Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#61 PostWysłany: 25 Sie 2021 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Polecam wybrać się teraz gdzieś w miejsca typowo turystyczne nad fjordem. Tam gdzie normalnie są tłumy, obecnie znacznie luźniej z powodu braku wielkich statków wycieczkowych dowożących turystów liczonych w tysiącach. Dodatkowo całkowity brak azjatów, co również korzystnie wpływa na zwiedzanie :D Byliśmy kilka dni w Eidfjord na końcu Hardangerfjordu i było super. Jedyny minus to pozamykanych część punktów z pamiątkami i tanim jedzeniem ale w każdym miejscu zawsze coś się znalazło.


Ostatnio edytowany przez maczala1 25 Sie 2021 23:42, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#62 PostWysłany: 25 Sie 2021 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie bez znaczenia jest fakt, że tutejsze dzieci już w szkołach, więc sami Norwedzy też już w większości wrócili z wakacji. A dodatkowo pogoda naprawdę dopisuje i jeszcze przez chwilę będzie (tutaj już zależy od miejsca). Co również może być powodem, że część punktów czy jadłodalni będzie pozamykana, lub działała krócej.
Warto też mieć na uwadze, że liczba przypadków w Norwegii rośnie regularnie, miesiąc temu 180, niecałe dwa tygodnie temu 500, a dziś już ponad 1000. Można się więc niestety spodziewać, że niektóre miejsca będą 'żółte' co może oznaczać lokalne restrykcje (maseczki, ograniczenia z restauracjami itp). Najlepiej na bieżąco śledzić informacje na oficjalnej norweskiej stronie dotyczące wjazdu. Osoby w pełni zaszczepione mają wjazd bez kwarantanny i to raczej nie powinno sie zmienić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#63 PostWysłany: 30 Sie 2021 15:28 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 21
Cześć. Wiem, że temat był tu już wałkowany - ale wolę potwierdzić. Będąc w pełni zaszczepiona muszę wypełniać na 72h przed lotem jeszcze "formularz wstępnej rejestracji"? Byłam pewna że nie ale teraz dostałam maila z Wizzair z informacją aby go obowiązkowo wypełnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#64 PostWysłany: 30 Sie 2021 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
@malgorzata62
Wizzair podaje ogólne informacje, bo nie wie czy jesteś zaszczepiona czy nie :D Osoby w pełni zaszczepione z certyfikatem są zwolnione z rejestracji przed lotem do Norwegii. Jest to wyraźnie opisane na ich stronie rejestracyjnej.
https://reg.entrynorway.no/?lang=en
Warto natomiast wypełnić wcześniej formularz online na lot powrotny do Polski, żeby potem nie musieć pisać na kolanie przed lub w trakcie lotu.
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#65 PostWysłany: 01 Wrz 2021 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
W AES dwukrotne sprawdzanie paszportów covidowych, trochę z tym schodzi po przylocie (~30min). Dostaje się zieloną kartkę z zaznaczonym koronapass do przejścia dalej. Na powrocie dość skrupulatne sprawdzanie wymiarów bagażów.
Potwierdzam to, co pisał @maczala1 - wszędzie przyjemnie pusto, fiordy z ręki jedzą :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#66 PostWysłany: 02 Wrz 2021 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Szkoła w pełni od kilku tygodni to i ludzi lokalnych niewiele w terenie. Chociaż pogoda dopisuje więc w weekendy jeszcze trochę ludzie się kręcą. A zagranicznych turystów w tym roku zauważalnie mniej. Co zresztą widać i tutaj na forum po ilości relacji. Takie czasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#67 PostWysłany: 02 Wrz 2021 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
olajaw napisał(a):
W AES dwukrotne sprawdzanie paszportów covidowych, trochę z tym schodzi po przylocie (~30min). Dostaje się zieloną kartkę z zaznaczonym koronapass do przejścia dalej. Na powrocie dość skrupulatne sprawdzanie wymiarów bagażów.
Potwierdzam to, co pisał @maczala1 - wszędzie przyjemnie pusto, fiordy z ręki jedzą :D

Rzeczywiście tak to wolno szło osoba po osobie, czy może byłaś na końcu kolejki? Pytam, bo w TRF i SVG zajęło mi to 2-3 minuty, ale byłem jedną z pierwszych osób wychodzących z samolotu.

