Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Gru 2015 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
Pan Łukasz wracał na święta do domu Polskim Busem o godz. 19.15. Bardzo się zdziwił, gdy zamiast znajomego czerwonego autokaru podjechał... samochód osobowy z kierowcą. Okazało się, że w wigilijny wieczór został jedynym pasażerem na tej trasie.

"Tego jeszcze nie było, a przynajmniej o tym nie słyszałem" - napisał na forum Polskiego Busa na Facebooku bardzo zadowolony pasażer. Jak opisał, z osobowego auta wysiadł kierowca Polskiego Busa i wyjaśnił, że pan Łukasz jest jedynym pasażerem, który zdecydował się na podróż o tej porze. A w związku z tym zamiast autokaru firma podstawiła osobowego Forda Focusa.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19395302,kurs-autokaru-dla-1-pasazera-nie-oplacal-sie-ale-firma-wybrnela.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 25 Gru 2015 13:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ojojoj, żeby się do nich nasza dzielna administracja nie przyczepiła. Znam przypadek, gdy przewoźnik woził dla jakiejś gminy dzieci do szkoły autobusem marki Mercedes Sprinter. Kiedyś pojazd zamarzł, to właściciel odpalił posiadanego volkswagena transportera. Dopadły go zielone ludziki z ITD i kara była siermiężna. Wszak ustawa ptz nie dopuszcza przewozu osób samochodem osobowym (co ciekawe, w Holandii można nawet na publicznych liniach, ale u nas wybrańcy narodu odrzucili taką możliwość już w przedbiegach). Facet poszedł do GITD, w końcu do sądu. Argumentował, że alternatywą było pozostawić dzieci na 20-stopniowym mrozie. Trzecia władza dumnie podtrzymała orzeczenie inspektora. Dopiero w drugiej instancji pojawili się sędziowie dysponujący mózgiem. Na szczęście.


Ostatnio edytowany przez obibok, 25 Gru 2015 18:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Gru 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
W tej zidiociałej rzeczywistości, która nas otacza na co dzień, zrobienie czegoś normalnego urasta do rangi czynu rewolucyjnego.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Gru 2015 14:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Rewelacja. Usługa przewozowa została wykonana. Limuzyna lepsza od autobusu. Wesołych Świąt :)

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Gru 2015 14:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
kiedy pracowałem w PKS również raz mieliśmy taką sytuację - raczkujący wtedy internetowy system sprzedaży biletów sprzedał przypadkiem bilet na kurs, którego nie było i aktualny dyrektor marketingu, wizjoner, zarządził przewiezienie pasażerki służbowym samochodem :) korzyść marketingowa w sumie żadna - ok. 70-letnia pani, której bilet przez internet kupił wnuk, nie wrzuciła na walla reklamy firmy... W sumie to do końca nawet nie zrozumiała, dlaczego nie jedzie autobusem, przez prawie 400 km drogi...
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Gru 2015 15:12 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 29
Świetne rozwiązanie, zrobione po ludzku a na dodatek będzie miało/już ma rozgłos w pozytywnym znaczeniu :) Zastanawia mnie co by było w przypadku zakupu przed wyjazdem 6 biletow - zamiast focusa jakiś mały polski busik? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Gru 2015 18:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Kiedyś jechałem S-Bahnem z Düsseldorfu do Ratingen. Podmyło tory po deszczach i pociąg pojechał objazdem przez Duisburg. W charakterze komunikacji zastępczej pojawiły się... taksówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Gru 2015 20:29 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Pomysł z focusem mógłby się sprawdzić w Radomiu. Albo zamiast samochodu coś takiego:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Gru 2015 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Jeśli już mowa o taksówkach, to ja też podam przykład. Miałem lecieć z Krakowa do Monachium i dalej do Los Angeles. W Krakowie samolot się zepsuł i nie poleciał. Dostałem nowy bilet na wylot z Katowic i pracownik Lufthansy zaprowadził mnie oraz jeszcze jednego pasażera na postój taksówek i zlecił pierwszemu z kolejki taksówkarzowi zawiezienie nas do Pyrzowic na koszt Lufthansy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Gru 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ciekawe czy naprawdę się to stało czy to tylko fake / marketingowy chwyt. Nawet moja Mama przy świątecznym stole o tym mówiła.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2015 19:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W sumie ja bym zachwycony taką zamianą nie był. A i pewnie dojechał szybciej, a bywali pasażerowie, co robili w PB awantury przy przyjeździe przed czasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Gru 2015 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Nawet gdyby za kierownicą siedziała Danica Patrick? ;-)

