Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 28 Wrz 2018 16:01 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 12
Potwierdzam że mozna odprawić sie w check-in na lotnisku we Lwowie, bez problemu przyjęli bagaż podręczny do luku. Koledzy z plecakami i miekkimi torbami (niewielkie) przeszli przez bramki i nie zostali skierowani do oddania bagazu. Widziałem też że inni zabrali podreczny na bramkę ale mieli walizki (kabinowki z vipa) I musieli oddać przy samolocie (ale nie mieli chyba problemow z tego powodu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 29 Wrz 2018 10:30 

Rejestracja: 29 Wrz 2018
Posty: 2
Mam nadzieję, że mój przypadek będzie informacją i jednocześnie przestrogą dla wszystkich latających z Wizzairem.

Chodzi o przewóz płynów po wprowadzeniu zmian w przewozie bagażu podręcznego. Zgodnie z informacjami na stronie Wizzaira (patrz obrazek niżej) doszedłem do wniosku (takiego samego jak w artykule Anety Zając: https://www.fly4free.pl/wizz-air-obowia ... drecznego/), że skoro istnieje teraz przymus nadania bagażu podręcznego jako rejestrowanego, to nie dotyczy mnie limit płynów do 100 ml, ponieważ bagaż podręczny nadawany jest tak samo jak rejestrowany.
Załącznik:
W6nowezasady20180824.PNG
W6nowezasady20180824.PNG [ 47.26 KiB | Obejrzany 864 razy ]


Sprawdziło się to w Warszawie - zabraliśmy kilka dużych kosmetyków po 500 ml - pani odebrała bagaż przy stanowisku odprawy bagażu rejestrowanego, a my przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa bez bagażu i bez problemu.

Problem pojawił się przy wylocie z Larnaki z Cypru. Po udaniu się do stanowiska odprawy bagażu rejestrowanego nasze bagaże zostały oklejone naklejkami (patrz obrazek niżej) wskazującymi, że trafiają do luku, ale pani NIE ODEBRAŁA OD NAS BAGAŻU. Powiedziała, że zostanie zabrany przed wejściem do samolotu, czyli tak, jak było wcześniej....
Załącznik:
IMG_20180928_200326.jpg
IMG_20180928_200326.jpg [ 81.4 KiB | Obejrzany 864 razy ]


I tu pojawił się problem, bo przecież trzeba z tym przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, a tam przecież ograniczenie do 100 ml. Miałem jeszcze nadzieję, że takie naklejki z symbolem "Do luku" pozwolą nam zabrać płyny.


Nic z tego....po wykryciu przez skaner zostałem poproszony o wypakowanie płynów i wyrzucenie wszystkich dużych. Nie chciałem dać się zbyć od razu, dlatego poprosiłem o zawołanie kogoś w rodzaju kierownika zmiany. Pan przyszedł i wysłuchawszy mojej argumentacji, że Wizzair poinformował, że wszystkie bagaże bez opcji Wizz Priority będą nadawane jako rejestrowane i w związku z tym wzięliśmy duże płyny, poinformował mnie, że zna problem, ale niestety jest to wyłącznie problem Wizzaira, a dla nich jako lotniska stanowi problem, bo powoduje zamieszanie przy kontroli bezpieczeństwa, i że WIELOKROTNIE ZWRACALI UWAGĘ Wizzairowi na ten problem, ale jak widać - bez skutku. I pomimo, że wie, że bagaże trafiają do luku i mają ewidentne naklejki na to wskazujące, to kontrola bezpieczeństwa ma swoje zasady i nie pozwala na więcej niż 100 ml.... i wyrażając współczucie, poprosił o wyrzucenie wszystkich dużych płynów (obrazek niżej).
Załącznik:
IMG_20180928_192601.jpg
IMG_20180928_192601.jpg [ 78.57 KiB | Obejrzany 864 razy ]


Osobiście uważam, że jest to totalny skandal i brak poinformowania. Wizzair musi wiedzieć o problemie, że nie wszystkie lotniska nadają bagaż podręczny jako rejestrowany i w związku z tym powstaje problem płynów, nerwy i straty (mnie to kosztowało 100 zł do śmietnika). Będę to reklamował u nich i napiszę o odzewie.

