Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:25 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Ma ktoś doświadczenie jak zgłaszać się do nich w sprawie odszkodowania za opóźniony lot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 23 Wrz 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
https://www.norwegian.com/en/ipr/refund ... gory=DELAY
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 08 Lis 2019 21:59 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
Najgorsza na świecie polityka bagażowa. Do limitu wagowego bagażu podręcznego wliczaja również zakupy z duty free.
Dodatkowo wszystko co zakupisz musisz zapakować i zmieścić do walizki podręcznej.
Masz za dużo o 100 gramów - płacisz 350 zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Lis 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
@roccobarocco Gdzie i kiedy Cię tak policzyli?
Latam z nimi regularnie (kilkanaście lotów na rok) i jeszcze nie zdarzyło mi się by ważyli podręczny - a często miewam plecak + torba na laptopa + reklamówka z duty free...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Kiedyś Norwegian był bardzo liberalny jeżeli chodzi o bagaż podręczny, nigdy nie ważyli ani nie liczyli małych siatek. Ostatnio pojawia się coraz więcej sygnałów, ze potrafią być bardzo skrupulatni. Ciekawe czy to jakieś ogólne wytyczne linii, czy może indywidualne akcje na określonych lotniskach ? Piszcie na jakich lotniskach i lotach trafiła się taka akcja i może wyłoni się z tego jakiś obraz całości. A może dotyczy to głównie lotów transatlantyckich, bo ja na razie słyszałem właśnie o takich przypadkach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Ja latam z nimi tylko po Europie, więc może dlatego ominęły mnie te restrykcje.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lis 2019 18:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 09 Lis 2019 15:55 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
-- 09 Lis 2019 14:53 --

Ważą skrupulatnie bagaże podręczne w Norwegii. W norweskich gazetach pojawiają się notorycznie artykuly od zbulwersowanych pasażerów ktorzy muszą dopłacać 750 koron bo ich bagaż przekroczył wagę 10 kg. Główne niezadowolenie wynika z faktu iż zakupy bezclowej również wliczaja się do limitu

-- 09 Lis 2019 14:55 --

Dodam jeszcze, że jak masz lot łączony - np z Oslo do Gatwick i z Gatwick dalej to każą dopłacać za odcinek - czyli 1500 koron. Wpiszcie w gogle "norwegian 750 gebyr" - mnóstwo artykułów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Lis 2019 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@roccobarocco
Tylko zastanawia mnie jak ważą podręczny, kiedy nie mam innego bagażu i idę od razu do bramki ?
Jeszcze nie widziałem sytuacji żeby na bramce mieli wagę. Na mniejszych norweskich lotniskach na pewno nie mają takich wag.
Natomiast z OSL leciałem ostatnio w sierpniu i wtedy był jeszcze całkowity luz z bagażami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 24 Lis 2019 15:08 

Rejestracja: 24 Lis 2019
Posty: 5
Ostatnio irytuje mnie ta linia coraz bardziej, nie ma wyboru waluty, w której chce zapłacić. Przykład wchodzę na polską stronę https://www.norwegian.com/pl/ i mam tylko wybór w złotówkach, a może komuś jest łatwiej posługiwać się językiem polskim, a płacić przykładowo w funtach, koronach norweskich itd... WizzAir ma taką możliwość czy to takie trudne? Następnie spóźnia się lot, mój ostatni transport odjeżdża, jestem zmuszony jechać taksówką, w odpowiedzi na reklamację dostaję odpowiedź przepraszamy nie możemy Twojego problemu rozwiązać z przyczyn niezależnych od nas... Po prostu ostatnio coraz gorzej z tą linią przynajmniej w moim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 24 Lis 2019 15:59 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Blootek - akurat przykład Wizza jest dosyć kiepski, bo ten "wybór" waluty polega na przeliczeniu ceny biletu po skrajnie złym kursie (cena w innej walucie jest wyższa aż o 7%).
A co do zwrotu za taksówkę - zgodnie z przepisami odszkodowanie przysługuje przy opóźnieniu o 3h, przy mniejszym opóźnieniu inne linie pewnie też by nic nie zapłaciły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 24 Lis 2019 16:27 

