Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#81 PostWysłany: 30 Wrz 2021 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
@BrunoJ właśnie w tym rzecz, że zapoznałem się z aktualizacją z 25.09 i komentarzem @cypel i jedno wyklucza drugie. Z aktualizacji wynika, że nikt w Norwegii nie powinien wykonać kontroli paszportu covidovego, a w komentarzu nade mną jest przecząca informacja.

Cytaty ze strony:

"Certyfikat negatywnego testu
Wymóg zaświadczenia o negatywnym teście wykonanym przed przyjazdem do Norwegii wygasł 25 września 2021 r."

"Podróżni z krajów/regionów EOG/Schengen/Wielkiej Brytanii o wystarczająco niskim wskaźniku infekcji (zielone kraje/regiony pokazane na mapie poniżej) nie muszą poddawać się kwarantannie wjazdowej."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#82 PostWysłany: 30 Wrz 2021 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Hmm, słusznie, pospieszyłem się. Tak coś mi się teraz kojarzy, że @cypel przylatywał do Norwegii przed weekendem, skoro w piątek zakosztował ulewy na Preikestolen ;-)

Po przejrzeniu bardziej uważnie tego co stoi na stronach wynika że:
- dla krajów zielonych i pomarańczowych brak konieczności testu wjazdowego i certyfikatu
- dla czerwonych i ciemniejszych test wjazdowy, potencjalna kwarantanna (delate trzeba doczytać, bo za dużo cytowania)
- Jeśli z zielonego z postojem lub publicznym transportem w czerwonym, to jak dla czerwonego, jeśli tylko przejazdem bez noclegu i 'wychodzenia na miasto', to jak dla zielonego
- Certyfikat zwalnia z kwarantanny/testu w każdym przypadku dla EU (i poza, z wyjątkiem krajów dziwnych wg listy).

Ale w szerszych opracowaniach można doczytać że:
- jest kontrola dokumentów i sprawdzenie kodu QR z rejestracji na https://reg.entrynorway.no/?lang=en
Na dole strony wyjątki od rejestracji , certyfikaty szczepienia/przechorowania i małoletni.

Podczas kontroli wszyscy z krajów nie-zielonych/pomarańczowych musza okazać test/certyfikat, i/lub będą skierowani na testy na lotnisku. Wyrywkowo mogą na testy zostać skierowani zieloni/pomarańczowi - tutaj już moje przypuszczenie, że dotyczy to osób nie mających certyfikatu. Jeśli większość w samolocie certyfikat będzie posiadała, to szanse na bycie "przypadkowo" wylosowanym są większe. Pewnie będzie to też zależało od zatłoczenia na lotnisku i w punktach testowych. I od urzędnika, jeden oleje, a drugi skieruje każdego bez certyfikatu.

Czyli w skrócie:
Lecąc z Polski faktycznie nie masz obowiązku posiadania ani certyfikatu ani aktualnego testu, tak długo jak Polska jest zielona/pomarańczowa. Przy kontroli dokumentów może się jednak zdarzyć, że zostaniesz na lotnisku na taki test skierowany.

Powyższe wyczytane, nie testowałem na sobie. Lecę do PL dopiero za kilka dni (sam musze doczytać co trzeba mieć, jakoś wszystkie wątki są o wyjazdach, a nie o wjazdach ;-) , a wracał będę w połowie października, mając nadzieję, że PL nie wleci do tego czasu na czerwono. Tyle że ja certyfikat mam, więc mi to lotto trochę ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Krzemiński lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#83 PostWysłany: 30 Wrz 2021 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
Napisałem na grupach norweskich(fb) Większość wskazuje, że po 25.09 nie było żadnej kontroli, ale są też pojedyncze sytuacje gdzie sprawdzają certyfikat. Pewnie chodzi o losowanie, o którym piszesz powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#84 PostWysłany: 01 Paź 2021 20:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Ktoś ostatnio odwiedzał Svalbard?
Na stronie .gov żadnych obostrzeń dot. wjazdu, jak jest w rzeczywistości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#85 PostWysłany: 01 Paź 2021 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Ostatnio, czyli w lipcu.
Żadnych obostrzeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#86 PostWysłany: 01 Paź 2021 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Koniec pandemii w Norwegii? Z tego artykułu wynika, że wjazd z dowolnego kraju jest już bez żadnych ograniczeń: https://m.mojanorwegia.pl/aktualnosci/w ... VZg26yHaAU
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#87 PostWysłany: 03 Paź 2021 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
Byłem w Bergen 2-3.10
Na chwilę obecną będąc na zielonej lub pomarańczowej liście podróżujemy jak za dawnych czasów, niezależnie od tego czy jesteśmy zaczepieni czy nie. Kolory zmieniają się co tydzień. Trzymajmy kciuki, żeby Norwegia już nic nie zmieniała, chyba że na lepsze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#88 PostWysłany: 04 Paź 2021 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
-- 04 Paź 2021 00:09 --

NikodemFM napisał(a):
Koniec pandemii w Norwegii? Z tego artykułu wynika, że wjazd z dowolnego kraju jest już bez żadnych ograniczeń:

Z dowolnego to może nie, ale ogólnie - tak, koniec pandemii. A raczej - koniec ograniczeń związanych z pandemią (też ogólnie, bo w szczegółach to wiadomo...)

