Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:04 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 2
Witam serdecznie, pisze tego posta poniewaz mam problem. Wykupilem sobie loty do Norwegi za male pieniadze i chcialem ze znajomymi po Norwegii poruszac sie samochodem, niestety kazada wypozyczalnia do ktorej uderzalismy wymaga karty kredytowej, a nikt z nas nie posiada takiej. Czy macie moze jakis pomysl na to zeby w jakis sposob wypozyczyc samochod, czy znacie moze jakas wypozczalnie gdzie nie jest wymagana karta kredytowa, licze na kazda rade. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Żeby coś się dowiedzieć o wypożyczeniach aut to:
Opcja numer 1 - Wystarczyło wpisać w google "wypożyczenie samochodu". Przejrzeć informacje z kilku wypożyczalni i już byś wiedział co ci potrzebne.
Opcja numer 2 - poczytać tematy o wypożyczeniach aut na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:17 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 2
Od rana czytam i wszedzie praktycznie karta kredytowa jest wymagana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
No to trzeba iść do banku i wyrobić albo zmodyfikować plan podróży. Same bilety na samolot no nie wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Mar 2015 22:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 3
Witam
12 maja lecimy w 5 osób do Stavanger. Planujemy pobyt do 16 maja i objechanie Preikestolen, Trolltungi i Kjeragu.
Planowaliśmy wynajem samochodu, niestety żadna z osób nie posiada karty kredytowej.
Czy orientuje się ktoś, czy jakaś z firm akceptuje depozyt zabezpieczający (nie płatność) w postaci blokady na karcie debetowej lub kaucję w gotówce?
Lub czy istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia, które całkowicie znosiłoby ten depozyt lub minimalizowało go na tyle, by zgodzili się przyjąć kartę debetową?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Mar 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Przeanalizujcie sobie tematy o Norwegii i tam są informacje o możliwości dojazdu do tych miejsc. W niektórych przypadkach by dotrzeć na miejsce nie potrzeba samochodu jak np. Preistekolen. Dość dużo informacji jest w relacjach podróży do z Norwegii.
W tych tematach są linki do autobusów, promów itd. więc nie dość że podróż może być bardziej urozmaicona to jeszcze w nie których wypadkach tańsza. Wypożyczony samochód w Norwegii to dość drogi środek lokomocji.

Jeżeli nie macie karty to popytać się rodziców (wnioskuję że jesteście z kategorii "młodzież" :D ) może ktoś ma kartę. Wyrobi wtedy drugą dla któregoś z was na czas podróży. Do maja jeszcze sporo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2015 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2013
Posty: 39
Loty: 26
Kilometry: 45 760
Wypożyczałem samochód w Norwegii w Stavanger od wypożyczalni SIXT. Też pisali o wypukłej karcie kredytowej, ale na miejscu okazało się, że to bez znaczenia. Daliśmy zwykłą kartę debetową i została na niej zablokowana kwota 1000 NOK w ramach depozytu. Nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
lparking lubi ten post.
lparking uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2015 13:33 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 3
Piotrek, dzięki za odpowiedź.
Wypożyczałeś przez stronę jakiegoś pośrednika, czy bezpośrednio na stronie SIXT? Czy może już w samym biurze SIXT po przyjeździe do Stavanger?
Wykupywaliście ubezpieczenie znoszące odpowiedzialność własną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Mar 2015 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2013
Posty: 39
Loty: 26
Kilometry: 45 760
Wypożyczałem przez stronę Wizzair'a w zakładce "samochody". Nie wiem czy taniej czy drożej, ale to chyba była najtańsza opcja jaką wtedy udało mi się znaleźć, bo za Golfa na 2 doby płaciliśmy ok. 500pln. Na 4 osoby wyszło przyzwoicie. Ubezpieczenie braliśmy, ale kosztowało ok. 30pln za dzień. Ogólnie bardzo zadowolony byłem z tej opcji z autem. Samochód stosunkowo mało palił, był niemal cnowy, rocznik 2013 chyba. Jedynie paliwo mogłem sobie sam zatankować na koniec, bo na stacji było po ok. 13NOK/l, a w wypożyczalni później jak uzupełniali to liczyli chyba po 18-19NOK/l.
Góra
 Profil Relacje PM off
lparking lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2015 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
Piotrek89 napisał(a):
Wypożyczałem przez stronę Wizzair'a w zakładce "samochody". Nie wiem czy taniej czy drożej, ale to chyba była najtańsza opcja jaką wtedy udało mi się znaleźć, bo za Golfa na 2 doby płaciliśmy ok. 500pln. Na 4 osoby wyszło przyzwoicie. Ubezpieczenie braliśmy, ale kosztowało ok. 30pln za dzień. Ogólnie bardzo zadowolony byłem z tej opcji z autem. Samochód stosunkowo mało palił, był niemal cnowy, rocznik 2013 chyba. Jedynie paliwo mogłem sobie sam zatankować na koniec, bo na stacji było po ok. 13NOK/l, a w wypożyczalni później jak uzupełniali to liczyli chyba po 18-19NOK/l.



