Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dowiedz się w urzędzie w PL jakie musisz zostawić pełnomocnictwo komuś do odbioru dowodu.
Niech ten ktoś odbierze ten dowód i Ci wyśle do Hiszpanii.
A tak jak pisali poprzednicy o lot 17.01 się nie martw, dowód masz jeszcze ważny.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#902 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
1. Spróbować wyrobić paszport możesz, co najwyżej mogą Ci odmówić przyspieszonego trybu. Zadzwoń do urzędu i zapytaj, a najlepiej jedź tam jutro jak najwcześniej rano.
2. Co do lotów - jak słusznie zauważył @Tom K, do Hiszpanii dolecisz. Co najwyżej nie wpuszczą Cię 20.01 na krajówkę - ale to się zakładam da ominąć przez wybór innego środka transportu. Pytanie, co dalej, bo niestety nie jest to takie proste, jak napisał @eskie. Dowód osobisty co do zasady odbiera się osobiście. Są pewne wyjątki dotyczące osób małoletnich i ubezwłasnowolnionych, jak również zostawiona jest furtka na okoliczność "niemożności spowodowanej chorobą, niepełnosprawnością lub inną niedającą się pokonać przeszkodą". Pytanie, czy zamieszkanie na stałe za granicą zostanie przez urząd za taką przeszkodę. Jeżeli tak, to do odbioru dowodu osobistego możesz wyznaczyć pełnomocnika i on odbierze dowód za pełnomocnictwem szczególnym. Potem przekazanie dowodu do Hiszpanii np. kurierem.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Skoro mieszkasz na stałe i legalnie, to 100% masz Extranjeros NIE, z nim o krajówkę nie musisz się martwić.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 12 Sty 2020 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:48 

Rejestracja: 12 Sty 2020
Posty: 4
Inny środek lokomocji przy pokonaniu prawie 1000km nie wchodzi w grę, bo liczy się tutaj czas :( brałam już to pod uwagę.

Niestety póki co nie mam żadnych dokumentów hiszpańskich, które uprawniałyby mnie do podróżowania po kraju, nawet prawo jazdy mam polskie.

Wiem, ze z Niemiec wylecę, natomiast sprawy służbowe ograniczają mnie do wybrania innego środka lokomocji, musi to być samolot.

W piątek w nocy lecę, myślicie, że w urzędach da się coś załatwić? Czy w biurze paszportowym czy tez w urzędzie miasta aby ten dowód wydali szybciej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#905 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
To jak Ty... funkcjonujesz w tym kraju? Przecież NIE i meldunek to rzeczy które wyrabia się niezwłocznie po przybyciu nawet na kilka tygodni w celu innym niż turystyczny.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 12 Sty 2020 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#906 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie wiem w jakim mieście jesteś w PL. W Warszawie czekałam ostatnio na paszport tylko 4 dni - 18.11 składałam wniosek a 22.11 paszport był już do odbioru. I to bez przyspieszonego trybu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#907 PostWysłany: 02 Lut 2020 14:26 

Rejestracja: 02 Lut 2020
Posty: 5
1955845624 napisał(a):
W praktyce... możesz zawsze podjąć ryzyko, że pokazujesz dowód trzymając go kciukiem tak, aby nie widać było roku ważności (z reguły oni nie biorą go do ręki i nie oglądają ze wszystkich stron - widzą, że Polka, że dowód EU, że nazwisko i imię się zgadzają - lecisz). Ale jak trafisz na jakiegoś upierdliwca, to Cię nie przepuści. Takie ryzyko.


Zgadza się. Ja przez 2 lata latałem z nadpęknietym lekko dowodem osobistym do UK i wszystko było ok, a pare miesięcy temu jakiś służbista nie chciał mnie wpuścić. Po 15 minutach przekonywania i pokazania biletu powrotnego puścił. Potem latałem jeszcze pare razy z tym dowodem i znowu nie było problemów (ale miałem paszport w zapasie w razie czego)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 02 Lut 2020 16:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Post zostawiam by nie stresować się w sytuacjach awaryjnych, ale proszę pamiętać że jest to niezgodne z prawem i kolejne posty namawiające do łamania prawa będą kasowane..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#909 PostWysłany: 09 Lut 2020 22:42 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
hatman napisał(a):
rozmawialem z kolejnym konsultantem easyjett. Wg niego nie powinno byc problemu skoro mam raport z policji i jest to lot powrotny. Ponoc maja 2 jasne zasady - jesli sprawa dotyczy zaginiecia dokumantow obywateli UK to puszczaja i jesli jest to lot powrotny do kraju ojczystego - ja nie spelniam zadnej z tych zasad do konca.

