Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2022 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Po Salwadorze przyszedł czas na Kostarykę. Po jednodniowej wizycie w stolicy czyli San Jose uciekliśmy do La Fortuna czyli mocno turystycznego miasteczka na północy kraju. Faktycznie jest tak jak wszyscy mówią, każda atrakcja, każdy wstęp na szlak kosztuje i to całkiem sporo. Przykładowo wstęp na szlak pieszy wokół wulkanu to 12$.

Z racji, że podróżujemy budżetowo za 75$ dziennie na dwie osoby musieliśmy znaleźć coś bezpłatnego.

Pierwsza miejscówka to gorące źródła na rzece Tabacon. Wstęp bezpłatny. Fajna sprawa posiedzieć sobie w ciepłej wodzie. Od razu przypomina mi się pobyt na Islandii.

W naszym hotelu poznaliśmy ziomka (Polaka), który odkrył miejscówkę gdzie można było wejść na szlak prowadzący na wulkan Cerro Chato także ruszyliśmy. W pierwszej części trasa prowadziła przez las mglisty bardzo ładną ścieżką. Gdy rozpoczęło się wejście na wulkan zaczęła się cała zabawa. Wspinaczka jest bardzo wymagająca, miejscami prowadzi przez wypłukane korzenie, wokół jest mnóstwo błota. Ogólnie to przez dwie godziny trzeba się nieźle wymęczyć i ubrudzić żeby dojść na szczyt wulkanu.

Wiecie co można zrobić po wejściu na wulkan? Wykąpać się w znajdującym się kraterze jeziorze. Spokojnie to woda deszczowa.

Załączniki:
P1422747.jpg
P1422747.jpg [ 541.61 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
P1422717.jpg
P1422717.jpg [ 408.34 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
P1433043.jpg
P1433043.jpg [ 876.58 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
P1433032.jpg
P1433032.jpg [ 726.75 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
P1433023.jpg
P1433023.jpg [ 861.53 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
P1422778.jpg
P1422778.jpg [ 352.62 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
P1422704.jpg
P1422704.jpg [ 487.73 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
DJI_0909.jpg
DJI_0909.jpg [ 356.42 KiB | Obejrzany 4901 razy ]
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 24 Mar 2022 06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Lasy mgliste, koliber i fikus.

Witam Was po raz kolejny z Kostaryki!

Tym razem wywiało nas do Monteverde, i to dosłownie. Na północy kraju strasznie wiało (okno w naszym pokoju miało tylko siatkę ochronną na komary) i było dość zimno.

Co ciekawego udało mi się tam zobaczyć? W okolicy znajdują się słynne lasy mgliste Monteverde, do których wstęp jest dość drogi dlatego też musiałem znaleźć opcję alternatywną. Udało się. Kilkadziesiąt metrów przed oficjalnym wejściem znajduje się kawiarnia Cafe Colibri. Można tam spotkać mnóstwo kolorowych koliberków. Pstrykłem kilka fotek (znajdziesz je w komentarzach do wpisu). Poza tym mają oni swoje własne ścieżki w lesie mglistym, po których można się przespacerować bezpłatnie. Tak też zrobiłem. Po drodze można spotkać mnóstwo najróżniejszych drzew - ogólnie wygląda to bardzo fajnie. Lubię pospacerować sobie w ciszy i spokoju - pochodzę z północy Wielkopolski w tam mamy mnóstwo lasów.

Kolejne dwa ciekawe miejsca znajdują się w Santa Elena. Dwa drzewa fikusa, które przybrało wyjątkowe kształty.

Korzenie przybrały kształt mostu prowadzącego przez rzekę. Ciekawie to wygląda!

Drugie jest jeszcze lepsze. Korzenie ułożyły się w taki sposób, że można wspiąć się w środku (nie do końca bo na pewnej wysokości została założona blokada żeby tego nie robić.

Aby dostać się do drugiej miejscówki trzeba to zrobić że tak powiem na krzywy ryj. Ktoś zagrodził sobie cały teren i nie można się tam dostać chyba, że jest się gościem hotelowym.

Żaden problem, płot niski to można bez problemu przeskoczyć.

Santa Elena & Monteverde - informacje praktyczne (gdyby ktoś się kiedyś wybierał)

- Do Santa Elena można dostać się autobusem z Puntarenas - koszt około 2220 colones (około 14 zł)
- Noclegi w mieście kosztują około 30-40$ i ciężko jest znaleźć coś bliżej tej dolnej granicy.
- Obiad w Sodzie (mała i rodzinna restauracja) to koszt około 4000 colones (24 zł)
- Działa Uber więc można zamawiać

Załączniki:
santa-marta-monteverde-fikusy4.jpg
santa-marta-monteverde-fikusy4.jpg [ 981.38 KiB | Obejrzany 4767 razy ]
santa-marta-monteverde-fikusy2.jpg
santa-marta-monteverde-fikusy2.jpg [ 631.13 KiB | Obejrzany 4767 razy ]
lasy-mgliste-monteverde-kostaryka5.jpg
lasy-mgliste-monteverde-kostaryka5.jpg [ 642.47 KiB | Obejrzany 4767 razy ]
lasy-mgliste-monteverde-kostaryka.jpg
lasy-mgliste-monteverde-kostaryka.jpg [ 571.97 KiB | Obejrzany 4767 razy ]
kostaryka-dzika-przyroda-koliber2.jpg
kostaryka-dzika-przyroda-koliber2.jpg [ 218.11 KiB | Obejrzany 4767 razy ]
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group