Piotrek89 opowiesz proszę coś więcej?jak wyglądała wasza trasa, jakie koszty poniesliscie dodatkowe jesli chodzi o auto
w lipcu lądujemy w 4 osoby w sobotę popoludniu zostajemy na 3 dni do wtorku, koszt wynajęcia auta właśnie w SIXT to jakies niecałe 900pln na te 3 dni, chcemy oczywiscie wejsc na pulpit rock i moze jak pogoda pozwoli na ten kamień zawieszony pomiedzy skałam zapomnialam nazwy ;) , chciałabym się dowiedzieć czy autem to dobra opcja? bo dochodzi koszt promu, czy lepiej zostawić auto na parkingu i płacic tylko za ludzi :) jaki jest koszt dróg płatnych, czy ma sens wypożyczanie auta jak myslisz/myślicie? pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Maj 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2013
Posty: 39
Loty: 26
Kilometry: 45 760
My mieliśmy 2 dni: piątek od 12 i całą sobotę, a w niedzielę rano samolot powrotny. Tak samo jak wy chcieliśmy zaliczyć Preikestolen i następnego dnia Kjeragbolten.
W piątek pojechaliśmy właśnie na półkę, od lotniska to jest stosunkowo blisko 53km:

Image

Natomiast następnego dnia pojechaliśmy pod Kjerag, to już jest dalej 140km chyba:

Image

Jadąc na Preikestolen jest jedna przeprawa Lauvvik-Oanes. Promy pływają często, aktualny rozkład jest tutaj:
https://www.norled.no/contentassets/d12 ... auvvik.pdf

Koszt przeprawy to ok. 60NOK za samochód+kierowcę+30NOK za każdego z pasażerów, jakoś tak, w każdym razie jadąc w 4 osoby płaciliśmy 150 koron za przeprawę w jedną stronę.
Nie ponosiliśmy bezpośrednio żadnych dodatkowych opłat za płatne odcinki dróg, chyba że były one zawarte w tej kwocie która SIXT na koniec ściągnął z karty. Płatny jest Parking pod Preikestolen 100NOK i pod Kjeragiem chyba też 100, ale tylko w sezonie, w październiku nikt opłaty nie pobierał.
Na koniec po rozliczeniu pojazdu SIXT skasował nas jeszcze za paliwo, dodatkowe km itp.

edit. znalazłem nawet rozliczenie:
Image

Czy ma sens wypożyczenia auta? Moim zdaniem tak, szybciej, wygodniej, nie jesteś uzależniona od autobusów i przy 4 osobach to chyba jednak cały czas taniej wychodzi, szczególnie jeśli interesuje was Kjerag ;)

Mam nadzieję, że pomogłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Maj 2015 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na drodze do Kjerag jest platny odcinek, to chyba wlasnie ta toll road na rachunku. A jak bedziecie mieli chec, to mozecie zjechac po zakretach do Lysebotn. Bardzo fajna droga, tylko czasami zdarzaja sie zawalidrogi, ktore panikuja na kazdym zakrecie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Maj 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
Piotrek89 napisał(a):
aaabbb napisał(a):
Piotrek89 napisał(a):
Wypożyczałem przez stronę Wizzair'a w zakładce "samochody". Nie wiem czy taniej czy drożej, ale to chyba była najtańsza opcja jaką wtedy udało mi się znaleźć, bo za Golfa na 2 doby płaciliśmy ok. 500pln. Na 4 osoby wyszło przyzwoicie. Ubezpieczenie braliśmy, ale kosztowało ok. 30pln za dzień. Ogólnie bardzo zadowolony byłem z tej opcji z autem. Samochód stosunkowo mało palił, był niemal cnowy, rocznik 2013 chyba. Jedynie paliwo mogłem sobie sam zatankować na koniec, bo na stacji było po ok. 13NOK/l, a w wypożyczalni później jak uzupełniali to liczyli chyba po 18-19NOK/l.



