Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#521 PostWysłany: 26 Cze 2016 22:07 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
W sierpniu im bliżej plaży i dalej od betonu tym lepiej. W Mellieha są piaszczyste plaże i blisko/autobusem/ na prom na Gozo. Z Sliema prosto promem za euro można przeprawić się do Valetty. W trzy dni spokojnie zwiedzi się okolice Valetty. Dodatkowo jeden dzień Mdina i Rabat. Reszta pobytu powiedzmy plażowanie z tym, że w Sliema i okolicy też kąpielisk nie brakuje. Do tego centra handlowe, bary, lokale, wycieczki statkami i piękne widoki Valetty.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#522 PostWysłany: 26 Cze 2016 22:26 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
a czy w Mellieha do zwiedzenia jest jeszcze cos oprocz rejsu na Gozo i Comino? sa tam kawiarenki? wieczorami lubimy sobie skoczyc na jakiegos drinka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#523 PostWysłany: 27 Cze 2016 07:23 

W Melieha jak najbardziej są knajpki , bary itp. Jak hotel Riviera za drogi ( ja byłem zimą , wtedy nie był bardzo drogi) to bierzcie "Panoramę". Nie nocowałem w nim tylko zwiedziłem. Może być. I dobra lokalizacja blisko centrum i komunikacji. W pobliżu Popeye village warto obejrzeć. Jest też wydrążony tunel, w którym ukrywali się Maltańczycy w czasie wojny przed bombardowaniami.
Ja byłem na Malcie 24 dni i podzieliłem noclegi na 4 miejsca. W tym Gozo i 3 miejsca na Malcie, bo jeżdżenie ciągle tymi autobusami może zbrzydnąć. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#524 PostWysłany: 27 Cze 2016 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Ja spałam w Panoramie i mogę polecić. Korytarze może nie wyglądają zachęcająco, ale widok z balkonu i znad basenu jest rewelacyjny.
W II połowie września nad ranem przechodziły już deszcze, około godz.5, ale potem się wypogadzało. Na prognozie temp. wskazywała 26-28st, ale odczuwalna ok. 32.
W sezonie jazda autobusem po wyspie moim zdaniem jest ryzykowna - często musiałam czekać na kolejny, bo jeżdżą pełne i nie zabierają ludzi z przystanku. Tym sposobem dojazd z Melliehy do Valetty zajął mi jakieś 2h... Więc kto może, to niech bierze samochód, żeby nie stać. Mój plan zwiedzania wziął w łeb z tego powodu - ale co się odwlecze, to nie uciecze. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#525 PostWysłany: 27 Cze 2016 08:33 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
a z Panoramy jak można dostać się na plażę, chodzą jakieś autobusy? bo na piechotę to chyba daleko?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#526 PostWysłany: 27 Cze 2016 08:42 

Jeżdżą. To trasa do Cirkewy.
Można też na nogach. Chyba jakieś 20 minut. W stronę plaży z górki.Powrót pod górkę.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#527 PostWysłany: 27 Cze 2016 09:31 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
i cena za przejazd jest wtedy 2 euro lub jeden przejazd w ramach karty (12 przejazdow)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#528 PostWysłany: 27 Cze 2016 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
@m.mietek tak, każdy przejazd to €2 (ważny 2h) lub ewentualnie właśnie jeden przejazd z tą kartą. Ja bym proponowała jednak zejście na nogach - to wydaje się daleko, ale z górki idzie się szybko (gorzej wraca :lol: )
I też polecam Panoramę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#529 PostWysłany: 27 Cze 2016 13:19 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
ok z tego co udalo mi sie zorientowac w Sliema nie ma co liczyc na opalanie, 3 dni wystarcza tam zeby zwiedzic stolice, Mdine i Rabat, i np Marsaxlokk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#530 PostWysłany: 27 Cze 2016 13:47 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
czemu nie ma co liczyć na opalanie? w sensie jest tak zawalona ludźmi czy po prostu nie lubisz nie być na plaży? ja byłam rok temu chwilę przed sezonem i najlepsze chwile na słońcu właśnie w Sliemie były. skałki + naturalne baseny, czego więcej chcieć, moim zdaniem plaże Malty przy tym wymiękają, nie są jakieś super, może z dwie były ok ale małe i już wtedy była kupa ludzi na nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#531 PostWysłany: 27 Cze 2016 14:00 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
myslalem ze to taka imprezownia gdzie nie ma miejsca gdzie sie opalac ;) a polecisz jakies miejsce? prawdopodobnie bedziemy w hotelu Chalet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#532 PostWysłany: 27 Cze 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Z Hotelu Chalet wystarczy wyjść przed siebie, przejść przez ulice i już :) Można też pójść w prawo, za Compass Lounge jest zejście na dół na skały, drabinki i naturalne baseny. Całkiem dobre jest tam też snurkowanie. Możesz też pójść w lewo i zejść na dół przy restauracji Surfside - jest tam wygodne zejście do wody z "brodzikiem", drabinką itp.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#533 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:27 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
a wlasnie da sie snoorkowac w Sliema i Mellieh? bo tak reklamuja teraz w decathlonie ta maske do nurkowania ze sie zastanawialem nad tym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#534 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:38 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
tez się przez Maltę zastanawiam nad tą maską więc się podpinam pod pytanie ;) jak byłam ostatnio to było mi za zimno więc nie sprawdziłam

