Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2012 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Cześć

Czy ktoś z forumowiczów odbył podróż na Cypr/Larnaka z LOTem?
Jak poradziliście sobie z późną (lub wczesną :) ) godziną lądowania na lotnisku w Larnace?

Sam osobiście myślałem o wypożyczeniu samochodu. Jakie polecacie niskobudżetowe wypożyczalnie? A może autobusem (odjeżdża jakiś o 3 w nocy?) o_O
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#2 PostWysłany: 05 Maj 2012 11:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@hubuus: wziąłem taxi i pojechałem do hotelu :)
O tej porze z lotniska nie ma autobusów miejskich.
Lotnisko jest tez generalnie wyludnione : samolot LOTu to ostatni rejs rozkładowy przybywający do larnaki (albo pierwszy nad ranem jak kto woli): generalnie pustki, banki, sklepy, pozamykane. Jest jedna restauracja w strefie ogólnodostęopnej czynna 24h. Czy wypozyczalnia samochodów jest czynna - nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#3 PostWysłany: 05 Maj 2012 12:55 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Ja też leciałem LOTem i po prostu wypożyczyłem samochód na cały tydzień pobytu.
Korzystałem z http://www.economycarrentals.com/ którzy skierowali mnie do lokalnej wypożyczalni. Na parkingu obok lotniska czekał o 3 rano bus tej wypożyczalni, który zawiózł nas do biura ok. 2 km dalej, gdzie szybko wypełniliśmy dokumenty i dostaliśmy samochód.
Zwrot analogicznie - przyjechaliśmy samochodem do biura, następnie bus wypożyczalni odwiózł nas na lotnisko.

Jeśli chodzi o cenę to w lutym za tydzień wypożyczenia Opla Corsy z klimą zapłaciliśmy 48 euro. Ale oczywiście w sezonie na takie ceny nie ma co liczyć. ;)
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#4 PostWysłany: 05 Maj 2012 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Dzięki za odpowiedzi :)
Chyba też zdecyduje się wypożyczyć samochód na tydzień.

Korzystając z okazji. Jakieś tips and tricks co do wyjazdu na Cypr? Jakieś miejsca które w szczególności są, według Was, do odwiedzenia? :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#5 PostWysłany: 05 Maj 2012 15:46 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Moim zdaniem warto zobaczyć:
- stare Paphos (Kato Paphos)
- skałę Afodyty (pomiędzy Limassol i Paphos)
- cerkwie w górach Troodos
- ruiny Kourion niedaleko Limassol
- przylądek El Greco
- turecką część Nikozji
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#6 PostWysłany: 05 Maj 2012 18:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Moim zdaniem ciekawsza jest częśc turecka niż cypryjska. Warto poświęcić przynajmniej 2-3 dni na jej objechanie. Warto zajerzeć do Kyrenii (Girne) - zdecydowanie najładniejszy port na wyspie , są 2-3 pieknie połozone zamki średniowieczne - gratka dla miłośników tego typu architektury - z kolei zainteresowani historią wyspy na pewno nie pominą też Famagusty.
Po stronie tureckiej zdecydowanie przyjaźniejsze dla portfela są też ceny : często dwukrotnie niższe niż po stronie Cypryjskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#7 PostWysłany: 05 Maj 2012 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Część turecka zjada grecką na śniadanie, północ zachwyca, południe - niestety rozczarowuje. Tylko koniecznie trzeba mieć samochód.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#8 PostWysłany: 05 Maj 2012 19:39 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
czy na część turecką potrzebna jest wiza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#9 PostWysłany: 05 Maj 2012 20:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
nie, wystarczy paszport, nie ma żadnych opłat wjazdowych i wyjazdowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#10 PostWysłany: 05 Maj 2012 21:01 

Rejestracja: 08 Paź 2010
Posty: 34
Chciałbym się podłączyć do tematu. Jak to jest z tym przekraczaniem granicy. Informacje,które znalazłem w internecie podają, że dostaję się pieczątkę na jakieś tam kartce, powrót jest tylko możliwy w dzień przekroczenia granicy, czasami bywają problemy gdy się znów wraca na stronę cypryjską. To jak to jest naprawdę? Był ktoś z Was dłużej niż kilka dni na tureckiej stronie i mógłby to opisać bardziej rzetelnie. Jeszcze jedna sprawa, czy jest tam możliwość poruszania się, nie mając wypożyczonego samochodu. Lokalne busy, autostop? Jak to z bezpieczeństwem? Będę wdzięczny za odp! Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#11 PostWysłany: 05 Maj 2012 21:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Byłem 5 dni teraz w kwietniu, pieczątkę dostałem do paszportu (bo nie mam zwyczaju wstydzić się miejsc które odwiedzam), ale rzeczywiście można też dostać na karteczce jeśli ktoś tak woli. Z przekraczaniem granicy nie ma żadnych problemów w obie strony - miło i sympatycznie, jedyne co, to przy powrocie na strone cypryjską wyrywkowo sprawdzane są wieksze bagaże przez służby cypryjskie (trzeba otworzyć i pokazać zawartość).

