Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 07 Lis 2017 10:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
A w takim wypadku jest niewazny totalnie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#522 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:02 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
No to klops :/
Wole nie ryzykować. Jak się nie uda paszportu wyrobić to do jakiego czasu przed odlotem można zmienić nazwisko na bilecie w Wizz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Nawet 3godziny do lotu ale to dość kosztowne ,ok.400 zł RT i w przypadku np.posiadacza WDC jest to niemożliwe jeśli kupiłeś ze zniżką.Jak nie załatwisz na szybko paszportu to ostatecznie kto nie ryzykuje ten się nie dowie jak to jest.Na dobrą sprawę takie pęknięcie może nawet zdarzyć się na lotnisku przy wyciąganiu dokumentu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 07 Lis 2017 12:17 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Doczytaj jak jest ze złożeniem wniosku o nowy dowód, czy czasem stary nie traci aktualności, nie zabierają a w zamian dostajesz zaświadczenie, które dowodem tożsamości nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 07 Lis 2017 12:27 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Wniosek można złożyć przez internet (wymagane zdjęcie + profil zaufany np przez któryś bank) - wtedy na pewno nie zabierają/niszczą starego.
Ja ostatnio czekałam tylko tydzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 07 Lis 2017 13:30 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
Wniosku o dowód narazie nie składam, spróbuje powalczyć o paszport. Dowód wydaje mi się na 100% nie da się przyspieszyć, nawet jak mam profil i zdjęcie cyfrowe. To jest trochę bezsensu z tym traceniem ważności w momencie złożenia wniosku. Powinno być, w momencie odbioru.
A z tym, że może się złamać na lotnisku to racja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 07 Lis 2017 13:38 

DaDa napisał(a):
Doczytaj jak jest ze złożeniem wniosku o nowy dowód, czy czasem stary nie traci aktualności, nie zabierają a w zamian dostajesz zaświadczenie, które dowodem tożsamości nie jest.


Bo to wyżej cytowane ma się nijak do stanu faktycznego: składamy wniosek o nowy, a stary o ILE JEST WAŻNY NADAL używamy ( w momencie odbioru otrzymujemy nowy, w starym urzędnik robi dziurkaczem otwory lub odcina nożyczkami róg tym samym unieważniając go i możemy go sobie zostawić na pamiątkę).
W wersji jak w cytowanym tekście "dostajesz zaświadczenie" jest, gdy zgłosimy w urzędzie utratę dokumentu np. zgubienie dowodu osobistego i o wydanie zaświadczenia ładnie poprosimy

Osobna kwestia to pęknięcie dowodu osobistego: wszystko zależy od osoby, która go sprawdza czy zgodzi się na podróż czy nie
Góra
 PM off  
      
#528 PostWysłany: 07 Lis 2017 14:08 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Anonymous napisał(a):
W wersji jak w cytowanym tekście "dostajesz zaświadczenie" jest, gdy zgłosimy w urzędzie utratę dokumentu np. zgubienie dowodu osobistego i o wydanie zaświadczenia ładnie poprosimy


Trochę mijasz się z prawdą. Składałem wniosek o wymianę osobiście i urzędnik zatrzymał stary dowód, a wydał mi zaświadczenie. Ten stary unieważniony poprzez odcięcie na rogu, odebrałem razem z nowym dowodem.
Być może zależy to od woli urzędnika ale tak to u mnie wyglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 07 Lis 2017 14:18 

Póki nie otrzymasz nowego NIE MA PRAWA odebrać POSIADANEGO dowodu osobistego (chyba, że wcześniej został ten dokument unieważniony czy jest już nieważny)

Ps. tez ostatnio wyrabiałem nowy
Góra
 PM off  
      
#530 PostWysłany: 07 Lis 2017 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
A prawo jazdy zamiast dowodu osobistego nie wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 07 Lis 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie wystarczy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 07 Lis 2017 15:09 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
Gdyby wystarczyło to było super ale niestety nie...to nie dowód potwierdzający tożsamość tylko potwierdzający uprawnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 07 Lis 2017 15:13 

klonowiec napisał(a):
A prawo jazdy zamiast dowodu osobistego nie wystarczy?

Wystarczy na loty po Polsce np. FR Wrocław - Gdańsk co zresztą jest podane na ich stronie
Góra
 PM off  
      
#534 PostWysłany: 07 Lis 2017 15:36 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Loty krajowe rządzą się własnymi prawami - rolą dokumentu nie jest wówczas stwierdzenie o prawie do przekroczenia granicy tylko służy on identyfikacji. Z tego względu w niektórych krajach dopuszczone są prawa jazdy lub inne dokumenty.