Rejestracja: 24 Lis 2019
Posty: 5
ms993

Szkoda, że u Wizza aż tak zły kurs , o tym nie wiedziałem, znałem tylko możliwość zakupu inną walutą, zbyt często nie latam tymi liniami.
co do mojej sytuacji -- mój się spóźnił mniej niż 3 godziny, a jednak żadnego publicznego transportu do domu nie miałem, prócz taksówki, więc sytuacja była kiepska...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lis 2019 18:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Lis 2019 12:19 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
Norwegian kasuje wszystkie loty długodystansowe z Kopenhagi i Sztokholmu.
Wg mnie będzie baza w Krakowie i stąd loty do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Lis 2019 23:11 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Leciałem 2 tyg temu do USA na trasie GDN-FLL i bylo calkiem przyjemnie, w Gdansku wszystkie walizy zaladowali do luku (podrecznych nie wazyli w ogole, ani nie mierzyli)
Trasa bez opoznien, z powrotem rowniez podobnie, z tym ze walizy podreczne do srodka zabralismy, ale bez wazenia czy sprawdzania wymiarow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 11 Gru 2019 01:00 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
Norwegian waży wyrywkowo. Ostatnio pod koniec października akcja na locie krajowym OSL - Trondheim. Pani z wagą i koszykiem ustawiła się za bramkami do boardingu na wejściu do rękawa. I ważyła każdego, mimo że mieli opóźnienie... Trochę osób zapłaciło. 3 inne loty z nimi bez takich atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 06 Sty 2020 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2519
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Załącznik:
norwegian.png
norwegian.png [ 21.48 KiB | Obejrzany 6303 razy ]

Zarezerwuj lot do 20.01.20. Podróżuj do 24.10.20. Podatki wliczone w cenę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 07 Sty 2020 20:30 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
Norwegian wprowadza opłatę za bagaż podręczny--dotyczy najtańszych tafyf. Nastąpi również wzrost dopuszczalnej wagi bagażu nadawanego - z 20 kg do 23
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 08 Sty 2020 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
konkretnie to będzie to opłata za bagaż który nie zmieści się pod fotelem, czyli 10kg bagażu tak, ale jeśli kabinówka to trzeba będzie zapłacić.
Z kolei w taryfie flex będzie 15kg podręcznego zamiast 10. Zmiany mają wejść od lutego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 19 Sty 2020 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Kalispell napisał(a):
@maczala1 dziś dokonywałem odprawy dla dwóch osób na lot WAW-OSL i krajówkę OSL-TOS - w obydwóch przypadkach miejsca obok siebie.


Planuje Kopenhagę z nimi - 2 osoby + małe dziecko. Podzielcie się jak to wygląda teraz przy odprawie - rozdzielają, czy jest szansa na siedzenie 3 osób koło siebie. Jak Wasze doświadczenia w tej materii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Sty 2020 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
BrunoJ napisał(a):
konkretnie to będzie to opłata za bagaż który nie zmieści się pod fotelem, czyli 10kg bagażu tak, ale jeśli kabinówka to trzeba będzie zapłacić.
Z kolei w taryfie flex będzie 15kg podręcznego zamiast 10. Zmiany mają wejść od lutego.

Ciekawe co z biletami kupionymi przed datą wprowadzenia zmian... bagaż tak jak do tej pory czy dopłata przy check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 23 Sty 2020 14:49 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 6
Też jestem ciekawa jak to będzie z tym bagażem :oops:
Kupiłam bilet przed zmianami wymiarów i opłat bagażu i lecę w marcu

Aktualnie w podglądzie rezerwacji mam tak:

"Bagaż

2 × Torba pod siedzenie (maks. 30×20×38 cm kg)
2 × Overhead cabin bag (55×40×23 cm)
0 × Bagaż rejestrowany"


Mam nadzieję, że będzie ok i nie będę musiała płacić za walizkę :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group