Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Kwi 2012 04:07 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 11
przemo1 napisał(a):
dragon fly napisał(a):
czy ktoś z Was leci na początku maja? Trochę się zmartwiłam, ponieważ nie mogę znależć informacji o komunikacji publicznej w pierwszej dekadzie maja - wszystko na całego odpala się dopiero w czerwcu :(


Ja lecę 29.04 i wracam 02.05. Niestety w tym okresie poza weekendami nie dojeżdzają specjalne autobusy do Preikestolhytta, skąd rozpoczyna się właściwa wędrówka na Preikestolen (The Pulpit Rock). Prom ze Stavanger do Tau pływa bez problemu (ok.30-40 NOK), autobus jeździ z Tau, ale tylko do Jorpeland, skąd jest 10km do Preikestolhytta i tutaj są następujące opcje: dojść na nogach (+ ewentualnie liczyć na stopa po drodze) lub wziąć taxi (gdzie koszt spokojnie może wynieść ze 300zł... cóż, uroki Norwegii). Pod górę jest potem tylko 4km, ale z tego co czytałem droga nie jest jakaś łatwa i spokojnie może zająć 2h, a nawet więcej gdy ślisko.

My będziemy próbować (zależnie od pogody) albo 30.04 albo 01.05 (niestety powyższe sprawdziłem, dopiero po rezerwacji lotów i noclegu). Jeśli ktoś wybiera się w podobnym terminie, to niech da znać, mozemy na przykład zrzucić się na taxi ;-)

Co do Kjerag, to o tej porze roku nie wchodzi w grę. Ogólnie z tego co czytałem to najlepiej planować podróż lipiec/sierpień, zwłaszcza gdy nie jesteśmy zaprawionymi trekkingowcami ;-)



Cześć,

Lecimy we dwóch w tym terminie. Napisz na sebalotos@interia.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#62 PostWysłany: 02 Maj 2012 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
mc2 napisał(a):
Jeśli lecicie pod koniec czerwca, to polecam promocję opisaną na hotel4free.pl:
http://hotel4free.pl/skandynawia-pokoje ... a-wakacje/
cena bardzo dobra jak na Norwegię, właśnie skorzystałem :)
Świetne promo , szczególnie dla Stavanger gdzie o tani nocleg nie jest łatwo (nie licząc couchsurfingu albo namiotu). Za niewiele ponad 200zł dostajemy pokój dla 2 osób w niezłym hotelu. Dla porównania ceny miejsc w hostelu (pokój min. 4-sosobowy) czy w domku na campingu zaczynają się od 100zł za osobę/dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 03 Maj 2012 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Promo dobre jak na kategorię hotelową ale można taniej wyhaczyć jakieś mieszkanie na AirBNB (szczególnie jak się leci w 3-4 osoby to można ładnie oszczędzić).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Maj 2012 17:01 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
No i jak tam majówkowicze? Ktoś się podzieli wrażeniami/wskazówkami? Szczególnie Ci, którzy z namiotem się wybierali w podróż :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Maj 2012 19:52 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 3
Wybieraliśmy na Pulpit Rock w poniedziałek, kiedy nie jeździły autobusy z Tau do Preikestolen (bodaj 240 NOK na osobę z promem), więc trzeba było kombinować.

Z lotniska do miasta Stavanger, flybussen 150 EUR na osobę powrotny. Poza niedzielami jeździ lokalna 9-tka, nie powinno wyjść więcej niż 40 NOK na osobę, ale trzeba trochę wyjść z lotniska i poszukać przestanku (polecam google street view).

Z Stavanger do Tau, bilet na prom 44 NOK na osobę w jedną stronę. Promy co pół godziny.
Z Tau do Jorpeland autobus 33 NOK na osobe. Niektóre autobusy skorelowane z promami (http://tide.no/uploads/documents/Ferjer ... er-Tau.pdf, te z jedynkami).

Taxi z Jorpeland do Preikestolen 200-220 NOK. Można też z buta, to jakieś 9-10km z Jorpeland i ze 20km z Tau (do punktu wyjścia na Preikestolen).
Taxi z Tau do Preikestolen 400 NOK.
Taxi polecam Vest Taxi +47 51 74 19 00. Koleś sam nam doradzał jak taniej pojechać, przez co sam mniej zarobił. Mają samochód 7-mio osobowy, więc rozbijając kasę na kilka osób może nie wyjść tak źle. Nam udało się trafić na trójkę polaków i z Jorpeland podzieliśmy się kosztami. Ogólnie to masa tam Polaków, prawdziwy najazd.
Norwegowie ogólnie są mili i uczynni, 99% mówi dobrze po angielsku (nawet z lokalnym starszym panem pijaczkiem się dogadaliśmy po ang) to stopa złapać też powinno dać radę (choć dużo samochodów to do samego Preikestolen to nie jeździ). Z buta też nie ma strasznie, choć droga momentami bardzo wąska, więc trzeba uciekać przed samochodami. Z powrotem można tez próbowac kogoś łapać z parkingu na dole.

