Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Konsultacja
#1 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam serdecznie,

razem z dziewczyną wybieramy się na 3 tygodnie do Kostaryki oraz Nicaragua. Przygotowaliśmy wstępny plan, który znajdziecie poniżej. Jeśli macie jakieś uwagi/sugestie/propozycje, to bardzo proszę o kontakt. Czy są miejsca, które powinniśmy opuścić, lub może o czymś zapomnieliśmy ?

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki :)

22.01.2017
San Jose -> Cahuita,
23.01.2017
Park narodowy Cahuita (wejście od Kelly Creek),
24.01.2017
Cahuita (Playa Blanca, Playa Negra)
25.01.2017
Wyjazd z Cahuita do Quepos
26.01.2017
Park Narodowy Manuel Antonio, powrót do Quepos,
27.01.2017
Quepos-> La Fortuna
28.01.2017
Zwiedzanie wodospady la Fortuna i Arenal Hanging Bridges– las tropikalny z wiszącymi mostami z widokiem na wulkan Arenal, gorące źródła,
29.01.2017
Wyjazd do Nicaragua (granica przy Penias Blancas, z La Fortuna do granicy), a następnie: San Juan del Sur
30.01.2017
San Juan del Sur, plaża i relaks, surfing. Wspinaczka na punkt widokowy z którego widać plaże,
31.01.2017
San Juan del Sur-> Ometepe, zakwaterowanie na wyspie, spacery, relaks, wypożyczamy skuter,
1.02.2017
Wulkan Concepcion/ wulkan Maderas, nocleg na Ometepe
2.02.2017
Omepete-> Leon
3.02.2017
odpoczynek, zwiedzanie Leon
4.02.2017
Wulkan Cerro Negro – volcano boarding, następnie las Penitas i tam zachód słońca, nocleg w Leon
5.02.2017
Wulkan Telica (wycieczka 2 dniowa z noclegiem)
6.02.2017
Powrót z wulkanu (jeszcze jeden nocleg w Leon? )
7.02.2017
Fabryka cygar w Esteli ->powrót do Leon
8.02.2017 – 11.02.2017
Powrót busem w kierunku Gwatemala City (po drodze krótkie pit stopy w Hondurasie i Salwadorze)
11.02.2017
Wylot do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: Konsultacja
#2 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:05 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Ja tradycyjnie polecam nocleg w rezerwacie Miraflor, koło Esteli. Spi się u miejscowych, posiłki też są u nich w domu a okolica jest prześliczna na krótsze i dłuższe treki. Moze warto wyrzucić gdzieś jeden z wulkanów w zamian za to?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Konsultacja
#3 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
W kwestii planu, mam kilka wątpliwości:

-Indio Maiz - warto ? jeśli tak, to jak tam najlepiej trafić ? Ile czasu potrzeba ?
-co bardziej polecacie ? Monteverde Cloud Forrest czy Park przy wulkanie Arenal i które mosty wiszące są lepsze ?
-Playa Montezuma - czy warto zobaczyć i stracić sporo czasu i pieniędzy zarazem.. czy są jakieś inne ciekawsze plaże na Oceanie Spokojnym?

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Konsultacja
#4 PostWysłany: 07 Sty 2018 23:48 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 19
Hej,
Tak się składa, że szykuję się do podobnego wyjazdu w podobnym terminie

Wasz plan całkiem przypomina mój, tylko że w drugą stronę :D u mnie najpierw Nikaragua, potem Kostaryka, przylot 16/01 i wylot 9/02 z LIR. Widzę, że dużo chcecie zobaczyć (nie ma się co dziwić), wasz harmonogram jest dosyć napięty. Ja staram się posiedzieć po kilka w dni w kilku miejscach, zamiast po dniu/2 w kilkunastu, ale to już kwestia gustu! :)

Moje uwagi:
- też miałem dylemat Arenal czy Monteverde, nie mam czasu na jedno i drugie, zdecydowałem się ostatecznie na Monteverde ze względu na to, że jest to cloud forest, no i wiszące mosty też są, ponadto ciekawe tyrolki między wysokimi drzewami! btw zdajecie sobie sprawę, że droga z Monteverde do Arenal mimo, że tylko 110km to komunikacją publiczną zajmuje cały dzień?
- 3 noce w okolicach Cahuita? ja mam tam 4 i żałuję, że tak mało :) !
- trekking na Maderas wydaje się ciekawszy i odrobinę krótszy niż Conception, sam zamierzam wchodzić (podobno to i tak łącznie 8h ciągłego trekku w tę i z powrotem), dużo błota i co wypada mieć najmniej 3l wody na osobę, ponadto teraz prawo wymaga aby iść z przewodnikiem (źródło: odpowiednik MSZ dla US oraz Lonely Planet). Na Ometepe będę 4 noce :) głębiej w Nicaraguę nie wjeżdżam więc się nie wypowiem

Moje pytania:
- co zdecydowało, że wybraliście San Juan del Sur? ze zdjęć wydaje mi się, że lepsze plaże i surfing są w okolicach Cahuita, chyba, że mowa o tym o czym pisze the broke backpacker? :D
( thebrokebackpacker.com/backpacking-nicaragua/ )

generalnie też nigdy tam nie byłem, więc de facto wiem tyle co i Wy ;)
porównałem nasze trasy w danych dniach i nie wygląda na to, żebyśmy mieli gdzieś się zobaczyć
jak tak czytam i planuję wyjazd to za rok znów mam ochotę się wybrać w te rejony, dalej w Nikaraguę i do Gwatemali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group