Piotrek89 opowiesz proszę coś więcej?,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mam nadzieję, że pomogłem.



Bardzo ale to bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, pomogłeś na pewno :), wzieliśmy auto na 3 dni, teraz jeszcze pozostaje nocleg, ale bezdomni juz nie będziemy bo zawsze można w aucie się przespać ;) pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2015 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
aaabbb napisał(a):
w lipcu lądujemy w 4 osoby w sobotę popoludniu zostajemy na 3 dni do wtorku, koszt wynajęcia auta właśnie w SIXT to jakies niecałe 900pln na te 3 dni

nie wiem jakie auto wzięliście, ale w bardzo porządnym HERTZu można wydziabać volvo v40, golfine albo passata za ok. 600 PLN
można jeszcze z tego urwać na kartę miles and more
aaabbb napisał(a):
jaki jest koszt dróg płatnych, czy ma sens wypożyczanie auta jak myslisz/myślicie? pozdrawiam

auto to komfort i niezależność, przy 4 osobach koszt bardzo przyzwoity nawet jak na Norwegię
noga z gazu tylko, bo mandaty po zbóju
co do płatnych odcinków polecam posiłkować się stroną http://www.autopass.no/en/autopass
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Maj 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
ale w Norwegii za 600zl?bo gdzie indziej w Europie to nawet za 200-300zl, a w Norwegi korzystając z kilku wyszukiwarek (między innymi Auto4Free) najtaniej nam pokazywalo 911zl za 3 dni

wzieliśmy Polo więc jedno z tanszych+opcja drugiego kierowcy żeby chlopacy mieli frajdę ;) dokładnie wyszło 946,68 PLN

...
dzięki bardzo za stronkę :)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Maj 2015 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
aaabbb napisał(a):
ale w Norwegii za 600zl?bo gdzie indziej w Europie to nawet za 200-300zl

no tak, a jak
przecież wątek jest o Norwegii a nie o Europie
też się zdziwiłem, że tak mało
w ubiegłym roku za 3 dni (golf ze zniżką M&M + dodatkowe ubezpieczenie od kolizji i kradzieży) w Bergen skasowali mnie 1700 NOK
z moich obserwacji wynika, że HERTZ potrafi być tańszy rezerwując bezpośrednio przez ich stronę niż multiwyszukiwarki
dodatkowo często mają zniżki na Skandynawię

przykładowa rezerwacja w lipcu sobota-wtorek (tak jak wy chcecie) w Stavanger

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 98.19 KiB | Obejrzany 16842 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 68.42 KiB | Obejrzany 16842 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Maj 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
bardzo dziękuję za podpowiedz, rzeczywiście spora różnica, ech czyli lepiej jednak sprawdzać bezpośrednio w wypożyczalniach, a ja zaufałam Auto4 Free ;P
kolega rezerwowal w sixt chyba poki co bez kosztów więc może da się to odkręcić jeszcze ;)
pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Maj 2015 06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Zazwyczaj najtaniej wychodzi przez multiwyszukiwarki, ale nie ma reguły. Warto sprawdzać różne miejsca.

Koleżanko, zanim zaczniecie odkręcać sixta, sprawdź dokładnie hertza czy nie ma dodatkowych kosztów. W godzinach, kiedy wypożyczalnia jest nieczynna pobierają dodatkową opłatę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:48 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 2
Cześć.


Wybieram się w najbliższym czasie do Norwegii, wypożyczam na 7 dni w wypożyczalni Sixt VV Golfa, łącznie za około 2000 zł - bez dodatkowego ubezpieczenia. Czy ktoś z Was orientuje się, ile mniej więcej mogą mi zamrozić pieniędzy na karcie w ramach depozytu? Wiem, że jest to uzależnione od wartości auta itp., ale Sixt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie (!), a nie wiem, na jaką kwotę się przygotować.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia i mógłby służyć radą?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Moim zdaniem pomiedzy 1000 a 2000 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group