Pozdrawiam
Andrzej Żurek
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 29 Wrz 2018 10:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
heavydevy napisał(a):

Osobiście uważam, że jest to totalny skandal i brak poinformowania. Wizzair musi wiedzieć o problemie, że nie wszystkie lotniska nadają bagaż podręczny jako rejestrowany i w związku z tym powstaje problem płynów, nerwy i straty (mnie to kosztowało 100 zł do śmietnika). Będę to reklamował u nich i napiszę o odzewie.

Pozdrawiam
Andrzej Żurek

Nie wiem czy o problemie wie Wizzair,ale my wiemy,że jest obecnie tzw. okres przejściowy i nie na wszystkich lotniskach odbierają bagaż przed kontrolą bezpieczeństwa.W odpowiednim wątku wymieniamy się doświadczeniami z poszczególnych lotnisk,szkoda że nie poczytałeś przed podróżą.Swoją drogą poinformuj o skutku twojej reklamacji .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 29 Wrz 2018 11:58 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Może ktoś ostatnio nadawał bagaż podręczny przy check-in w BGY (Bergamo). Czy przyjmują bez problemu? Mam lot z przesiadką na tym lotnisku i skoro Ryan "dał" mi 10 kg podręczny jako nadawany to przewiozłabym co nieco , ale z BGY mam juz Wizza bez rejestrowanego i nie chciałabym w połowie drogi pozbyć się zakupów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 29 Wrz 2018 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Stawiam, że teraz już wszędzie się da, skoro Wizz wysyła takie informacje w mailu oraz ma na stronie... Wystarczy się na to powołać w przypadku problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 29 Wrz 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
heavydevy napisał(a):
Osobiście uważam, że jest to totalny skandal i brak poinformowania.
Osobiście uważam że niepotrzebnie bijesz pianę. Trzeba było się przygotować do podróży i zakupić małe opakowania kosmetyków lub same buteleczki do których można przelać szampon, inny płyn tudzież emulsję lub kupić to samo na miejscu. Różnice w cenach o ile występują (gdybyś musiał więcej zapłacić bo może się okazać że zapłacisz mniej) nie są jakieś koszmarne w końcu Cypr to nie Skandynawia. Nie róbmy z siebie cebularzy i to już na starcie. Tak sam sobie stwarzasz problem, wychodzisz na pieniacza a serial kończy się opowieścią skierowaną do całego świata jaki z ciebie męczennik o prawdę. I to nic osobistego, po prostu trzeba MYŚLEĆ lub wykupić bagaż rejestrowy zabrać wszystkie rzeczy. Pozdrawiam równie serdecznie.


Ostatnio edytowany przez Washington, 01 Paź 2018 08:06, edytowano w sumie 1 raz
ciach złośliwości
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 29 Wrz 2018 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
No ale przeczytał informacje ze strony przewoźnika dot. warunków przewozu i dostosował się do nich - jak miał to zrobić lepiej? I po co od razu wyzywanie? Na tym forum niektórzy szukają nie takich „koszmarnych" oszczędności, a jeszcze mniejszych i bardziej wątpliwych jeśli chodzi o metodę. A 100 zł to niemało.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 29 Wrz 2018 14:39 

Skoro Wizzair cały czas operuje pojęciem bagaż podręczny, a nie nadawany.....

Wyzywać nie ma sensu, ale też nic nie ugra, zapewne skończy się tak jak to rozwiązał Ryanair nadawany 10 kg płatny
Góra
 PM off  
      
#189 PostWysłany: 30 Wrz 2018 12:22 

Rejestracja: 29 Wrz 2018
Posty: 2
zulu napisał(a):
Tak sam sobie stwarzasz problem, wychodzisz na pieniacza a serial kończy się opowieścią skierowaną do całego świata jaki z ciebie męczennik o prawdę. I to nic osobistego, po prostu trzeba MYŚLEĆ lub wykupić bagaż rejestrowy zabrać wszystkie kosmetyki, pęto podwawelskiej, klapki z Lidla, wagon fajek i z minimum pół litra . Pozdrawiam równie serdecznie.


Nie jestem pieniaczem. Po prostu od linii lotniczych wymagam rzetelnego poinformowania i zasad obowiązujących na wszystkich lotniskach, a nie sytuacji, że nie wiem, czy na danym lotnisku bagaż przejdzie czy nie. To totalny brak profesjonalizmu.


