Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 21 Sie 2018 14:35 

Rejestracja: 22 Kwi 2018
Posty: 1
to ja też mam pytanie dotyczące paszportu - nie wiem, czy taki już trzeba wymieniać -
Otóż uprał się. ;) W zasadzie nie mój, a syna, wrzucił do pralki plecak z paszportem w kieszeni.
Paszport wygląda ok, ale ma kartki pomarszczone. Wymieniać trzeba, czy olać? Ktoś próbował z wypranym latać? ;)
Nic nie jest popękane, zniszczone, nieczytelne, tylko te kartki niewyględne, a do Stanów niedługo lecimy.
Mamy jeszcze czas na wymianę, ale w sumie nie wiem, czy nie przesadzam?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sie 2018 14:54, edytowano w sumie 1 raz
S
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#682 PostWysłany: 21 Sie 2018 14:39 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wymieniłbym. Dla świętego spokoju.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:13 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Mojej dziewczynie ukradli dowód osobisty w Barcelonie. Byliśmy na policji,dostalismy jakieś zaświadczenie o utracie dowodu i powiedzieli, ze z tym na lotnisku niby nie powinno być problemów. Dziewczyna ma na telefonie zdjęcia dowodu z obu stron. Czy z dokumentem z policjii i zdjeciami dowodu przepuszczą ją przez bramki i do samolotu i będzie mogła wrócić do kraju czy trzeba kombinować z paszportem tymczasowym w ambasadzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Różnie bywa,zależy na kogo trafisz ,jaka linia i czy lot bezpośredni.Jak macie czas to dla spokoju lepiej wyrobić paszport tymczasowy. W Barcelonie akurat nie powinno to stanowić wielkiego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nieeee, daj spokój, tysiącom ludzi rocznie kradną w Barcelonie papiery i na świstku z policji wracają do kraju. To jedno z najbardziej złodziejskich miast.
Podejdźcie tylko wcześniej do stanowiska linii lotniczej i zgłoście problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:25 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
@rofo - spójrz chociażby na posty od #666 do #670 w tym temacie.
Myślę, że spokojnie, tak jak napisał powyżej chociażby @d-t-x, powrócicie w komplecie do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 12 Wrz 2018 11:06 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi. Mógłby mi ktoś podać numer na infolinię ryanair? Jak dzwonię na numer z ich strony to słyszę tylko jakiś komunikat po hiszpańsku po czym mnie rozłącza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 12 Wrz 2018 11:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Ryanair ma bezpłatny czat,tam też się doinformujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 14 Wrz 2018 00:05 

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 2
rofo napisał(a):
Mojej dziewczynie ukradli dowód osobisty w Barcelonie. Byliśmy na policji,dostalismy jakieś zaświadczenie o utracie dowodu i powiedzieli, ze z tym na lotnisku niby nie powinno być problemów. Dziewczyna ma na telefonie zdjęcia dowodu z obu stron. Czy z dokumentem z policjii i zdjeciami dowodu przepuszczą ją przez bramki i do samolotu i będzie mogła wrócić do kraju czy trzeba kombinować z paszportem tymczasowym w ambasadzie?


Aktualizacja z informacja dla potomnych: przy zgłaszaniu kradzieży policjantka uprzedziła, że z ryanerem bywają problemy z przelotem na papiery z policji, dzień przed wylotem
Dzwoniłam na infolinie lotniska w Gironie i zostałam poinformowana, ze problemow nie bedzie i spokojnie mogę wracać do domu z papierami i wydrukowanym zdjęciem dowodu. Jak się dzisiaj okazało problem był, konsultantka z czatu nie dostała zgody od przełożonego na dodanie adnotacji do mojej rezerwacji, wracaliśmy się do Barcelony do konsulatu, bardzo promocne panie wyrobiły mi tymczasowy paszport w 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#690 PostWysłany: 14 Wrz 2018 00:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@xKarollcia Byliście na tyle wcześnie na lotnisku,że mimo konieczności wyrobienia dokumentu w ambasadzie zdążyliście na swój lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 14 Wrz 2018 00:30 

