Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#81 PostWysłany: 24 Maj 2012 22:27 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 3
Ktoś już był?:) Sprawdził? Jak wrażenia?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#82 PostWysłany: 24 Maj 2012 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 44
Astarte napisał(a):
dzięki, będzie autostop zapewne a jak się nie uda to z przesiadką


Coś mi się wydaje, że będziemy razem łapać:) Ja też 26 zawitam w te piękne rejony:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#83 PostWysłany: 25 Maj 2012 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Widzę że większość osób, które chcą zobaczyć Preikestolen bierze prom Stavanger - Tau, a następnie autobus z Tau do Preikestolen. Na stronie Kolumbusa znalazłem takie połączenie promowe (Combi boat):
http://www.kolumbus.no/downloadfile.php ... 60202f9840

Tutaj jest mapka z przystaniami, do których zawija:
http://www.kolumbus.no/downloadfile.php ... 8708677c48

Na trasie jest przystanek w Bratteli, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie Preikestolen. Zastanawiam się tylko jak to wygląda na miejscu - czy jest jakieś podejście na ten słynny Pulpit Rock.

Tylko nigdzie nie mogę znaleźc ceny - są tylko strefy, ale nie wiem w której leży Bratteli. Może ktoś już korzystał z usług Combi boat i mógłby się podzielić doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#84 PostWysłany: 25 Maj 2012 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 6
My z chłopakiem wybieramy się w terminie 27-30 maj i z tego co sprawdzałam, jeśli ktoś leci z Katowic w niedziele nie ma możliwości skorzystania z autobusu nr 9, można skorzystać z autobusu nr 7, ale nie odjeżdża on bezpośrednio z lotniska, tylko trzeba podejść ok. 3,5km do przystanku Sola u.skole - koszt jednorazowego biletu miejskiego Kolumbus 33 NOK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#85 PostWysłany: 25 Maj 2012 16:27 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
A gdzie planujecie nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#86 PostWysłany: 26 Maj 2012 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 6
Couch :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#87 PostWysłany: 26 Maj 2012 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Znalazłem cennik na ten Combi boat - http://www.kolumbus.no/downloadfile.php ... c7020bc38f
Odcinek ze Stavanger do Bratteli kosztuje 87 NOK, czyli nie tak strasznie. Na pewno taniej niż prom do Tau a później autobus do Preikestolen, no i jest bezpośrednio . Tylko, że prom rzadko kursuje (pon, śr, pt o 13.15).

Pełen rozkład linii 560 dla pon., śr. i pt.:
http://reiseplanlegger.kolumbus.no/scri ... 06.06.2012
I cała trasa:
http://reiseplanlegger.kolumbus.no/scri ... 86720&nr=1

Ciekawa jest też opcja do Lysebotn (127 NOK). Przepływa sie przez cały Lysefjord. O ile pamiętam to zwykły wycieczkowy prom (z przewodnikiem ;) ) jest chyba dwa razy droższy. A z Lysebotn mamy rzut beretem na Kjerag.

Wcześniejsza rezerwacja jest wymagana w przypadku samochodu (http://www.kolumbus.no/index.php?c=120& ... p=_74|_76|)

A i jeszcze w Bratteli zawija tylko na żadanie.


Ostatnio edytowany przez tompot, 27 Maj 2012 07:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#88 PostWysłany: 26 Maj 2012 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
A tutaj tak dla potomności wklejam trasę 9-tki z lotniska (Sola) do Stavanger:
http://reiseplanlegger.kolumbus.no/scri ... 26.05.2012
Rozkład odjazdów z lotniska:
http://reiseplanlegger.kolumbus.no/scri ... 29.05.2012

I trasa Stavanger-Tau-Preikestolen:
http://reiseplanlegger.kolumbus.no/scri ... 24560&nr=0


Ostatnio edytowany przez tompot 27 Maj 2012 07:04, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#89 PostWysłany: 26 Maj 2012 22:51 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Drodzy, klamka zapadła - lecimy do Stavanger pod koniec sierpnia na 2 pełne dni. Będzie większe ryzyko gorszej pogody niż w lipcu?