Schronisko na dole, to bardziej hotel, ceny też takie http://www.turistforeningen.no/files/Pr ... ngelsk.pdf. My nocowaliśmy w http://www.stavangerbedandbreakfast.no/, jest ze śniadaniem i na kolację dają lokalnego przysznego gofra (a jak akurat ma zmianę pracująca tam Polka można liczyć na więcej :P). Warunki całkiem ok, jak na ceny (norweskie).

Sama droga pod górę nie jest szczególnie trudna, jesli ktoś był kiedyś w górach to się specjalnie nie zmęczy (nam bez pośpiechu z robieniem zdjęć, przerwami na podziwianie okolic etc zajęło z 1,5h w jedną stronę), ze 2 większe podejścia, poza tym ładnie pięknie widokowo. Dużo kamieni, co może stanowić problem gdy mocno popada i zrobi się ślisko.

Wszędzie drogo, ale to wiadomo, np. mała woda mineralna 25-30 NOK, kawa w schronisku 50 NOK, piwo od 50 NOK, jakiś bardzo średniej jakości kebab w centrum ok 80-90 NOK.

Jesli ktoś ma coś więcej kasy to polecam rejs na fjordy (http://www.visitnorway.com/pl/Product/?pid=31161), przepiękne widoki i fajnie obejrzeć z dołu, trochę inna perspektywa, a cena? Cóż, to Norwegia, 400 NOK na osobę.

Kolega sebalos pod namiotem spędził wypad, więc może od tej strony coś powie ;-) Jak szedłem na trasie to nie było w sumie dobrych miejsc na rozbicie w moim mniemaniu, ale na pewno da się znaleźć. Sam dawno nie namiotowałem, to zmysł się stępił ;-)

Jak ktoś ma jakieś inne pytanie, niech da znać. Możliwe, że coś mi umknęło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Maj 2012 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 8
Aż żal było wracać... ja z namiotu na szczęście nie musiałam korzystać ( pogoda nie zachęcała ) - couchsurfing przyszedł z pomocą i trafiłyśmy z 2 koleżankami na wspaniałego Coucha

Kjerag do czerwca/lipca zamknięty - nawet nie ma co próbować.

Ja ze swojej strony bardzo bardzo bardzo polecam

1. Preikestolen - veni vidi vici - kupiony bilet łączony - przewoźnik TIDE - koszt 240 NOK za prom x 2, autobus x 2

2. Frafjord - wodospad Manafossen - piękny, piękny jeszcze raz piekny. Trafiliśmy na śnieg co dodało magii. Niestety chyba oprócz dojazdu samochodem nie ma innej możliwości.

3. Sola Strand - przepiękna plaża niedaleko lotniska

4. Stavanger Gamble - stare miasto Stavanger - lekko opustoszałe ale urocze

5. Wyspa Hundvag - polecam na spacer brzegiem morza po ładnym parku. Dojechać można autobusem nr 1 - cena za bilet w jedną str 27 NOK

Norwegia zachwyca. Fiordy zapierają dech. Plaża rozmarza. Ceny w sklepach przerażają.

Tańsze sklepy : Roma 1000, Coop ale i tak nie ma co liczyć na chleb tańszy niż 18 NOK.

Najwspanialsze jest to, że jestem uboższa jedynie o 250zł. Chyba nieźle jak na Norwegię co nie :)?
_________________
life can change in one heartbeat
_____________________________________________________________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 08 Maj 2012 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
1. Jest ogólnodostępny bankomat na lotnisku, żeby po przylocie wypłacić walutę?
2. Bilety autobusowe do kupienia u kierowcy, czy trzeba ich gdzieś wcześniej szukać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Maj 2012 23:54 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 10
@katamarana
1. Jechalas z lotniska do miasta busem nr 9? Bo mnie zastanawia fakt, iż na stronie lotniska pisze cena od 27NOK. Z tego co czytalem cena zalezu od strefy, dlatego mysle, ze cena z lotniska do Stavanger moze byc wieksza gdyz nie jest ta jakas mala odleglosc. Zweryfikuj me watpliwosci prosze jesli jechalas busem 9.
2. Z tego co widze, piszesz ze dostalas sie na wodospad autem. Powiedz mi skad mialas auto jesli tak niska wyszla Ci cena? :O

z gory dzieki za odpowiedzi
Jeszcze mam ok 3 tyg do mego wyjazdu do Stavanger. Czas zebrac informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Maj 2012 00:10 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 3
MaSell napisał(a):
1. Jest ogólnodostępny bankomat na lotnisku, żeby po przylocie wypłacić walutę?


Jest przynajmniej jeden, widziałem jeden przy głównym wyjściu (koło obrotowych drzwi).

MaSell napisał(a):
2. Bilety autobusowe do kupienia u kierowcy, czy trzeba ich gdzieś wcześniej szukać?


Tak, zarówno w flybussen jak i zwykły autobous, u kierowcy można też kupić powrotny na flybussen. Na promie do tau też kupuje się już po zajęciu miejsca (chodzi koleś i sprzedaje, do Tau nawet przypadkowo nie kupiłem biletu, bo akurat wyszedłem na pokład pstrykać zdjęcia, a potem już nie wrócił).