Ostatnio edytowany przez Washington, 01 Paź 2018 08:05, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 30 Wrz 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
heavydevy napisał(a):
Nie jestem pieniaczem. Po prostu od linii lotniczych wymagam rzetelnego poinformowania i zasad obowiązujących na wszystkich lotniskach, a nie sytuacji, że nie wiem, czy na danym lotnisku bagaż przejdzie czy nie. To totalny brak profesjonalizmu. Jeżeli lubisz kupować podwawelską, klapki z Lidla, fajki i wódeczkę na wyjazdy, to naprawdę szacunek i nie krępuj się, ale kierowanie takich pierdół pod adresem osoby, której nie znasz, jest słabe i akurat własnie Tobie wystawia świadectwo cebulackiego pieniacza. Zatem środkowy w górę dla Ciebie i bez pozdrowień.

1. Nie nazwałem cię pieniaczem tylko że wychodzisz na pieniacza a to lekka aczkolwiek ZASADNICZA różnica - trzeba umieć czytać ze zrozumieniem
2. Gdyby było wszystko rzetelne itp to tego tematu na forum by nie było (pewnie jak wielu innych) a skoro jest widać trzeba brać poprawkę na to co podaje przewoźnik i być na to przygotowany
3. Na wyjazdy zabieram co mi się podoba i nic ci do tego a podwawelska i spółka była przenośnią ale takie rzeczy też trzeba umieć wyłapać
4. Mało kto kogokolwiek na forum zna, co najwyżej część ludzi mogła się poznać dzięki forum, gdybyśmy przyjęli twoją zasadę nikt nie mógł by się z krytyka odnieś do innego postu
5. Czy to ja wyszedłem na cebularza czy ty (ponownie zwracam uwagę na sformułowanie napisałem "wyszedłeś" a nie "jesteś" !)? Odpowiedź jest prosta: ten któremu zabrali olejek do opalania czy co tam było bo się nie przygotował do podróży bo zawierzył "zasadom obowiązującym na wszystkich lotniskach" itp, mnie do tej pory nic nie zabrano na security bo właśnie do tych podróży się przygotowuje.
6. Ten palec w górę to najzwyklejsze chamstwo ale czego można się spodziewać po osobie która nie potrafiła napisać "faktycznie mogłem kupić mniejsze opakowania lub zestaw pojemników za kilka złotych i przelać sobie to co chcę zabrać i nie było by żadnych problemów, nie pomyślałem o tym na drugi raz tak zrobię lub kupię 1 rejestrowy na 2 osoby i zabiorę co będę chciał" Trzema umieć odróżnić krytykę postępowania od krytyki ad personam. Człowieku masz problem z panowaniem nad agresją więc długa droga przed tobą szczególnie mając 2 posty na tym forum już w drugim piszesz komuś f**k off. Zastanów się nad swoim postępowaniem. Forum jest po to by wyrażać swoje zdanie. Podpowiedziałem ci jak na przyszłość uniknąć problemów w niepewnych sytuacjach z przewoźnikiem dodałem szczyptę ironii a ty od razu do mnie f**k you. Przemyśl swoje postępowanie Andrzeju Żurku i zachowuj się nie jak urażony gówniarz tylko jak na mężczyznę przystało.


Ostatnio edytowany przez zulu, 30 Wrz 2018 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 30 Wrz 2018 13:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@heavydevy Niepotrzebne emocje ze środkowym palcem...
@zulu "2. Gdyby było wszystko rzetelne itp to tego tematu na forum by nie było (pewnie jak wielu innych) a skoro jest widać trzeba brać poprawkę na to co podaje przewoźnik i być na to przygotowany" - prawda, ale weź pod uwagę, że nas, tych świadomych pewnych ograniczeń, jest tutaj naprawdę niewiele, a dlaczego zwykły pasażer miałby nie wierzyć w to, co otrzymuje w informacjach od linii lotniczej? I dlatego w pełni rozumiem złość i chęć reklamacji - nawet jeśli chodzi o 100 zł, które mogły stanowić nikły procent w całkowitych kosztach wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 30 Wrz 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
heavydevy napisał(a):
Problem pojawił się przy wylocie z Larnaki z Cypru. Po udaniu się do stanowiska odprawy bagażu rejestrowanego nasze bagaże zostały oklejone naklejkami (patrz obrazek niżej) wskazującymi, że trafiają do luku, ale pani NIE ODEBRAŁA OD NAS BAGAŻU. Powiedziała, że zostanie zabrany przed wejściem do samolotu, czyli tak, jak było wcześniej....

