Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 14 Sie 2022 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 167
srebrny
Znajomy miał taką sytuację, przy próbie wylotu wyszło że ma również polskie obywatelstwo, bo nie widzieli w systemie jak znalazł się w Polsce/strefie Schengen i prosili go o polski paszport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#962 PostWysłany: 18 Sie 2022 14:28 

Rejestracja: 18 Sie 2022
Posty: 1
Witam, czy udało się komuś zrealizować podróż do Turcji z krótsza data ważności dowodu niż 150 dni??

Mamy lecieć za kilka dni a corce kończy się ważność dowodu za 2,5 msca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 18 Sie 2022 19:49 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Passports and other travel documents accepted for entry are considered valid until the day before the expiration date.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 21 Sie 2022 12:12 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Chciałbym się zapytać o kwestię zagięcia strony z danymi w paszporcie - czy widoczne na załączonym zdjęciu uszkodzenie dyskwalifikuje dokument? Czy trzeba go wymienić czy też da się na nim podróżować? W google można znaleźć doniesienia o Brytyjczyku, którego Qatar nie dopuścił do lotu rzekomo z powodu zagięcia w paszporcie. Czy ktoś z forumowiczów miał jakiekolwiek doświadczenia związane z podróżowaniem z podobnymi zagięciami?

Załączniki:
IMG_20220821_113034 (2)4.jpg
IMG_20220821_113034 (2)4.jpg [ 87.5 KiB | Obejrzany 5556 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 25 Sie 2022 17:50 

Rejestracja: 25 Sie 2022
Posty: 4
cześć, proszę o pomoc:
lot na dniach z Polski do Londynu (od 1.10.2021 musi być z paszportem). Paszport mam i ma on ważność do października 2023 i jest na podwójne nazwisko; ALE - w roku 2020 zmieniłam dowód osobisty i wróciłam do nazwiska panieńskiego (jeden człon).
(Tak wiem, powinnam była wymienić też paszport...).
Nie mam teraz przed wylotem do londynu szansy na nowy paszport, więc pytanie za 100 punktów: czy na odprawie w PL wylecę jeśli okaże mój obecny paszport (bilety są kupione na to samo nazwisko, co w paszporcie, więc jest zgodność danych na bilecie z danymi w paszporcie). Czy SG będzie widzieć, że mam dowód osobisty na inne nazwisko i że paszport jest do wymiany? ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Taka mało przyjemna niespodzianka spotkała mnie w ostatni piątek wieczorem w Modlinie.

Zawsze wylatując gdzieś biorę nie tylko dowód, ale zawsze też i paszport (nawet przy lotach UE).
Niestety tym razem po prostu zapomniałem o zabraniu portfela (a w nim dowód) i paszportu (nowy plecak bez wewnętrznej kieszonki, gdzie zawsze wkładam paszport).
Jedyne szczęście, że była to tylko jednodobówka i w dodatku w planach była nocka na lotnisku Arlanda, więc koszty naprawdę małe.

Czy zdarzyła się wam taka sytuacja i co wtedy robiliście ?

Pani z Ryanaira pod gate powiedziała, że w zasadzie nawet mogłaby mnie wpuścić na pokład na podstawie dowodu w mObywatelu (w sumie aż dziwne, że idzie na rękę).
No ale nie wiadomo co powiedziałaby analogiczna osoba na lotnisku w Sztokholmie - lepiej nie ryzykować.

Swoją drogą w Modlinie nie mają procedury na powrót pasażera, który przeszedł już security - pracownicy przy taśmach nie chcą przepuścić wstecz tylko kierują pod dowolny gate, gdzie jest wpuszczanie - ja akurat musiałem prawie pół godziny czekać, bo nie było nikogo pod żadnym z gate-ów.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#967 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Mój kolega przyleciał ostatnio na konferencję bez dokumentów - że ich nie miał, zorientował się w domu, jak wrócił. Lot regularnymi liniami, bezpośredni, bagaż tylko podręczny i nikt go na żadnym z dwóch lotnisk o dokumenty nie zapytał. Tylko kartę pokładową skanowali.

