Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 09 Sty 2018 19:41 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 5
Ok. Dziękuje za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#582 PostWysłany: 09 Sty 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
Panowie wy już 29 stron o tym.....:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#583 PostWysłany: 09 Sty 2018 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@becek wyglada na to, ze dowod jest wazny. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 09 Sty 2018 19:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Aezakmi23 napisał(a):
Możliwe jest wyrobienie paszportu nie posiadając dowodu? Bo zawsze miałem wrażenie że... nie :)

Tylko jeśli masz jeszcze ważny stary paszport.Jak nie masz ,to trzeba dowód.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#585 PostWysłany: 09 Sty 2018 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rzeczywiscie, ja zawsze wyrabialem paszport okazujac stary, niewazny paszport, a dowod mam dopiero od niedawna i jestem dumny, gdyz moge kupowac alkohol i do klubow wpuszczaja. :D
@Aezakmi23, kolega powinien bez problemu zdazyc, do 3 tyg. powinien miec dowod, chyba ze cos przeskrobal. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#586 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:24 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 2
Witam,

Mam pytanie dotyczące podróżowania do Hiszpanii (Teneryfa) bez aktualnego dowodu/paszportu żony. Wyjazd mamy zaplanowany za 2 dni robocze, więc nie ma chyba szans na wyrobienie nowych dokumentów. Wydawało mi się, że nie ma szans na wyjazd, jednak znalazłem informację na stronie https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ty-Krajowe. Czy mam rozumieć, że nieważne dokumentu nadal uprawniają nas do podróżowania? Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Widziałeś tytuł tabeli? „Loty krajowe - akceptowane dokumenty"
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Nie, niestety przytoczyłeś listę dokumentów wymaganych przy lotach krajowych.
Chyba, że wylatujecie do TFS z lotniska hiszpańskiego, ale z Twojego postu to nie wynika.

Rada Polaka-cebulaka: pod gatem pokazać przeterminowany dokument :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@Witnes W tej sytuacji-2 dni robocze spróbujcie opcji paszportu tymczasowego.Czasami w sytuacjach awaryjnych(np.pogrzeb bliskiej osoby) takie rzeczy ludzie potrafią załatwić.Przy opcji pokazania już nieważnego dokumentu trzeba się liczyć,że się nie uda i wrócicie do domu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:55 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 2
Dzięki wielkie za pomoc. Rozumiem, że opcja ,,Polaka-cebulaka" raczej nie przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 13 Sty 2018 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@Witnes, albo przejdzie albo nie. Jesli masz zylke hazardzisty to mozesz sprobowac ale mozesz przez to zepsuc sobie wakacje. Ostatnio specjalnie sie przygladalem jak wyglada kontrola dokumentow w Ryanairze to odnioslem wrazenie ze mozna pokazac paszport polsatu a i tak sie poleci. Kiedy indziej z kolei, pani przy bramce uprzejmie mi przypomniala ze zbliza sie termin waznosci dowodu bo odczytala go w czasie kontroli.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 13 Sty 2018 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Byly przypadki, gdzie przez nieuwage przeszlo, ale ja bym nie ryzykowal, nawet jesli w jedna strone sie uda, to co z powrotem, chyba ze mega tanie bilety i mozna sobie na takie straty pozwolic. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 14 Sty 2018 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Pisałam na kilka postów temu - eksperyment z podaniem nieważnego dowodu - sprawdzają daty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 14 Sty 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Żeby próbować z nieważnym dokumentem to przy odprawie online trzeba skłamać z datą ważności. A za to można trafić np. na czarną listę w danych liniach i już więcej nimi nie lecieć. Zaś przy odprawie przy desku na 100% zatrzymają, bo wklepują do systemu datę ważności. Także ryzykować moim zdaniem nie warto. Na gate może się uda, może nie, a co jak się nie uda w drodze powrotnej? Da się tu jeszcze wymyślić metodę polaka cebulaka, która jakby już wpuścili do pierwszego samolotu, pozwoliłaby do kraju wrócić na 100%, ale nawet nie będę pisał, żeby kogoś nie kusiło.


Jedyna dobra rada to jutro polecam pojawić się pod swoim urzędem paszportowym z samego rana ze wszystkimi wymaganymi dokumentami (wypisanymi tutaj), dobrze przygotować uzasadnienie (ściemy o pogrzebach i wyjazdach służbowych bym nie polecał, prędzej brać na przeoczenie w planowaniu i litość) i mieć nadzieję na przychylność urzędników. Jeśli będą przychylni to taki dokument da się dostać właściwie od ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 25 Sty 2018 23:49 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 60
Witam. Ukradli mi dzisiaj dowód osobisty na Teneryfie, Masca miasto. Czy do samolotu wpuszcza mnie tylko z kartą pokładowa? Rozwalili szybę w wypożyczonyM aucie ukradli telefon kasę okulary itd ale najważniejsze że nie mam teraz żadnego dowodu tożsamości A lot mam w sobotę linią Vueling. Byłem na policji zgłosiłem ale mam wrażenie że tutaj mają to gdzieś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 27 Sty 2018 23:54 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 60
Witam. Czy mając zaświadczeńie od policji o skradziony m dowodzie A posiadam ksero paszportu i dowodu to czy wpuszcza mnie na poklad z bagażem podręcznym. Powrót do kraju z Barcelony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 28 Sty 2018 12:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@sewerynr Powinieneś zapytać o to Vueling.Nie każda linia honoruje tego typu zaświadczenie i ksera dokumentów.Może będzie trzeba wyrobić paszport tymczasowy w konsulacie,wszystko zależy od przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 28 Sty 2018 14:00 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Na 99% wpuszczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 28 Sty 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sewerynr napisał(a):
Witam. Ukradli mi dzisiaj dowód osobisty na Teneryfie, Masca miasto. Czy do samolotu wpuszcza mnie tylko z kartą pokładowa? Rozwalili szybę w wypożyczonyM aucie ukradli telefon kasę okulary itd ale najważniejsze że nie mam teraz żadnego dowodu tożsamości A lot mam w sobotę linią Vueling. Byłem na policji zgłosiłem ale mam wrażenie że tutaj mają to gdzieś.