Z tego co piszesz (pewnie zaraz zaprzeczysz), to:
1) Poszedłeś do check-inu
2) Dałeś sobie obkleić bagaż standardową nalepką nadawania w gejcie
3) Poszedłeś zadowolony do security z myślą, że tam Cię przepuszczą z płynami xD jeszcze awanturę robiłeś

Człowieku... specjalnie ominąłem wcześniej twój post, bo zalatywał abstrakcją, ale:
1) Czy zapytałeś, czy możesz nadać do luku? Nie napisałeś o tym.
2) Czy pokazałeś, co jest napisane na stronie Wizza w każdym języku? Nie napisałeś o tym.
3) Czy poprosiłeś o konsultację z supervisorem, jak później kłóciłeś się przy security? Nie napisałeś o tym.

Na 100%, gdybyś wyraźnie powiedział o co ci chodzi, to by wzięli. Oklejanie podręcznych przy check-inie to standardowa procedura, a skoro chciałeś coś więcej, to trzeba było użyć języka.

Samo dyskutowanie w security o tym, że musisz zabrać prawie zużyte kosmetyki o wartości ~60zł, to zakrawa o śmieszność. To był twój pierwszy lot? Albo drugi - bo powrotny?

Sorry, ale środkowy palec to wyłącznie swojemu intelektowi. Za takie pyskówki na forum, to powinien być warn co najmniej, ale oczywiście moderacja śpi lub (jak zwykle) wzajemnie się adoruje na jakimś zlocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 30 Wrz 2018 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Kashpir napisał(a):
@heavydevy Niepotrzebne emocje ze środkowym palcem...
@zulu "2. Gdyby było wszystko rzetelne itp to tego tematu na forum by nie było (pewnie jak wielu innych) a skoro jest widać trzeba brać poprawkę na to co podaje przewoźnik i być na to przygotowany" - prawda, ale weź pod uwagę, że nas, tych świadomych pewnych ograniczeń, jest tutaj naprawdę niewiele, a dlaczego zwykły pasażer miałby nie wierzyć w to, co otrzymuje w informacjach od linii lotniczej? I dlatego w pełni rozumiem złość i chęć reklamacji - nawet jeśli chodzi o 100 zł, które mogły stanowić nikły procent w całkowitych kosztach wyjazdu.
Każdy z nas uczy się albo na własnych doświadczeniach albo lepiej jak to robi na cudzych. Nie żyjemy w średniowieczu, a informacje z internetu są powszechnie dostępne. Tak jak kupując coś na allegro, rezerwując hotel itp czytamy komentarze (lub nie !) tak samo w przypadku lotów możemy poczytać co i jak w tym temacie szczególnie jak nie mamy z tym doświadczenia. Bierz pod uwagę, że w tej sytuacji cały czas mamy do czynienia z bagażem podręcznym, który z uwagi na zmianę polityki przewoźnika pakuje się do luku bagażowego. Jednak cały czas jest to bagaż o statusie "bagaż podręczny" a nie rejestrowy. Zauważ, że ta osoba sama napisała "skoro istnieje teraz przymus nadania bagażu podręcznego jako rejestrowanego, to nie dotyczy mnie limit płynów do 100 ml, ponieważ bagaż podręczny nadawany jest tak samo jak rejestrowany." Reasumując, ta osoba sama sobie zinterpretowała zapis i sama stwierdziła co ją dotyczy a co nie. I z tego powodu całe zamieszanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 30 Wrz 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Nie da się ukryć, że nowa polityka bagażowa Wizz wprowadza spore zamieszanie. I nie upierał bym się, że "bagaż podręczny pozostaje podręcznym bo tak się nazywa" w związku z czym nic powyżej 100ml włożyć do niego nie moża. Sam niedawno przewoziłem większe płyny w "podręcznym" korzystając z tego, że powinno się go oddać przy stanowisku check-in (w związku z czym "staje się niejako małym checkinowym" czy tam nadawanym czy jak go zwać. I nie tylko ja. Wszysko poszło sprawnie, tkemali doleciało, nikt się nie czepiał. Oczywiście nie przyszło by mi do głowy wykłócać się na security, że maja mi puścić duże płyny bo bagaż docelowo pójdzie do luku. Dla mnie sytaucja jest prosta: Oddajesz na stanowisku check-in - jest zasadniczo pewność, że bagaż wyląduje w luku i nikt pojemności płynów nie sprawdza. Przechodzisz przez security - limity 100ml cię dotyczą niezależnie od nalepek, intencji i czy rzeczywiście twój bagaż wyląduje w luku bo takiej pewności na 100% nie ma. (Wyobrażam sobie bez trudu sytuację, że po przejściu security ktoś zrywa naklejkę i z miną kota Shreka przekonuje obsługę na gate żeby go wpuścili z bagażem na pokład. Sam coś takiego widziałem choć osobiście nie uskuteczniałem.)
Dlatego nie przykładałbym większej wagi do nazewnictwa (które swoją drogą teraz jest nieco nieadekwatne - podręczny powinienem mieć jak nazwa wskazuje "pod ręka" aby z niego wyjąć coś w czasie lotu) ani do tego czy za dany bagaż zapłaciłem a stosował prostą zasadę: zabierają przy check-inie - można włożyć większe płyny, przenosisz przez security - nie można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 30 Wrz 2018 16:50 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Poziom testosteronu podczas dyskusji niepotrzebnie się podniósł :-). Natomiast uważam, ze mamy prawo oczekiwać że na lotnisku będą przestrzegać regulaminu konkretnych linii. I bez sensu powinno być odsyłanie kogos żeby sobie na forum poczytał czy na konkretnym lotnisku można nadac bagaż na check- in czy jeszcze nie. Tak jak z kosmetykami to prawda, że już się odzwyczailiśmy na tym forum by ktoś zabierał butelki większe niż 100 ml, to na przykład chciałabym wiedzieć - szczególnie wracając - czy mogę kupic na mieście butelke wina/oliwy i ją spokojnie przewieźć nadając bagaż przed security, czy nie. Może kolega za mało się "kłocił" o swoje a może nie, skutek był jaki był. Na pewno dla nas - podróżujących- byłoby lepiej by regulacje, jeśli już obowiązują, to były na każdym lotnisku takie same. I przy okazji: jak jest w Wiedniu? Nadam bagaż na check-in jeśli chcę, czy nie ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 30 Wrz 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
W Wiedniu nadasz
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
#197 PostWysłany: 30 Wrz 2018 17:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
zulu napisał(a):
Reasumując, ta osoba sama sobie zinterpretowała zapis i sama stwierdziła co ją dotyczy a co nie. I z tego powodu całe zamieszanie.

