Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2014 12:45 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Dzień dobry!

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych podróżników o tanie loty do Tromso. Zorientowałem się już w możliwie najlepszych i najtańszych połączeniach i na tę chwilę przedstawiają się one następująco:
Trondheim- Tromso- ok. 800zł
Oslo-Tromso- ok. 1500zł, co ciekawe jeszcze dwie godziny temu były sporo tańsze. To przez ich cenę zacząłem planować upolowanie zorzy, trochę mi to teraz popsuło plany, no ale trudno.
Oslo- Harstad/Narvik- ok. 750zł

Do sedna przechodząc:
Czy orientujecie się czy te ceny mogą spaść, wzrosnąć? Jak to jest z tym Norwegianem? Znalazłem na stronie taką oto promocję z ubiegłego roku- http://www.fly4free.pl/tanie-loty-tromso-282pln/
,dotyczy ona jednak okresu styczniowo-lutowego, a ja chciałem wybrać się tam w okresie sylwestrowo-noworocznym.
Czy może to być sporą przeszkodą z racji na "gorący" termin? No właśnie, ale czy jest on "gorący" nawet w Norwegii?
Czy może te ceny są dobre i nie powinienem napalać się na lepsze tylko rezerwować możliwie szybko?

Bardzo prosiłbym o jakieś informacje na ten temat, a także na zapytanie-
jak najlepiej dostać się z lotniska w Harstad/Narvik do Tromso?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 19 Maj 2014 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
maksymilianbylica napisał(a):
Dzień dobry!

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych podróżników o tanie loty do Tromso. Zorientowałem się już w możliwie najlepszych i najtańszych połączeniach i na tę chwilę przedstawiają się one następująco:
Trondheim- Tromso- ok. 800zł
Oslo-Tromso- ok. 1500zł, co ciekawe jeszcze dwie godziny temu były sporo tańsze. To przez ich cenę zacząłem planować upolowanie zorzy, trochę mi to teraz popsuło plany, no ale trudno.
Oslo- Harstad/Narvik- ok. 750zł

Do sedna przechodząc:
Czy orientujecie się czy te ceny mogą spaść, wzrosnąć? Jak to jest z tym Norwegianem? Znalazłem na stronie taką oto promocję z ubiegłego roku- http://www.fly4free.pl/tanie-loty-tromso-282pln/
,dotyczy ona jednak okresu styczniowo-lutowego, a ja chciałem wybrać się tam w okresie sylwestrowo-noworocznym.
Czy może to być sporą przeszkodą z racji na "gorący" termin? No właśnie, ale czy jest on "gorący" nawet w Norwegii?
Czy może te ceny są dobre i nie powinienem napalać się na lepsze tylko rezerwować możliwie szybko?

Bardzo prosiłbym o jakieś informacje na ten temat, a także na zapytanie-
jak najlepiej dostać się z lotniska w Harstad/Narvik do Tromso?

Z Narvik jest autobus 100 do Tromso, jedzie 4h. Jak dostac sie z lotniska do centrum Narvik, nie wiem.

Ustaw sobie na Kayaku monitorowanie ceny lotu i po jakims czasie zorientujesz sie jak sie zachowuja.

A moze zostan gdzies w okolicach Narvik na zorze, tylko po za miastem, zeby uniknac zanieczyszczenia swiatlem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maksymilianbylica lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2014 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Okres świąteczno-noworoczny we wszystkich liniach jest droższy niż zwykłe terminy. Poza tym, w tym roku przełom grudnia i stycznia to nie będzie najlepszy okres na obserwowanie zorzy - 5 stycznia księżyc będzie w pełni, a między 31.12 a 10.01 oświetlone będzie ponad 80% jego tarczy... jednym słowem, nawet jeśli będzie bezchmurnie, to jasność księżyca może trochę przeszkadzać.

Co do cen - Norwegian ma swoje "szalone wtorki" w czasie których jest szansa na tańsza bilety. Do grudnia sporo czasu, może po drodze wpadnie jakaś promocja. A jeśli nie, to zawsze możesz polecieć do Oslo/Trondheim i tam wsiąść w pociąg do Bodo (ceny od 249 NOK/os w jedną stronę). Bodo jest tylko trochę niżej na południe niż Tromso i wielu osobom z forum właśnie tam udało się zobaczyć zorzę. Poczytaj np. tutaj:
camping-rokland-zorza-polarna-troche-przydatnych-info,1241,24646
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maksymilianbylica lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2014 13:33 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Gregggor napisał(a):
Poza tym, w tym roku przełom grudnia i stycznia to nie będzie najlepszy okres na obserwowanie zorzy - 5 stycznia księżyc będzie w pełni, a między 31.12 a 10.01 oświetlone będzie ponad 80% jego tarczy... jednym słowem, nawet jeśli będzie bezchmurnie, to jasność księżyca może trochę przeszkadzać.


To bardzo celna uwaga, dziękuje! Czy posiadasz pod ręką jakąś stronę, na której jest to klarownie opisane?
Aga_podróżniczka Tobie również dziękuje za Kayak, o którym do tej pory nie wiedziałem. Rozumiesz, że przez monitoring rozumiesz alert cenowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Maj 2014 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
maksymilianbylica napisał(a):
Czy posiadasz pod ręką jakąś stronę, na której jest to klarownie opisane?

http://calendar.zoznam.sk/moonphase-pl.php
Na tej stronie przydatne są też informacje ukryte pod zakładką "wschód i zachód słońca".
:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
maksymilianbylica lubi ten post.
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2014 15:48 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Lucass napisał(a):
maksymilianbylica napisał(a):
Czy posiadasz pod ręką jakąś stronę, na której jest to klarownie opisane?

http://calendar.zoznam.sk/moonphase-pl.php
Na tej stronie przydatne są też informacje ukryte pod zakładką "wschód i zachód słońca".
:)


Dzięki, dzięki! W każdym razie już znalazłem niezbędne informacje dotyczące faz księżyca. Po przeczytaniu tego i tamtego stwierdzam, że faktycznie nie ma co się pchać tam w okresie blisko-pełniowym, że tak go określę ;), a raczej w momencie gdy księżyc jest w Nowiu.

Cóż, trzeba znaleźć inny plan na sylwestra ;)

Dziękuje bardzo za nieocenioną pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group