Po raz pierwszy robimy very extreme low budget czyli nocujemy w namiocie, jedzenie tylko z Polski. O ile będzie możliwe to łapiemy stopa, jednak oczywiście trzeba awaryjnie zaplanować koszty transportu i zwracam się z prośbą do Was o ocenienie planu i ewentualne korekty:

1 dzień:

przylot o 8, jedziemy Kolumbusem nr 9 do centrum - 27 NOK (chyba nie ma mowy o stopie w takim miejscu?). Siedzimy cały dzień w Stavanger, wieczorem prom do Tau - 44 NOK, transport do campingu w Jorpeland - autostop, jeśli nie to autobus za 33 NOK.

I tu mam wątpliwości jeśli chodzi o prom - wg strony http://www.norled.no/Default.aspx?pageid=1182 mamy prom np o 21.30, gdzie przy tej godzinie jest oznaczenie 1), w legendzie wyjaśniono: Busskorrespondanse
1) Til/fra Jørpeland
. Czy to oznacza, że w cenie jest zapewniony transport autobusem do Jorpeland? Zatem ile taka przeprawa będzie nas kosztować? Nie mogę połapać się w norweskim, a google translate nie do końca daje radę.

Nocleg w namiocie na campingu Preikestolen Camping - 30 NOK, ponoć w cenie prysznic + dostęp do kuchni. Sama się zdziwiłam tą ceną, jest tu jakiś haczyk? Zobaczcie: http://www.preikestolencamping.com/Pricelist.htm

2 dzień:

Z samusieńkiego rana 4 km do początku szlaku w Preikestolhytta. I tu do Was pytanie o trudność tej drogi - spore wzniesienia? Oczywiście jeśli uda się autostopem to fajnie, ale zakładamy też wersję na piechotę.

Po wejściu na Pulpit Rock wracamy do Stavanger - 77 NOK (prom + autobus), parę godzin w nim i późnym popołudniem/wieczorem chcemy pójść na plażę w Sola. Jak tam dojechać? Chyba wziąć 9tkę na lotnisko i przejść w pół h na plażę? Czyli 27 NOK.

Razem, w wersji nieco mniej optymistycznej wstępny budżet wynosi (jeśli nigdzie nie złapiemy autostopa) - 240 NOK. Oczywiście bierzemy też awaryjnie kartę.

Coś pominęłam, powinnam wziąć jeszcze inne koszty pod uwagę? Bo tak mówicie o horrendalnie drogiej Norwegi a tymczasem mi wyszło całkiem tanio, więc wolę to zweryfikować u bardziej doświadczonych :)

Druga sprawa - wylot mamy rano 3 dnia, więc nie ma sensu nocować w Stavanger. Zatem czy w okolicach plaży Sola jest fajne miejsce dla namiotów (problemem mogą być lądujące samoloty, czynią to w nocy?) czy lepiej koczować na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#90 PostWysłany: 26 Maj 2012 23:15 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 47
Zbanowany
Haczyk jest taki że 30NOK od osoby + osobno jeszcze za namiot, chociaż nie widzę tam podanej za niego ceny... widocznie zakładają,że trzeba jakimś środkiem lokomocji dotrzeć(patrz wyższe pozycje w cenniku).
W Norwegii się płaci tak jak w Polsce od osoby+ namiot, jeszcze nie spotkałam się z inną opcją .

Możecie spróbować rozbić się na dziko a na cempingu się umyć :) zazwyczaj biorą za to ok. 10 NOK lub w ogóle mają łazienki na korony i nie ma problemu z korzystaniem.
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"(Witkacy);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#91 PostWysłany: 27 Maj 2012 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
@cecmpa
A dlaczego chcecie jechać do Jorpeland, a nie bliżej Preikestolen?
Tutaj masz wszystkie autobusy, ktore odchodza z Tau:
http://reiseplanlegger.kolumbus.no/scri ... 27.05.2012
Jest tez linia turystyczna, która dociera prawie że do samego schroniska (nie trzeba brać żadnego stopa z Jorpeland).
Skorelowanie prmu z autobusami nie oznacza, że jest on wliczony w cenę (prom obsłguje firma tide - norled a autobusy - osterhaus)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#92 PostWysłany: 27 Maj 2012 10:11 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
@tompot: podejrzewam, że to do mnie zwracasz się ;) Rzeczywiście jest bezpośredni autobus na camping, nawet nie pomyślałam, że tam dochodzą. Naczytałam się o dochodzących tylko do Jorpeland,ale to pewnie była mowa o tych poza sezonem. Linia turystyczna tzn z Jorpeland do Preikestolhytta, która też zatrzymuje się po drodze? Ile to kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#93 PostWysłany: 27 Maj 2012 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Pama napisał(a):
@tompot: podejrzewam, że to do mnie zwracasz się ;) Rzeczywiście jest bezpośredni autobus na camping, nawet nie pomyślałam, że tam dochodzą. Naczytałam się o dochodzących tylko do Jorpeland,ale to pewnie była mowa o tych poza sezonem. Linia turystyczna tzn z Jorpeland do Preikestolhytta, która też zatrzymuje się po drodze? Ile to kosztuje?