Kolegi nie było od sierpnia, zatem nie wiem jak się skończyła sprawa.
Córka z koleżanką jest na swoim pierwszym, samodzielnym wyjeździe we Francji, lot easyjet.
No i dobry złodziej wykorzystał brak doświadczenia, ukradł koleżance córki dowód z pieniędzmi. Jutro rano podjadą do ambasady, powrót mają na środę wykupiony. Mają zaświadczenie z policji, zdjęcia dowodu dziewczyny (niepełnoletniej na dodatek)
1. Czy wyrobią jej coś tymczasowego w tak krótkim czasie, dodatkowo jako niepełnoletniej?
2. Czy może papier z policji i zdjęcie wystarczą do powrotu?
Macie jakieś doświadczenia lub wskazówki?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 09 Lut 2020 22:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Wystarczy papier z policji.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
#911 PostWysłany: 22 Lut 2020 11:39 

Rejestracja: 22 Lut 2020
Posty: 1
Witam. Czy uda mi się opuścić UK bez ważnego dowodu osobistego??? Muszę pilnie wrócić do Polski, bilet już mam nawet odprawa zrobiona (chłopak podał podał złą datę ważności) Lecę linią Rayaner. Muszę wiedzieć czy takie coś przejdzie czy też będą problemy na lotnisku, bo obawiam się że mogę mieć problemy z "fałszowaniem" dokumentu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#912 PostWysłany: 22 Lut 2020 11:41 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Fałszowania dokumentu tu nie ma w ogołe. Jest natomiast nieważny dokument , sprawdzany na lotnisku wielokrotnie - Realne, że nie polecisz.

Podobno na 100% wpuszczą na pokład LOT-u
Góra
 Profil Relacje PM off
Malina1992 uważa post za pomocny.
 
      
#913 PostWysłany: 15 Mar 2020 22:29 

Rejestracja: 15 Mar 2020
Posty: 1
Witam,
Najprawdopodobniej nie jest to najlepsza chwila na taki temat, ale jednak czuję dużą potrzebę zapytać się o to. Otóż: paszport wyrabiałem jakieś 1,5 roku temu. Zdarzyło mi się być tylko na Ukrainie z tym paszportem :lol: ale mniejsza o to. Problem w tym, że jakoś niefortunnie się oparłem o niego, jeszcze przed wyjazdem, i coś mnie podkusiło, żeby sprawdzić przez NFC w telefonie poprawność działania chipu. Wiem nie jest to żaden wyznacznik, ale poprzednio smartfon normalnie go czytał, w tamtym czasie oczywiście w ogóle go nie rozpoznawał. Byłem wtedy i w wojewódzkim urzędzie i nawet u Straży Granicznej u mnie w Lublinie i zarówno w jednym miejscu, jak i w drugim, powiedzieli mi, że nie mają jak tego sprawdzić i że to w ogóle nie jest możliwe, że tak nagle chip nie działa. Na Ukrainie byłem, wróciłem i nikt mi nic nie mówił, ale spodziewam się, że dlatego, że tak gorliwie, warstwy elektronicznej tam nie sprawdzają. Tak pomijając, że wcześniej telefon czytał paszport (przed zdarzeniem), to dowód osobisty dalej czyta, więc ewidentnie coś z tym paszportem musi być nie tak.
Teraz takie pytanie mi się nasuwa: jak już ten nieszczęsny wirus się skończy, i chciałbym polecieć dajmy na to do Stanów, to czy miałbym problemy z odprawą czy raczej nie? Próbowałem szukać tego tematu na forum, ale niestety niezbyt nieskutecznie. Z tego co wiem, w Stanach kontrola jest bardzo rygorystyczna i w związku z tym, czy mogłoby tak być, że najadłbym się dużo stresu, a może nawet odesłali by mnie do Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 15 Mar 2020 23:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To niestety tylko jakiś jasnowidz ci powie ,jeśli ufasz takim wynalazkom.Jak wirus się skończy to będzie czas na takie "problemy",pójdziesz tam gdzie paszport wyrabiałeś i poprosisz by sprawdzili czy czip poprawnie działa,jeśli się popsuł to zrobisz wymianę paszportu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 15 Mar 2020 23:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
albo sprawdz na bramce biometrycznej na lotnisku ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 03 Maj 2020 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Z tym że bramki lubia platac figle. Raz zadziała, raz nie. Dobrze by było wymienić (i od razu mówic w urzędzie, że nie funguje).
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 03 Maj 2020 06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
uszkodzenie chipu można zgłosić jako reklamacje i wtedy wymiana paszportu jest darmowa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 18 Lip 2020 13:24 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 66
Pytanie do doświadczonych w Ryanair, z nieważnymi dowodami...

