Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2017 20:26 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 3
Hej,
To mój pierwszy post na forum ;)
chciałbym tylko potwierdzenia, że mój plan brzmi\wygląda\ spoko i nic mnie nie powinno zaskoczyć po drodze ;)
Lecimy w dwie osoby.
Lądowanie 22:45, 29.08 Wylot 10.30 30.08 czyli 12 godzin.
Mój plan brzmi tak (budżet zakładam około 150 (200?) AED) :
1. Po lądowaniu skierowanie się do bramki, gdzie można uzyskać wizę (ponoć jest czynne w nocy i wiza darmowa)
2. Znajduję metro red line, które jeździ do około pierwszej nocy i dojeżdżam do FGB ewentualnie jak jednak się okaże, że na podstawie tego wychodzi drożej: http://www.dubai-online.com/transport/metro/map/ niż taksówką to biorę taksówkę: http://www.dubaitaxi.ae/en/pages/taxifa ... lator.aspx
3. Idę popatrzeć na Burj al Arab.
4. Może jakiś sok po drodze, bo ponoć są bary/knajpy czynne do poźnej nocy.
5. Idę w kierunku Burj Khalifa i patrzę ewentualnie na inne rzeczy, które znajdę po drodze.
6. Powrót czyli: a) łapie taksówkę w pobliżu Burj Khalifa (jeśli dam radę dojść z żoną bo to 15 km od okolicy, albo trochę wcześniej i jadę na lotnisko.
b) Metro. Ponieważ kursuje jakoś od 6 w pobliżu Burj Khalifa to jeśli wylot mam o 10.30 to powinienem zdążyć bezproblemowo na lot?
To jest mój drugi lot na tak długą trasę i nie wiem ile mi może zejść z wejściem na terminal. Innymi słowy czy nie ma tam długich/masakrycznych kolejek do bramek? Niby nie powinno być problemu, ale nie wiem jak to jest ze specyfiką tego lotniska w taką zwyczajną (dla nas) środę. (może są jakieś ichniejsze święta czy coś co powoduje masę ludzi na lotnisku).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez Abcn 06 Sie 2017 09:51, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 05 Sie 2017 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jak dla mnie za dużo patrzenia ale tak to spoko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sie 2017 20:58 

@szpakucjusz
AD:
1) upraszczając - tak
2) 29.08 to wtorek - metro do północy. I zakładamy też, lądujesz w na głównym lotnisku (DXB)
3) ok - zastanów się czym dojedziesz (j.w)
4) tak
5) popatrzeć możesz - większość knajp w okolicy Burj Khalifa będzie już zamknięta. O fontannach też zapomnij. Między Burj al Arab i Khalifa jest 15 km.
6) Taksówki są tanie i pewnie jakaś będziesz zmuszony złapać (możesz z ulicy, nie ma problemu). 4 godziny wystarczą Ci na przedostanie się przez bramki, ale pamiętaj, że lotnisko jest bardzo duże i jeżeli chcesz się po nim pokręcić to zostaw sobie trochę więcej czasu. 30-31 sierpnia to Dzień Arafah - 'szczyt' Ramadanu, ale to raczej nie wpłynie na Twoje podróże.
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2017 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
30-31 sierpnia to Dzień Arafah - 'szczyt' Ramadanu, ale to raczej nie wpłynie na Twoje podróże.


Niezupelnie, male sprostowanie.
Dzien Arafah ( يوم عرفة ) to najswietsze swieto Islamu, 70 dni po zakonczeniu Ramadanu, gdzie Pielgrzymi zbieraja sie na terenie gory Arafah, modla i czytaja Koran, na pamiatke proroka Mahommeta, ktory wyglosil tam swoje ostatnie kazanie. Muzulmanie poszcza w ten dzien, jak w Ramadanie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2017 22:28 

@cccc Wiem, ale już nie chciało mi się rozwijać. Raczej lotniska będą wolne od Muzułmanów, no chyba że uważasz inaczej?
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2017 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Raczej lotniska będą wolne od Muzułmanów, no chyba że uważasz inaczej?

Niekoniecznie wolne od Muzulmanow, moze byc akurat odwrotnie. ;)
Kod:
In the UAE, Arafat Day and Eid Al Adha are public holidays, and people often have as much as a full week off work during this time period. Those who can’t go on pilgrimage will instead attend mosque, fast, and offer extra prayers at home. Travel will be hectic during this time period, as thousands make their ways to and from Mecca, and many businesses will be closed.
https://publicholidays.ae/arafat-day/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2017 22:51 

No, ale czy dzień przed świętem 'odloty' będą tak zajęte? Ok, pewnie godzinę dla pewności bym dodał :)
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sie 2017 09:25 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 3
Ojojoj. Święto wyglada skomplikowanie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Uspokoiliście mnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2017 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
spokojnie wystaczy jak bedziesz na lotnisku o 8, 8.30
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2017 08:52 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 3
Dzięki za kolejną odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group