Na stronie przewożnika są skąpe informacje:
http://www.boreal.no/pulpit-rock-rogala ... ry845.html

Piszą coś o 140 NOK + 88 NOK za prom, czyli razem 228 NOK za podróż w dwie strony. Trochę drogo, ale z tego co widzę Kolumbus niestety nie śmiga z Tau (najtańsze linie zarówno promowe jak i autobusowe).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tą ulotkę, ale autobus chyba zatrzymuje się w 6 miejscach w Stavanger, następnie wjeżdża na prom. Później kontynuuje trasę z Tau (przez Jorpeland) do schroniska przy Preikestolen.

Ja wziąłbym ten prom do Lysebotn i po drodze ewentualnie wysiadł w Bratteli (87 NOK w jedną stronę). Tańsza opcja i lepsze widoczki po drodze. Tylk niestety prom jest w pon, śr, pt. A Wizzair lata jak na złość we wtorki, czwartki i soboty. Rozpatrywalem też taką opcję żeby jeden dzień przebimbać w Stavanger i poczekać na ten prom, ale to strata czasu. Preikestolen to wariant minimum, warto zahaczyć jeszcze o Kjerag.

Fajny macie ten pomysł z plażą w Sola. Nie pomyślałem o tym. Ja w każdym razie planuje dopiero w sierpniu sie tam wybrać (oczywiście jak coś nie wypadnie po drodze). Liczę na Waszą relację z podróży :D

Znalazłem fajny przewodnik po regionie:
http://www.ryfylke.com/en/Brochures1/Brochures1/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#94 PostWysłany: 27 Maj 2012 12:53 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
tompot napisał(a):
Piszą coś o 140 NOK + 88 NOK za prom, czyli razem 228 NOK za podróż w dwie strony. Trochę drogo, ale z tego co widzę Kolumbus niestety nie śmiga z Tau (najtańsze linie zarówno promowe jak i autobusowe).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tą ulotkę, ale autobus chyba zatrzymuje się w 6 miejscach w Stavanger, następnie wjeżdża na prom. Później kontynuuje trasę z Tau (przez Jorpeland) do schroniska przy Preikestolen.

Zakładając tę opcję powinnyśmy przenocować w Stavanger. Czyli gdzie? Trzeba by było iść i tak na obrzeża, by można było rozbić namiot, zatem to raczej bez sensu wg mnie. Wolę wieczorem dojechać na spokojnie, rozbić namiot w okolicach Preikestolen i z samego rana walić na klify. Z tego co widzę i czytam, to już po godzinie 9 zbierają się tłumy, a właśnie tak kursuje ten turystyczny. No i też 2 razy drożej. Ewentualne 4 km asfaltem z campingu do szlaku też chyba da się przeżyć, to 'tylko' kawałek, ew. autostop właśnie, bo rejsowe autobusy kursują dopiero od ok 8.30 z tego co widzę. Dla porównania - najnudniejsza asfaltowa droga w Tatrach prowadząca z Palenicy do Morskiego Oka liczy 8 km :)

tompot napisał(a):
Ja wziąłbym ten prom do Lysebotn i po drodze ewentualnie wysiadł w Bratteli (87 NOK w jedną stronę). Tańsza opcja i lepsze widoczki po drodze. Tylk niestety prom jest w pon, śr, pt. A Wizzair lata jak na złość we wtorki, czwartki i soboty. Rozpatrywalem też taką opcję żeby jeden dzień przebimbać w Stavanger i poczekać na ten prom, ale to strata czasu. Preikestolen to wariant minimum, warto zahaczyć jeszcze o Kjerag.

