Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Cofnąć Cię jak najbardziej z takim uszczerbionym dowodem mogli. Dziwię się tylko, że nie zrobili tego od razu na kontroli paszportowej, tylko wyciągali później z samolotu.
Ale czy wtedy Twój odbiór całej sytuacji byłby inny? I tak Twoje plany byłyby niezrealizowane, nie byłoby tylko cyrku w samolocie.

Skoro miałeś taki dowód i planowałeś lecieć za granicę, to nie lepiej było go wymienić wcześniej albo wziąć paszport?
Jest tutaj cały wątek o podobnych problemach, często się udaje, ale nie zawsze. Poza tym dużo prościej jest wrócić do Polski z uszkodzonym dokumentem niż wylecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Horror na lotnisku
#602 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bigdzi napisał(a):
Czy Macie jakieś pomysły co dalej?

@bigdzi kto wie, moze to jakis znak, aby ta decyzje zyciowa jeszcze raz przemyslec. :D
A co sie stalo z tym dowodem i kiedy zauwazyles?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#603 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:02 

Sprawa w 100% przegrana, dowód jest trwale i konkretnie uszkodzony co dyskwalifikuje go jako dokument podróży
Góra
 PM off  
      
#604 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:09 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 7
Wszyscy Celenicy mówili że dowód jest ważny nie narusza szaty graficznej ustawa o dokumentach. W piątek robiłem odprawę było wszystko dobre nie zniszczone zauważyłem to na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Sorry, ale co celnicy robili na lotnisku przy wylocie?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#606 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:16 

Piszesz, że wyjazd był planowany dużo wcześniej.
A jak długo przed odlotem odkryłeś, że masz uszkodzony dowód?
Góra
 PM off  
      
#607 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:17 

Przecież widać, że te wszystkie pęknięcia i samo duże uszczerbienie są "wiekowe"

Jedyne światełko w tunelu to:
Kod:
Obowiązek wymiany dowodu osobistego

O wydanie nowego dowodu osobistego należy wystąpić w następujących przypadkach:

......
    utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza
......
Góra
 PM off  
      
#608 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@bigdzi - punkt ustawy, na który się powołujesz, został z niej usunięty. Teraz nie ma tam definicji uszkodzenia dowodu w takiej formie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:24 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 7
-- 04 Mar 2018 19:21 --

zostało usunięte z ustawy to dlaczego celnicy którzy sprawdzali mi dowód osobisty powiedzieli mi o tym?

-- 04 Mar 2018 19:24 --

właśnie nie są wiekowe.... stało się to z dnia na dzień innych pęknięć nie ma... są lekkie pofałdowania co nie dyskwalifikuje dokumentu

Anonymous napisał(a):
Przecież widać, że te wszystkie pęknięcia i samo duże uszczerbienie są "wiekowe"

Jedyne światełko w tunelu to:
Kod:
Obowiązek wymiany dowodu osobistego

O wydanie nowego dowodu osobistego należy wystąpić w następujących przypadkach:

......
    utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza
......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bigdzi napisał(a):
W piątek robiłem odprawę było wszystko dobre nie zniszczone zauważyłem to na lotnisku.

Skoro zauwazyles uszkodzenie dopiero na lotnisku, to kto mogl odgryzc czy ulamac ten kawalek??? 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:26 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Tak ci powiedzieli, bo najwyraźniej nie są na bieżąco. Będziesz się kłócił z obowiązującym tekstem ustawy, bo ktoś ci powiedział, że jest inaczej?

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0101671131
Porównaj tekst ogłoszony (czyli nieaktualny, z 2010) i tekst ujednolicony (z poprawkami, obowiązujący).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:35 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 7
4) utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub
uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza;
Dziekuję :) tak jak wspomniałem zdjęcie jak i całe dane były bardzo dobrze widoczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:37 

To dlaczego nie piszesz z Glasgow?

Chcesz walczyć skontaktuj się z prawnikiem czy napisz na forum prawnym
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#614 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:41 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 7
Jeszcze znalazłem nowszą ustawę z 2016 roku gdzie jest napisane to samo i nie uchylone :)

ms993 napisał(a):
Tak ci powiedzieli, bo najwyraźniej nie są na bieżąco. Będziesz się kłócił z obowiązującym tekstem ustawy, bo ktoś ci powiedział, że jest inaczej?

