Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Paź 2016 15:54 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 32
Czy ktos sie orientuje w jakiej cenie sa autobusy skad odjezdzaja jak czesto itp?

Czy warto sie wybierac w powyzsze miejsca?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 12 Paź 2016 16:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Paź 2016 16:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Odjeżdżają stąd, dość często i bilet dość tani (do Girne płaciłem chyba z 3,50 tl). Pojechać na pewno warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2016 16:05 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 32
Rozumiem ze w Nikozji bez problemu kupie walutę turecka?Czy przelicznik jest OK czy zdecydowanie odradzacie i lepiej kupić w PL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2016 09:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Niektórzy sugerowali, że bywają zbójeckie przeliczniki, ale to chyba głównie przy płaceniu eurogotówką (heloł maj frend). Ja kupowałem w kantorach i było ok. Natomiast są też bankomaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2019 20:37 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Mam nocleg prawie na wylotówce z Nikozji do Kyreni. Czy są jakieś przystanki z których mogę dojechać do Kyreni czy należy iść na dworzec autobusowy bliżej centrum (czyli wrócić się w przeciwna stronę niż zamierzam jechać)?
Autobusy posiadają oznaczenia numeryczne mówiące o trasie czy jest napis z miastem docelowym?
A może jest jakaś strona lub aplikacja z rozkładem jazdy?


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2019 11:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Nie no, przecież to dziki kraj. Tam nie ma żadnych autobusów, tylko takie małe busiki, głównie japońska produkcja sprzed kilkudziesięciu lat. Jadąc na trasie zatrzymuje się po drodze na różnych przystankach. Natomiast nie startuje z dworca, lecz spod pomnika Atatürka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2019 12:33 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
BTW...bywa tłoczno często a jak za dużo ludzików to kierowca nie zabierze więc zawsze jak jest mozliwośc to lepiej wsiadać na początkowym przystanku w Nikozji :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Korek_fly napisał(a):
[..] Czy są jakieś przystanki z których mogę dojechać do Kyreni

Śmiało stawaj tam, gdzie miejscowi. Busiki zatrzymują się w wielu miejscach w drodze do Girne. Nie tylko dość archaiczne wehikuły, ale i „względnie nowe” Mercedesy Sprintery. Jeżdżą często, więc nawet, jeżeli któryś będzie mieć komplet, pojedziesz następnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2019 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Nie ma się co bać. Choć państwo nieuznawane to jednak istniejące (dzięki Turcji). Wszędzie taniej i ciekawiej niż na pd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2019 20:46 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Byłem i wróciłem. Deszcz padał jakby chmura się urwała. Po południu już się uspokoiło. Doszedłem do jednego z dworców autobusowych. Zapłaciłem 8 lirów za bilet. Na szczęście czekałem tylko chwile aż bus odjechał. Normalnie czekają aż uzbiera im się komplet pasażerów. Jadąc buso/autobusem kierowca trąbił pytająco na osoby stojące przy krawężniku czy nie chcą jechać. Zatrzymywał się również na 2-3 przystankach. Jechał ulica dr Burhan Nalbantoglu Caddesi. I to jest droga wylotowa dla autobusów do Girme ( taki napis widnieje na autobusie a nie Kyrenia. Wiadomo, bo to miast a nie Kyrenia). Z powrotem powrót około 19 i cena 10 lirów ponieważ był to ostatni kurs.
Opisałem to dla potomnych żeby wiedzieli na jakiej ulicy mogą czekać na busa i nie musieli czytać o cywilizacjach i innych bez podania konkretnych danych.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2019 18:57 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
mam pytanie,czytam te wątki i z tego co widzę to dużo transportu publicznego jeździ głównie do Kirene i do Famagusty(chyba mniej ) a jak jest z innymi czesciami.Czy z Famagusty da sie dojechać gdzieś na północ np do Bogaz.
Czy z Nikozji to głównie tylko wymienione 2 miasta?bede wdzięczny za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2019 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Tak, z Famagusty (Gazimağusa) dojedziesz m.in. do Iskele (tuż przy Bogaz) czy do Güzelyur – jeżeli mówimy o kierunku północno-zachodnim. Klasycznie: busiki. Raczej zapomnij o regularnych rozkładach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:44 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
dziekuję za pomoc.
z transpotrem tutaj to trzeba miec zdrowie i wytrzymalosc na sloncu...
Z lotniska to 425 do promenady , potem inter do Nikozji za 4 euro i dalej,
polecam wziac w punkcie granicznym mapki,sa zaznaczone miejsca przystankow dolmuszy.I tak spod pomnika zgarnal nas trabiacy do Famagusty za 14 lit.
Po drodze najpierw wsiadl pan co sprzedawal bilety a zaraz taki który je kontrolowal.
Dojechalismy do Famagusty i musielismy sie cofnac kawalek , bo jak powiedziano z terminala do Iskele.
Okazalo sie ,ze ostatni jest o 17 ,w sumie jest 5 dziennie.
ale zjawil sie nagle jakis gosc - wszystkich przepytal i zapakowal.
Troche pojezdzil po miescie,zgarnia jakichś ludzi.rusza mniej wiecej 16.30
( bo jeszcze raz na niego trafilem a wlasciwie on na nas, gdy szedłem na dworzec jechal po drugiej stronie ,zatrabil ,pomachal, ja nie zaczailem o co chodzi , po 3 minutach przyjechal po nas z usmiechem.( zawrocil :D ) )
Biletow nie daje ,czesc osob nie placi.moze to jakis przewoz pracownikow ale wazne, że jezdzi.
Z Iskele do Famagusty jezdza o 7,8,9 13,16.
Powrotne o 14 i 17. wczesniejszych nie patrzylem. jedyna informacja na szybie w Famaguscie.
Tymi dolmusami mozna dojechac do drogi do Salaminy ale dalszy ciag piechotą .
moze sie komus przyda

No i chyba sie roztrzygnelo co to za dolmusz, zona uslyszala, że ktos kupowal bilet do Dikarpaz, wiec to pewnie ten,ktory wraca z powrotem o 18.
Nigdzie za to nie zlapalem informacji o transporcie do Yerenkoy- niby cos jezdzi ale kompletnie nie wiem o ktorej i gdzie to sprawdzic

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group