http://maps.google.pl/maps?q=bratteli+n ... l&t=m&z=11

Czyli jest droga do The Pulpit Rock z Bratelli? W sumie to byłby niegłupi pomysł - można wejść jedną drogą z Preikestolhytta a zejść dla urozmaicenia trasy inną drogą do Bratteli i wrócić bezpośrednio promem do Stavanger. Ale ten pomysł raczej nie przejdzie, bo nie widzę powrotnych z Lysebotn do Stavanger. Chyba źle szukam.

tompot napisał(a):
Fajny macie ten pomysł z plażą w Sola. Nie pomyślałem o tym. Ja w każdym razie planuje dopiero w sierpniu sie tam wybrać (oczywiście jak coś nie wypadnie po drodze). Liczę na Waszą relację z podróży :D

Obawiam się, że będziemy po Was - samiusieńki koniec sierpnia/ew. początek września, jesteśmy dopiero w trakcie załatwiania wolnego. Ale podzielimy się ewentualną wiedzą ;)

Martwię się trochę pogodą - z tego co patrzę wg klimatogramu dla Stavanger to wrzesień jest najbardziej deszczowym miesiącem. Wiem, że to loteria i może padać nawet w najcieplejszym czerwcu/lipcu, zatem jakie były Wasze widoki podczas takiej pogody? Widać cokolwiek z tych klifów czy jest raczej 'mleko'?

EDIT:

cecmpa napisał(a):
Haczyk jest taki że 30NOK od osoby + osobno jeszcze za namiot, chociaż nie widzę tam podanej za niego ceny... widocznie zakładają,że trzeba jakimś środkiem lokomocji dotrzeć(patrz wyższe pozycje w cenniku).
W Norwegii się płaci tak jak w Polsce od osoby+ namiot, jeszcze nie spotkałam się z inną opcją .

Możecie spróbować rozbić się na dziko a na cempingu się umyć :) zazwyczaj biorą za to ok. 10 NOK lub w ogóle mają łazienki na korony i nie ma problemu z korzystaniem.


Już mam info z pierwszej ręki: cena za 2 osoby i namiot wynosi.. 220 NOK. Nieco ponad 110 zł za prawo rozbicia się na trawie wśród innych namiotowiczów? Z deczka bez sensu, chyba wykorzystamy Twoją poradę ;) Są tam dość spokojne i dogodne miejsca, by rozbić namiot? Najlepiej pod samym Preikestolhytta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#95 PostWysłany: 27 Maj 2012 14:52 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Cena za namiot jest w cenniku (screen poniżej).

Przykład: 2 osoby + namiot = 2 x 30 NOK + 160 NOK = 220 NOK

Jeśli to ma być typowo low-cost podróż, to rozbijcie się gdzieś na dziko, a prysznic tak jak już inni radzili na polu namiotowym za 10 NOK.

Załączniki:
namiot.jpg
namiot.jpg [ 24.39 KiB | Obejrzany 1532 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#96 PostWysłany: 27 Maj 2012 14:53 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 47
Zbanowany
Tam się jeszcze nie rozbijałam ;) ale rozbiję się pod koniec czerwca i dam znać.

Generalnie z miejscem jest zawsze problem i jest dosyć kamieniście więc lepiej zabrać dobrą karimatę, bo na alumacie nie da się spać. Przy drogach są co jakiś czas są małe wiaty gdzie jest znajdziesz wychodek(z podpisami turystów z Polski), miejsce na ognisko, ławy i stoły na piknik , czasami jest też bieżąca woda a nawet w małej skrzyneczce zdarzają się gniazdka z elektrycznością. W takich miejscówkach się kilka razy rozbijaliśmy ( trasa z Oslo do Bergen) i nie było problemu. No i są to najlepsze miejsca do łapania stopa.