Po stronie tureckiej nie ma najmniejszych problemów z bezpieczeństwem, ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów.

Z poruszaniem się, wbrew temu co pisze większośc przewodników, nie ma także żadnych problemów. Kursuje mnóstwo busów i autobusów, w zasadzie do każdej miejscowości, częstotliwość jest duża (zazwyczaj co 20-30 minut, na rzadszych trasach co najmniej raz na jakis czas). Transport jest tani, ceny ustalone, nikt nie naciąga - np. przejazd z Nikozji do Kyrenii kosztuje 4,5 TL. Plusem jest też to że mozna wsiąść i wysiąść w dowolnym miejscu na trasie, a jak sie poprosi kierowcę to i zboczy z głównej drogi żeby podwieźć (to ostatnie dotyczy to bocznych tras). Jedynym utrudnieniem jest to, że większość autobusów przestaje jeździeć ok. godz. 19 więc należy to mieć na uwadzę.

Z pobytem dłuższym niż 1 dzień nie ma absolutnie żadnego problemu.

Jedna rada praktyczna: w odróżeniu od Nikozji w części cypryjskiej która tętni życiem do późnych godzin nocnych, miasto po stronie tureckiej niemal całkowicie wymiera ok. 19 - zamykane są wszystkie sklepy, restauracje, bazary itd. Więc nie warto planować żadnych specjalnych atrakcji w Nikozji na wieczór po tej stronie granicy.

Jak coś - pisz na priv to służę infromacjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#12 PostWysłany: 13 Maj 2012 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Ja przylatuje lotem 16 maja o 02:20. Autbus mam po 7 :-) Albo czas spędzę w terminalu, albo pójdę na plażę (przystanek także jest przy drodze niedaleko plaży) więc nie będę musiał wracać na lotnisko, że jechać do hotelu w Ayia Napa. Dojazd z jedną przesiadką.

Jeśli chodzi o samochód to teraz ok. 125 euro najmniej na 6 dni.

Nigdy nie wypożyczałem, zawsze bałem się co będzie w razie stłuczki czy kradzieży? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
W ofercie jest tak:

Cytuj:
(Close) Included in price [(Close) Included in price]
Unlimited mileage
VAT
All local taxes
ASC: Airport Service Charge where applicable.
24h Breakdown assistance
CDW-Collision Damage Waiver with NO excess
Third party insurance
Theft insurance with NO excess
Fire Insurance with NO excess
One additional driver (if shown in the extras that it is free, during the booking procedure)
One Child/Baby seat (if shown in the extras that it is free, during the booking procedure)
Road Tax
FDW: Insurance with NO excess
Any One-Way fees, if applicable.
Any Out Of Hours and Delivery (to hotels, etc.) fees, if applicable.


Dodatkowo można dokupić:
Cytuj:
WUG: covers damages on Wheels/ Underside/ Glass EUR 31,64
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#13 PostWysłany: 13 Maj 2012 13:20 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Lecialem LOTem z Larnaki kilka dni temu. Bardzo pozytywne wrazenia z lotu. Start i ladowanie prawie nieodczuwalne (pilotem byl Polak), czas lotu 3h 15. Dla kazdego kocyk z polaru i poduszeczka oraz pompowana otoczka na szyje (tak zeby glowa nie spadala podczas snu), siedzenia rozkladane, gorny zagłowek wysuwany, a boczne czesci zagłowka regulowane (tak zeby glowa nie spadala podczas snu), kazdy dostaje dobra kanapke i principolo oraz cos do picia kawa, herbata, cola.. a nawet wino i piwo (mozna poprosic np. o szklaneczke coli oraz herbate). Potem gasnie swiatlo i wszyscy grzecznie ida spac, od czasu do czasu chodzi stewardesa z woda, jakby ktos byl spragniony. Baaardzo przyjemny lot. Przy wejsciu sa rowniez gazety np. Wyborcza, Rzeczpospolita itd. Co do samego lotniska w Larnace to super sprawa, jest darmowe WIFI dzialajace w calym terminalu! Samolot LOTu jest chyba ostatnim rejsem wiec do Larnaki mozna dostac sie jedynie taxi, a cena jest stala i wynosi 15 Euro (dla przykladu przejazd taxi po Larnace to koszt 3 Euro). W miedzy czasie wrzuce do dzialu kulinarnego miejsce, gdzie mozna zjesc cos dobrego w rozsadnej cenie tj. 2,5 Euro (za szaszlyczek, salatke i frytki oraz goracy chlebek i przystawki "cacyki" i coleslaw (w cenie plus) woda z cytryna za 0,60 centymow) miejsce z dala od promenady. W innych miejscach normalna cena za obiad dla jednej osoby to 11 Euro + napoje dodatkowo platne (piwo 3-4 Euro)

Po Cyprze warto poruszac sie autobusami. Po Larnace 1 Euro, miedzy miastami 3 Euro. Warto byc troche wczesniej na przystanku, bo kierowca bierze tyle osob do autobusu ile jest miejsc, pozostali musza czekac na nastepny autobus (czasami nawet 1,5 h).