Ryanair ma u siebie przejrzystą tabelkę: https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions/termsandconditionsar_368204930
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 07 Lis 2017 15:52 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Anonymous napisał(a):
Póki nie otrzymasz nowego NIE MA PRAWA odebrać POSIADANEGO dowodu osobistego (chyba, że wcześniej został ten dokument unieważniony czy jest już nieważny)

Ps. tez ostatnio wyrabiałem nowy


Nie pamiętam dokładnie ale chyba stracił ważność.
Idąc jednak za tym co wyżej napisałeś, uszkodzony czyli nieważny dowód prawdopodobnie zostanie zatrzymany, a do czasu odebrania nowego otrzymasz zaświadczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 07 Lis 2017 16:07 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
-- 07 Lis 2017 16:06 --

W świetle przepisów ustawy uszkodzony dowód nie jest równoznaczny z nieważnym dowodem z tego co widzę w ustawie o dowodach osobistych z dnia 6 sierpnia 2010 r .z późniejszymi zmianami

Cytuj:
Wymiana i unieważnianie dowodu osobistego
Art. 46. 1. Wydanie nowego dowodu osobistego następuje w przypadku:
(...)
4) utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub
uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza;

w zw. z

Art. 50. 1. W okresie ważności dowód osobisty unieważnia się w przypadkach,
o których mowa w art. 46 ust. 1 pkt 2–5,


-- 07 Lis 2017 16:07 --

Moje uszkodzenie ani nie utrudnia ani tym bardziej nie uniemożliwia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 07 Lis 2017 16:24 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Zauważ, że w przypadku wymiany dowodu, w starym odcinają tylko narożnik i dokument uznawany jest za nieważny :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 07 Lis 2017 16:35 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
Racja, z tym że to w sytuacji wymiany czyli kiedy w ewidencji widnieje, że posiadamy drugi dokument tożsamości tego samego rodzaju lecz o innym numerze seryjnym, a jak wiadomo nie można legitymować się równocześnie dwoma dowodami osobistymi. Dodatkowo jest to zwyczajowo przyjęty sposób unieważniania dowodu osobistego. Raczej nie przypadkowe złamanie, pęknięcie.


Ostatnio edytowany przez heikki, 07 Lis 2017 23:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 07 Lis 2017 16:40 

Wolny napisał(a):
Prywatny biznes różnie traktuje uszkodzone dowody. Raz, jak pracowałem w sklepie, facet dostał kredyt na TV na pęknięty dowód :D
Sam miałem pęknięcie przez jakieś 3 lata i za każdym razem mówiłem, że "stało się to chwilkę temu" + ładne oczy i na lotnisku zawsze słyszałem "następnym razem Pana nie przepuszczę". Skończyło się jak poszedłem do Urzędu Miasta i urzędniczka mu obcięła róg i unieważniła.
Natomiast co do szybkiego wyrobienia dokumentu to paszport można wyrobić nawet w 5 dni. Można napisać podanie do naczelnika.


Po wpisaniu z prawej strony w przeszukaj temat słowa "Pęknięcie"

Tyle, wyraźnie wyczuwa się w twoim tekście pisanym zaostrzenie stanowiska, że muszą (zapewne nie tędy droga, ale spróbuj "na ostro" czy też wojna totalna, ja wolę wersję cytowaną :D )
Góra
 PM off  
      
#540 PostWysłany: 07 Lis 2017 16:46 

@heikki Ty powołujesz się na "Ustawę o dowodach osobistych z dnia 6 sierpnia 2010 r .z późniejszymi zmianami" - ta ustawa obowiązuje tylko na terytorium Polski. Jeśli Ty zostaniesz w Polsce "wylegitymowany", to z powodu nieznacznie uszkodzonego dokumentu raczej nie będą Tobie robić problemów.

Jednak Ty mówisz o podróży zagranicznej. Tam nie muszą w taki sam sposób podchodzić do "nieznacznie" uszkodzonego dokumentu tożsamości. Ze względu na to, że Polska i Włochy są w Strefie Schengen, mało możliwe jest to, aby kontrolowali Tobie dokumenty po przylocie (aczkolwiek czasem wyrywkowe kontrole dokumentów zdarzają się). Jeśli pech trafi, że Ty akurat trafisz na jakąś kontrolę dokumentów i stwierdzą, że Twój uszkodzony dowód w świetle włoskiego prawa jest nieważny, to możesz mieć spore problemy.

Równie dobrze możesz mieć "pecha" i zostać poddany jakiejś rutynowej kontroli podczas pobytu we Włoszech (na żądanie upoważnionych osób masz obowiązek się wylegitymować ważnym dokumentem tożsamości, nawet bez podania przyczyny).

No i najważniejsze, nikt Tobie nie zagwarantuje, że nie będziesz miał problemów podczas powrotu z Włoch do Polski. Teoretycznie na lotnisku we Włoszech mogą zakwestionować Twój dokument tożsamości.

P.S Tylko informacyjnie - We Włoszech za brak przy sobie ważnego dokumentu tożsamości kara wynosi ... 400 Euro.. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy od miejsca zamieszkania oddalamy się nie wiecej niż 2 km.
Góra
 PM off
heikki uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group