Co do tego busu na Preikestolen to nie wiem, ale tu pewnie lepiej kupić wcześniej. Na rejs widokowy mocna kolejka była już godzinę przed odpłynięciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 09 Maj 2012 00:12 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Jak z nocowaniem na lotnisku ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 09 Maj 2012 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 8
Ja akurat nie trafiłam z godzinami bo na 9 bym czekała jeszcze z godzinę i wtedy bym nie zdążyła na prom do Tau więc pojechałam Flybussem 75 NOK - ale Pani w info mi mówiła, że zwykły autobus chyba 30 NOK.

Auto akurat miał nasz Couch i zwiedzaliśmy razem więc kosztowało mnie to wielkie "dziękuję" :)

Zazdroszczę wyjazdu, chętnie bym tam wróciła :)
_________________
life can change in one heartbeat
_____________________________________________________________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Maj 2012 20:23 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
@Katamarana - wysłałam Ci PW ;) Jeśli masz czas i ochotę proszę odpowiedz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Maj 2012 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Jeszcze jedno pytanie, bo google nic sensownego nie podpowiada. Czy w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpien) poza promem jest jakiś publiczny transport w okolice Kjerag? Wiem, ze przewoźnik TIDE tam jeździ, ale trzeba rezerwowac konkretny termin i godziny wyjazdu/powrotu z wyprzedzeniem, do tego kosztuje "jedyne" 490NOK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 16 Maj 2012 15:02 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 11
Witam!

Lece do Stavanger 31.05 do 03.06. Chcialbym oczywiscie dotrzec do Preikestolen i tutaj mam pytanie. Jak najlepiej tam dotrzec? Do dyspozycji bede mial samochod. Przeczytalem ze mozna samochodem do Lauvvik a potem promem do Lysebotn. Tylko stamtad na Preikestolen jest kawalek. Ile czasu moze zajac taka wycieczka i czy jest mozliwa w ogole? Bede bardzo wdzieczny za jakies wskazowki od osob ktore sie orientuja juak najlepiej zwiedzic to miejsce. I oczywiscie co jeszcze ciekawego mozna zobaczyc w okolicach Stavanger w przeciagu 3 dni:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Maj 2012 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Lotnisko Stavanger otwarte całą dobe, wlaśnie kłade sie spać, jest gratisowe połączenie z internetem nie wiem na jak długo ważny jest kod otrzymany smsem. Otwarty sklepik, mało ustronnyxh miejsc do spania ale ujdzie ;) zycze dobrej nocy, gdyby ktoś się wahał czy zwiedzać fiordy na pewno nie będzie żałować.
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Maj 2012 18:58 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 10
Czy wiadomość, która się tu pojawiła, iż autobus nr 9 nie jezdzi w niedziele jest pewna?
Bo jak tak przeglądam rozkład jazdy na kolumbus.no to juz sam nie jestem pewien.

Drugie pytanie dotyczy flybussen. Orientujecie się czy jako student polskiej uczelni dostaje się zniżke na podstawie "polskiej" legitymacji?
@katamarana, na tej podstawie zaplacilas 75NOK? Czy kupilas bilet w 2 strony i dlatego Ci wyszlo 75 w 1 strone?

Z góry dzięki za pomoc osobom, które już wróciły z eskapady na fiordy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Maj 2012 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
W sobotę 9 nie jeździ bezpośrednio do centrum Stavanger, w niedziele na pewno rozkład na stronie Ci dokładnie pokaże.

W sobotę z lotniska nie wydostaniesz się żadnym innym autobusem jak flybussen do Stavanger, 75 koron to cena ze zniżka dla studentów (normalnie 100 koron)w jedną stronę lub 150 w obie dla wszystkich. (co do legitki nie wypowiem się)

Autobus 9 za 30 koron w jedną stronę, rozkład na stronie na pewno pokazuje dobrze:)
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Maj 2012 14:39 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
Bandziorno napisał(a):
W sobotę 9 nie jeździ bezpośrednio do centrum Stavanger, w niedziele na pewno rozkład na stronie Ci dokładnie pokaże.

W sobotę z lotniska nie wydostaniesz się żadnym innym autobusem jak flybussen do Stavanger, 75 koron to cena ze zniżka dla studentów (normalnie 100 koron)w jedną stronę lub 150 w obie dla wszystkich. (co do legitki nie wypowiem się)



nie rozumiem...9 nie jeździ bezpośrednio? tzn jak jedzie :)
flybussen odpada...200 koron nie stać nas na to....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#79 PostWysłany: 24 Maj 2012 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Bezpośrednio do centrum Stavanger w sobotę 9 jedzie dopiero o 11:37 więc nie wiem czy będziecie chcieli czekać jeśli np wylądujecie o 8 mi się nie opylało bo leciałem tylko na weekend a chciałem jak najwięcej zobaczyć, wcześniej można z przesiadką Sandnes, wystarczy sprawdzić na kolumbus.no i wpisać Stavanger Lufthavn do Stavanger Sentrum :)
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#80 PostWysłany: 24 Maj 2012 15:13 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
dzięki, będzie autostop zapewne a jak się nie uda to z przesiadką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group