Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2013 20:27 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 3
Loty: 5
Kilometry: 32 288
Miałam nadzieje ze więcej będzie tematów i dyskusji tutaj, niestety jak widać NZ jeszcze nie jest popularny...
Może jednak ktoś się zlituje i napisze coś nt camperów? Jedziemy w 4 osoby, liczą się koszty i czas, ponieważ w 2 tygodnie planujemy zjechać obie wyspy (z przelotem z auckland do christchurch); wiem wiem że ambitny plan, niestety nie wszyscy mają okazję dostać więcej urlopu :( więc trzeba brać to co jest i wykorzystać na maxa a odpoczywać po urlopie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Nowa Zelandia
#2 PostWysłany: 01 Gru 2013 11:22 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 4
polecam lucky rentals. maja baze w Christchurch i Auckland. Taniej nie znajdziesz (chociaz samochody dosc stare ale daja rade).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowa Zelandia
#3 PostWysłany: 01 Gru 2013 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Co prawda nie o camperach ale o Nowej Zelandii:

J - Ja , I - pracownik informacji turystycznej w Auckland

J- Dzień dobry, zajrzałem tu do was na 2 dni, może mi pan powiedzieć, co warto w tym czasie zobaczyć?
I - Ależ oczywiście, proszę bardzo tu ma pan ulotki, to jest nasza słynna TV Tower. Ma xxx metrów wysokości, na górze jest restauracja, kopuła jest podświetlana na wiele kolorów, w sklepiku z pamiątkami mają fajne magnesy na lodówkę...
J- OK, OK, a co tu macie oprócz TV Tower?
I - eeee, może pan popłynąć promem na drugą stronę portu
J - świetnie, a co tam jest fajnego?
I - w zasadzie nic, ale można stamtąd zrobić świetne fotki TV Tower...



A w hotelu, jako posiadacz złotej karty Accor dostałem upgrade - pokój z widokiem na... TV Tower :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowa Zelandia
#4 PostWysłany: 05 Gru 2013 18:39 

Rejestracja: 05 Gru 2013
Posty: 2
Czy ktoś zwiedzał winnice w Nowej Zelandii. Chcę tam się wybrać by móc zwiedzić winnice na własną rękę. Porady i wskazówki mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowa Zelandia
#5 PostWysłany: 16 Gru 2013 17:10 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 14
Loty: 237
Kilometry: 376 439
Hej
Własnie wróciłem z podróży po Nowej Zelandii.
18 dni - 2 wyspy. Winnice zwiedzialiśmy w Blennheim przy Picton na wyspie południowej.
Fajna opcja wypożyczyc rower 40 $ za dzień i sobie pojeździc po ty winnicach. Samo picie winna to impreza droga, natomiast w niektórch winnicach mozna się załapac na tasting czyli po trochu każdego wina do kieliszka - i wcale nie trzeba wypluwać. Po 5 winnicach i jednej browarni - jazda na rowerze jest sporym wyzwaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowa Zelandia
#6 PostWysłany: 21 Lut 2014 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Szukając czegoś zupełnie innego trafiłem przypadkiem na taką stronę:

http://grabaseat.co.nz/

Może komuś się przyda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Kwi 2014 17:20 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 3
Loty: 5
Kilometry: 32 288
Może komuś przyda się wskazówka w przyszłości :) wynajęliśmy campera z United Vehicle Rentals. Zdarzają się promocję więc nie warto długo się zastanawiać. Camper rezerwowaliśmy ze średniej półki i zaskoczyliśmy się bardzo pozytywnie na miejscu - dostaliśmy prawie nówkę, czysty, wszystko co potrzebne na miejscu (noce zimne na południu więc śpiwory i tak się przydały). Przejechaliśmy 2 wyspy bez problemu. Przydarzyło się małe otarcie, spowodowane przez nas i my się bardzie zestresowaliśmy niż właściciele drugiego auta ;)
Mieliśmy pełne ubezpieczenie, przy oddaniu musieliśmy spisać raport, ale poza tym bez problemu. Niczym nas nie obciążyli.
NZ ma super zaplecze do uzupełniania wody i mało aut na drogach, więc przemieszczanie się jest bezstresowe. Uważać jednak należy ponieważ podczas naszego pobytu zdarzył się wypadek - camper wjechał w auto osobowe ponieważ zapomniał o ruchu lewostronnym. Nam też się zdarzyło zapomnieć, zwłaszcza że nie było innych aut na drodze i nie zauwazyliśmy że coś jest nie tak, ale obyło się bez wypadku. Polecam podróż po NZ camperem :) My mieliśmy 14 dni na zwiedzenie 2 wysp. Następnym razem więcej czasu spędziłabym w Wanace (pięknie miasteczko) i w Kaikourze (koniecznie - pływanie z delfinami); jednak odpuściłabym sobie Milford Sound - 2 dni podróży a 2 godziny rejsu - nie warto. Jeśli ktoś potrzebowałby porady chętnie się podzielę :)
PS rezerwujcie prom z 1 wyspy na drugą zawczasu - my trafiliśmy na awarię 1 statku i czekaliśmy 3 dni w Kaikoura (całe szczęscie mieliśmy bufor czasowy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czy kamper w drugiej połowie sierpnia da radę? Jedziemy rodziną 2+2 na 10 dni.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Bylem pod koniec sierpnia w Melbourne i bylo przyznam zimno, a tez byly ambicje do @kamperowania@, ale po prostu nie dalo sie ze wzgledu na temperatury. NZ jest jeszcze nizej wiec Celsjusze moga byc jeszcze nizsze w nocy niz w moim przypadku w Australii ;) Ja bym osobiscie nie porywal sie na kampera tymbardziej z dzieciakami, chyba, ze jakas z opcja grzewcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:30 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
moze ktos skorzysta

http://wilderness.co.nz/special-offers/relocations
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Pomysł wypłynął na fali wczorajszego promo, a że w najbliższej rodzinie mam kampera i w przyczepie spędziłem niejedne wakacje to podszedłem do tematu entuzjastycznie. :)

Myślałem o jakimś kamperze z ogrzewaniem wewnątrz, najlepiej gazowym, dziś rano zadałem sobie pytanie jeszcze o prawo jazdy i będę musiał zweryfikować plan o 3,5 t chyba, że można jeździć tymi "średnimi" na zwykłym kat. B.

@mmis4167 widzę, że powyższa relokacja ma przejazd tylko 7 dni, bywają dłuższe?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:54 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
nie wiem, nie korzystalem z relokacji - zawsze mialem trasy 4-6 tygodniowe w sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Paź 2014 13:41 

Rejestracja: 26 Maj 2010
Posty: 14
My korzystaliśmy z relokacji przez firmę KEA. Polecamy - ale warto wziąć ubezpieczenie bo kroją nawet na najmniejszą ryskę ogromną kasę! Jeździliśmy też autobusami ale najdłuższy odcinek pokonaliśmy na stopa i serdecznie polecamy Wam tą formę komunikacji :). Nawet w sezonie zimowym, gdy ludzi na drogach mało mieszkańcy chętnie zabierają na stopa.

www.zlaptrop.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Cze 2015 10:36 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 29
Loty: 115
Kilometry: 291 158
Przymierzam się właśnie do wynajmu campera z lucky rentals. Czy ktoś coś może podpowiedzieć w sprawie ubezpieczenia? Którą optymalnie opcję wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Wrz 2015 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Przykładowe ceny paliwa (diesel) w różnych rejonach wyspy południowej:

+Christchurch i wschodnie wybrzeże w dół cena oscyluje ok. 1,2 NZD/litr (dobra średnia cena)
+z południa przez Te Anau w kierunku Queenstown 1,3 NZD
+Queenstown 1,26 NZD (50 km przed Queenstown jadąc z południa rekord cenowy Kingston 1,02 NZD!!! warto jechać na oparach ;) )
+okolice lodowców zachodnie wybrzeże spodziewajcie się cen ok. 1,5 NZD taniej dopiero na wysokości Christchurch jadąc wybrzeżem do 1,3 NZD w jednym miejscu 1,21 NZD na stacji samoobsługowej (bez jakiejkolwiek budki) tankuje się z dużej cysterny okolice Kumara

