Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 10 Wrz 2018 11:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
to_ja napisał(a):
mało kto oddawał do łuku bagaż.

Do łuku też bym nie oddała,wystrzelą gdzieś i potem szukaj :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 10 Wrz 2018 15:02 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Cholerna autokorekta :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 10 Wrz 2018 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
W zeszły weekend WAW-TRF - stary forclaz 40 nieprzesadnie wypakowany poszedł bez problemu do kabiny w obie strony, nawet nikt mi nie kazał nerki do niego pakować. Dodatkowo sprawdziłam i z wyjętym usztywnieniem udało mi się go nawet wepchnąć do tego małego sizera :D
W TRF przy miękkich bagażach dowolnej wielkości miła pani pytała, czy ktoś chce oddać do luku, czy wziąć ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Spotkał się ktoś z takim prezentem? Lecimy jutro w 3 osoby i dziś wieczorem wszyscy dostaliśmy maila. Priority jest już na karcie pokładowej. Image

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:11 

Tak 3 dni temu też dodali, pamiętać nalezy o ponownym pobraniu kart pokładowych
Góra
 PM off  
      
#126 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ktoś już pisał na forum o takim prezencie.Ciekawe czy można nie przyjąć i oddać jednak bagaż do luku z racji planowanej zawartości nie uchodzącej na pokładzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:27 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
bylo to juz tu pisane milion razy :P
chodzi zapewne o rozkorkowanie kolejek na check albo malo osob na tej trasie wykupilo Priority

ps @miriam dobre pytanie!!
@JanuszOnTou wez zapytaj na checik in czy ci bagaz przyjma ???
Ja lece z nimi za 6 tygodni i zamierzam zabrac sztucce jako prezent, noze powyzej 5cm ostrze, oraz wino, korzystajac z okazji, bede chciala nadac bagaz , , Lece z CRL gdzie loty sa codziennie wiec jak dostane od nich taki gift to i tak nie omieszkam isc na checek in by sie pozbyc walizek ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Można oddać walizkę na check in. Dodali dedykowane stanowisko dla wizz priority. Informacja z głównej strony wizza.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 11 Wrz 2018 08:50 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Dodatkowe stanowisko check-in widzę, ale nie ma informacji, że mając priorytet można oddać podręczny do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 11 Wrz 2018 08:59 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak obecnie wygląda sytuacja w WAW? Można/(trzeba?) oddać bagaż w check in? Są kolejki? Lecę w piątek wcześnie rano i nie do końca chcę być na lotnisku o 4, żeby stać w kolejce do oddania bagażu. Podobno na niektórych lotniskach nie przyjmują w check in. Czy jest to jakoś oznaczone na karcie pokładowej kiedy trzeba przyjść do check in, a kiedy nie?
Jak to wygląda w BGY? Tam chętnie bym oddał bagaż w check in, żeby nie mieć go na kotroli bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:27 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@umbaumba oczywiście że można oddać z priority do luku. Czasami masz osobna kolejkę dla priority :) to, że masz większe przywileje z prio nie usuwa Ci podstawowych warunków jakbyś był/a bez prio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 11 Wrz 2018 21:42 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
To byłoby git. Rozważam wzięcie priority, tylko ze względu na drugi mały bagaż.
BTW. Ktoś wie jak to wygląda w Szczecinie i Bergen???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 11 Wrz 2018 22:01 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
@umbaumba a kiedy lecisz ? daj znac po, jak bys wykupila Priority i jak sie uda akcja z oddaniem bagazu ;) do rejestracji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 11 Wrz 2018 22:03 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
19.09 - 26.09 Spoko, dam znać.
BTW. jestem facetem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 11 Wrz 2018 22:42 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
trocha napisał(a):
Jak obecnie wygląda sytuacja w WAW? Można/(trzeba?) oddać bagaż w check in? Są kolejki? Lecę w piątek wcześnie rano i nie do końca chcę być na lotnisku o 4, żeby stać w kolejce do oddania bagażu. Podobno na niektórych lotniskach nie przyjmują w check in. Czy jest to jakoś oznaczone na karcie pokładowej kiedy trzeba przyjść do check in, a kiedy nie?
Jak to wygląda w BGY? Tam chętnie bym oddał bagaż w check in, żeby nie mieć go na kotroli bezpieczeństwa.


