Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2018 16:52 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 22
Na forum było już nieco o szybkim zwiedzaniu Maskatu podczas przesiadek, ale w tym przypadku mam pytanie o przesiadkę... nocną. Ląduję w stolicy o 22.00, wylot zaplanowany jest na rano co daje około 10 godzin wolnego czasu. Przejazd do miasta kusi, tym bardziej, że w Omanie nigdy nie byłam, ale czy jest w ogóle sens tam jechać późnym wieczorem? Jak wygląda życie nocne w mieście? Jak z bezpieczeństwem? Jaką trasę byście polecili na taki nocny spacer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie wiem jak komunikacja publiczna, ale mozesz wynajac samochod i pokrecic sie po miescie. Budynki publiczne sa ladnie oswietlone, a w miescie jest bezpiecznie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Mascat to nie jest metropolia jak Dubaj czy Dausze.
Ciężko będzie Ci o tej porze cokolwiek zobaczyć.
Gdybyś miała auto to można się przejechać do Corniche, zobaczyć meczet Sułtana Labuda in Salsa czy operę.
Dodatkowo spróbować coś zjeść w lokalnej restauracji.
Ale taksówkami będzie dosyć drogo, odległości spore + wiza.
W Omanie jest bezpieczne: to nie powinno być przeszkodą w wyprawie.
Reasumując: jeżeli chcesz zaliczyć stolicę to ok.
Jeżeli nie masz na to parcia - ja bym odpuścił.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Zakładam, że skorzystałaś z ostatniej wrzuty i lecisz gdzieś do Azji z Oman Air.
Sam też zastanawiam się co zrobić z 10 godzinną przesiadką w Maskacie.
Jak na ten moment wygrywa opcja przeczekania ( spania) na lotnisku, może wizyta w jakimś
saloniku.
Próbowałem zasięgnąc jakichś informacji odnośnie nocnego zwiedzania miasta, aby jakoś zaplanować wypad, ale
parcia nie mam, więc na ten moment zostaje airport.
Wylot mam w lutym więc jest jeszcze czas na zmianę decyzji... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
wieczorem jest co robić natomiast noc bym sobie odpuścił-no chyba zeby pojecchac cos zjesc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:08 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 22
Zgadza się, skorzystałam z ostatniej promki z Oman Air i docelowo lecę do Kuala Lumpur. Po waszych wypowiedziach wydaję mi się, że rzeczywiście na siłę nie ma co jechać do miasta i pewnie pokręcę się po lotnisku i skorzystam z jakiegoś saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lut 2019 14:18 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Odkopuję temat.
Za tydzień 10 godzinna przesiadka na lotnisku w Omanie.
Uda się gdzieś w kącie spokojnie przespać noc ?
Gdzieś spotkałem się z informacją,że ochroniarze przeszkadzają we śnie tzn budzą :)

Zastanawiam się na salonikiem ale koszt 5 godzinnego wejscia to ok 320 zł za 2 osoby.
Jak wypada to w porównianiu z kosztem jedzenia w lotniskowych kafejkach ?
Mogę mieć darmowe wejscie ( Revolut metal) więc teoretycznie zapłacę tylko za drugą osobę.
Pytanie czy jest sens, bo przeglądając wątek salonikowy, niektóre z nich lepiej omijać.

MA ktoś świeże doświadczenia z tym lotniskiem ?

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2019 14:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
14 stycznia przyjechaliśmy na to lotnisko nocnym autobusem z Dubaju. Wcześnie rano, bo około piątej, a odbiór samochodów z wypożyczalni ustawiony mieliśmy dopiero na 10:00. Zalegliśmy na górnym poziomie terminala przylotów. Po prawej jego stronie patrząc od wejścia jest tam mnóstwo miejsca na kanapach do leżenia.Wyciągnęliśmy śpiwory i spokojnie się przekimaliśmy. Nikt nas nie zaczepiał, nie budził i nie zgłaszał żadnych pretensji. Poza tym kontakty z pracownikami w trakcie korzystania z udogodnień lotniska były bardzo miłe. Wszyscy uśmiechnięci, spotykając nas za każdym razem pozdrawiali, a nawet inicjowali pogawędki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
miotaczkiszonki uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2019 14:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Te kanapy to jest bardzo dobra informacja :)
Jeżeli okaże się ze w saloniku będzie co zjeść i czego się napić, to skrócę czas przebywania w nim
do 3 h ( taka opcja też istnieje) i posilony ułożę się do snu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2019 21:14 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 22
Jestem już po locie i 10-godzinna przesiadka w Omanie już za mną więc też mogę dodać co nieco świeżych informacji od siebie.
W Maskacie wylądowałam ok. 21:00, następny lot do KL miałam ok. 8:00 rano. Całą noc przespałam głębokim snem na mega wygodnej kanapie :D Serio, tak dobrze na lotnisku spało mi się jedynie w Koszycach.

Kanap jest sporo, są wygodne, dookoła jest stosunkowo cicho, a przez całą noc nikt mnie nie budził (chociaż np. Hindusów, których dookoła było od groma ochrona budziła po kolei, bez wyjątku nad ranem). Warunki do spania komfortowe, polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group