Co do zasady ceny w danym rejonie w miarę stałe, ale trafiają się takie perełki jak Kingston lub inne miejsca poza wschodnim wybrzeżem gdzie można zatankować za 1,2 NZD i cieszyć się pełnym bakiem :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Wrz 2015 09:08 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
dla tych, co niedlugo beda na miejscu. relokacja z doplata (oni placa nam za paliwo) w Au i NZ. (podpatrzone na UP)

http://www.apollorv.com/reloc.aspx

https://www.thrifty.co.nz/relo.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Wrz 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 15
Witam,
nigdy nie wypożyczałem vana i mam drobne pytanie odnośnie noclegu. Jak wygląda nocleg w takim vanie? Tj. gdzie według prawa mogę się nim zatrzymać? Jaki są koszty takiego parkingu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zależy czy twój camper będzie wersją "Self-contained" wtedy masz większy wybór miejsc do noclegów (często tych przy plaży lub nad jeziorem).
Jeżeli nie będzie miał takiego certyfikatu to w oznaczonych miejscach "only Self-contained" mandat wynosi 200 NZD dla reszty camperów.

Co do cen to są takie za ZERO, za kilka dolarów i za kilkadziesiąt za osobę, zależy od udogodnień, miejscówki itd. ściągnij aplikację CamperMate i tam znajdziesz "wersje postojów", miejsca i ceny.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Cze 2016 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Camper w NZ to nie bajka. Mało gdzie można się zatrzymać na noc za darmo. Są bardzo wyraźne zakazy. Policja tego pilnuje i wlepia spore mandaty. Żadne tłumaczenie "nie wiedziałem, to tylko jeden raz" nie pomoże. Jeśli policja sama nie przyjeżdża, wezwą ją mieszkańcy, bo campery blokują wjazdy na działki, ludzie chodzą sikać "pod drzewko" i jest smród. A porządek ma być.

Do tego ceny nie zachęcają. Przykładowa cena w Twizel Holiday Park: $48 za dwuosobowy domek kempingowy, natomiast za miejsce na campera $38. W Kaiteriteri domek $50, dwie osoby w kamperze $42. Taupo porównywalnie.

Wynajem campera z dużym wyprzedzeniem w sezonie = 900 NZD za 2 tygodnie (to taki nieprawdziwy camper, tylko przerobiony van typu Toyota Previa, Ford Galaxy, 15-20 letni bez toalety i prysznica). Bez ubezpieczenia, bez wyposażenia. Jeśli chcesz do tego sprzęt kuchenny, stolik campingowy, dwa krzesła campingowe itp... Szybko się robi z ceny 1100 NZD. Najtańszy camper z toaletą i prysznicem (taki 20-letni) to koszt około 2300 NZD. Natomiast podstawowy samochód w takim samym okresie kosztuje około 400 NZD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Cze 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie bardzo rozumiem stwierdzenia, że mało gdzie można stanąć za darmo. Takich miejsc jest sporo, a już na pewno można tak przygotować sobie trasę aby kończyć dzień w takim miejscu. Wystarczy skorzystać z aplikacji campermate.

Cenę za wynajęcie prawie nowego kampera w Apollo to ok.1000nzd za 10 dni wersja z kuchnią, łazienką, łóżkami na 6 osób, Mercedes 2.0 diesel w automacie. Cena sierpień 2015 z czego prawie połowa to pełne ubezpieczenie (następnym razem kupiłbym taniej zewnętrzne). A bez zniżki za niski sezon wychodziło za 750-800 NZD za 10 dni bez ubezpieczenia.

Może zwyczajnie za późno zacząłeś szukać, stąd te ceny?

Jedyny minus darmowych miejsc to brak prądu, a toaleta lub zrzut ścieków + woda też raczej rzadko, ale jak się wszystko dobrze zaplanuje to można spać tylko w takich miejscach.

Nie ma alternatywy np. dla Milfordsound chyba, że dojedziecie, robicie rejs i wyjazd, za darmo lub tanio tam nie zaparkujecie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group