Jak teraz o tym pomyślę, to mi też na lotach na tę samą konferencję nigdzie dokumentów nie sprawdzali, też tylko kartę pokładową - lotnisko WRO i AMS.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.


Ostatnio edytowany przez metia, 05 Wrz 2022 17:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
W listopadzie na Malcie podczas check-inu zorientowałem się że nie mam dowodu osobistego. Jak się później okazało spadł mi pod łóżko w airbnb, kiedy po powrocie z lokalnego pubu, będąc nie do końca trzeźwym, próbowałem się odprawić na lot :mrgreen: Niestety nie miałem żadnego innego dokumentu, a do zamknięcia bramki było 45 minut. Pobiegłem na posterunek policji obok terminala, zgłosiłem kradzież dokumentu (jeszcze nie wiedziałem co się z nim stało) i z policyjnym zaświadczeniem wydanym na podstawie danych z prawa jazdy, zostałem wpuszczony na pokład. Sporo było przy tym stresu, zwłaszcza, że policjant był niesamowicie flegmatyczny, ale rzutem na taśmę się udało

Od tamtej pory staram się pamiętać żeby zabierać zawsze ze sobą paszport i nie przesadzać z alko kiedy mam wylot następnego dnia rano :lol:
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#969 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
mObywatel i zsynchronizowane z nim dokumenty nie są dokumentami stwierdzającymi tożsamość wiec jesli by Cie wpuscila to swiadomie zlamalaby regulamin ryanaira. Natomiast ostatnio na wielu trasach intra EU i intra Schengen nie sprawdzają w ogole dokumentow wiec zawsze jest szansa ze sie poleci ;) pytanie tylko czy jest to warte stresu przed ewentualnymi komplikacjami z powrotem do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#970 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
metia napisał(a):
Mój kolega przyleciał ostatnio na konferencję bez dokumentów - że ich nie miał, zorientował się w domu, jak wrócił. Lot regularnymi liniami, bezpośredni, bagaż tylko podręczny i nikt go na żadnym z dwóch lotnisk o dokumenty nie zapytał. Tylko kartę pokładową skanowali.


lot skąd dokąd?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Latając ostatnio głównie FR i W6 (WAW i WMI) dokumenty sprawdzano tak w 30-40% lotów.Oczywiscie Schengen.Tylko właśnie z powrotem jest ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#972 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@pawi
BER-AMS/AMS-WAW

Jak zauważone zostało wyżej, w Schengen ostatnio kontroli dokumentów nie ma prawie wcale.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawi lubi ten post.
 
      
#973 PostWysłany: 05 Wrz 2022 18:28 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Kiedys duzo latalem sluzbowo do Sztokholmu i nie pamietam, zeby sprawdzali dokumenty kiedykolwiek. Potem zaczalem latac w zamian do Kopenhagi, analogiczna sytuacja. Niektore bramki w Kopenhadze sa wrecz "by design" bez sprawdzania dokumentow, bo sa zautomatyzowane i wystarczy pokazac kod z karty QR, zeby wejsc na poklad.

Moja siostra wrocila kiedys z Hiszpanii... pokazujac legitymacje studencka :) bo dowod wtedy zgubiła w tapas barze :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 05 Wrz 2022 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Latam regularnie albo SK albo W6 z/do Norwegii. W6 sprawdzają dokumenty praktycznie zawsze. W SK skan QR, nie kojarzę żadnej kontroli, chyba że nadajemy bagaż, wtedy sprawdzają przy check-in'ie. Za to zdarzyło mi się że po przylocie do Oslo stała Policja (a nie linia lotnicza) i każdego jednego sprawdzała z dokumentem, więc w przypadku braku byłby spory kłopot. I z tego co widziałem to pojedyncze osoby taki kłopot miały. Czepiali się do tego stopnia, że kwestionowali nieaktualne zdjęcia dzieci (w zasadzie słusznie, ale...)

Wiele raz leciałem bez jakiejś szczególnej świadomości czy mam przy sobie dokument czy nie i nie był potrzebny. Ale świadomie bym nie zaryzykował, bo nigdy nie wiadomo co może nieprzewidzianego wyskoczyć, a wtedy może się okazać, że gościnność w danym kraju ma swoje granice...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 05 Wrz 2022 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Uściślę, że lot był Ryanairem.
Faktycznie ostatnio czasami bywa brak sprawdzania dokumentów, ale raczej są to wyjątki już reguła.

