Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 09 Sie 2018 12:18 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 1
Witam. W niedziele czyli 12.08.2018 chcę lecieć do Grecji, a dowód osobisty mam ważny do stycznia 2019. Nie będzie to problemem? Bo z tego co szukałem znalazłem tylko informacje o ważności paszportu, a o dowodzie już nic. Z góry dziękuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#662 PostWysłany: 09 Sie 2018 12:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jeżeli wrócisz do jednego dnia przed końcem karty nie będzie problemu.
Polecam na przyszłość lekturę: Podróżowanie po Unii Europejskiej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Anonymous napisał(a):
To twardziel z Ciebie. Kilkanaście razy lecieć z nieważnym dowodem. Mimo że kilka razy zwracali uwagę ,że mogą nie wpuścić.
Tak trudno wyrobić potrzebne w podròży dokumenty ?

Te służby lotniskowe są za bardzo pobłażliwe, a wręcz nie wykonują swoich obowiązkòw.

Powinno być kròtko i na temat.

Nie masz właściwych dokumentòw , to wypad do domu, a nie w świat się wybierać.

I to dla dobra delikwenta. Lepiej niech go cofną blisko domu, niż gdzieś daleko sobie narobi problemów.


Taki komentarz totalnie nie na miejscu. @Korki chciał dowiedzieć się czy da radę do dostał odpowiedź jak to wygląda.
Po pierwsze, tak, czasem potrzeba więcej niż kilka dni żeby sprawnie wyrobić sobie dokument.
Po drugie, nie, zgodnie z polskim prawem taki dokument nie jest nieważny. Pęknięcie w miejscu, które nie podważało jego wiarygodności ani nie utrudniało identyfikacji użytkownika. Zgodnie z ustawą o dowodach osobistych i punktem 13 art 2 tejże ustawy, nie ma mowy o uszkodzeniu takiego dokumentu a tym bardziej o jego nieważności.
Po trzecie, zawsze gdzieś ze sobą mam paszport, jednak korzystanie z dowodu jest dużo wygodniejsze dla mnie.

Na forum zawsze byli i będą użytkownicy mniej doświadczeni / aktywni. Proponowałbym spuszczenie tonu i porzucenie postawy "jestem idealny a dookoła same lamusy, pokrytykujmy trochę".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Pęknięcie w miejscu, które nie podważało jego wiarygodności ani nie utrudniało identyfikacji użytkownika.

Ale o tym decyduje organ kontrolujący, a nie posiadacz dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#665 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:48 

dawidchyl napisał(a):
Anonymous napisał(a):
To twardziel z Ciebie. Kilkanaście razy lecieć z nieważnym dowodem. Mimo że kilka razy zwracali uwagę ,że mogą nie wpuścić.
Tak trudno wyrobić potrzebne w podròży dokumenty ?

Te służby lotniskowe są za bardzo pobłażliwe, a wręcz nie wykonują swoich obowiązkòw.

Powinno być kròtko i na temat.

Nie masz właściwych dokumentòw , to wypad do domu, a nie w świat się wybierać.

I to dla dobra delikwenta. Lepiej niech go cofną blisko domu, niż gdzieś daleko sobie narobi problemów.


Taki komentarz totalnie nie na miejscu. @Korki chciał dowiedzieć się czy da radę do dostał odpowiedź jak to wygląda.
Po pierwsze, tak, czasem potrzeba więcej niż kilka dni żeby sprawnie wyrobić sobie dokument.
Po drugie, nie, zgodnie z polskim prawem taki dokument nie jest nieważny. Pęknięcie w miejscu, które nie podważało jego wiarygodności ani nie utrudniało identyfikacji użytkownika. Zgodnie z ustawą o dowodach osobistych i punktem 13 art 2 tejże ustawy, nie ma mowy o uszkodzeniu takiego dokumentu a tym bardziej o jego nieważności.
Po trzecie, zawsze gdzieś ze sobą mam paszport, jednak korzystanie z dowodu jest dużo wygodniejsze dla mnie.