W Stavanger po przylocie były dwie kolejki, dla osób z COVID passem i dla osób z testem. Pierwsza kolejka poruszała się mniej więcej pięć razy szybciej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#68 PostWysłany: 02 Wrz 2021 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
@Djorkaeff dość wolno to szło, byłam raczej max. w połowie kolejki, poza tym sporo osób zostało odstawionych na bok (tych bez szczepień). Do sprawdzania paszportów covidowych były tylko dwa okienka, każda osoba była dokładnie sprawdzana (dokument tożsamości + szczepienie). Czytałam właśnie, że na innych norweskich lotniskach działa to sprawnie i myślałam, że w AES też tak będzie, ale trzeba było odstać swoje.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#69 PostWysłany: 06 Wrz 2021 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Polska i Węgry przodują w czymś pozytywnym :)

Załączniki:
capture1.jpg
capture1.jpg [ 98.43 KiB | Obejrzany 997 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#70 PostWysłany: 06 Wrz 2021 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Wszystkie kraje Wyszehradzkie najlepsze :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Norwegia i covid
#71 PostWysłany: 15 Wrz 2021 19:09 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Dziś WAW-TRF: na Okęciu nikt nie weryfikował covidowych dokumentów. Po przylocie do Torp pasażerowie w pełni zaszczepieni kierowani do innej kolejki, tam skanowanie paszportu covidowego. Następnie kontrola paszportowa, kolejne skanowanie i przyklejona zielona karteczka na dowód osobisty. W baggage claim okazanie dokumentu i pasażerowie bez zielonej karteczki kierowani do pracowników siedzących przy biurkach (co ta karteczka oznacza, nie wiem :)). Wszystko szybko i sprawnie. Na lotnisku 95% osób bez masek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#72 PostWysłany: 21 Wrz 2021 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Czy nadal przy wjeździe do Norwega z Polski dla zaszczepionych z paszportem nie ma żadnych kwitów do wypełniania i innych utrudnień?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#73 PostWysłany: 21 Wrz 2021 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Przedwczoraj wróciłem, nie ma nic - jeśli jesteś zaszczepiony, interesuje ich tylko paszport covidowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#74 PostWysłany: 21 Wrz 2021 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dalej najlepszym źródłem jest sprawdzanie na norweskiej oficjalnej stronie. Obowiązuje reguła weryfikacji statusu państw i nadawania im kolorów. W piątek o 12 ogłaszają, wchodzi w życie od poniedziałku 0:00.
Polska cały czas na zielono.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#75 PostWysłany: 25 Wrz 2021 19:50 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Takie pytanie: lecę z Norwegii (Bergen) do BER. Potem Flixbusem do Polski. Z jakiego kraju podać w karcie lokalizacyjnej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#76 PostWysłany: 25 Wrz 2021 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
maczala1 napisał(a):
Osoby w pełni zaszczepione z certyfikatem są zwolnione z rejestracji przed lotem do Norwegii. Jest to wyraźnie opisane na ich stronie rejestracyjnej.
https://reg.entrynorway.no/?lang=en


Czy ja dobrze widzę? Certyfikat szczepienia ważny 12 miesięcy a tu mowa o zaledwie sześciu? Czeski błąd (pomyłka z ozdrowieńcami) czy prawdziwe procedury?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#77 PostWysłany: 26 Wrz 2021 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Źle widzisz. A raczej źle tłumaczysz. Certyfikat ze szczepienia LUB z przechorowania nie starszy niż 6 miesięcy.

Tak przy okazji wspomnę to co już napisałem w innym wątki.
Od wczoraj w Norwegii zniesione zostały wewnętrzne restrykcje - nie ma ograniczeń ilości osób w pomieszczeniach (restauracje, kościoły, imprezy otwarte i zamknięte), nie ma obowiązku/zalecenia zachowania dystansu 1m. Nie ma obowiązku maseczek.
Mogą być lokalne ograniczenia wprowadzone przez konkretne gminy (np maseczki w transporcie publicznym), w zależności od lokalnych wskaźników.
Pozostają ograniczenia wjazdowe - kolory krajów ustalane wg wskaźników, paszporty covidowe. Ale również one są mocno poluzowane (np brak kwarantanny dla osób poniżej 18 roku bez szczepienia, test po 3 dniach rekomendowany, ale nie obowiązkowy itp).
Wczoraj w centrum Stavanger nie było gdzie auta zaparkować, odbywało się jedno wielkie "(post)korona-party" ;-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 26 Wrz 2021 19:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#78 PostWysłany: 27 Wrz 2021 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
cypel napisał(a):
Czy nadal przy wjeździe do Norwega z Polski dla zaszczepionych z paszportem nie ma żadnych kwitów do wypełniania i innych utrudnień?

dla porządku napiszę
SVG - kontrola paszportu covidovego i ID trwała kilkanaście sekund, otrzymałem jakąś karteczkę, nawet nie zdążyłem jej dobrze obejrzeć i za kilka sekund kolejny człowiek mi ją zabrał i witamy w Norwegii.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#79 PostWysłany: 29 Wrz 2021 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 357
Kilometry: 561 894
niebieski
Mam pytanie czy ktoś leciał po 25.09 i może potwierdzić, że na miejscu nikt nie sprawdza testu/szczepienia dla osób przylatujących z krajów, które są zielone(Polska) i pomarańczowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegia i covid
#80 PostWysłany: 29 Wrz 2021 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@Bartek Krzemiński: odpowiedź na powyższe pytanie jest post nad Twoim od @cypel i we wcześniejszych postach. Oraz na oficjalnie stronie rządowej, która była tutaj wstawiana już conajmniej kilka razy. Wystarczy przeczytać.

https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavi ... l-covid19/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group