"pawi" skoro bedziesz w Larnace w srode (tylko w srode) to musisz koniecznie zaliczyc zwiedzanie miasta z przewodnikiem (zupelnie za darmo!!!) LARNAKA PAST AND PRESENT. Zbiorka o 10 rano przed osrodkiem informacji turystycznej w Larnace, 5 min drogi od przystanku autobusowego przy promenadzie. Tam zatrzymuje sie autobus z lotniska. Po zwiedzaniu mozna zjesc smaczny obiad za 2,5 Euro w knajpce o ktorej pisalem wczesniej, ktora znajduje sie 5 min drogi od osrodka informacji turystycznej.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#14 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
dos70 napisał(a):
"pawi" skoro bedziesz w Larnace w srode (tylko w srode) to musisz koniecznie zaliczyc zwiedzanie miasta z przewodnikiem (zupelnie za darmo!!!) LARNAKA PAST AND PRESENT. Zbiorka o 10 rano przed osrodkiem informacji turystycznej w Larnace, 5 min drogi od przystanku autobusowego przy promenadzie. Tam zatrzymuje sie autobus z lotniska. Po zwiedzaniu mozna zjesc smaczny obiad za 2,5 Euro w knajpce o ktorej pisalem wczesniej, ktora znajduje sie 5 min drogi od osrodka informacji turystycznej.


Gdzieś jest tam przechowalnia bagażu? :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#15 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:23 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Ja mam taki patent, ze jak mi zalezy na zostawieniu bagazu, to wchodze do pierwszego lepszego hotelu i rozmawiam. Czesto jest tak ze goscie sie wymeldowuja wczesniej a maja samolot pozniej i trzeba wtedy zostawic bagaz. Mialem w Larnace taka sytuacje ze musialem zostawic bagaz, w 4 gwiazdkowym hotelu obok informacji turystycznej, zgodzili sie na zostawienie 2 walizek za 5 euro, po 6 godzinach je zabralem. Mysle ze jezeli pochodzisz dookola to na 100 proc znajdziesz jakis hotel w ktorym zaopiekuja sie Twoim bagazem za przystepna cene, a moze nawet za darmo :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#16 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:29 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
w poniedzialek wrzuce mapke z zaznaczonym miejscem tej knajpki Larnace z niedrogim jedzeniem. Bardzo mila i pomocna obsluga, zaciszne miejsce i ceny przystepne.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#17 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
dos70 napisał(a):
w poniedzialek wrzuce mapke z zaznaczonym miejscem tej knajpki Larnace z niedrogim jedzeniem. Bardzo mila i pomocna obsluga, zaciszne miejsce i ceny przystepne.


Dzięki, może skorzystam :)
A jakie godziny otwarcia, pamiętasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#18 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:43 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Nie pamietam bo zawsze tam jadalem wieczorem. Mam telefon mozesz tam zadzwonic :) jak chcesz
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#19 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
pawi napisał(a):

Cytuj:
(Close) Included in price [(Close) Included in price]
Unlimited mileage
VAT
All local taxes
ASC: Airport Service Charge where applicable.
24h Breakdown assistance
CDW-Collision Damage Waiver with NO excess
Third party insurance
Theft insurance with NO excess
Fire Insurance with NO excess
One additional driver (if shown in the extras that it is free, during the booking procedure)
One Child/Baby seat (if shown in the extras that it is free, during the booking procedure)
Road Tax
FDW: Insurance with NO excess
Any One-Way fees, if applicable.
Any Out Of Hours and Delivery (to hotels, etc.) fees, if applicable.


Dodatkowo można dokupić:
Cytuj:
WUG: covers damages on Wheels/ Underside/ Glass EUR 31,64


Pawi, a wypożyczasz bezpośrednio w wypożyczalni czy u brokera? Z oferty, którą wkleiłeś wynika, że nie masz udziału własnego w przypadku stłuczki czy kradzieży. Ale u pośredników (brokerów) często jest tak, że płacisz wypożyczalni określoną kwotę i potem domagasz się zwrotu tej kwoty od pośrednika.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka LOTem
#20 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Patrzyłem na tej stronie, co kolega wspominał na pierwszej stronie:
http://www.economycarrentals.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group