Podobnie nie ma problemu z pytaniem się o możliwość umycia się u kogoś lub rozbicia namiotu. W Bergen myliśmy się za free w hotelu przy marinie, zamiast promu można namówić pana wędkarza,żeby swoją łódką przetransportował was na drugi brzeg .
Ja mam z Norwegii bardzo pozytywne wrażenia :).
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"(Witkacy);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#97 PostWysłany: 27 Maj 2012 14:56 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 47
Zbanowany
I polecam kawałek folii zabrać... jeśli pada w Norwegii to naprawdę nie ma ratunku :D.
W krytycznych deszczowych sytuacjach idźcie od razu do kościoła, tam też nocują 'pielgrzymów'.
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"(Witkacy);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#98 PostWysłany: 27 Maj 2012 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Pama napisał(a):
Zakładając tę opcję powinnyśmy przenocować w Stavanger. Czyli gdzie? Trzeba by było iść i tak na obrzeża, by można było rozbić namiot, zatem to raczej bez sensu wg mnie. Wolę wieczorem dojechać na spokojnie, rozbić namiot w okolicach Preikestolen i z samego rana walić na klify. Z tego co widzę i czytam, to już po godzinie 9 zbierają się tłumy, a właśnie tak kursuje ten turystyczny. No i też 2 razy drożej. Ewentualne 4 km asfaltem z campingu do szlaku też chyba da się przeżyć, to 'tylko' kawałek, ew. autostop właśnie, bo rejsowe autobusy kursują dopiero od ok 8.30 z tego co widzę. Dla porównania - najnudniejsza asfaltowa droga w Tatrach prowadząca z Palenicy do Morskiego Oka liczy 8 km :)

Chyba lepiej od razu brać prom do Tau, a stamtąd ten autobus turystyczny. Szukanie miejsca do rozbicia w Stavanger jest trochę kłopotliwe ;)

Pama napisał(a):
Czyli jest droga do The Pulpit Rock z Bratelli? W sumie to byłby niegłupi pomysł - można wejść jedną drogą z Preikestolhytta a zejść dla urozmaicenia trasy inną drogą do Bratteli i wrócić bezpośrednio promem do Stavanger. Ale ten pomysł raczej nie przejdzie, bo nie widzę powrotnych z Lysebotn do Stavanger. Chyba źle szukam.

Z Lysebotn do Stavanger chodzą taka samo jak w drugą stronę, czyli pon., śr., pt. (wypłynięcie o 7.20)

Pama napisał(a):
Obawiam się, że będziemy po Was - samiusieńki koniec sierpnia/ew. początek września, jesteśmy dopiero w trakcie załatwiania wolnego. Ale podzielimy się ewentualną wiedzą ;)

Martwię się trochę pogodą - z tego co patrzę wg klimatogramu dla Stavanger to wrzesień jest najbardziej deszczowym miesiącem. Wiem, że to loteria i może padać nawet w najcieplejszym czerwcu/lipcu, zatem jakie były Wasze widoki podczas takiej pogody? Widać cokolwiek z tych klifów czy jest raczej 'mleko'?

Deszcz może spieprzyć wszystko. No cóż, trrzeba dobrą pelerynkę wziąść ze sobą i pokrowiec na plecak. Właśnie a'propos plecaka, to oczywiście nadajecie bagaż do luku za dodatkową opłatą? Bo w podręczny raczej chyba nie da rady się zmieścić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#99 PostWysłany: 27 Maj 2012 17:13 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
To zatem prom odpada z Bratelli, szkoda.

tompot napisał(a):
Deszcz może spieprzyć wszystko. No cóż, trrzeba dobrą pelerynkę wziąść ze sobą i pokrowiec na plecak. Właśnie a'propos plecaka, to oczywiście nadajecie bagaż do luku za dodatkową opłatą? Bo w podręczny raczej chyba nie da rady się zmieścić.


272 zł za bagaż? Bez sensu, wg mnie da radę zmieścić się w podręcznym. Tyle, że do tego celu potrzeba małego i lekkiego namiotu, ten z Lidla wydaje się być idealny (trzeba jeszcze na wszelki wypadek zabrać dużo folii malarskiej ofc). Mały śpiwór styknie, parę ciuchów, trekkingi na sobie, kosmetyczka i to wszystko, to tylko parę dni. Tylko nie wiem co z karimatą - sporo miejsca zajmuje, ale popatrzę jeszcze w sklepach. Mam małą i składaną (o ile w ogóle można to nazwać karimatą), ale nie wiem czy sprawdzi się na fiordowskim podłożu (tutaj czekam na relację @cecmpy ;)). Najwyżej przy kontroli może sprawdzi się 'patent' owinięcia się karimatą wokół brzucha. Albo wcale się nie weźmie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#100 PostWysłany: 27 Maj 2012 18:30 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 47
Zbanowany
Karimatą dookoła brzucha??? hmm chyba jestem na to za niska ale dobre..dobre.. :D.
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"(Witkacy);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cart oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group