Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1341 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:01 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
To to juz mamy ustalone. Panowie to jaki w miare tani i uniwersalny palnik polecacie zebym mogl do niego bez problemu ogarnac butle na miejscu ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1342 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Np ten co podałem wyżej, tani, z zapalnikiem, chyba że potrzebujesz coś z bajerami i mega lekkiego.
Sam używam tego z Juli już drugi rok, dosyć intensywnie m.in w Norwegii czy Islandii. Nigdy nie maiłem problemu z zakupem butli
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1343 PostWysłany: 07 Sie 2017 21:49 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Bartek Barszczewski napisał(a):
Witam wszystkich! Moje pytanie do osób, które niedawno wróciły z wyprawy. Za tydzień wybieram się do Stavanger i miałem spedzic pod namiotem przy pulpit rock jakies 3 noce.


Kiedy dokładnie lecisz i z którego lotniska, bo też się wybieram za tydzień, wylot 12.08 z GDN i powrót 15.08 też do GDN. Tyle, że my tym razem atakujemy Kjerag.

2 lata temu spaliśmy niedaleko Preikestolen (przy tych jeziorkach na szlaku) w nocy padało dość obficie, ale namiot rozłożyliśmy na lekkim wzniesieniu więc nas nie spłukało. Patrzyłem na prognozy i faktycznie ma padać w długi weekend, ale to nie są jakieś obfite opady, więc liczę na przejaśnienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1344 PostWysłany: 07 Sie 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
kleyo napisał(a):
Bartek Barszczewski napisał(a):
Witam wszystkich! Moje pytanie do osób, które niedawno wróciły z wyprawy. Za tydzień wybieram się do Stavanger i miałem spedzic pod namiotem przy pulpit rock jakies 3 noce.


Kiedy dokładnie lecisz i z którego lotniska, bo też się wybieram za tydzień, wylot 12.08 z GDN i powrót 15.08 też do GDN. Tyle, że my tym razem atakujemy Kjerag.

2 lata temu spaliśmy niedaleko Preikestolen (przy tych jeziorkach na szlaku) w nocy padało dość obficie, ale namiot rozłożyliśmy na lekkim wzniesieniu więc nas nie spłukało. Patrzyłem na prognozy i faktycznie ma padać w długi weekend, ale to nie są jakieś obfite opady, więc liczę na przejaśnienia.


Przecież można spać na samym Pulpicie Rocka :D :D
Załącznik:
DSC_0886.jpg
DSC_0886.jpg [ 213.45 KiB | Obejrzany 5481 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1345 PostWysłany: 08 Sie 2017 00:30 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak dla mnie tam za bardzo wiało :)

Pytanie, bo szukam sobie atrakcji dodatkowych poza Kjeragiem i Gaustatoppen, natrafiłem na taki most wiszący:
https://www.visitnorway.com/listings/the-suspension-bridge-across-hell/182311/

W Dalen będą i tak po drodze, ale za cholerę nie umiem nigdzie znaleźć w który miejscu ten mostek się znajduje. Ktoś pomoże? Pewnie jest jakaś oficjalna trasa spod Tokke Kulturhus, ale tutaj mi zależy głównie na mostku i może z innego miejsca będę miał bliżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1346 PostWysłany: 08 Sie 2017 11:17 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
@kleyo wylatuje 16.08 z wawy ale u mnie przeprawa wyglada troche inaczej ;) @mmaratonczyk wlasnie na samym szczycie zamierzamy nocowac! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1347 PostWysłany: 09 Sie 2017 11:53 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Panowie a moze któryś z was sie orientuje, czy do wedkowania w tym jeziorze Revsvatnet przy schronisku potrzebne sa jakies uprawnienia ?? Sprawdzalem na tej mapce na norweskiej stronce i o tym jeziorze nie ma zadnej informacji.
Wg. mnie wychodzi na to, ze na wszystkich jeziorach w okolicy fiordu nie sa potrzebne zadne uprawnienia i oplaty. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1348 PostWysłany: 09 Sie 2017 19:30 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Niestety się mylisz.

Bez licencji i za darmo można w Norwegii wędkować w morzu i w fjordach. Do wędkowania w rzekach i jeziorach potrzebna jest licencja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1349 PostWysłany: 13 Sie 2017 10:54 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Bartek Barszczewski napisał(a):
Witam wszystkich! Moje pytanie do osób, które niedawno wróciły z wyprawy. Za tydzień wybieram się do Stavanger i miałem spedzic pod namiotem przy pulpit rock jakies 3 noce. Teraz pytanie... co z tym deszczem ?? Obserwuje pogode i jestem troche załamany ;) Czy tam faktycznie tak leje non stop i czy mozna znalezc kawalek miejsca na namiot ?? Rozumiem, ze folia malarska i mugga jest konieczna zeby przetrwac ?? ;) pozdrawiam.


