Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 15 Wrz 2018 23:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 19
Tyle to ja wiem, lecz jeśli nie zrozumiałeś problemu - byłem przerażony że nowego nie załatwię do czasu wyjazdu, gdyby jednak był w Stanach potrzebny. A tego nie udało mi się dowiedzieć, dlatego spytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#702 PostWysłany: 16 Wrz 2018 20:28 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie brnij już, nie ma sensu. Pytanie o dowód w USA było całkowicie pozbawione sensu. Operujesz tylko i wyłącznie paszportem z wizą i niczym więcej. Twój dowód mógłby być nawet połamany =nikogo w tym kraju nie interesuje dowód osobisty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 16 Wrz 2018 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W NY zostawialem paszport w hotelu, a jak wymagali przy wejsciu do rooftop barow to pokazywalem dowod i nie bylo problemow. :D
Kto wie, moze kolega @Brooce nie lubi grasowac w nocy z paszportem? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 16 Wrz 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
na legitymacje zucha tez wejdziesz :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#705 PostWysłany: 17 Wrz 2018 12:09 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Na dowód w USA to się nawet piwa nie kupi :lol:
Radzę dać dowodowi spokój pamiętać o paszporcie, wizie itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 18 Wrz 2018 13:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2018
Posty: 1
... za tydzień , dokładniej w czwartek lecę do UK, byłem przekonany o ważności mojego dowodu. problem jednak w tym, że okazał się on nieważny. jak najszybciej więc przystąpiłem dzisiaj do złożenia wniosku, pani z urzędu poinformowała mnie, że dowody dostarczane są we wtorki i piątki niestety,
w czwartek jeszcze mógłbym go odebrać. nie wiem więc czy dowód zdąży dotrzeć przed moim planowym wylotem. czy jest jakiś sposób gdybym (odpukać) dowódu nie miał? np. jakieś poręczenie o wydawaniu dowodu, cokolwiek. paszportu niestety nie posiadam


Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Wrz 2018 14:32, edytowano w sumie 3 razy
nie masz dowodu ani paszportu , nie masz sposobu . Na przyszłość -poszukaj odpowiedniego wątku. Dopis - po tym co Cicha Woda - https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1001341#p1001341
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 18 Wrz 2018 13:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie polecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#708 PostWysłany: 18 Wrz 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@kubagal Spróbuj ekspresowo wyrobić sobie paszport. Były tu na forum przypadki, że nawet w sezonie wakacyjnym trwało to tylko kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#709 PostWysłany: 18 Wrz 2018 19:29 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
@kubagal
albo przelozyc lot na po piatku, kiedy odbierzesz dokument
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 18 Wrz 2018 19:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@zorman
Jeśli nie opuszczasz strefy tranzytowej lotniska, to nie obowiązują Cię przepisy wjazdowe danego kraju, bo do niego nie wjeżdżasz.

Oczywiście są od tego wyjątki (np. USA),
ale nie w przypadku Chin .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#711 PostWysłany: 19 Wrz 2018 04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
@kubagal Na podstawie poświadczenia da radę tylko wrócić do Polski i to i tak tylko z niektórych krajów i często tylko lotem bezpośrednim. Wylecieć niestety z Polski się nie uda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ważność paszportu
#712 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:00 

Rejestracja: 22 Paź 2018
Posty: 2
Mam pytanie dotyczące lotu transferowego.
Za 2 tygodnie mam zaplanowany lot do Nowej Zelandi.
Powrót jest przez Australię.
Tutaj napotkaliśmy problem, ponieważ ona ma wazny paszport do 06.05, natomiast my w Australi będziemy 12.11, czyli ważność paszportu 5 msc i 3tyg. W związku ze jest to lot transferowy czy możemy mieć problem z lotem do Australi? Oczywiście pamietam, o tym ze muszę mieć wize.
Dziekuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@DamianEs wypelniajac wniosek online podajesz "Passport date of expiry", jesli przejdzie to prawdopodbnie nie powinno byc problemu, ale nawet gdy przejdzie online to airline ma w sytsemach i moze odmowic, tak jak np. mi odmowiono przy check-in bagazu do Turcji.
Jesli planujesz stopover w krajach azjatyckich i masz zamiar opuszczac lotnisko to powinienes sie upewnic, jakie sa wymogi co do waznosci paszportu. ;)
BTW jest jeszcze sporo czasu, czemu nie wyrobic nowego paszportu?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:52 

Rejestracja: 22 Paź 2018
Posty: 2
Dzisiaj dziewczyna złożyła wniosek o przyspieszone wydanie paszportu.
Zostały 2tygodnie, mam nadzieje, ze się wyrobią.
Dzięki za odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 22 Paź 2018 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, sluszna decyzja i udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 22 Paź 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cccc napisał(a):
np. mi odmowiono przy check-in bagazu do Turcji.

Może obawiali sie że wyemigrujesz? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#717 PostWysłany: 22 Paź 2018 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BrunoJ nie, to wlasnie dobry los chcial mnie uchronic przed oplata wizowa. :D
Dzieki temu dowiedzialem sie, ze na innym dokumencie mam bez wizy i moge nawet na dowod. :)
Przypadek mail miejsce w Tiranie, w drodze do Istambulu liniami Pegasus.
Nie chodzi tylko o sama kase, ale jak zobaczylem te kolejki po wize, a ja moglem podejsc do okienka bezwizowego, gdzie stalo tylko kilka osob. :) Zalezalo mi na czasie, przylecialem do Istambulu tylko na kolacje.
Anglikow stojacych przede mna od razu odeslano do innego okienka wizowego.
Btw wczesniej dalem jednemu Biednemu szukajacemu po smietnikach na chleb i jestem przekonany, ze dobre uczynki sie zwracaja w taki czy inny sposob. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 22 Paź 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ktoś zna kraj, który wymaga okresu ważności paszportu dłuższego niż 6 miesięcy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 22 Paź 2018 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Np. KAS czy Rosja, ale np. w Omanie (wspominalem w mojej relacji), Ukrainie czy Albanii nikt sie nie przejmowal (testowalem).
Wiele innych krajow oficjalnie wymaga, ale zdarza sie ze moga przymknac oko, jesli paszport j bedzie wazny podczas calego pobytu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#720 PostWysłany: 25 Paź 2018 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Informacje na stronach MSZ nie potwierdzają, że paszport w krajach które wymieniłeś musi być ważny dłużej niż 6 miesięcy... Chodzi mi o sytuację, w której aktualna ważność paszportu zawiera się w okresie pomiędzy 12 a 6 miesięcy, czyli np. mam paszport ważny 7 miesięcy i lecę gdzieś na tydzień. Czy jest jakiś kraj do którego nie zostanę wpuszczony w takim przypadku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group