Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nocleg w Omanie
#1 PostWysłany: 09 Cze 2016 08:29 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Legalnie można zanocować na plaży w namiocie.
Mieszkańcy Omanu są bardzo gościnni .
Często zostawaliśmy zapraszani na degustację
owoców czy na nocleg mimo że angielski jest dość słaby.
Raz mieliśmy propozycję spania w salce obok meczetu .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#2 PostWysłany: 09 Cze 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zgadza sie, fajny kraj i b. goscinni ludzie.
De facto, calkiem inna mentalnosc ludzi niz np. w Kuwejcie, na Katarze czy w Emiratach.
Moze dlatego, ze maja mniej, a pieniadze niestety psuja ludzi...;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#3 PostWysłany: 09 Cze 2016 23:58 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
gdanszczanka76 napisał(a):
Legalnie można zanocować na plaży w namiocie.
Mieszkańcy Omanu są bardzo gościnni .
Raz mieliśmy propozycję spania w salce obok meczetu .


a jaka trase zrobiłaś w Omanie? Zapadły Ci w pamięć jakieś miejsca? Gdzie ludzie byli najbardziej gościnni?
Wybieram się jesienią. Możesz podpowiedzieć coś czego nie znajdę w przewodniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#4 PostWysłany: 10 Cze 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Potwierdzam, że namiot w Omanie to bardzo dobra opcja, a spać można pewnie gdziekolwiek, w zależności od "namiotowego" doświadczenia. Ja takowego nie miałem, w Omanie pierwszy raz spałem pod namiotem, i to z rodziną, więc tym bardziej uważam, że to opcja dostępna dla każdego (jeśli tylko temperatury nie przekraczają 40 stopni).

Namiot przyda się zwłaszcza, jeśli chcecie wybrać się na nocną wycieczkę w rezerwacie żółwi Ras Al Jinz, gdzie baza noclegowa ogranicza się do hotelu przy rezerwacie, a ceny są dość zaporowe. Około 1km przed rezerwatem znaleźliśmy doskonałe miejsce na rozbicie namiotu - na otwartej przestrzeni były murki, które stanowiły świetną osłonę od wiatru.

W miejscowości Sur mogę polecić hotel Al Faisal Hotel Suites (25 OMR, ok. 55€) - jedyny z którego korzystaliśmy w Omanie.

Więcej informacji praktycznych zamieściłem we wpisie na naszym blogu - http://gdziesakasperki.pl/oman-informacje-praktyczne/.

Co do atrakcji, polecam zajrzeć m.in. do relacji na forum - https://www.fly4free.pl/forum/oman-zjednoczone-emiraty-arabskie-2015,214,89755 i https://www.fly4free.pl/forum/oman-i-zea-relacja,214,77387.

Pilnujmy tylko porządku na forum, więc nie omawiajmy atrakcji w tym wątku, który jest poświęcony noclegom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#5 PostWysłany: 11 Cze 2016 08:38 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Ami_Ami napisał(a):
Wybieram się jesienią. Możesz podpowiedzieć coś czego nie znajdę w przewodniku?


Ja również byłam na jesieni czyli 16-24 październik .
Temperatura 46 stopni 8-) Namiot jest super opcją.
Ja robiłam trasę Seeb- Muscat - Yeti (plażę polecam ,bardzo duża ,czysta i super widok polujących delfinów)
Nizwa dalej już do granicy z ZAE.

Myślę iż właśnie plaży Yeti nie ma w przewodniku .Lazur wody łączy się z horyzontem ,przy okazji
mieszkańcy są the best.Jest ona 30 km od Muscat. Wypatrzyliśmy ją kiedy
byliśmy na wycieczce snoorkowej .
Nocowaliśmy w Seeb Al Bahjah Hotel / śniadanie jest w cenie. Ale nie warto ;)
Mój mąż ma 52 lata więc pierwszej młodości już nie jesteśmy:-)
Omańczycy uwielbiają dzieci .
Ponieważ dysponowaliśmy dużym samochodem, 2 noce spaliśmy w samochodzie

Przeczytaj wpis kasperskiego .....nam on się bardzo przydał kiedy musieliśmy szybko plany zmienić
i zamiast na Filipiny z Dubaju znaleźliśmy opcję --Oman.