W LOT, którym czasami latam może z raz-dwa proszono o dokument.

Latam zawsze tylko z podręcznym, więc kartę pokładową zawsze mam, więc opisuję to co jest przy gate.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 05 Wrz 2022 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Zdarzyło mi się w Barcelonie nie wsiąść do Ryanaira. Przy gate okazało się, że nie mam dowodu, na prawo jazdy wpuścić nie chcieli - a że mam zwyczaj wchodzić przez gate jako ostatni to mi gate po prostu zamknęli. Skończyło się na zgłoszeniu do Guardia Civil, gdzie dostalem potwierdzenie utraty dokumentu (wtedy jeszcze nie wiedziałem co się z nim stalo) I na tym zaświadczeniu poleciałem kilka godzin póżniej PLL LOT na nowym bilecie do Warszawy. Finalnie okazalo sie, ze dowod został w hotelu zostawiony. Od tego czasu już wiem, że jak mam wylot następnego dnia z samego rana to połączenie dużej ilości alkoholu z blantami nie jest dobrym pomysłem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#977 PostWysłany: 05 Wrz 2022 19:50 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
ja miałem chyba najciekawsza przygodę, leciałem z Modlina do Birmingham , przy odprawie celnik powiedział mi ze mój dowód osobisty jest nie ważny bo został zastrzeżony (upewniłem się przed wylotem ze paszport jest nie potrzebny).
zostałem zaproszony do pokoju gdzie dostałem świstek o zatrzymaniu dowodu i dowód został mi zabrany.
jak zacząłem drążyć temat w urzędach okazało się ze jak około 5-6 lat temu jak zgubiłem portfel i zadzwoniłem do banku żeby zastrzec kartę pani w banku zastrzegła mi tez dowód osobisty.
portfel oczywiście się znalazł i wszystko było ok przez te 6 lat , używałem tego dowodu wszędzie, nawet założyłem konto w banku innym z użyciem tego dowodu :D
aż do tego dnia, widocznie ktoś wykonał jakieś odświeżenie danych z bazy czy coś.
zostałem spytany czy kupiłem coś na bezcłowym bo jeśli tak to muszę to zwrócić i celnik przeprowadził mnie przejściem do przylotów
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#978 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@gecko
@Piatek

Zawsze myślałem, że jak utracimy dokument za granicą (kradzież/zgubienie) to trzeba udać się do ambasady/konsulatu PL (lub każdego z krajów UE jeżeli nie ma PL) i dopiero oni wydają tymczasowy dowód/paszport, na którym możemy wrócić.

Nie wiedziałem, że do lotu wystarczy zaświadczenie od policji.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
luke_ro napisał(a):
zadzwoniłem do banku żeby zastrzec kartę pani w banku zastrzegła mi tez dowód osobisty.
portfel oczywiście się znalazł i wszystko było ok przez te 6 lat , używałem tego dowodu wszędzie, nawet założyłem konto w banku innym z użyciem tego dowodu :D


w sierpniu przerabialem sprawe na wlasnej skorze, proba pozyczki na moje dane osobowe, wymiana dokumentu tozsamosci itd itd
po zastrzezeniu w jednym banku PKO BP, podszedlem doslownie 3 minuty pozniej do Banku Pocztowego by zweryfikowac czy w systemie bankowym faktycznie zastrzezony zostal dowod - tak byla informacja o zastrzezeniu dowodu osobistego. Dodatkowo w Urzedzie Miasta zastrzezony i wydany nowy bezplatnie.
Nie wiem jak zastrzegles dowod osobisty w jednym banku, ze mogles w innym banku otworzyc rachunek na zastrzezony dowod.

https://dokumentyzastrzezone.pl/lista-b ... kich-osob/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Tomo14 napisał(a):

Nie wiedziałem, że do lotu wystarczy zaświadczenie od policji.


Na forum były przykłady, że na zaświadczeniu od policji ludzie wrócili do Polski. Ale to były loty tanimi liniami po UE.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group