Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2016 00:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Witam,
Niestety w trakcie dzisiejszego lotu z Barcelony El Prat do Modlina kilka osob zostalo okradzionych, a w innych przypadkac bagaz zostal uszkodzony. Mowa tu o duzym bagazu podrecznym, ktory zostal przymusowo zaladowany do luku w ramach "Free Gate Bag". Byc moze dotyczy to tez bagazu rejestrowanego - nie wiem. Nie wiem tez na jakim etapie zostaly przetrzepane walizki - czy jeszcze w Barcelonie czy juz w Modlinie. W sumie w BCN mielismy prawie 45 minut opoznienia.
Mi zginela kasa w dwoch walutach, elektryczna maszynka do golenia, nie moge sie doszukac tez prawa jazdy, ktore trzymalem z niepotrzebna juz w trakcie tego wyjazdu waluta. Oczywiscie moja wina, ze tych rzeczy nie przenioslem do malego podrecznego, ale gdy obsluga informuje Cie ze "znakuje" i zabiera Ci zaraz bagaz, a za Toba stoi kolejnych 50, goraczkujacych sie osob, to nie ma czasu na szukanie poszczegolnych rzeczy, tylko mysli sie, zeby wziąć ciepla kurtke przeskakujac z 20 na.5 stopni po przylocie...
Reklamacje zlozylem jeszcze na lotnisku w Modlinie. Mimo opisu o stratach reklamacja zostala zakwalifikowana jako uszkodzdnie bagazu (wskazalem tylko pieniadze, gdyz dopiero pozniej, na spokojnie, sprawdzilem czego jeszcze brakuje)
Prosze o wskazowki co jeszcze moge zrobic, na co jeszcze zwrocic uwage - pierwszy raz znalazlem sie w takiej sytuacji.
Moze ktos z Was podrozowal tym lotem? spodziewam sie, ze czesc osob odkryje straty dopiero po dotarciu do domu lub na nastepny dzien rozpakowujac walizke...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Paź 2016 19:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 23 Paź 2016 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Smutna sytuacja. Nie wiele więcej da się zrobić niż to żeby zadzwonić/wysłać maila do biura przyjmującego zgłoszenie, że w domu odkryłeś czego jeszcze brakuje. Nie wiem czy Prawo Jazdy się jakoś blokuje tak jak DO ale warto by to sprawdzić.

Z innej beczki odkąd Ryanair zmienił politykę zastanawiało mnie właśnie co się stanie np., z uszkodzonym laptopem z podręcznego, który zabierają ci z nakazu do luku. Z jednej strony zakazują przewozu takich rzeczy w bagażu rejestrowanym a tutaj z nakazu ci go zabierają. Napisz koniecznie jak sprawa się zakończy gdy już dostaniesz oficjalną odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2016 01:22 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
To inny kufer do tych podrecznych zabieranych spod samolotu, tam moga byc lapki. Swoja droga przestroga na przyszlosc, nic na sile, nie oddawaj bagazu wiedzac ze masz tam lapka i kase, jesli jednak musisz, zrob to na spokojnie, samolot nie odleci.
Bagaz pewnie okradli w BCN w WMI tak krotka rotacja, ze nie ma kiedy, poza tym za male lotnisko. Bagazowych pewnie 10 zatrudnionych.
Cytuj:
gaż rejestrowany nie powinien zawierać:
a) gotówki i papierów wartościowych,
b) biżuterii ,metali szlachetnych, kamieni szlachetnych i półszlachetnych,
c) komputerów, komputerów przenośnych, aparatów fotograficznych, kamer wideo, telefonów
komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych lub urządzeń technicznych i ich akcesoriów,
d) przyrządów optycznych oraz łatwo tłukących się,
e) dokumentów urzędowych, handlowych oraz prywatnych,
f) dokumentów podróży oraz innych dokumentów tożsamości,
g) kluczy,
h) płynów (wyjątkiem są baterie kwasowe do wózków inwalidzkich),
i) leków,
j) artykułów żywnościowych,
k) dzieł sztuki oraz wyrobów artystycznych o dużej wartości
delivery aa to to samo
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez oskiboski, 23 Paź 2016 01:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Paź 2016 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ja myślę, że tak jak przy każdej tzw. deliverce - "delivery at aircraft" to pasażer odpowiada za wyjęcie wszystkich wartościowych rzeczy i zabranie ze sobą na poklad. Najpewniej jest gdzieś takie info również w przypadku FR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Paź 2016 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
W życiu bym nie oddał podręcznego z laptopem, aparatem itd do luku,
ale myślę, że wielu oddaje i właśnie ciekawe co w razie zniszczenia. Bierze linia za to jakąś odpowiedzialność?

