Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Norweska Przygoda
#1 PostWysłany: 27 Maj 2017 12:18 

Rejestracja: 22 Maj 2017
Posty: 1
Cześć, kurcze przyznam Wam szczerze, że jestem nowy na tym forum i nie wiem czy tutaj ludzie lubią czytać długie wiadomości, tym samym postaram się ją skrócić do granic możliwości, aby przedstawić w poscie tylko samo sedno (szkoda, że już teraz przeciągam).

Nie wiem czy są tu ludzie lubiący czytać, ale mam ogromną nadzieję, że znajdą się tutaj pomocne jednostki. Domyślam się, że ujawnią się też osoby, które mogą uważać mój pomysł za zabawę dla trochę bardziej doświadczonych, jednak ja wychodzę z założenia, że jak się w końcu nie spróbuje, to nigdy nie uda się zakochać w nowej "pasji".

W Norwegii jestem zauroczony, byłem już w niej raz (dokładnie Sandfjord), wiadomo, piękne widoki, niewielkie, przyjazne miasteczko z przenikającym wzdłuż i wszerz skandynawskim klimatem. Niesamowita uliczka Bjerggatta i niewielkie wzgórze Prestasen z widokiem na część miasteczka dały mi pewien przedsmak. Jednak to nie tego oczekuje od kraju, który miłośnikom turystyki może dać aż tak wiele.

W te wakacje (koniec lipca, aby było cieplej i tym samym łatwiej) planuje wybrać się ze znajomymi w moją pierwszą (ja nazywam to przygodą) przygodę w górach. Chcemy nocować pod namiotami (skoro prawo na to zezwala) głownie w lasach tudzież jeśli będzie to możliwe nawet na samym Pulpit Rock (możliwe, jeśli nie będzie zbyt ogromnego tłoku wieczorem i w nocy - nie wiem czego się spodziewać). Tym samym potrzebujemy Waszej pomocy, może akurat ktoś już ma takie doświadczenie za sobą.

Planujemy maksymalnie tygodniowy pobyt (uzależniony w pewnym stopniu od lotów). W tym czasie naszym priorytetem jest zwiedzenie Lysefrojden wraz z wspomnianym już wcześniej Preikestolen oraz to ogromnie popularne cudo, czyli Trolltungę. Przed Językiem Trolla bardzo marzy nam się zahaczyć jeszcze o Kjerag. To wszystko chcemy zwiedzić poruszając się głownie na nogach, pociągiem lub ewentualnie autostopem. Bardzo zależy nam na tym, aby unikać raczej drug publicznych oraz zgiełku miast. O ile to możliwe pragniemy podróżować głownie z dala od ludzi, odwiedzając po drodze niewielkie miasteczka.

Swoją wyprawę planujemy rozpocząć w Stavanger (uważam, ze tam najlepiej udać się samolotem planując odwiedzenie tych miejsc, na które mamy ochotę, jeśli się mylę bardzo proszę o poprawienie mnie).

Bardzo zależy mi na cennych radach, jakie niewątpliwie mogę od Was uzyskać. W szczególności informacji na temat specjalistycznych map tamtych terenów. Gdzie mogę takie zakupić? Czegoś na temat autobusów, pociągów? Swoją "przygodę" planujemy zakończyć dzień przed wylotem i ostatnią noc przenocować już w hotelu/mieszkaniu airbnb. Trasę powrotną z Oddy do Stavanger chcemy pokonać już busem (z tego co się orientuje, takowy kursuje). Bardzo potrzebuje pomocy od osoby, która już taką podróż przebyła a z tego co widzę po blogach, takich podróżników jest bardzo wielu. Za naprawdę owocną pomoc obiecuję się odwdzięczyć.

+

Planuję obszerną relację z podróży! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Norweska Przygoda
#2 PostWysłany: 27 Maj 2017 12:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Witamy na forum. Lubimy tu osoby piszące dużo (szczególnie o swoich doświadczeniach z podróży, dzielące się cennymi wskazówkami). Ale też uwielbiamy osoby które przed zadaniem pytań poszukają czy nie ma na nie odpowiedzi już na forum ;) Np w tym liczącym 65 stron temacie :P norweskie-fiordy,1241,11225 - dla ułatwienia proponuję skorzystać z obecnej w prawym górnym rogu wyszukiwarki bądź zacząć czytanie od ostatnich stron gdzie będą najbardziej aktualne informacje. Pomocny okaże się też dział z relacjami - tam już opisano kilka podobnych do Twojej przygód.

Dlatego raz jeszcze witamy, ale temat zamykam i odsyłam do już istniejących ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group