Bagaże są przyjmowane na 2h przed planowanym wylotem, w sobotę po 11 kolejka przy checkinie była na +-15min, rano jednak może być trochę gorzej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 12 Wrz 2018 17:42 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
W jaki sposób dokładnie informują o nowej polityce bagażowej? Ja dostałem mail bagażowy 3 dni przed, ale nie ma tam obowiązku oddania w check in. Na karcie pokładowej w tym "harmonogramie" co i kiedy na lotnisku też nie mam nic o oddawaniu bagażu, tylko informacja, że rozmiar bagażu będzie weryfikowany przy gate.

Takiego maila dostałem:
Cytuj:
When flying with WIZZ, each person can bring:
• One hand luggage, no larger than 55 x 40 x 23 cm, maximum 10kg weight.

• Up to 6 pieces of checked-in baggage, weighing no more than 32 kilograms each

• Duty-free items purchased at the airport after security checks

Please note that only passengers with WIZZ Priority service will be able to bring their hand luggage on board subject to boarding procedures at each airport. Hand luggage of passengers who have not purchased WIZZ Priority will have to be placed into the cargo hold compartment of the aircraft and can be collected at the baggage belt at the arrival airport. You can avoid this by:
• Adding WIZZ Priority to your booking;

• Dropping your hand luggage at the check-in free of charge;

• Bringing only a small bag (40 x 30 x 18cm) with you onboard, which must be placed under the seat.


Nie wydaje mi się, żeby w takiej sytuacji mieli podstawy do cofnięcia spod bramki tak jak ktoś to opisywał. Czy na innych lotniskach to wygląda inaczej? Są jakieś inne informacje/karty pokładowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 14 Wrz 2018 02:38 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Odbylem w ostatnim czasie 3 loty z wizzair i chcialbym opisac moje doswiadczenia zwiazane z nowa polityka bagazowa. Nowe zasady potraktowalem poniekad jako mozliwosc zabrania dwoch bagazy podrecznych (jeden do luku i drugi maly plecak z rzeczami wartosciowymi na poklad). Bylem ciekawy czy podczas check-in ktokolwiek zwroci mi uwage na drugi mniejszy plecak ze sprzetem foto ktory bralem ze soba do kabiny.

LTN-ATH - podczas nadawaniu bagazu Pani zapytala czy wykupilem priority chcac wziac ze soba 2 plecaki. Wytlumaczylem ze maly plecak to wartosciowy sprzet fotograficzny i ze wg zalecen na stronie wizzair powinien zostac zabrany na poklad. Na co Pani przytaknela, okleila duzy plecak i zyczyla milego dnia.

ATH-KTW - tutaj zostal mi przydzielony darmowy priorytet, jednak nadalem bagaz przy checkinie bez problemow (jako ze mialem wino ktore chcialem przewiezc do PL).

KTW-LTN - chaos na lotnisku, tylko jedno stanowisko odprawy wizzair, dluga kolejka do check in, nie zwrocono uwagi na moj drugi plecak.

Jak zauwazylem zmiany maja swoje plusy i minusy. W tym momencie mozna w praktyce zabrac ze soba 2 bagaze (i plyny powyzej 100ml), jednak ilosc osob nadajacych bagaz podreczny jest spora co zmusza do wczesniejszego pojawienia sie na lotnisku wydluzajac czas podrozy. Aczkolwiek wiele osob oddawalo bagaz rowniez przy gate co oznacza ze Wizzair jest caly czas bardzo wyrozumialy? albo zdezorientowany? wzgledem tych zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pytanie tylko kiedy powie "basta" :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 14 Wrz 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Dopóki komunikacja zmian jest na takim niskim poziomie, żaden agent nie odważy się zawracać ludzi. Oznaczałoby to nieprzyjęcie na pokład z 50 osób, mega kłótnie na lotnisku oraz zapewne zainteresowanie mediów i syf wizerunkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pojedyncze przypadki jednak się zdarzają - patrz nowa-polityka-bagazu-podrecznego-wizz-od-24-08,228,132543?start=80#p1121595
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group