Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#541 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Panorama jest blisko "centrum" Melliehy jeśli można to tak nazwać - w odległości 5-10minutowego spaceru jest sporo restauracji i barów, w których można coś zjeść. Ceny to od €12 w górę. W Sliemie jest podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#542 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:14 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
a warto brac obiady w Panoramie? roznica w cenie pokoju za 2 osoby by wyszla ok 600 zl na 6 noclegow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#543 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Ja zwykle odradzam jedzenie obiadów czy kolacji w hotelu - bierzcie same śniadania, w ten sposób nie jesteście uwiązani godzinowo do hotelu, możecie zwiedzać i spróbować lokalnej kuchni, której nie doświadczycie w hotelowej restauracji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#544 PostWysłany: 22 Lip 2016 11:41 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 11
Hej, mam pytanie jak proponowalibyście zorganizować wypad na Maltę na początku listopada. Jedziemy pierwszy raz z naszym 7miesięcznym bobasem i z poszukiwań wypadło, że na Malcie jest w miarę ciepło, ale nie za ciepło w tym czasie. Planujemy pobyt w dniach 5-12listopada i mam pytanie gdzie i jak proponujecie nocować, ile dni np. w jednej części Malty a ile w innej i które miejsca polecacie do nocowania i śniadaniowania w miarę przystępnej cenie.

Pozdrawiam, Adrian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#545 PostWysłany: 22 Lip 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Dla mnie najlepsza miejscówka to Sliema. Nie jest to typowe getto, są autochtoni, blisko do Valletty (dworzec autobusowy), promenada, markety, knajpy, w miarę cicho.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#546 PostWysłany: 22 Lip 2016 21:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
W ogóle to pytanie, kto co chce zwiedzać. Ja też byłem na początku listopada w ubiegłym roku i dwa noclegi wziąłem na Gozo, ale to nie był mój pierwszy raz. Ciepło jest, ale nie upalnie. Za to woda w morzu sprawiała wrażenie, jakby dopiero ktoś wyłączył grzałkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#547 PostWysłany: 23 Lip 2016 23:40 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 11
Chcemy zwiedzić jak najwięcej Malty :) I żeby było bezpiecznie dla rodzinki z wynajętym samochodem. Może napiszecie chociaż jakich hoteli unikać za wszelką cenę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#548 PostWysłany: 24 Lip 2016 02:17 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Na Malcie jest bezpiecznie.
-
W pewnym sensie sam sobie odpowiadasz. Skoro zamierzasz poruszać się autem to raczej poleciłbym okolice o niezbyt gęstej zabudowie typu Sliema czy St.Julians. A na pewno nie Paceville ze względu na tłok i hałas. Generalnie jest tak że tam gdzie będziesz miał najtańsze noclegi to będzie w miarę spokojnie i znajdzie się miejsce na auto. Na wyspie Malta, w twoim przypadku omijałbym północne wybrzeże aż po Bugibbę/Qawrę.
Dość dobrze wygląda oferta tego hotelu: http://www.maritim.com.mt/
na trivago (travelrepublic) jest za ok. 106zł/dobę ze śniadaniem
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lip 2016 16:22, edytowano w sumie 1 raz
Wycinam potencjalny offtop . Jest bezpiecznie i ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#549 PostWysłany: 24 Lip 2016 14:43 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
my jedziemy 14-24 sierpnia, mysle wziac nocleg w Sliema w dniach 14-18 i 18-24 Qawra. Czy to jest dobry pomysl? W pierwszej czesci pobytu chcialbym zwiedzic Slieme i Valette, Mdine i Rabat oraz Marsaxlokk. W drugiej czesci pobytu wypad na Gozo i Comino, oraz plaza w Mellieha reszta to plazowanie :) jakies propozycje co warto zobaczyc albo co zmienic? :=
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#550 PostWysłany: 25 Lip 2016 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Ktoś kto mówi, że w Sliemie jest cicho to chyba tam nie nocował :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#551 PostWysłany: 25 Lip 2016 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wielokrotnie nocowałem w Sliemie i jakiegoś wielkiego hałasu nie zaobserwowałem w przeciwieństwie do np. San Giljan.
Ty jako mieszkanka Malty oczywiście wiesz najlepiej, tak samo jak kiedyś pisałaś, że Malta jest górzysta :lol:
Są miejsca głośne, ale wystarczy nieco głębiej wejść w ląd i spokój. Ba, nawet w okolicach promenady w nocy jest w miarę spokojnie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#552 PostWysłany: 25 Lip 2016 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mieszkam w środku Sliemy i często wydaje mi się, że najgłośniejszy w Sliemie jestem ja sam ;) W okolicach promenady bywa nieco głośniej i tam już nie można powiedzieć, że jest cisza i spokój, przynajmniej w sezonie. Nie ma jednak takiego szaleństwa jak w Paceville i generalnie bardzo polecam Slieme jako miejsce na nocleg na Malcie. Co innego parkowanie - w Sliema czy St. Julians bywa bardzo ciężko znaleźć miejsce.

@m.mietek
Jeśli chcesz Gozo, to najlepiej zamieszkać na ... Gozo ;)
Malta nie jest tak duża by koniecznie zmieniać miejsce pobytu w trakcie ze Sliemy na Qawre, za to już Gozo ciężko w jednen dzien ogarnąć i warto zostać tam na dłużej. Wedle uznania.
Jedna uwaga co do środka sierpnia - na Malcie, tak jak w Polsce 15.08 to dzień wolny, długi weekend i szczyt sezonu urlopowego, również dla mieszkańców. Hotele, zwłaszcza na Gozo (lokalni też lubią jeździć na wakacje) mają dość wysokie ceny i co tańsze i lepsze oferty są często zajęte. W długi weekend nie polecałbym też wypadu na Comino z uwagi na tłumy na Blue Lagoon.