Mam bilety 6-13.08 Modlin-Faro i problem, bo synowi kończy się dowód osobisty 11.08. Zgapiliśmy się.

1. Dowód nowy planowo mamy dostać 17.08, zgapiliśmy się i nic z tym nie zrobimy, zawsze było wcześniej .. Czy jest jakaś szybsza procedura paszportowa? Czy jesteśmy w stanie w 2,5 tygodnia mieć paszport? Ewentualnie czy warto lecieć z synem na ryzyko błędnego wpisania daty ważności dowodu w odprawie? Co jak "złapią" nas na lotnisku na powrocie? Konsulat i nowe bilety do PL czy puszczą (ale dopłata jakaś)?
2. Nieszczególnie chce mi się lecieć teraz do Portugalii, bo dopiero 28.07 dowiemy się czy będą loty czy nie i doszedł ten problem z dowodem ... W związku z tym czy RYANAIR jeżeli uruchomią loty od 11.08 to czy będzie je można przebukować na jesień (ten powrotny 13.08)? Kupowałem je razem.
3. Czy Waszym zdaniem jest sens przebukowania biletów już teraz na Modlin-Lizbona na 13-20.08 i zyskania tydzień czasu na oczekiwaniu na dowód osobisty? Może akurat dojdzie 5 dni przed terminem. Tylko co wtedy jak jednak otworzą granice 11.08 a my nadal bez dowodu? Dodam, że za bilety płaciłem 1500 zł wiosną, a teraz ten lot Modlin-Lizbona to 1000 zł... Jakie są koszty przebukowania? Czy jak przebukuje teraz i odwołają loty do 11.08 lub 25.08 to czy będę mógł je jeszcze raz przebukować?
4. W mediach dużo było informacji, że Lizbona zamknięta itd. Jak wygląda tam sytuacja? Jak wygląda to w Faro? Czy są jakieś obostrzenia?

Dużo pytań, mało odpowiedzi. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 18 Lip 2020 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@bleemek

ja Ci tego nie napisałem, ale lećcie normalnie na tym dowodzie, nikt się nie skapnie (bo po prostu nikt tego nie sprawdza), przerabiałem to.

Chyba że są kontrole dokumentów jak poza Schoengen czy przy jego zawieszeniu, no wtedy trochę ryzyk. Ale jeśli jedyna kontrola to ta przez pracowników linii lotniczej, to przejdzie bez problemu

co do przebukowań etc - nie wiem, nie znam się
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 18 Lip 2020 13:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 18 Lip 2020 13:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
1. Możesz poprosić o szybkie wydanie paszportu, ale trzeba podać powód wyrobienia go na szybko. Jak zaakceptują to dostaniesz w paru dni.
2. Przez chat
3. Sam możesz sprawdzić ile będzie kosztować przebukowanie
4. Media lubią robić sensacie. Niektóre dzielnicy LIS są zamknięte. No ale klik się liczy

Odpowiedzi są, wystarczy przeznaczyć 20-30 minut i poszukać na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group