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 2
Nie, wracamy jutro, ja mogłam zmienić lot na jakikolwiek do Polski za darmo, ale nie skorzystam
bo przy cenie biletów na jutro o wiele bardziej opłaca nam się w 4 osoby lecieć do Berlina i z niego wrócić do domu ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2018 13:18, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 14 Wrz 2018 00:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@xKarollcia Bilety na pierwotny lot przepadły, czy w związku z sytuacją zrobili gest i zwrócą kasę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 15 Wrz 2018 15:05 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 19
Cześć wszystkim,

Czy ktoś ma doświadczenie z uszkodzonym dowodem podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych?

Lecę za tydzień, a właśnie zauważyłem że mój dowód jest na granicy złamania. Dopóki leży spokojnie to nic nie widać (no, charakterystyczna "pajęczynka" nachodzi na zdjęcie), lecz nieostrożny dotyk służbisty może go uszkodzić do końca. Liczę że z wyjazdem jeszcze nie będzie problemu, lecz nie wiem co się może stać podczas pobytu w USA (jadę na kilka tygodni)...

Zastanawiam się, czy zgłaszać się z tym problemem do konsula od razu po przybyciu. Pewnie dostanę jakieś zaświadczenie, lecz czy zastąpi mi to dowód w codziennych sytuacjach (np. wynajęcie i prowadzenie auta)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 15 Wrz 2018 15:10 

Nie będzie żadnego, skoro będziesz miał ze sobą paszport :lol:

Nie zapomnij zabrać legitymacji szkolnej i skserowaną dokumentację leczenia ;)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#695 PostWysłany: 15 Wrz 2018 16:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Brooce Szczerze to nie wiem po co ci w Stanach ten dowód.Zostaw go w domu niech sobie odpoczywa ;) Wszystko załatwisz tylko z paszportem,w którym jest wiza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 15 Wrz 2018 16:54 

Jak dobrze jak któś na tydzień przed pobytem czy lotem do USA napisze co z dokumentów jest tam potrzebne czy niezbędne :D
Może w tydzień zdąży 8-) ja pierwsze co bym zrobił to sprawdził taryfę biletu lotniczego ;)
Swoją drogą już nic mnie tu nie zdziwi, choć może jednak to żart
Góra
 PM off  
      
#697 PostWysłany: 15 Wrz 2018 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
@gorny77

nic? rili?
to zajrzyj tu

https://www.fly4free.pl/forum/uniknac-wbicia-pieczatki-izraela-w-paszporcie,1222,113540&start=0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 15 Wrz 2018 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Może te paszportowe pytania to ćwiczenie sztucznej inteligencji przez boty, które będą użyte w kampanii wyborczej?

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 15 Wrz 2018 22:52 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 19
Dzięki Panowie za informację, trochę mi ulżyło ;)

Nie rozumiem jednak po co marnować siły na kpiny z poważnego pytania, dowód zawsze był moim głównym dokumentem podczas podróży po Europie i przeraziłem się gdy zobaczyłem pęknięcie - a nigdzie nie znalazłem informacji, na ile będzie mi tam potrzebny. Konsulat w weekendy nieczynny.

A podstawową dokumentację leczenia mam zawsze w telefonie, różne sytuacje już miałem i takie informacje jak najbardziej się mogą przydać :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2018 13:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 15 Wrz 2018 22:58 

Ale dla pewnosci: jako taki paszport posiadasz, o jego termin ważności i wizę nie pytam :?: :lol:

A i nie chodzi mi o paszport polsatu ;)

W kontekście podróży do USA kompromitujesz się do końca, a pęknięty dowód osobisty się wymienia na nowy w najbliższym urzędzie miasta, gminy na terenie Polski :!:
W konsulacie tylko paszport lub tylko wniosek o nowy dowód

https://naszswiat.it/aktualnosci/polski ... a-granica/
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group