Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Lut 2016 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Trochę już się zaznajomiłam z tematem Singapuru i noclegów w nim. Jeśli moje wnioski Wam pomogą, to fajnie :)

- najlepszy stosunek jakości do ceny znajdziesz w dzielnicy CHINATOWN. Blisko stacje metra, blisko do głównych atrakcji, blisko do taniego ulicznego jedzenia. W Chinatown operuje wielu użytkowników airbnb. To te stacje metra: Clarke Quay, Outram Park i oczywiście Chinatown.

- niech wam nie przychodzi do głowy pomysł, że można oszczędzić nocując w Johor Bahru po drugiej stronie wody, w Malezji. Dojazdy i kolejki na granicy z codziennymi migrantami, robotnikami doprowadzą was niechybnie do szaleństwa.

- jeżeli nie podróżujesz w pojedynkę nie patrz na hostele, cena dla dwóch osób będzie wyższa niż za wynajęcie pokoju w tej samej lokalizacji.

- jeśli nie jesteś przyparty do muru, to Little India nie jest moim zdaniem najlepszym miejscem na nocleg, bo zwłaszcza w weekendy jest tam głośno i mega tłoczno (indyjscy robotnicy), trochę nieswojo mogą się tam czuć samotne kobiety.

- jeśli przyjeżdżasz na krótko nie wybieraj z oszczędności lokalizacji na samym końcu linii metra. Dojazdy w zatłoczonych na maksa pociągach zapełnionych po brzegi pracownikami biurowymi to strata cennego czasu.

- jeśli masz nadmiar hajsu i lubisz bywać na fejsbuczku, to pewnie, zafunduj sobie przedrożały luksusowy hotel przy Marina, choć, moim zdaniem, w okolicy jest po prostu nudno i żeby zobaczyć trochę akcji i tak pojedziesz do urokliwego Chinatown.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 08 Maj 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jeśli już mowa o tanich noclegach, wspomnę tylko że w Singapurze jest dość liczna społeczność couchsurfingowa, przede wszystkim wśród obcokrajowców mieszkających w Singapurze. Jak to bywa w tak popularnych miejscach, może nie być łatwo, ale jeśli ktoś nie szuka tylko darmowego noclegu i chce dowiedzieć się co nieco o życiu w Singapurze od miejscowych, zdecydowanie polecam tę opcję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Maj 2016 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Koala22 napisał(a):
- jeżeli nie podróżujesz w pojedynkę nie patrz na hostele, cena dla dwóch osób będzie wyższa niż za wynajęcie pokoju w tej samej lokalizacji.


Do wszystkich podpunktów się zgadzam, ale ten jest nieprawdziwy. Akurat w naszym przypadku taniej było nocować w hostelu (2 osoby) niż wynająć pokój 2-osobowy.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Mar 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Spaliśmy dwie noce w Chang Ziang Hotel. Jedynym pozytywem była niska cena i wygodne łóżko. Niestety ściany cienkie. Wszystko było słychać co dzieje się dookoła. Łazienka bardzo mała, jak i również pokój, prysznic bez zasłonki. Telewizor z lat 80-tych.

Płaciliśmy 50 zł za noc od osoby (MakeMyTrip).

Załączniki:
20170303_033704.jpg
20170303_033704.jpg [ 299.13 KiB | Obejrzany 2523 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Mar 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Koala22 napisał(a):
Trochę już się zaznajomiłam z tematem Singapuru i noclegów w nim. Jeśli moje wnioski Wam pomogą, to fajnie :)

- najlepszy stosunek jakości do ceny znajdziesz w dzielnicy CHINATOWN. Blisko stacje metra, blisko do głównych atrakcji, blisko do taniego ulicznego jedzenia. W Chinatown operuje wielu użytkowników airbnb. To te stacje metra: Clarke Quay, Outram Park i oczywiście Chinatown.

- niech wam nie przychodzi do głowy pomysł, że można oszczędzić nocując w Johor Bahru po drugiej stronie wody, w Malezji. Dojazdy i kolejki na granicy z codziennymi migrantami, robotnikami doprowadzą was niechybnie do szaleństwa.

- jeżeli nie podróżujesz w pojedynkę nie patrz na hostele, cena dla dwóch osób będzie wyższa niż za wynajęcie pokoju w tej samej lokalizacji.

- jeśli nie jesteś przyparty do muru, to Little India nie jest moim zdaniem najlepszym miejscem na nocleg, bo zwłaszcza w weekendy jest tam głośno i mega tłoczno (indyjscy robotnicy), trochę nieswojo mogą się tam czuć samotne kobiety.