PS @julk1 podobno jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów (czyli o zbieraniu kasy na kosztowną pasję): http://heavy.com/action/girls/2012/10/t ... trick-3/8/.


Ostatnio edytowany przez Kara, 26 Gru 2015 20:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Gru 2015 20:20 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Dla ułatwienia odpowiedzi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Danica_Patrick
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Gru 2015 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Ja jechałem w ten sam sposób na trasie Szczecin -> Berlin Tegel (interglobus). Byłem jedynym pasażerem i podjechał Mercedes (S klasa). Z tyłu gazety i woda za free :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Gru 2015 22:13 

Rejestracja: 13 Gru 2015
Posty: 2
z jednej strony tak powinna wyglądać normalność , skoro jedzie jedna albo kilka osób to nie ma sensu wysyłać autokaru i Żadne tam przepisy unijne , ITD , skarbowe nie powinny sie czepiać. Z drugiej strony to daje przewożnikom pole do naduzyć np podstawianie autobusu miejskiego na trasie pociągu lub metra gdzie wiadomo że komfort niższy , czas przejazdu większy a i cena inna na autobus miejski czy metro. Powszechnie stosowane praktyki w Londynie puszczaja komunikacje zastepcza i z odcinka 25 minut pociągiem robi sie 90 minut miejskim autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Gru 2015 22:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No ale nie dają tej komunikacji zastępczej dla jakiegoś kaprysu czy oszczędności, a z uzasadnionych powodów. Inna rzecz, że jak ostatnio jechałem w Londynie takim "zametrem", to zasady kasowania biletu były z gatunku materiałów na film dla ś.p. Barei. Zresztą cały ten ich system biletowy jest dla mnie groteskowy.
Aha, i nie mówimy tu o żadnych przepisach unijnych czy ITD. Chodzi po prostu o polską wspaniałą ustawę. Spece z ministerstwa byli ukierunkowani po wcześniejszych wydarzeniach antybusiarsko, tylko że reagowali z klapkami na oczach, nie odróżniając choćby komunikacji publicznej od komercyjnej, choć niby jest to istotą tej ustawy.
No cóż, według "cennika" z ustawy wizyta "krokodyli" przy takim kursie może zrujnować przewoźnika - kurs wykonany pojazdem nieprzystosowanym, niezgłoszonym do licencji lub (w zależności od interpretacji) całkowite niewykonanie go, naruszenie warunków zezwolenia w kwestii rozkładu jazdy itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Gru 2015 22:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Ja tak kiedyś miałem na Krecie, jak swego czasu pojechałem na wycieczkę zorganizowaną z Neckermanna. Do naszego hotelu nikt nie jechał, pewnie w tamtym kierunku także i na miejsce zawiozła nas taksówka. Po tygodniu też taksą wracaliśmy tylko dosiadły się do nas po drodze jeszcze dwie osoby, które przyleciały na dwutygodniowe wczasy.
Swoją drogą, jak dość późnym wieczorem z lotniska nas Grek wiózł łamiąc wszelkie przepisy i gadając przez CB ze swoimi ziomalami po grecku, mieliśmy małego stracha czy nas gdzieś nie wywiezie... :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Gru 2015 23:09 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Ja jechałem sam autobusem National Express z Victoria coach station na Gatwick
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group