Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Mi się wydaje, że takie pesymistyczne podejście do tego poleczenia wynika wyłącznie z nieznajomości Meksyku. Połączenie z jakimkolwiek dużym krajem ze strategicznym położeniem może okazać się opłacalne.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
-- 27 Kwi 2017 12:29 --

Poważne pytanie; jak to WAW-MEX stanie się faktem to lepiej kupić:

- W przypadku odpalenia by AM
-- inauguracyjnego wylotu z MEX - bo będzie tort i salut w WAW
-- inauguracyjnego powrotu do MEX - bo będzie tort i fiesta na Okęciu
- W przypadku odpalenia by LO
-- inauguracyjnego wylotu z WAW - bo będzie tort i salut w MEX
-- inauguracyjnego powrotu do WAW - bo będzie tort

:roll: :?: :| :lol:

-- 27 Kwi 2017 12:31 --

No i czy aktualnie ktoś w OW daje status match'a ? (zrównanie status)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@‌Japonka76‌
Kierunek kazachski jest ekonomicznie lepszym posunięciem, niż meksykański z kilku powodów i mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne kierują się tym kryterium, a nie brzmieniem nazwy lotniska :)
Sam wiele lat szukałem taniego połączenia do Meksyku, wiec jestem pozytywnie nastawiony do Meksyku, ale nie zaczadzony, jak niektórzy, wizją "wielkiej Polski"- tym nastawieniem się dowartościowuję, jako ubogi emigrant :mrgreen:
Do Meksyku głownie jest ruch turystyczny (żaden biznes nas nie łączy i łączyć długo jeszcze nie będzie). On zaś odbywa się czarterami (bezpośrednimi i dogodnymi) do Cancun, a stamtąd chętni jeżdżą na wycieczki po Meksyku, rowniez do Mexico-City. Turystów, którzy chcą wyłącznie lecieć do Mexico-City jest garstka i nawet jesli polecą (co nie jest pewne), to szybko się "wyczerpią".
O eksploracji Am.Poludniowej z Mexico juz pisałem, a o USA nawet nie będę, bo szkoda czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
jacek96 napisał(a):
Kierunek kazachski jest ekonomicznie lepszym posunięciem, niż meksykański z kilku powodów i mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne kierują się tym kryterium, a nie brzmieniem nazwy lotniska :)
A wytłumacz mi dlaczego tak uważasz?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Kazachstan z Polską łączą więzy polityczne, rodzinne (w tym repatriacja), gospodarcze (oby jeszcze sie pogłębiły). Jest to okno na Azję Centralną. Dogodny punkt startowy do eksploracji państw ościennych. Niższe koszty operacyjne. Mniejsza konkurencja. Odróżnianie się na plus, na tle konkurencji, w odróżnieniu do Meksyku, gdzie LOT wypadlby blado na tle konkurencji, nie wspominając, że brak nam bliskich więzi z Meksykiem, co będzie próbowała rozgrywać konkurencja (zapewne skutecznie).
To tak na szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Kwi 2017 21:08 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
I rozumiem, że to ta Polonia ma napędzać połączenia LOTu?
Jeśli chodzi o wymianę gospodarczą z PL to Kazachstan jest tylko trochę lepszy od Meksyku (1,35 mld USD vs. 1,2 mld USD). Natomiast ogólnie gospodarka Meksyku szacowana jest na ok 15. gospodarkę świata, a Kazachstan dopiero około 50. miejsca (Polska ok. 23) więc szansa na wzrosty jest. Zwłaszcza jak Tramp w Waszyngtonie jeszcze potupie nogą i będzie chciał wprowadzić cła. Meksyk będzie musiał szukać innych rynków.

Fakt - turystyka z PL raczej na tym połączeniu się nie będzie liczyć, ale z Meksyku już może trochę więcej. Poza tym połączenie to otwiera także dużo przesiadek do południowych stanów USA.

Oczywiście, najlepiej latać w oba miejsca ale ja uważam, że dobrze przygotowana trasa do Meksyku ma szansę na powodzenie.
Polityka niestety może to wszystko popsuć bo wizerunkowo dla obu rządów byłoby dobrze aby to uruchomić jak najszybciej, a to dobrze nie wróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Maj 2017 13:10 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Ten pomysł pojawia się od lat przy prawie każdym spotkaniu oficjeli (różnych opcji) PL-MEX i jak do tej pory nic z tego nie wyszło, co rodzi nadzieje że w LOT czasem jednak ktoś kalkuluje opłacalność.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group