Tutaj byl podobny przypadek:

odmowa-wejscia-na-poklad,1498,108091&hilit=tymczasowy

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Horror na lotnisku
#600 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:41 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 7
Dzień dobry,
W dniu 4.03.2018 zaistniała bulwersująca sytuacja na lotnisku w Krakowie. Wyjazd z moją dziewczyna był planowany już bardzo długo do Glasgow gdzie miałem podjąć najważniejsza decyzję w swoim życiu i się oświadczyć. Na lotnisku zjawiłem się ok 2h(odlot 6:55) przed wylotem i poszliśmy na odprawę. Zostałem pouczony o tym że mam delikatnie uszkodzony dowód osobisty(dołączone zdjęcia) ale że mogę iść dalej i jak Służby Celne uznają że mogę lecieć to polecę. Przeszedłem wszystkie kontrole prawidłowo. Służba Celna powiedziała że dowód jest jak najbardziej aktualny, ponieważ grafika dokumentu nie jest zniszczona widać zdjęcie oraz znaki i dane więc wszystko jest czytelne i żebym po przyjeździe wymienił dowód. Odprawę przeszedłem pomyślnie i znalazłem się na pokładzie samolotu. Po chwili zaczął się dramat poproszono mnie o pokazanie dowodu. Dowód pokazałem Pan który przyszedł po mnie i chciał dowód zobaczyć, przekazał dalej ze dowód posiadam tylko jest lekko uszczerbiony ale jego zdaniem wszystko jest w porządku i mogę lecieć. Po chwili przyszedł ponownie i powiedział, że dostał polecenie zabrania mnie z samolotu i nie mogę lecieć ponieważ jakaś osoba, która nawet nie widziała dokumentu uznała że jest nieważny. Na pokładzie przyszedł Pan, który jest prawnikiem i zaproponował pomoc ponieważ coś usłyszał. Stwierdził , że bezpodstawnie mnie chcą zabrać ponieważ dowód jest jak najbardziej w porządku i nie ma zaburzenia grafiki dokumentu, czyli wszystko było bardzo dobrze czytelne razem ze zdjęciem. Pracownik, który po mnie przyjechał nie raczył przekazać, swojemu przełożonemu żadnej informacji dalej. Ludzie w samolocie zaczęli się dziwić oraz wstawiali się za mną, nie wspomnę o mojej dziewczynie która przeszła horror i była cała zestresowana nie dość zaistniałą sytuacją to jeszcze lotem ponieważ leciała pierwszy raz. Widząc że zaczęło się robić głośno o zaistniałej sytuacji i masowych krzykach "co wy robicie?" postanowiłem opuścić pokład aby uniknąć dalszej awantury. Pan który mnie zabrał z płyty lotniska powiedział że ktoś będzie na mnie czekać, aby to wyjaśnić. Ponownie przeszedłem kontrole celną i zapytali o powód wycofania po czym wielkie zdziwienie 2 celników którzy powiedzieli że dowód osobisty jest jak najbardziej w porządku. Wyszedłem na terminal i czekałem nie było nikogo! po kilkunastu minutach poszedłem do kas gdzie opisałem całą sytuację. Okazało się nikt nic nie wiedział przyszła pani kierownik ponownie opisałem całą sytuację i kolejna osoba była zdziwiona powodem zawrócenia z samolotu! Po czym poszła i kazała poczekać mówiąc, że idzie się dowiedzieć co się stało. Czekałem godzinę po czym poszedłem na informację i poprosiłem o kontakt z kimś kto mi to wyjaśni. Więc i tu przyszła Pani która nie przedstawiając się ani nie mówiąc kim jest powiedziała opryskliwym tonem "Czego Pan chce?" po krótkiej rozmowie nie dała żadnego argumentu dlaczego uznano że mój dowód jest nieaktualny, nie potrafiła nic mi wytłumaczyć ani pomóc. Cały czas rozmawiała ze mną jak by się jej nie chciało i jak by chciała jak najszybciej się mnie pozbyć. Na końcu usłyszałem słowa "jak się nie podoba to może Pan złożyć zażalenie. Po czym się Pani odwróciła i poszła kolejny raz zostawiając mnie z niczym na pastwę losu! Nie uzyskując żadnej konkretnej odpowiedzi!
Dzięki waszym pracownikom mój weekend został zniszczony wraz z poważnymi planami jakie miałem związane z tym wyjazdem. Miał być pierścionek zaręczynowy i wspaniały wyjazd a był horror. Mimo wielokrotnych próśb moich, mojej niedoszłej narzeczonej, prawnika który wielokrotnie mówił, że to jest wbrew prawu, ludzi którzy się wstawiali za mną, osoba, która uznała mój dowód za nieważny nie raczyła przyjść osobiście i go zobaczyć ani porozmawiać ze mną o tej sytuacji! Na pokładzie nawet stewardesy jak i inni pracownicy znajdujący się na pokładzie byli zaskoczeni decyzją tego co się wydarzyło!



Czy Macie jakieś pomysły co dalej?

Załączniki:
Komentarz do pliku: Fragment dokumentu
Bez tytułudddddddddd.jpg
Bez tytułudddddddddd.jpg [ 58.14 KiB | Obejrzany 2737 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group