Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
DO Polski możesz zawsze wrócić na nieważnym dokumencie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#102 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
może weź po prostu paszport? nie będzie żadnego problemu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:45 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 9
Loty: 25
Kilometry: 59 086
jobi napisał(a):
DO Polski możesz zawsze wrócić na nieważnym dokumencie.

Czy jest to uregulowane jakoś prawnie, doswiadczenie, czy domysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ale linia lotnicza nie ma obowiązku wpuścić pasażera na pokład z nieważnym dowodem :!:
Na przykład Ryanair wyraźnie zaznacza w wymaganiach, że dokumenty podróży (paszport, dowód osobisty) muszą być ważne.
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/regulations-traveldocumentation/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:51 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 9
Loty: 25
Kilometry: 59 086
Lecimy Wizzair-em, a tam przy odprawie wystarczy zaznaczyć, regulamin, gdzie jest mowa, że dokumenty powinny być ważne, nie trzeba zaznaczać tak jak Ryanerze, pod czas odprawy ważności dokumentów, na przykład dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
I na wszelki wypadek zapisz sobie w komórce numer alarmowy do wydziału konsularnego polskiej ambasady RP w Rzymie.

Ewentualnie, w trakcie wizyty mógłbyś teoretycznie poprosić także o wystawienie paszportu tymczasowego (jeśli nie posiadasz ważnego), ale to raczej skórka niewarta wyprawki. I myślę, że konsul skwitował(a)by to pod nosem.


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 29 Sty 2015 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 29 Sty 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Zdaje się, że WizzAir ma faktyczenie bardziej liberalne podejście w tej kwestii niż Ryanair, niemniej jednak cytując fragment z sekcji "Często zadawane pytania" na stronie WizzAir:
Cytuj:
Jakich dokumentów potrzebuję, aby móc podróżować liniami lotniczymi Wizz Air?
W celu zapewnienia zgodności z przepisami kraju wylotu, kraju tranzytowego lub kraju docelowego podczas odprawy Wizz Air wymaga od pasażerów niezbędnych, ważnych dokumentów podróży.
Cytuj:
Mój paszport straci ważność przed lotem powrotnym. Co należy zrobić?
Jeśli jeszcze nie posiadasz potwierdzonej rezerwacji, zalecamy dokonanie osobnych rezerwacji na loty wychodzący i przychodzący. Wtedy do odprawy będzie można użyć innych, ważnych dokumentów podróżnych. Jeśli rezerwacja jest już potwierdzona, skontaktuj się z Telecentrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 29 Sty 2015 15:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Dla potomnych ;-)

Podstawa prawna prawa powrotu do PL obywateli RP (niestety, niepolska linia lotnicza nie ma obowiązku go honorować): Art. 35 ustawy z dnia 13 lipca 2006 roku o dokumentach paszportowych (Dz. U. Nr 143, poz. 1027 oraz Dz. U. z 2013 r., poz. 268 j.t., z późn. zm.)

Przydatne informacje: http://www.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/infor ... /paszporty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 08 Lut 2015 13:25 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 16
Kilometry: 22 784
Mój ojciec miał taki przypadek że leciał z Barcelony do Berlina Easyjetem, nie wpuscili go, ale pracownicy lotniska podpowiedzieli mu ze innymi liniami poleci normalnie. Nocka na lotnisku, strata kolejnych pieniędzy na bilet i Lufthansą z przesiadką gdzieś w Niemczech do Poznania doleciał. Także zależy od linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 08 Lut 2015 13:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
To, że niepolska linia nie ma obowiązku przewozić do Polski obywateli RP bez ważnych dokumentów podróżnych, oznacza, że może (i wtedy ma prawo określić kryteria w swoim regulaminie), ale nie musi. Np. na trasie Wlk. Brytania - Polska z nieważnym dowodem czy paszportem polecisz Wizzairem, a Ryanairem (wg regulaminu) - nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Mar 2015 11:38 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Cześć!

17 kwietnia lecę do Lizbony. W październiku ubiegłego roku się przemeldowałam, w związku z czym miałam obowiązek wyrobienia nowego dowodu osobistego, czego nie zrobiłam, w świetle prawa mój obecny dowód jest nieważny.
Czy linie lotnicze sprawdzają dowody w jakichś systemach czy patrzą tylko na datę wybitą na dowodzie? Wg niej mam dowód ważny do jesieni tego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Mar 2015 11:40 

sprawdzeniu podlega imię i nazwisko pod kątem zgodności z tymi na karcie pokładowej, czy dokument nie jest zniszczony np. złamany w połowie dowód osobisty oraz ważność dokumentu podróży (po powrocie wymień jak ci to przeszkadza, obecnie tych danych tj. miejsca zameldowania na dokumencie nie ma w ogóle)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Mar 2015 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#113 PostWysłany: 25 Mar 2015 11:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Co do złamanego dowodu, w KTW, nie przepuścili kolesia do MMX, bo miał pęknięty dowód osobisty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 25 Mar 2015 12:17 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 21
Powrót Wizzairem z Torp do Warszawy - przy bramce okazałem pani dowód trzymając za prawy dolny róg dokumentu. Ta po zerknięciu nań skinieniem dała znać, by jej dokument wręczyć do ręki. Rzuciła okiem i oddała. Na bank chodziło o sprawdzenie terminu ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 25 Mar 2015 12:39 

Przejrzałem ten wątek i aż mnie zatkało z wrażenia.
Rozumiem przypadek losowy. Komuś skradziono czy zgubił dokumenty i stara się dowiedzieć, jak w miarę bezproblemowo wrócić do Polski.
Ale zdecydowana większość, z prawie 100 wpisów, tego wątku to pytania
"Mam nieważny dowód / paszport. Uda mi się wyjechać / wjechać"
Nie uda się. Takie przyjmijcie założenie . Trzeba mieć ważne dokumenty w podróży.
Jak potraficie wyniuchać tanie bilety, to przed kliknięciem "zapłać" , 30 sekund na sprawdzenie, czy będę miał ważne dokumenty.
Precedensy, że ktoś poleciał z nieważnym, pękniętym, nie mają znaczenia.


PS. Z 50 razy nie sprawdzali mi wymiarów podręcznego.
Ale raz sprawdzili , akurat tylko mnie ze 180 osób lecących z Ibizy do Barcelony.
To taka sama sytuacja.
Trzeba przyjmować najgorszą możliwość.
Góra
 PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 23 Kwi 2015 11:23 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
@jacakatowice na tym forum nic nie poradzisz na takie "aczymogę" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Brak dowodu osobistego
#117 PostWysłany: 27 Kwi 2015 20:03 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Witajcie,
chciałem Was zapytać czy przy odprawie uznają mi prawo jazdy bo gdzieś zapodział mi się DO i jedyny dokument który mam to prawko a wyrobienie od nowa dowodu potrwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 27 Kwi 2015 20:05 

Nie ma szans, chyba że jest to lot krajowy Ryanair np. Modlin - Gdańsk
Góra
 PM off  
      
#119 PostWysłany: 27 Kwi 2015 20:09 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
zalezy takze od lotniska (mowa przede wszystkim o lotach krajowych). Sa takie na ktorych bardzo rzadko prosza w oogle o jakis dokument :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtek71 lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 27 Kwi 2015 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nawet nie próbuj
prawo jazdy nie jest dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy
można dostać mandat
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group