Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Lis 2014 23:53 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
hansel napisał(a):
FTR napisał(a):
Co prawda nie samochodem, przejechalem w wakacje Norwegie motocyklem,


I filmik z wyprawy, może kogoś zainteresuje:)
Kjeragbolten -> Preikestolen -> Trolltunga -> Trollstigen -> Droga Atlantycka -> Lofoty -> Nordkapp

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 13 Sty 2015 18:08 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
W jakiej sieci stacji benzynowych w Norwegii można najtaniej kupić benzynę szczególnie mam na myśli północną część kraju za kołem podbiegunowym? Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Sty 2015 18:33 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 11
kondziu98 napisał(a):
W jakiej sieci stacji benzynowych w Norwegii można najtaniej kupić benzynę szczególnie mam na myśli północną część kraju za kołem podbiegunowym? Z góry dzięki za odpowiedź.


Sieć obojętna, w Norwegii ważny jest dzień tygodnia. Zobacz: http://www.mojanorwegia.pl/transport_i_komunikacja/nie_tankuj_w_poniedzialki_i_czwartki-7475.html
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 lubi ten post.
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:09 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Witam
Orientuje się ktoś ile kosztują opłaty za autostrady lub inne drogi płatnę?
Jakiej trasy w google map bym nie wyszukał to każda pokazuje 'Ta trasa obejmuje odcinki płatne"
Na przełomie maja i czerwca lece do Bergen gdzie wynajmujemy 2 samochody i w 10 osób jedziemy do Oddy a następnie wchodzimy Trolltunge i zastanawiam się ile nas wyniesie ta trasa, opcja krótsza tj ok 130km obejmuje przeprawę promową a opcja dłuższa 190km ale przejazd autostradą. Doradzi ktoś którą trasę wybrać ?
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W Norwegii nie ma jako takich autostrad. Przeważnie są to płatne odcinki dróg ekspresowych, w większości przypadków mosty.

http://www.autopass.no/en/autopass
http://www.visitnorway.com/pl/o-norwegi ... -autopass/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Kwi 2015 13:00 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Witam.

Planuję podróż z Bergen do Oddy samochodem.
Widzę , że po drodze trzeba kawałek przepłynąć promem.
Czy orientuje się ktoś czy ten prom pływa całą dobę czy o określonych godzinach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:38 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 3
Możesz promem płynąć na dwóch różnych trasach. Możesz też objechać wszystko lądem. Nie sprecyzowałeś pytania.
Prom na trasie Tørvikbygd - Jondal
https://www.norled.no/contentassets/8bd ... ikbygd.pdf
Na trasie Gjermundshamn – Årsnes
https://www.norled.no/contentassets/8bd ... 2sider.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Maj 2015 18:34 

Rejestracja: 08 Maj 2015
Posty: 3
Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie-
Czy przez 3 dni to dobry pomysł -
Gdzie wynająć auto w Bergen bądź okolicach i jakie są ceny.-
Poza tym droga i przeprawy - jak są ceny. :?:

Pozdrawiam i proszę i podzielenie się wiedzą na ten temat.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Maj 2015 19:28, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Sie 2017 13:54 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 3
Witajcie. Czy mógłby ktoś udzielić bieżącej informacji nt. systemu Autopass w Norwegii. Czy wymagany jest montaż urządzenia/box na szybę, żeby można było przejeżdżać z wykorzystaniem specjalnego pasa, czy wystarczy sama rejestracja w systemie bez urządzenia. Z tego co udało mi się ustalić, korzystanie z urządzenia umożliwia uzyskanie rabatu za przejazdy ok. 10%, ale wcześniej trzeba zapłacić kaucję 200 NOK, później odesłać urządzenie, nie wiem czy warto robić zamieszanie z boxem przy wyjeździe na okres 2 tygodnie. I jeszcze jedno, czy jeśli nie mamy urządzenia, to jeśli zdarzy się że jest możliwość zapłaty gotówką za dany odcinek, most, tunel, a tego nie zrobimy, czy doliczą nam karę 300 nok do faktury? A może w ogóle nie martwić się rejestracją w systemie autopass, tylko czekać na fakturę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group