Nie wiem, czy pytanie jeszcze aktualne, ale... Byliśmy wczoraj. Padało ok. 14 i ok 19 po pół godziny. Poza tym ok, tylko sporo chmur i widoczność słaba do średniej.
Jakiś namiot stał, może to Ty? Widzieliśmy też grupę Polaków na parkingu, którzy ewidentnie szykowali się do wyjścia na kilka dni.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1350 PostWysłany: 14 Sie 2017 00:12 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
@marcinsss nie nieee, my ruszamy dopiero w srode. Juz nie moge sie doczekac :) Jesli chodzi o deszcz to juz jestesmy przygotowani, mamy zajebista plandeke ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1351 PostWysłany: 17 Sie 2017 20:55 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 1
Witam! ;) 24.08 lecę z koleżanką do Stavanger o 12:15 jestem na miejscu, wylot 27.08 o 12:45. Standardowo planujemy Kjerag i Preikestolen, ale chciałabym zobaczyć Manafossen. Czy jest to realne do zrobienia? A może lepiej odpuścić Manafossen i ktoś mógłby polecić coś innego do zwiedzenia? To nasza pierwsza taka wyprawa i mamy zamiar spać pod namiotem, łapać stopa czyli 'polecieć' po najniższej linii oporu. Przewertowałam forum, ale tych opcji jest tyle, że moja mała głowa nie ogarnia. Czy ktoś w łopatologiczny sposób mógłby mi pomóc w wyznaczeniu dogodnej trasy? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc. Pozdrawiam! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1352 PostWysłany: 17 Sie 2017 21:16 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Z Manafossen obecnie masz o tyle problem, że zamknięta jest droga 45 w okolicy Dirdal (choć mają ją chyba otwierać jakoś końcem sierpnia, nie wiem dokładnie) i objazd prowadzi przez Vikesa i Birkjedal. W efekcie dojazd do Manafossen nie jest teraz po drodze na Kjerag tylko trzeba się trochę wrócić.

Dodatkowe utrudnienie to na drodze 503 w okolicy Gloppedalsura jest wprowadzony ruch wahadłowy i czeka się nawet 30 minut.

Natomiast sam wodospad, na mnie akurat nie zrobił wrażenia i gdyby nie to, że i tak miałem mnóstwo czasu, to bym żałował że tam specjalnie jechałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1353 PostWysłany: 29 Sie 2017 22:57 

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 15
Nas też Manafossen nie zachwycił, ale gdybyście tam byli, to polecam camping w Frafjord w pobliżu - malowniczo położony, tani i z ciepłym prysznicem bez dodatkowych opłat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1354 PostWysłany: 30 Sie 2017 21:47 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ile kosztował, bo pojęcie tani w Norwegii bywa mylące? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1355 PostWysłany: 30 Sie 2017 23:00 

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 15
Chyba 160 NOK za namiot i 6 osób + ciepła woda bez ograniczyń. Dla porównania w Lysebotn pod Kjeragiem zapłaciliśmy 500 NOK, a żetony na ciepłą kąpiel trzeba było dodatkowo dokupić. Poza tym zszokowała nas cena za chleb na campingu w Lysebotn - prawie 2 razy droższy niż w markecie. Najlepiej róbcie zakupy w Kiwi lub Spar
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1356 PostWysłany: 02 Wrz 2017 18:24 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Cześć,
tanie noclegi to polecam na dziko :)
Rok temu spaliśmy w 6 osób, 2 namioty nad Preikestolen, potem w Forsand przy brzegu fiordu z widokiem na Lauvvik (ok.200 metrów od miejsca z którego odchodzi prom), a ostatnia noc w Lysebotn - piękna miejscówka nad rzeką w lasku, o tutaj:
https://www.google.pl/maps/@59.0566557, ... 312!8i6656
Ponieważ byliśmy zmęczeni dźwiganiem dobytku to rozbiliśmy obóz: 2 namioty i sporo rzeczy tam w plecakach zostawiliśmy a na Kjeag z buta i częściowo stopem wyruszyliśmy na lekko. Nic nam nie zginęło a drugiego dnia zauważyliśmy, że niedaleko nas nocowali jeszcze jacyś ludzie w namiocie ukrytym w krzaczorach.

O tu się nawet jakieś namioty załapały na streetview:
https://www.google.pl/maps/@59.0566391, ... 312!8i6656

Jutro lecę drugi raz do Stavanger i będziemy spać prawdopodobnie w tych samych lub podobnych miejscach w namiocie.
Mam pytanie o promy.
Kolumbus z tego co pamiętam to ten tani prom.
Rozumiem, że do Tau pływa on często również w niedzielę?
Z niedzieli na poniedziałek przenocujemy na Preikestolen i w poniedziałek wieczorem lub wtorek rano chcemy się dostać do Lysefjorden.
Cy ten rozkład jest aktualny?
https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... mbibat.pdf
Wynika z niego, że z Forsand jest prom o 6.10 rano poniediałek-piątek io 13.55 również mn inw pniedziałki i wtoreki.
Dobrze czytam?
Czy lepiej jutro uderzać na Kjerag i po tym na Preikestolen?

Ktoś pisał rok temu w tym wątku o nocowaniu w dolinie na Kjerag.
Czy chodzi o to miejsce?
Image

Ktoś może potwierdzić, że tam rozbijał namiot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1357 PostWysłany: 02 Wrz 2017 19:08 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Będąc w czerwcu w Norwegi, rozbijaliśmy namiot w tej dolinie.
Ze względu na częste opady, ciężko było znaleźć dogodne miejsce nienasiąknięte wodą, ale udało się tuż obok głównej drogi na wysokości strumyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1358 PostWysłany: 02 Wrz 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Polecam nocleg przy samym Kjergbolten, na tej półce ;) Niesamowite widoki na fjord, wodospad i zachód słońca.


Załącznik:
zz.jpg
zz.jpg [ 166.24 KiB | Obejrzany 5010 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1359 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:48 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Na lotnisku w Stavanger zostawilem dzisiaj kartusz Primus, mysle ze jest w nim wiecej niz polowa gazu.
Szczegoly na priv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1360 PostWysłany: 17 Wrz 2017 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Image

Dam radę skoczyć na Preikestolen i wrócić kimnąć się na lotnisku :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group