E1: ale jak ma nie oddać jak linia każe mu oddać? Takie to właśnie nieścisłe i bez sensu.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 23 Paź 2016 01:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Paź 2016 01:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
No ale halo, to Twoj bagaz, wiec chyba wiesz co w nim masz ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Paź 2016 10:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Współczuje, następnym razem trzeba na spokojnie. Mnie kiedyś prosili o bagaż do luku ale powiedziałem że są w środku "valuable items" i powiedzieli że ok, to poproszą od kogo innego o wzięcie do luku..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Paź 2016 10:52 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Intchy napisał(a):
w trakcie dzisiejszego lotu z Barcelony El Prat do Modlina niestety kilka osob zostalo okradzionych, a w innych przypadkac bagaz zostal uszkodzony.
Reklamacje zlozylem jeszcze na lotnisku w Modlinie. Mimo opisu o stratach reklamacja zostala zakwalifikowana jako uszkodzdnie bagazu (wskazalem tylko pieniadze, gdyz dopiero pozniej, na spokojnie, sprawdzilem czego jeszcze brakuje)
Zgłoś na infolinii nr reklamacji i dodaj do tego przedmioty które zginęły.
Stratę prawa jazdy zgłoś na policję jako kradzież.
Szczerze współczuję,
Mnie trochę inna sytuacja spotkała .Też wiedzieliśmy przy odbiorze,
że został zniszczony bagaż i ktoś w nim grzebał ale mieliśmy za godzinę
następny samolot więc sprawę zgłosiliśmy na infolinii kiedy dolecieliśmy.
Sama wylatuję niedługo z Barcy i cieszę się że tylko podręczny mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Paź 2016 11:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
Można powiedzieć, że w srodku jest coś kruchego, lub ma się szybko pociąg/autobus i nie biorą. Ja tak robiłam, bo często mam starą ceramikę/szkło i nie chciałabym powierzyć tego w ręce bagażowych. Ale czy zawsze działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
oskiboski napisał(a):
To inny kufer do tych podrecznych zabieranych spod samolotu, tam moga byc lapki. Swoja droga przestroga na przyszlosc, nic na sile, nie oddawaj bagazu wiedzac ze masz tam lapka i kase,...

Łatwo powiedzieć ale, podobno, sprawa wcale nie wygląda tak różowo. W najgorszym przypadku nie polecisz i wylądujesz na czarnej liście ryana. Sam musiałem się kłócić w jakimś pajacem z handlingu, o 5 rano w sierpniu co to nie rozumiał, że nie życzę sobie pakowania bagażu do luku.
Najlepsza metoda na unikanie tego typu nieprzyjemności to posiadanie takiej sportowej torby z paskami; na te ładne, kwadratowe i bez pasków rzucają się jak promocji w biedrze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Na wielu lotniskach droga od gate'u (gdzie przyklejają naklejkę, że bagaż trzeba oddać do luku) do drzwi samolotu jest długa i można w najgorszym wypadku zerwać niepostrzeżenie nalepkę zamiast walczyć z kimś z obsługi i przekonywać go, że nadawanie bardzo delikatnych rzeczy nie jest dobrym pomysłem. Może nie najbardziej wyrafinowany pomysł, ale mówimy o sytuacjach, gdy żadne prośby nie dają skutku, a oddanie bagażu (ceramiki lub innych bardzo delikatnych rzeczy) niemal na pewno oznacza jego zniszczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:29 

silvershark napisał(a):
Na wielu lotniskach droga od gate'u (gdzie przyklejają naklejkę, że bagaż trzeba oddać do luku) do drzwi samolotu jest długa i można w najgorszym wypadku zerwać niepostrzeżenie nalepkę [...]