Jeszcze jedna ważna sprawa,mimo ,że nie dotyczy Omanu .W ZEA nie wolno nocować na plażach ,a wiem że polacy tak robią!!!!
Powód jest bardzo istotny .Arabii nie chodzą na plażę ,tylko jeżdżą tam samochodami.
Nie idą na spacer ,tylko rozmawiają przez otwarte okna siedząc w samochodach.A w ciemności nie widać leżącego człowieka.
Życie towarzyskie w Emiratach zaczyna się od godz 21 do 3-4 nad ranem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#6 PostWysłany: 12 Cze 2016 12:54 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
gdanszczanka76 napisał(a):
Ami_Ami napisał(a):
Wybieram się jesienią. Możesz podpowiedzieć coś czego nie znajdę w przewodniku?


Ja również byłam na jesieni czyli 16-24 październik .
Temperatura 46 stopni 8-) Namiot jest super opcją.

Myślę iż właśnie plaży Yeti nie ma w przewodniku .Lazur wody łączy się z horyzontem ,przy okazji
mieszkańcy są the best.Jest ona 30 km od Muscat.

Przeczytaj wpis kasperskiego .....nam on się bardzo przydał kiedy musieliśmy szybko plany zmienić
i zamiast na Filipiny z Dubaju znaleźliśmy opcję --Oman.

Jeszcze jedna ważna sprawa,mimo ,że nie dotyczy Omanu .W ZEA nie wolno nocować na plażach ,a wiem że polacy tak robią!!!!
.


Dzięki za info. W Dubaju będziemy tylko kilka dni ale zamierzamy airbnb ogarnąć lub jakiś tani nocleg. Na plaży spać nie będziemy-zostawiamy tą opcję na Oman :P Co do spania pod namiotem to nie wiem czy damy rade przy 30 stopniach w nocy, okaże się. Wynajmujemy terenówkę więc z braku laku w samochodzie będziemy spać-szybki dostęp do klimy. Jeśli miejscowi będą zapraszać do domów to nie będziemy odmawiać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#7 PostWysłany: 12 Cze 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
W maju nocleg w namiocie był praktycznie niemożliwy że względu na temperatury, dlatego po pierwszej nocy sypialnię wykorzystaliśmy jako płachtę na której rozkladalismy śpiwory, i spaliśmy na świeżym powietrzu.

Bardziej przydałaby się ewentualnie moskitiera, albo rozbita płachta białkowa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#8 PostWysłany: 26 Sty 2017 12:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Cześć Wszystkim!

Planujemy z moim kolegą pojechać do Omanu na 10 dniową wyprawę, planujemy korzystać z Couchsurfingu, ale podobno tylko w Muskacie ew można kogoś znaleźć, dlatego jedyna rozsądną opcję została nocowanie w namiotach, planujemy oczywiście Bahla, Nizwa i okolicę Sur'u, czy ktoś się orientuje czy gdzieś można by było korzystać z darmowych prysznic, jak wiadomo, kilka dni bez prysznicu w lipcu to dość słaba opcja :lol:

Dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#9 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć @‌HanDanielZhao‌, Couchsurfing poza Maskatem jest jak najbardziej możliwy, warto spróbować. Korzystaliśmy z CS właśnie w Bahli. W Sur też jest niemała społeczność CS.
Darmowych pryszniców nie spotkałem, ale na pewno coś wykombinujecie zmuszeni tymi upałami ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HanDanielZhao lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#10 PostWysłany: 12 Mar 2017 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Ktoś jest w stanie polecić jakiś tani nocleg w rodzinnym mieście żeglarza Sindbada - Sohar ? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#11 PostWysłany: 12 Mar 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Spałem w hotelu Samaher, mogę polecić. W Sohar ciągle remontują fort, więc miasto generalnie można sobie darować.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#12 PostWysłany: 13 Kwi 2017 21:14 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Poniewczasie stwierdzam, że to była jednak idealna miejscówka do oglądania żółwi:

Ras Al Hadd Guest House - przestronne pokoje z łazienką, ok. 150 zł za jedynkę, ok. 200 zł za dwójkę.