-- 04 Paź 2021 00:10 --

Bartek Krzemiński napisał(a):
Kolory zmieniają się co tydzień. Trzymajmy kciuki, żeby Norwegia już nic nie zmieniała, chyba że na lepsze :)

Norwegia będzie zmieniała, jeśli będą się numerki zmieniać. A to już nie zależy od Norwegii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#89 PostWysłany: 04 Paź 2021 20:07 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
3 cudne dni spędzone w Bergen. BEZ masek ! Co za ulga. Od wyjścia z samolotu aż do przejścia przez bramkę do wylotu :)
Paszporty /testy sprawdzane dokładnie w BGO po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#90 PostWysłany: 04 Paź 2021 23:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Masz na myśli paszporty covidowe? Bo 1 X nikt nic nie chciał ode mnie w Bergen, szybki rzut oka na dowód, "Polish?" "Yes" "You can go" (pisałem tutaj 6h-w-bergen-z-waw-we-wrzesniu-za-98-zl-wdc,231,160238&start=40#p1471474)
Natomiast przyznam, że zaskoczył mnie brak obowiązku maseczek na lotnisku czy w komunikacji publicznej i sam z przyzwyczajenia zakładałem :lol:
Wczoraj byłem z kolei w Sandefjord Torp - tam mają system przyklejania kolorowych karteczek na dowód osobisty/paszport przy kontroli po wejściu do terminala i trzeba potem okazać przy wyjściu ze strefy airside. Miałem zieloną i wyjście bez żadnych dodatkowych pytań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#91 PostWysłany: 05 Paź 2021 11:07 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Tak, dokładnie sprawdzano szczepienia (oddziellne 2 kolejki ) test (1 kolejka). para przede mną miała problem na 15 min :( . Lot 30 IX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#92 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Chyba jak się trafi, może niektórzy więksi służbiści. Kolega wczoraj z hameryki przyleciał i nawet paszportu covidowego od niego nie chcieli, a formalnie powinni sprawdzić. Cieszył się jak dziecko, bo jeszcze przed wakacjami miał obowiązkowe 10 dni w hotelu (nie uznawano szczepień z USA).

I porobiło się tak, że jeszcze niedawno prawie nie dało się do Norwegii polecieć. A teraz praktycznie bez rygorów, tymczasem do PL bez covido-paszportu trzeba testy robić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#93 PostWysłany: 06 Paź 2021 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
BrunoJ napisał(a):
I porobiło się tak, że jeszcze niedawno prawie nie dało się do Norwegii polecieć. A teraz praktycznie bez rygorów

Finlandia miała podobnie. Do czerwca zakaz wjazdów turystycznych przez obcokrajowców (wjazd mieli tylko mieszkańcy i rezydenci), a od sierpnia wjazd dla każdego bez ograniczeń ze strefy Schengen i UE. Coś mi się wydaje, że z czasem lista takich krajów będzie się wydłużać.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#94 PostWysłany: 11 Paź 2021 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To tak na świeżo, w kwestii przylotów do Norwegii.
Przy wyjściu z rękawa stają dwa policjanty/tki. i wyrywkowo biorą ludzi wychodzących z samolotu. Co 10-tego, czy jaki tam klucz mają.
dla pospieszalskich - wzięli pierwszego, który wyszedł. Lepiej więc się aż tak nie pchać. Odpytują skąd, sprawdzają dokumenty. Samolot z Polski, ale wiadomo, że nie wszyscy pasażerowie to Polacy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Krzemiński lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#95 PostWysłany: 24 Paź 2021 09:50 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 30
Od 25.10 Polska na czerwono.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/norwegia
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#96 PostWysłany: 24 Paź 2021 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
trudno się dziwić. Numerki robią swoje. Była na żółto już od zeszłego tygodnia. Zaszczepieni dalej będą zwolnieni z kwarantanny, podobnie jak dzieci poniże 18 lat. Pozostali kwarantanna domowa (dla "turystów" w hotelu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#97 PostWysłany: 27 Paź 2021 13:44 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jestem w Oslo, na przylocie zero jakiejkolwiek kontroli, maseczek prawie nikt nie nosi, nawet w komunikacji zbiorowej (czasem pojedyńczy turyści z Azji).
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#98 PostWysłany: 31 Paź 2021 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
OSL Gardemoen
Nikt (handling/pogranicznicy/obsługa sklepów barów, gaty ) tu masek nie nosi ani nie pyta o szczepienia czy testy..
Banery stoją wszedzie z info o testach na przylocie , obowiązku rejestracji wizyty w Norwegi.. ale w końcu wszyscy i tak lądują na zielonej ścieżce "covid passport"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#99 PostWysłany: 31 Paź 2021 11:35 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
W Oslo Torp też zero kontroli. Nikt nic i niczego nie sprawdza po przylocie pomimo że jako Polska jesteśmy na ich czerwonej liście.
Wylot do Bergamo też bez jakiekolwiek kontroli Covidowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#100 PostWysłany: 31 Paź 2021 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tutaj zakłada się pewną posłuszność przyjeżdżających. Czyli skoro wymogiem jest rejestracja to się delikwent rejestruje. A skoro mam mieć test czy paszport to ma. Na tranzycie pewnie bez większego znaczenia. Ale jak ktoś wiedzie, a potem zachowuje go system wyłapie, że nie spełniał warunków przekroczenia granicy to może się zdziwić. Mandaty są pięciocyfrowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group