Polecam ten sposób, zawsze tak robię.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:37 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Ja w Berlinie, mimo posiadanego Priority(gdzie jest napisane że pewność wniesienia bagażu podręcznego na pokład) posiadania w środku "valuable things" gość z obsługi nie odpuścił i już groził że nie polecę, najciekawsze że był taki służbista, że stał przy wyjściu i sprawdzał czy ktoś przypadkiem nie urwał taśmy. Miałem pisać skargę do Ryanaira ale wyszło jak wyszło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja tez odmówiłem oddania do luku, mówiąc ze w środku jest profesjonalny sprzęt foto
nie nalegali
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Paź 2016 14:49 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
lukasz354 napisał(a):
Ja w Berlinie, mimo posiadanego Priority(gdzie jest napisane że pewność wniesienia bagażu podręcznego na pokład) posiadania w środku "valuable things" gość z obsługi nie odpuścił i już groził że nie polecę, najciekawsze że był taki służbista, że stał przy wyjściu i sprawdzał czy ktoś przypadkiem nie urwał taśmy. Miałem pisać skargę do Ryanaira ale wyszło jak wyszło.


Oj lepiej uważaj, na niemieckich lotniskach zakończyła się już niejedna kariera :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Paź 2016 15:29 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Zacznimy od tego że nie ma czegoś takiego jak przymusowe oddanie bagażu podręcznego do luku..
Mogą co najwyżej o to poprosić ale nie zmusić..Wystarczy grzecznie odmówić a jeśli nalegają dalej to np powiedzieć że ma się krótką przesiadkę i brak czasu na oczekiwanie bagażu nadawanego...
Pomijając ten fakt jeśli ktoś się jednak na to godzi i w takim bagażu zostawia sprzęt czy gotówkę toooo....bez komentarza
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2016 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Nie tylko w FR mogą oczekiwać przewiezienia podręcznego (walizki) w luku, przeważnie jak powiesz, że Ci to nie odpowiada to nie ma problemu. Mnie jak proszą to jeżeli się nie spieszę to nie widzę problemu i oddaje, ale wszystko co mi się przyda na pokładzie i co nie powinno się znaleźć w luku (elektronika, wartościowe) biorę ze sobą na pokład w plecaku (jeżeli lecę tylko z walizką to wrzucam do jakiejś torby tekstylnej, którą zawsze wrzucam do walizki jakby co).

Przecież szczególnie w małych samolotach w schowkach wszystko się nie zmieści i nie jest to nic dziwnego, że mając duży podręczny można się spotkać z propozycją przewiezienia go w luku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2016 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja nie wiem, jak te kradzieże są możliwe, przecież te ryanairowe bagaże podręczne oddawane do luku to nic innego jak rozstawanie się z walizką pod samym samolotem ( przynajmniej ja tak miałam kilkanaście razy, w tym dzisiaj w BVA, czy w BCN jest inaczej?), czyli czas na okradanie praktycznie nie istnieje, na dodatek wszystko to się odbywa na oczach ludzi, czyli bardziej prawdopodobne WMI, gdzie tyle razy czekałam na bagaż i nic złego się nie wydarzyło, na dodatek bagaże na taśmę lądują bardzo szybko. Współczuję Wam...aż przez ten Twój wpis pierwsze, co dzisiaj zrobiłam po odbiorze bagażu to sprawdziłam czy laptop nadal jest w walizce.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:03 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌LaVarsovienne‌ jedna osoba podaje bagaże na taśmę z wózka na płycie lotniska, druga jest w luku bagażowym, gdzie układa bagaże i już nie jest tak dobrze widoczna z zewnątrz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
silvershark napisał(a):
Na wielu lotniskach droga od gate'u (gdzie przyklejają naklejkę, że bagaż trzeba oddać do luku) do drzwi samolotu jest długa i można w najgorszym wypadku zerwać niepostrzeżenie nalepkę [...]

Polecam ten sposób, zawsze tak robię.

To już więcej nie rób.
Raz, że oni te naklejki nie dają od tak tylko mają poukładane w kolejności i im musi się zgadzać, bo jak nie to oni mogą mieć problem a potem to i właśnie ten co zerwał.
A dwa, jak zerwiesz to potem, de facto, możesz się upominać na lotnisku docelowym o zwrot bagażu...którego nie nadałeś a potwierdzenie przecież masz, co nie?

Znajomy pracował właśnie na takim stanowisku w ryanie i mi takich rzeczy naopowiadał.

Kapitan zawsze ma prawo powiedzieć, że delikwent nie poleci; taka samo jak na kontroli bezpieczeństwa mogą zabronić wnoszenia co tylko im od głowy przejdzie (nie robią tego ale mogą). Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo, oczywiście...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group