Zauważ, że ta osoba powołała się na artykuł ze strony głównej portalu, na którego forum toczymy dyskusję ;) Inna sprawa, że oczywiście za jedyną wiążącą informację należy uznać taką uzyskaną bezpośrednio od linii lotniczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 30 Wrz 2018 17:45 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
A tak przy okazji ktoś wie jak jest z przyjmowaniem bagażu na Teneryfie Płd?


Ostatnio edytowany przez Washington, 01 Paź 2018 08:02, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 30 Wrz 2018 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Wiadomo, że my zinterpretujemy zapisy na naszą korzyść. Ale z drugiej strony obowiązek nadania bagażu podręcznego na check-in nie powoduje, że wychodzimy z założenia, że możemy mieć walizkę przekraczającą zadane przez przewoźnika wymiary, a zamiast 10 kg - 20 kg, bo taki jest W6 limit wagi bagażu rejestrowanego. Dlaczego więc oddanie bagażu podręcznego na check-in miałoby automatycznie oznaczać zmianę zasad przewozu płynów?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 30 Wrz 2018 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kashpir napisał(a):
zulu napisał(a):
oczywiście za jedyną wiążącą informację należy uznać taką uzyskaną bezpośrednio od linii lotniczej.

... a linia mówi "musisz" oddać walizkę przy odprawie bagażowej, a ta jest przed security

metia napisał(a):
obowiązek nadania bagażu podręcznego na check-in nie powoduje, że wychodzimy z założenia, że możemy mieć walizkę przekraczającą zadane przez przewoźnika wymiary, a zamiast 10 kg - 20 kg, bo taki jest W6 limit wagi bagażu rejestrowanego. Dlaczego więc oddanie bagażu podręcznego na check-in miałoby automatycznie oznaczać zmianę zasad przewozu płynów?

Bo de facto to już nie jest bagaż podręczny tylko nadawany, a ograniczenia w podręcznym zostały - przynajmniej oficjalnie - wymyślone dla celów bezpieczeństwa, żeby jakiejś tam np. bomby z szamponu i lakieru do paznokci nie zmajstrować. Jedyna weryfikacja zawartości bagażu pod względem płynów to security. Poza tym nie dyskutujemy odnośnie wymiarów i wagi, a odnośnie płynów... a poza tym to wizzairowe "musi" :roll:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group