Na forum zawsze byli i będą użytkownicy mniej doświadczeni / aktywni. Proponowałbym spuszczenie tonu i porzucenie postawy "jestem idealny a dookoła same lamusy, pokrytykujmy trochę".


Jakoś Twoje argumenty i dobre rady, do mnie nie trafiają.
Przy zakupie biletu trzeba sobie sprawdzić, czy mam ważny dokument podròży.
A takie pytania na forum ," przepuszczą mnie z nieważnym/ uszkodzonym dowodem/paszportem" są bezsensowne. Może tak. Może nie. Kto to wie?
Jakbym odpowiedział userowi.
"Śmiało. Wal do bramki z nieważnym DO, bo niekiedy przegapią i się udaje"
To byłbym fajny.
A tak ?
" Co za upierdliwy gość"

Pozwolisz jednak, że dalej będę pisał, to co uważam ?
A zapewne paru znajdzie się takich, co swoje dokumenty obejrzeli, czy mają aktualne.
Taki był głòwny cel mojego posta.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#666 PostWysłany: 13 Sie 2018 11:21 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Aktualnie jestem w Walencji, na Ibizie skradziono mojej dziewczynie dokumenty, sprawa została zgłoszona na policję i na podstawie dokumentu z policji o kradzieży bezproblemowo wsiedliśmy na pokład vuelinga IBZ-VLC.
Pojutrze mamy powrót ryanairem CDT-POZ, chcieliśmy podskoczyć do konsulatu w Walencji, jednak okazało się że przez cały sierpień jest nieczynny. Myślicie że uda się wrócić do Polski jedynie z potwierdzeniem kradzieży z policji? Teoretycznie jest to niemożliwe, w praktyce czsami wygląda inaczej.
Przed lotem z ibizy do Walencji dostaliśmy z infolinii vueling informację że lot bez dokumentu nie będzie możliwy, zaryzykowalismy a Pani przy bramce już z daleka uśmiechnęła się na widok dokumentu z policji i bezproblemowo nas przepuscila. Miał ktoś podobną sytuację?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sie 2018 23:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 13 Sie 2018 11:25 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Marne szanse. Próbować możecie, ale cienko to widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
meusx uważa post za pomocny.
 
      
#668 PostWysłany: 13 Sie 2018 12:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
meusx napisał(a):
Pojutrze mamy powrót ryanairem CDT-POZ, chcieliśmy podskoczyć do konsulatu w Walencji, jednak okazało się że przez cały sierpień jest nieczynny.
skoro lot pojutrze, to może udałoby się jutro załatwić coś w ambasadzie w Madrycie lub w konsulacie w Barcelonie? w sumie z Walencji odległość podobna, a pewność powrotu bezcenna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 13 Sie 2018 21:35 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
WsZystko zależy chyba od tego na kogo się trafi, czytałem o kilku przypadkach kiedy osoba została wpuszczona w takiej sytuacji na pokład, są też przypadki nie wpuszczenia, zobaczymy jak to się potoczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 16 Sie 2018 07:14 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Kontynuując moją historię, może się przyda komuś na przyszłość, zaryzykowaliśmy udając się na lot bez wizyty w konsulacie, na szczęście nie było żadnego problemu z wejściem na pokład, osoby na lotnisku bardzo pomocne, po zaprezentowaniu dokumentów kilka godzin przed lotem otrzymaliśmy potwierdzenie że mozemy bezproblemowo wylecieć z hiszpanii jedynie na protokole kradzieży z policji i skanie legitymacji studenckiej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#671 PostWysłany: 17 Sie 2018 20:40 

Rejestracja: 17 Sie 2018
Posty: 2
Witam wszystkich,

Potrzebuję waszej pomocy w związku z moim zbliżającym się przelotem ;)
Z pewnością ktoś tutaj miał już identyczną sprawę, ale niestety nie udało mi się do niczego pewnego dokopać.