Tak sobie pomyślałem, skoro żółwie pojawiają się w pobliżu najbardziej znanych resortów Ras Al Jinz Turtle Reserve albo Resort Ras Al Hadd Holiday za 500-700 zł za noc, to z całą pewnością pojawiają się również pomiędzy tymi hotelami ;-)

Z guest house'u na plażę jest 300 m. Nie trafiliśmy na strażników przyrody, w ogóle na nikogo nie trafiliśmy, natomiast na żółwie jak najbardziej tak.

Miłośnicy latania zapewne docenią, że guest house znajduje się na środku dawnego lotniska, a miłośnicy geografii, że plaża obok guest house'u to jest właśnie to miejsce, gdzie Zatoka Omańska łączy się z Morzem Arabskim.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#13 PostWysłany: 06 Paź 2017 14:51 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
postonawione lece do Omanu z rodzina
2+2(5 i 2 lata)
bedziemy 21-29 Pazdziernika
i mam pare pytan

1.wiza .
z infolini Ambasady omanu 10dniowa kosztuje 10GBP tylko ze jak patrze na formularz to widze sponsorship i nie wiem jak to obejsc

2.podroz podzielimy na 2 etapy
pierwszy etap zwiedzanie Muscat i okolic

drugi etap byczneie sie w hotelu Hilton w SLL za 5000punktow (25USD) za noc

jakbyscie podzielili te 8 dni mysle o 4dni tu i tu

3. wynajem samochodu w MCT widze na wyszkiwarkach najtansze opcje po 45GBP ale 0 km w cenie
jak wynajomowaliscie samochod?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#14 PostWysłany: 06 Paź 2017 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć,

1. wiza 30-dniowa kosztuje 20 riali (ok. 200zł)
Sprawdź informacje na http://www.rop.gov.om/old/english/dg_pr_visas_tourist.asp oraz w wątku forum https://www.fly4free.pl/forum/oman-wiza,1216,57882?start=80

2. Myślę, że na Maskat wystarczy spokojnie 2-3 dni. Sprawdź wątek https://www.fly4free.pl/forum/muscat-i-okolice-w-2-dni-czy-to-ma-sens,1146,92432 gdzie była mowa o atrakcjach.

Jeśli ja miałbym wybierać, odpuściłbym nocleg w Hiltonie, bo domyślam się, że wiele Omanu się tam nie zobaczy, a hotel jak hotel. No ale to ja, różne ludzie mają potrzeby, więc nie oceniam, tylko piszę o swoim zdaniu, skoro pytasz. Mając tylko 8 dni na pewno ograniczyłbym pobyt w Maskacie i pojeździł trochę po okolicy zamiast siedzieć w hotelu.

3. Wynajmowaliśmy samochód w Thrifty przez rentalcars.com , limit kilometrów 250km dziennie. W 2015 płaciliśmy ok. 100zł za dobę, za Toyotę Yaris w sedanie, z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego. Fotelik mieliśmy swój, zwykle za to jest dodatkowa opłata, więc też warto się zorientować.


Sporo informacji znajdziesz w pozostałych wątkach o Omanie na tym forum. Możesz też zajrzeć na moją stronę, gdzie sporo pisaliśmy o Omanie, też byliśmy z dzieckiem. Link w podpisie.

Powodzenia!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Omanie
#15 PostWysłany: 06 Paź 2017 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
mega78 napisał(a):

jakbyscie podzielili te 8 dni mysle o 4dni tu i tu

Salalah jest 800km od Maskatu, wiec dojazd tam i z powrotem zajmie sporo czasu i z tych 4 dni na miejscu duzo nie zostanie. Ja bym skupila sie na Maskacie i okolicy, tak zreszta sama zrobilam. A potem polecialam sobie drugi raz do Salalah i wtedy uzylam Hiltona na tanie noclegi.

Wynajecie samochodu w Budget kosztowalo mnie 155.45GBP/ 183.74 USD za tydzien. Nie bylo chyba limitu km, nie pamietam. Samochod z najtanszej kategorii, Polo Sedan.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group