Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 11 Sie 2019 15:53 

Musicie przemyśleć co robicie na lotnisku
Zapewne lecicie z biurem podróży i niewazny dowód wyjdzie na check in przy nadawaniu bagażu rejestrowanego

Nie ma czegoś takiego jak muszą wpuścić z niewaznym dokumentem podróży w tym akurat przypadku do samolotu z lotniskiem docelowym do kraju posiadacza. Jest taki zapis w paszporcie, ale jak pogranicznik czy pracownik gate się uprze nie polecisz i tyle


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Sie 2019 16:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#802 PostWysłany: 11 Sie 2019 16:00 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Anonymous napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak muszą wpuścić z niewaznym dokumentem podróży do kraju posiadacza. Jest taki zapis w paszporcie, ale jak ppgranicznik czy pracownik gate się uprze nie polecisz i tyle


Oczywiście. Nie mówimy tutaj też o dowodzie przeterminowanym od kilku lat itp ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#803 PostWysłany: 11 Sie 2019 16:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Nie ma czegoś takiego jak muszą wpuścić z niewaznym dokumentem podróży do kraju posiadacza

Do Polski wpuścić muszą. Co nie oznacza, że do samolotu w kraju wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#804 PostWysłany: 11 Sie 2019 16:08 

Poprawione czy uzupelnione

Generalnie tylko Wam się wydaje, ze termin ważności dokumentu podróży nie jest przeważnie sprawdzany, bo jest
Jak ktoś ma wszystko ok po prostu nie zwraca na to uwagi

Zwłaszcza biuro podróży nie może sobie pozwolić na wypuszczenie klienta za granicę z nieważnym dokumentem podróży, gdyż jak to wyjdzie np w Grecji generuje to problemy czy np. przyszłe roszczenia
Góra
 PM off  
      
#805 PostWysłany: 11 Sie 2019 18:52 

Rejestracja: 11 Sie 2019
Posty: 6
Czyli nie lecieć
Może ktoś chce kupić tydzień w Grecji za 2 osoby dorosłe+dziecko 2-12 lat.
Od 13-20 sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#806 PostWysłany: 11 Sie 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@dromarbis
Mogę mówić za siebie - ja bym poleciał, niczym poważnym nie ryzykuję, a w zależności od sytuacji: tupet jak taran, maślane oczka kota ze Shreka, spryt poparty inteligencją, lub mój naturalnie durnowaty wygląd, ewentualnie łut szczęścia i ludzka życzliwość, załatwiają sytuację. Jakiś sposób bym znalazł, czego i Tobie życzę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#807 PostWysłany: 11 Sie 2019 19:09 

Forumowicz niczego wiążącego Ci nie napisze, bo co my możemy

Kontaktuj się z biurem podróży przekładając wakacje lub próbuj, cuda podobno się zdarzają
Góra
 PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#808 PostWysłany: 11 Sie 2019 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Mnie się zdarzały na bramce komentarze w stylu " za x dni kończy się panu waznosc dowodu, proszę sobie wyrobić nowy". Decyzję musisz podjąć sam.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#809 PostWysłany: 15 Sie 2019 10:50 

Rejestracja: 11 Sie 2019
Posty: 6
No dałem radę, sprzedałem wycieczkę za 5,5 koła
No i co, auto bagaże i aktualnie jesteśmy w Makarskiej?także jakoś się to skończyło i urlop udany
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#810 PostWysłany: 15 Sie 2019 16:28 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
witam,
Mam problem. Przyleciałem z grupą znajomych na Majorke. Drugiego dnia został mi skradziony portfel w ktorym były dokumenty, w tym dowod osobisty i prawo jazdy, chwile po tym złodziej probowal płacic kartą w restauracji. Karty poblokowane, dowod uniewazniony, sprawa zgloszona na policje. Na posterunku zapytalem policjanta czy zeby wrócic do kraju potrzebuję wizuty z ambasada. Odpowiedzial (troche na migi bo slabo znal ang.) ze wystarczy mi potwierdzenie od polniłem sie do easy jett, konsultanta hiszpanskiego i powiedzial, ze wystarczy mi potwierdzenie policji i bilet lotniczy z przylotu, potwierdzila mi to Pani z MSZ. Jednak konsultant easy jett dla innych narodowosci mial inne zdanie. Wg niego wymagany jest dowod tozsamosci i musze wyrobic jakis dokument tymczasowy (tak tez czytalem w internecie dlatego drazylem temat". Problem w tym, ze konsulat jest w Barcelonie, a to oznacza podroz na caly dzien i kolejne stracone pieniadze. Czy ktos wie jak do sprawy podchodzi easy jett?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#811 PostWysłany: 15 Sie 2019 17:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Pewny to możesz być jak wyrobisz tymczasowy paszport w ambasadzie i trudno,że czas i pieniądze.Jak się uprą to nie polecisz ,różnie może być.Nie masz czasem w domu ważnego paszportu(przesłanie pocztą lotniczą lub choćby scan mailowo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#812 PostWysłany: 15 Sie 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
A jak dostaniesz się do tej Barcelony?
Statkiem czy wpław?

Taka rada: podróżnicy skanujcie fotografujcie swoje dokumenty i skany/zdjęcia trzymajcie gdzieś na e-mailu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#813 PostWysłany: 15 Sie 2019 17:52 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
barcelona statkiem.
mam ksero dowodu z hotelu -cos to zmienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#814 PostWysłany: 15 Sie 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Może nawet sporo.
Jeśli masz zaświadczenie z Policji a to ksero jest w miarę dobrej jakości, to może się udać. Bo tu chodzi tylko o potwierdzenie Twojej tożsamości.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#815 PostWysłany: 15 Sie 2019 18:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
To ksero to już coś,lepsze niż tylko zaświadczenie z policji.Może pomóc w easy jett .Jest coś z twoją fotografią.Daleko masz na lotnisko,bo dla pewności tam bym dopytała jaka szansa z tym co jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#816 PostWysłany: 15 Sie 2019 22:14 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
-- 15 Sie 2019 22:04 --

niestety Cala Marcal, jakieś 60 km komunikacją

-- 15 Sie 2019 22:14 --

ksero mam słabej jakości. szkoda, ze nie pomyślałem podczas anulowania dowodu -miałem wtedy podgląd na wersje cyfrową. Zadzwonie jutro do urzędu, może uproszę jakis zrzut z tego dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#817 PostWysłany: 15 Sie 2019 22:53 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
60 km wciąż bliże niz do Barcelony.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#818 PostWysłany: 16 Sie 2019 09:28 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
udalo mi sie odnalezc jeszcze skan paszportu. na stronie ryanair jest informacja, ze nie wpuszczaja z zaswiadczeniem z policji, na easyjet tego nie znalazlem, albo nie potrafie zneleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#819 PostWysłany: 16 Sie 2019 10:42 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
dromarbis napisał(a):
No dałem radę, sprzedałem wycieczkę za 5,5 koła
No i co, auto bagaże i aktualnie jesteśmy w Makarskiej?tak-że jakoś się to skończyło i urlop udany



mam głupie pytanie - na granicy słoweńsko chorwackiej był podniesiony szlaban, czy celnik chorwacki spytał tylko "Polaki wakacje" i "dobrogosti w Hrvatsku" ?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Wrz 2019 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#820 PostWysłany: 16 Sie 2019 10:53 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Wycieczki sprzedaje powyżej wartości za 5,5 koła od ręki , to przekroczenie granicy bez dokumentów, też nie stanowi problemu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group