Otóż tak: za kilka dni mam przelot z Polski do Wielkiej Brytanii. Niestety ostatnio mój dowód osobisty uległ uszkodzeniu i nie doczekałem się wyrobienia nowego - prawdopodobnie będzie do odbioru właśnie w dniu przelotu, bo akurat wypada na dzień w którym w urzędzie mają dostawy DO.

Dowód wprawdzie jest w jednej części, jednak jest przełamany w jednym miejscu i pęknięty w innym. Wygląda to tak:
[+] Pokaż


Po kontakcie z przewoźnikiem (Ryanair) zostałem skierowany do Komisariatu Policji w celu ustalenia, czy wszystkie zabezpieczenia stosowane w dowodach osobistych wciąż są możliwe do sprawdzenia na moim dowodzie. Jutro udam się na Policję i postaram się czegoś dowiedzieć, chociaż nie robię sobie nadziei - nawet jeśli Panowie policjanci uznają że stan dowodu jest wystarczający, to nie będzie to w żaden sposób zobowiązujące na lotnisku.

Czy mogę sobie załatwić jakieś zaświadczenie o tym, że ja to ja, które chociaż na chwilę zastąpi mój dowód? Ewentualnie czy może mogę w jakiś sposób wskórać coś ze służbą celną na lotnisku?
Mam prawo jazdy. Nie posiadam paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 17 Sie 2018 20:49 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nie ma takiego zaświadczenia. Prawo jazdy nic Ci nie da. Pamiętaj, że oprócz wylotu z Polski, musisz jeszcze przejść immigration na Wyspach. Może się uda, a może nie. Licz się z tym, że jednak nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 17 Sie 2018 21:02 

Rejestracja: 17 Sie 2018
Posty: 2
Nie mogę edytować posta a nie dodałem zdjęć. Wrzucam je więc w drugiej wiadomości:
[+] Pokaż
Image
Image
Image

Naprawdę nic się nie da zrobić? Przecież takie sytuacje i różne losowe zdarzenia się zdarzają na całym świecie, nikt nic na tę okoliczność nie przewidział?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 17 Sie 2018 21:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Sklej kropelką. Poważnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 17 Sie 2018 21:10 

Ta forma pęknięcia go dyskwalifikuje
Niestety, ale należało wyrobić paszport czy też nowy dowód zaraz po pęknięciu
A i okładka czy jak to tam się zwie na dowód na każdym targowisku itp kosztuje 1 zł/ sztuka
Góra
 PM off  
      
#676 PostWysłany: 18 Sie 2018 08:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Swoją drogą ja zastanawiam się gdzie Wy tak łamiecie te dowody?
Dawniej były miękkie książeczki, więc nie było problemu, ale przynajmniej od kilkunastu lat, gdy wprowadzono plastikowy dowód, trzymam go w portfelu w przedziałce na karty i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby cokolwiek się z nim stało . A portfel zawsze mam przy sobie, zdarzało się, że na nim siadałem itp. Karty też zresztą nigdy mi nie pękają, ani się nie łamią.
Nie bardzo wiem, co trzeba robić, żeby tak masakrować dowody. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#677 PostWysłany: 18 Sie 2018 08:05 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Róbcie kreski mniej ważnymi plastikami.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#678 PostWysłany: 18 Sie 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
@sranda wystarczy że ma się go cały czas przy sobie luzem, bez portfela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 18 Sie 2018 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ale to za komuny trzeba było nosić dowód, teraz może sobie spokojnie leżeć w domu
mój mieszka w szuflandii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 18 Sie 2018 09:50 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zrób jak doradza d-t-x czyli sklej kropelką. Jakie ryzyko? Jak mają zakwestionować na granicy lub przed lotem to i tak nic lepszego nie wymyślisz. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group