SAS Kopenhaga, który jest jednak zbyt drogi dla przeciętnego śmiertelnika (szczególnie w Łodzi :/ ). A jeszcze w 2011 mieliśmy ze 3 razy więcej regularnych połączeń. (Londynx2, Liverpool, East Midlands, Bristol, Dublin, Edinburgh, Rygge, Brema, Bergamo, Dortmund). Moim zdaniem sprawy zaszły za daleko i albo Łódź powinna zainwestować w przyciągnięcie linii lotniczych i próbę rozkręcenia lotniska, albo zamknąć ten interes. Bo kroplówka w postaci kilkunastu milionów topionych co roku dla utrzymania 5 połączeń dla pracujących w UK jest bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Sty 2014 14:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
a co z dublinem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Sty 2014 15:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
a jeszcze te kilka lat temu dojeżdżałem z warszawy bo z łodzi czasem bardziej mi się opłacało, smutne.. ale z obecną siatką to nawet nie sprawdzam szukając lotów przesiadkowych cen z tego lotniska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Sty 2014 15:32 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Roku napisał(a):
Tak patrzę teraz i Bergamo wyleciało całkiem z Łodzi. Zniknęło zarówno na stronie Ryana, jak i na mapie "Dokąd latamy" na stronie lotniska. Czyli raczej definitywny koniec, podobnie jak z Bristolem i Edynburgiem. O.... i Rygge też nie ma :(

Z mapy Wizzair też zniknęliśmy...

Zostaną 4 kierunki Ryana, wszystkie w UK + SAS Kopenhaga, który jest jednak zbyt drogi dla przeciętnego śmiertelnika (szczególnie w Łodzi :/ ). A jeszcze w 2011 mieliśmy ze 3 razy więcej regularnych połączeń. (Londynx2, Liverpool, East Midlands, Bristol, Dublin, Edinburgh, Rygge, Brema, Bergamo, Dortmund). Moim zdaniem sprawy zaszły za daleko i albo Łódź powinna zainwestować w przyciągnięcie linii lotniczych i próbę rozkręcenia lotniska, albo zamknąć ten interes. Bo kroplówka w postaci kilkunastu milionów topionych co roku dla utrzymania 5 połączeń dla pracujących w UK jest bez sensu.

Smutne ale niestety prawdziwe. Kolejne miliony utopione w fanaberie lokalnych samorządów i aspiracje politykierów za które płacą podatnicy.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Sty 2014 15:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
piopen napisał(a):
Smutne ale niestety prawdziwe. Kolejne miliony utopione w fanaberie lokalnych samorządów i aspiracje politykierów za które płacą podatnicy.

dokladnie, chora ambicja lokalnych politykow
i utopione pieniądze podatnikow.

nastepne w kolejce bedzie lotnisko-widmo w radomiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Sty 2014 17:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Nie można było powiedzieć w 2010 czy 2011, że sprawy idą w złym kierunku. Kierunków powoli przybywało, zdarzały się dobre i bardzo dobre oferty, sam latałem z Łodzi po kilka razy w 2011 i 2012. Łódź to jednak milionowa metropolia i w najbliższej okolicy sa co namniej 3 kilkudziesięciotysięczne miasta (Sieradz, Piotrków czy Skierniewice). Moim zdaniem inwestycja w port lotniczy miała prawo i powinna wypalić.

Mam np znajomego z 250 tys miasta w Rumunii (Craiova), raptem a może aż 200 km od Bukaresztu. gdzie właśnie wprowadził się Wizz i zaproponował chyba z 6 kierunków. To miasto jest 3 albo i 4x mniejsze od Łodzi i daje jakoś radę? Przecież dochody Rumunów nie przewyższają, a wręcz są niższe niż Polaków...

Przeważyła moim zdaniem suma następujących czynników: niskie dochody mieszkańców i związana z tym rezygnacja z podróżowania (znam (dość luźno) co prawda kilka osób które podróżują, ale stać ich na wycieczki za kilkanaście tys. złotych z Rainbow, raczej się nie bawią w latanie LCC), bo wśród moich znajomych nie podróżuje dokładnie nikt poza moją rodzinką, otwarcie Modlina i zaciekła walka FR. i W6 o klienta stołecznego (wiem że WMI był zamknięty, ale przecież wszyscy przenieśli się na WAW, gdzie dojazd z Łodzi był jeszcze lepszy, co tym bardziej pogrążyło LCJ).

Cytuj:
a jeszcze te kilka lat temu dojeżdżałem z warszawy bo z łodzi czasem bardziej mi się opłacało, smutne.. ale z obecną siatką to nawet nie sprawdzam szukając lotów przesiadkowych cen z tego lotniska


No ja jako łodzianin też już prawie nie :( A latam z 20 razy w roku... Kiedyś co najmniej 1/3 przez LCJ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Sty 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Roku napisał(a):
...
Mam np znajomego z 250 tys miasta w Rumunii (Craiova), raptem a może aż 200 km od Bukaresztu. gdzie właśnie wprowadził się Wizz i zaproponował chyba z 6 kierunków. To miasto jest 3 albo i 4x mniejsze od Łodzi i daje jakoś radę? Przecież dochody Rumunów nie przewyższają, a wręcz są niższe niż Polaków...
...

porównywanie Łodzi i Crajovej chyba nie jest udane.
warszawa to duży okręg pasażerski i z modlinem oferuje w moim odczuciu (nie sprawdzałem dokładnie) większą ilość kierunków i linii niż crajova z bukaresztem. Łodzi było się trudno przebić swoją skromną ofertą.

po za tym, to, że dziś crajova ma tyle a tyle lotów wcale nie znaczy że je będzie miała na zawsze...
Mają oni te swoje umowy i jak się skończą a kasa przestanie płynąc kto wie czy dalej będą latać

no i oni tak wcale takiej bidy nie klepią jak kilka(naście) lat temu...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Sty 2014 16:24 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 3
Do Dortmundu nie latało jednak aż tylu pasażerów, skoro połączenie, jako nierentowne jest likwidowane.

____________________
kto pierwszy ten lepszy serwis laptopów toshiba warszawa pośpiesz się!


Ostatnio edytowany przez Althea75, 21 Lut 2014 10:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Sty 2014 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.pasazer.com/in-15657-sas,wyc ... ,lodzi.php
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Sty 2014 23:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1528 ... z2qaSc8Ddt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group