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0101671131
Porównaj tekst ogłoszony (czyli nieaktualny, z 2010) i tekst ujednolicony (z poprawkami, obowiązujący).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@bigdzi widac, ze Cie ciagle nurtuje.
Na dowodzie sa wyrazne pekniecia i prawdopodobienstwo, ze sie rozleci w trakcie podrozy istnieje, dziwi mnie bardzo, ze zauwazyles dopiero na lotnisku. 8-)
Zreszta obowiazkiem pasazera jest sprawdzenie dokumentow przed podroza.
Dowod jest nie tylko popekany, ale rowniez wyraznie uszczerbiony.
Nawet gdyby Ci sie udalo poleciec to niewiadomo jak zareguja urzednicy na lotnisku w UK i Cie wpuszcza?
Cofnieto Cie w PL a nie w UK i uniknales wiekszych nieprzyjemnosci.
Brales pod uwage przepisy i ustawy z UK?
Jesli nadal uwazasz, ze ustawy sa po Twojej stronie to proponuje kontakt z dobrym prawnikiem lub ewentualnie poruszyc temat na forum prawniczym. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
zamiast tu pisać myśl jak wynagrodzić pannie stres, bo jak zacznie się zastanawiać czy warto wchodzić w ten interes....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#617 PostWysłany: 06 Mar 2018 12:28 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Swoją drogą, wybrałeś romantyczne miejsce na oświadczyny... Żeby chociaż Highlandy, no, od biedy Edynburg, ale Glasgow? Bilety były tańsze, czy co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Horror na lotnisku
#618 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
bigdzi napisał(a):
Czy Macie jakieś pomysły co dalej?


Wymień dowód i zainwestuj w paszport.

Swoją drogą to trzeba mieć poczucie humoru nazywając to delikatnym uszkodzeniem. Wygląda jakby ktoś kapsle tym otwierał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#619 PostWysłany: 06 Mar 2018 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
cccc napisał(a):
@bigdzi widac, ze Cie ciagle nurtuje.
Nawet gdyby Ci sie udalo poleciec to niewiadomo jak zareguja urzednicy na lotnisku w UK i Cie wpuszcza?
Cofnieto Cie w PL a nie w UK i uniknales wiekszych nieprzyjemnosci.
Brales pod uwage przepisy i ustawy z UK?
Pozdr.


To prawda, w UK nie odpuszczają, mnie nie chcieli puścić bo nie byłem podobny do osoby ze zdjęcia w dowodzie, dopiero po paru minutach konsultacji z innymi celnikami postanowili mnie wpuścić, nawet nie myślę jak by się to mogło skończyć jak by mi odmówili wjazdu.

Za parę lat będziesz miał co wspominać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#620 PostWysłany: 06 Mar 2018 20:30 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 7
Po pierwsze nie będę się tłumaczył dlaczego to miejsce wybrałem to moja prywatna sprawa po 2 z Glasgow jest wszędzie nie daleko i mamy tam znajomych.
Przy okazji powtórzę, że dowód osobisty nie jest nigdzie pęknięty jeśli chodzi o dane osobowe oraz zdjęcie! Jest tylko szczerbiony ok 3x4 mm. Więc powołując się na prawo:
Przepisy z UK i MSZ:

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Wielkiej Brytanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia.

MSWiA: Art 46. pkt 4. art. z 2017 roku:

Wymiana i unieważnianie dowodu osobistego
Art. 46. 1. Wydanie nowego dowodu osobistego następuje w przypadku:
1) upływu terminu ważności dowodu osobistego;
2) zmiany danych zawartych w dowodzie osobistym, z wyjątkiem zmiany
nazwy organu wydającego;
3) zmiany wizerunku twarzy posiadacza dowodu osobistego w stosunku do
wizerunku twarzy zamieszczonego w dowodzie osobistym w stopniu
utrudniającym lub uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza;
4) utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub
uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza;
5) przekazania do organu gminy lub do placówki konsularnej Rzeczypospolitej
Polskiej przez osobę trzecią znalezionego dowodu osobistego.

Regulamin Ryanair nie będę tutaj kopiować ich wszystkich przepisów:
! ważny dowód osobisty
! jeśli jest nie ważny powinien zostać zabrany za pokwitowaniem (może to zrobić tylko odpowiednia jednostka do tego uprawniona np: Straż Graniczna) przez którą przeszedłem prawidłowo i sami powiedzieli że dowód jest aktualny)

Nawet w Ministerstwie Lotnictwa Cywilnego, powiedzieli mi że musi być czytelny i że są zdziwieni że za takie coś zrobił ktoś problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group