- jeśli przyjeżdżasz na krótko nie wybieraj z oszczędności lokalizacji na samym końcu linii metra. Dojazdy w zatłoczonych na maksa pociągach zapełnionych po brzegi pracownikami biurowymi to strata cennego czasu.

- jeśli masz nadmiar hajsu i lubisz bywać na fejsbuczku, to pewnie, zafunduj sobie przedrożały luksusowy hotel przy Marina, choć, moim zdaniem, w okolicy jest po prostu nudno i żeby zobaczyć trochę akcji i tak pojedziesz do urokliwego Chinatown.


Jak już wyżej wspomniano: hostele mogą być tańsze (co do zasady będą) wciąż niż pokój 2-os.

Little India to dzielnica bardzo w porządku jeśli chodzi o nocleg, dodatkowo mamy łatwy dostęp do smakowitego jedzonka. Nazwa może się źle kojarzyć, ale nie ma tam syfy hinduskiego. Wciąż jest brudniej (patrząc na standardy singapurskie), szczególnie w bocznych uliczkach, ale wg mnie czyściej niż w regionach turystycznych w Tajlandii. Nie jest wcale głośno. Chinatown to dla mnie taka sobie okolica.

Metro niekoniecznie jest zatłoczone, ale dojazdy są z pewnością męczące, ale oszczędność wątpliwa. Poza tym w Singu nie ma sporo poza centrum, więc się zwyczajnie nie opłaca pozostawać poza nim.

Co do przejazdu przez granicę - zgoda. Nawet do 3-4h od centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Mar 2017 09:20 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 2
A co z noclegami w kapsułach? Tych opcji też jest dużo.
Moją uwagę przyciągnął 'Met a Space', wyglądają kosmicznie :)
Korzystał ktoś z takich opcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Kwi 2017 06:30 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja nocowałem w 'The Pod' przy Beach Road oraz w 'Chic Capsule Otel' w Chinatown i gorąco polecam. W obu przypadkach nie są to typowe kapsuły typu japońskiego, tylko ich odmiana znana jako "pod hotel".

Natomiast ten 'Met a Space' faktycznie wygląda nieźle ;) Muszę wypróbować przy najbliższej okazji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Kwi 2017 06:50 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Ja z pełną odpowiedzialnością polecam dzielnicę Little India. Osobiście nocowałem w Bunc Hostel i byłem bardzo zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lip 2018 18:08 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Destination Beach Road Hotel.
Minusy: tani nie byl, jakos powalajaco drogi tez nie. Okn sie nie otwieraja. Dziwnie dzialajace windy.

Plusy. Blisko metra. Basen na 16 pietrze z widokiem na Stadium, singapur flayer I Marina Bay Sands. Mila obsluga. Szczoteczki I pastki do zebow codziennie wymieniane I nowe. Dobre sniadania a obsluga nie marudzila jak sie bidon napelnilo sokiem I wzielo gruszke czy croissanta "na zas".-blisko metra. Hotel przy golen mile tower skad smiggaja co chwile busy do Kuala Lumpur po 10$, I jest tez hawker food.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Lip 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
@Grzes830324 korzystales z hotelowej restauracji/ baru czy wszytko poza? , mam rezerwacje na koniec wrzesnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lip 2018 16:44 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@Gricho nie korzystalem, nie liczac sniadan. Naprzeciwko masz 7/11, oraz hawker center , tylko przejdziesz przez most nad droga. Dwa pietra roznych niedrogich jadlodajni. Hotel serio jest ok. Odezwij sie na PW to Ci moge podeslac wiecej info I fot
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gricho uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 22 Lip 2018 09:26 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Osobom wymagającym, które nie mają ochoty zatrzymywać się Marina Bay Sands mogę polecić Park Royal on Pickering. Hotel jest blisko Chinatown i jest znakomity. Pojawia się czasami w relacjach użytkowników z racji jego pięter obrośniętych roślinnością tropikalną. Hotel jest piękny, z doskonałą obsługą i dobrze zlokalizowany, a śniadania są obłędne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lip 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
kspr napisał(a):
Jeśli już mowa o tanich noclegach, wspomnę tylko że w Singapurze jest dość liczna społeczność couchsurfingowa, przede wszystkim wśród obcokrajowców mieszkających w Singapurze. Jak to bywa w tak popularnych miejscach, może nie być łatwo, ale jeśli ktoś nie szuka tylko darmowego noclegu i chce dowiedzieć się co nieco o życiu w Singapurze od miejscowych, zdecydowanie polecam tę opcję!