Co do górzystości Malty - "górzysta" to może nieco za dużo powiedziane, ale płaska na pewno nie jest. Jako właściciel malutkiego auta, co ledwo toczy się pod górę coś o tym wiem ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#553 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:21 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Najwyższy szczyt Malty 253 m n.p.m.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#554 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Niby nie dużo, ale dla leciwego silnika Suzuki Maruti, w którym połowa koni mechanicznych już zdechła ze starości, to nawet podjazd do Mellieha w 4 osoby to nie lada wyzwanie :D

Dowcip głosi, że na narty to na Gozo. Tam też są 'góry' i jest na północy :lol:
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#555 PostWysłany: 26 Lip 2016 00:24 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 11
Dzięki wielkie, jeszcze jedno pytanko.

Nocleg w Maritim Hotel jest dość daleko od lotniska, a my przylatujemy o 22:00 na Maltę. Dziecko będzie śpiące więc szybko musimy dotrzeć do noclegu, czy warto jechać do tego odległego Martim (czym polecacie po 22:00) czy może gdzieś jakiś jednorazowy nocleg bliżej lotniska? Co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#556 PostWysłany: 26 Lip 2016 09:21 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
ja zaczalem sie stresowac, wykupilem loty, a jak chcialem zarezerwowac wybrane hotele (Seashells Resort w Qawra i Chalet w Sliema) to nagle mocno podrozaly :/ i nie wiem co robic, czy jest szansa ze jeszcze stanieja, czy moze byc juz tylko drozej? ewentualnie macie jakies hotele gdzie warto by bylo sie zatrzymac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#557 PostWysłany: 26 Lip 2016 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
@m.mietek

Będziecie w szczycie sezonu, na dodatek tak jak pisałem również tego lokalnego sezonu urlopowego. W firmie w której pracuje połowa ekipy idzie wtedy na urlopy. Z tego powodu nie liczyłbym, że coś stanieje, raczej przeciwnie.

-- 26 Lip 2016 09:38 --

@Adrian...

Do Mellieha z lotniska jeździ autobus X1, ostatni jest o 22:50
https://www.publictransport.com.mt/en/route/X1

Tu masz wątek o transporcie z/na lotnisko.
lotnisko-malta,1290,985?start=260

W dużym skrócie możecie zamówić taniego busa z hoppa.com/us
Wymuś przekierowanie na /us zamiast domyślnego /en by dostać niższe ceny w USD. Kupujesz bilet od razu w dwie strony i masz z głowy cały transport :)
Mellieha to nie koniec świata, a po 22 busem z hoppa dojedziecie dość szybko, powiedzmy w godzinkę, więc moim zdaniem nie ma sensu nocować koło lotniska i rano znów się przenosić.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#558 PostWysłany: 26 Lip 2016 10:22 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Adrian... napisał(a):
Dzięki wielkie, jeszcze jedno pytanko.

Nocleg w Maritim Hotel jest dość daleko od lotniska, a my przylatujemy o 22:00 na Maltę. Dziecko będzie śpiące więc szybko musimy dotrzeć do noclegu, czy warto jechać do tego odległego Martim (czym polecacie po 22:00) czy może gdzieś jakiś jednorazowy nocleg bliżej lotniska? Co polecacie?


Rezerwując hotel bliżej zyskasz może z 10-15 min. przy założeniu że będziesz mieć auto.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#559 PostWysłany: 26 Lip 2016 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
cypel napisał(a):
Wielokrotnie nocowałem w Sliemie i jakiegoś wielkiego hałasu nie zaobserwowałem w przeciwieństwie do np. San Giljan.
Ty jako mieszkanka Malty oczywiście wiesz najlepiej, tak samo jak kiedyś pisałaś, że Malta jest górzysta :lol:
Są miejsca głośne, ale wystarczy nieco głębiej wejść w ląd i spokój. Ba, nawet w okolicach promenady w nocy jest w miarę spokojnie.


Mieszkam w Bugibbie, dla mnie okolica Sliemy i St. Julian's jest głośna :) no ale może mamy inną definicję głośności ;)
Nie wiem kiedy pisałam, że Malta jest górzysta - jest pagórkowata. Oczywiście, że to nie są szczyty, gór tu nie ma, ale jednak pagórki są.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#560 PostWysłany: 27 Lip 2016 18:48 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 152
Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu w Paradise Bay.
Plusy:
-położenie
-smaczne śniadania, codziennie prawie to samo, ale spory wybór
-spoko widok na zatokę - tak jak ktoś już wcześniej pisał pokój z widokiem na morze ma dużo gorsze view
-czystość w pokojach
-kilka basenów, cieplejsza woda niż w morzu
-nawet ładna łazienka jak na stary hotel

Minusy:
-prosiłem parę miesięcy wcześniej o łóżko małżeńskie, dostałem pokój twin.
-drinki w barze to sam sok bez wódki, barmani skwaszone miny
-smrodek na klatce schodowej
-stary mały tv w pokoju
-drogi sklep
-oprócz hotelowej restauracji pustki dookoła
-sporo włoskiej dzieciarni

Wcześniej naczytałem się sporo gorszych opinii na temat tego hotelu, ale oprócz paru szczegółów było naprawdę ok. Idealny punkt wypadowy na Gozo/Comino rekompensuje wszystkie wady tego hotelu. Jakby kogoś interesowało na przyszłość to 7 noclegów ze śniadaniami w pokoju z widokiem na zatokę to koszt 782 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group