a tu te baseny w Sliemie które mnie przekonały do wyjazdu (foto gdzieś z pinteresta) (to te przy Surfside o których pisał bonieq2)
Image
miejscówka: https://www.google.pl/maps/place/Sliema ... d14.506673

i ja chillująca się w jednym z nich ;P takim największym chyba. takiej mini lagunie już w gruncie rzeczy
https://www.instagram.com/p/2jD1yOq7s2/ ... hanadobosz
miejscówka: https://www.google.pl/maps/place/Sliema ... d14.506673


Ostatnio edytowany przez DJADKJGU, 27 Cze 2016 15:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#535 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
W Sliema jasne, że można, snorkowaliśmy tam nie dalej jak wczoraj, właśnie "pod" Compass Lounge. Sporo ryb, woda czysta, ale wypływając dalej od brzegu trzeba uważać na łodzie lub zaopatrzyć się w boję. W wielu miejscach są też wyznaczone linami wydzielone miejsca do pływania.

https://www.google.com.mt/maps/place/Co ... 14.5068854

Jak ktoś woli spokojniejsze miejsca do snorkowania to polecam zajżeć tu:
snorkelling-na-malcie,1245,93632
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#536 PostWysłany: 27 Cze 2016 16:36 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Co do tych masek co je reklamują teraz w D. to mierzyliśmy je jakoś w styczniu lub lutym (wtedy w D. w Legnicy kosztowała jakieś 89 zł)! I co ciekawe są... dziwne :P tzn. ma się wrażenie jakby włożyło się głowę do telewizora hehe ;) niestety nie mieliśmy okazji wypróbować ich już w wodzie. Ktoś bogatszy o doświadczenia mógłby się podzielić jak się sprawdzają ;)

Ze swojej strony mogę w 100% polecić maski do snurków Areny - https://www.google.pl/search?q=maska+do ... LuERWMM%3A coś w ten deseń. Maska jest trwała, dobrze trzyma i nic się z nią nie dzieje. Nie ma tego problemu jak z np. speedo, w którym wystarczy mieć nakremowaną twarz żeby już sobie nie popływać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#537 PostWysłany: 28 Cze 2016 12:57 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
naczytalem sie troche o tej Panoramie i sie wystraszylem, naprawde tam jest tak zle? tzn warunki mieszkaniowe oraz sniadania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#538 PostWysłany: 28 Cze 2016 13:06 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
To jest Malta, trochę Europy i trochę Afryki. Na pewno będzie sympatycznie i nie ma się czym przejmować.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#539 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
W Panoramie nie jest źle - pokoje mają podstawowe wyposażenie, ale za to widok na zatokę jest cudny. Poza tym chcesz siedzieć w hotelu czy zwiedzać? Jeśli to drugie to Panorama jest dla Ciebie odpowiednia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#540 PostWysłany: 28 Cze 2016 15:47 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
my tam bardziej chodzimy, ewentualnie istnieje opcja ze jak bedziemy zmeczeni to zeby posiedziec na basenie. PS jak wygladaja ceny w Sliema i Mellieha, jakis zestaw obiadowy ile moze kosztowac? przy Panoramie sa jakies bary serwujace dania obiadowe? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group