Potwierdzam, próbowałem. Nocleg za darmo, a dodatkowo miałem dwudniowy tour po mieście z lokalsem. Wskazówki, ciekawostki, a dodatkowo fajny kontakt do dnia dzisiejszego za pomocą SM. Trochę sie wahałem, bo to był mój pierwszy raz z CS, ale było warto. W lutym jadę drugi raz do SG, jednak w trakcie Chińskiego Nowego Roku, więc z CS u lokalsów może byc problem.. ;).
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Sie 2018 22:36 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 23
Loty: 112
Kilometry: 205 403
Witam,
Mam pytanie, czy z hoteli tranzytowych na terenie lotniska w Singapurze jest możliwość wynajęcia pokoju na określoną ilość godzin na zasadzie przylot do SIN, wynajęcie pokoju załóżmy na 6 godzin, wyjście na miasto, powrót na lotnisko na dalszy lot? przylot z Berlina będzie o godzinie 04:25, wylot do Gold Coast o 22:20. Czy działa to tak, że po opuszczeniu hotelu tranzytowego trzeba skierować się bezpośredni na dalszy lot? Ewentualnie czy ktoś mógłby polecić jakiś niedrogi hotel/hostel (koniecznie z prywatną łazienką w pokoju) na godziny? Z góry dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Sie 2018 23:12 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
liczbę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Sie 2018 09:53 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Hotele tranzytowe na Changi wynajmują pokoje standardowo na 6h, każda dodatkowa godzina pobytu jest dodatkowo płatna.
Nocowałem w maju w Aerotel na T1 i mogę polecić, pokoje bardzo czyste, ładnie wykończone, dobrze wyciszone, ze śniadaniem.

Cena: W moim przypadku było to 140 SGD za pokój Twin ze śniadaniem w godz. 00:00 - 6:00, z tego co pamiętam, każda dodatkowa godzina to koszt 20-25 SGD.
Co w cenie: Wszystko jak w standardowym hotelu, pokój z prywatną łazienką, 2 łóżka, komplet kosmetyków i ręczników, śniadanie, budzenie na życzenie, generalnie wszystko co potrzebne w podróży.
Śniadanie: do wyboru są 3 potrawy, z tego co pamiętam był to: 1. Udon w bulionie + jakiś garnisz typu jajko, Nori etc., 2. Congee, 3. Nie pamiętam. Śniadanie można zjeść po check out.

Hotel warto zarezerwować wcześniej, bo można odejść z kwitkiem, jak byliśmy w maju to cieszył się sporym powodzeniem o północy było kolejna do check in. Hotele na wszystkich terminalach są w podobnych cenach, domyślam się że standard podobny więc najlepiej wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada czyli najprawdopodobniej terminal z którego mamy dalszy lot.

Wariant, który opisujesz czyli odpoczynek w Hotelu, a następnie wyjście na miasto moim zdaniem jest jak najbardziej możliwe. Po zarezerwowaniu pokoju dostałem taki mały FAQ:
Kod:
Note :

a)           Please be informed that the credit card details is only for guarantee purposes only unless for a no show

b)            Any additional of extension hours will be charged at SGD$20.00 per hour (maximum of 24 hours stay)

c)           Complimentary children policy only extended to children below 5 years old as per passport and otherwise, will be charged as additional person charge of SGD$40.00 per person with meal or SGD$25.00 per person without meal

d)            If you are not a transit passengers and would like to stay with us, please DO NOT clear the Immigration and DO NOT collect your luggage as you need to come straight to the hotel to stay. You may do the clearance of the Immigration after check out from the hotel and collect your luggage from the Lost & Found Department with your luggage tags and passport as verification

e)           If you are coming from the City, please do check with your airline if they allow early check in for your luggage and to get a valid boarding pass before you can enter the transit area by clearing the Custom & Immigration checks


Zwróć uwagę na lit. d-e i przełóż to na swoje plany, jak masz konkretne pytania możesz wysłać je do hotelu w którym się masz zamiar zatrzymać.
http://www.changiairport.com/en/airport ... otels.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Sie 2018 11:53 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 23
Loty: 112
Kilometry: 205 403
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Rozjaśniło w dużej mierze to moje wątpliwości, jednak na wszelki wypadek wyślę wiadomość do hotelu. Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Wrz 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Destination Beach Road Hotel - dobra lokalizacja, fajny basen na 16 pietrze. Sniadanie ok. Taksowka z/na lotnisko ok 22 dolarow.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 12 Lut 2019 17:44 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 71
Jeśli ktoś szuka czegoś w dobrej cenie to polecam Hotel 81 Gold na Geylangu. Pokój standardowy, nie był zbyt duży ale czysty. 600 metrów od metra więc dobra komunikacja z lotniskiem i centrum. Dzielnica wbrew pozorom była bardzo wporządku, nic nie pokojącego również w nocy. Do centrum można udać się spacerkiem jeśli pogoda pozwoli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Lut 2019 17:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
W Singapurze nie ma złych dzielnic :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group