Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:34 

@becek chce zrobić bekę.
A na marginesie, to Tobie @gorny77 też literka uciekła.
Góra
 PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#462 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:37 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
Ja tez zmieniałem adres zameldowania w tym roku, byłem wyrobić nowe prawo jazdy (bo niestety trzeba), poszedłem wymienić też dowód przy okazji i dostałem info że nie muszę wymieniać (bo w nowych i tak nie ma adresu). Jako że sam dowód i tak kończy w przyszłym roku ważność to wtedy odpuściłem i leciałem już na tym dowodzie parę razy między innymi akurat na kanary i nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:42 

Anonymous napisał(a):
@becek chce zrobić bekę.
A na marginesie, to Tobie @gorny77 też literka uciekła.


taaaakkkkkk, która??? chyba tylko kropka

Ale i tak nie rozumiecie panowie istoty forum i sensu pisania postów z KONSTRUKTYWNĄ" treścią bez zaśmiecania tematu
Góra
 PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#464 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bojka89 napisał(a):
Witam.
Za 2 tygodnie mam zarezerwowany wylot na Wyspy Kanaryjskie, a doczytalem dzisiaj, ze jesli nie wymienilem dowodu po zmianie adresu zameldowania to traci on waznosc po uplywie 3 miesiecy. Adres zmienialem na poczatku roku, wiec minelo juz wiecej czasu. Dowodu nie wyrabialem nowego bo nawet o tym nie wiedzialem, wyszedlem z zalozenia ze skoro na nowych nie ma adresow to nie musze wymieniac.
Nie wiem czy zdaza mi wyrobic nowy dowod do czasu wylotu. Dobrze rozumiem ze na tym dowodzie mnie nie puszcza?


Kolega @Becek ma racje. ;)
Prawdopodobienstwo, ze wpuszcza lezy w 97,99 %, adres nie jest juz wazny w dowodach, jedynym problemem moze byc, ze dowod jest niewazny.
Dobrze jest miec paszporty na takie ewentualnosci.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#465 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:46 

BZDURY, prawdopodobieństwo w tym wypadku wpuszczenia/wypuszczenia z kraju w tym wypadku UE to 1000 procent!!!!!!!!!!!!!!!
Góra
 PM off  
      
#466 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@gorny77 nie szerz ciemnoty i proponuje zapoznac sie z obowiazujacymi przepisami MSZ! ;)

Kod:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że dokumentem uprawniającym obywatela polskiego, w tym również osobę małoletnią – do przekraczania granicy oraz pobytu za granicą, jest ważny dokument paszportowy (paszport, paszport tymczasowy), a także – w niektórych przypadkach – ważny dowód osobisty.
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... informacja
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:54 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
potwierdzam, ze dowod osobisty traci waznosc po przemeldowaniu, nie moglem wyrobic nowego paszportu przez to w zeszlym roku i zamiast RPA bylaby wtopa, bo najpierw trzeba bylo zmienic dowod, a potem dopiero paszport. na szczescie zdazyli.

nie bedzie problemu z wejsciem do samolotu, ale nie wiem co na granicy jak zrobia kontrole i przeciagna dowod w skanerze, i jakie tego beda konsekwencje.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#468 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:55 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 11
Na moja logikę nie jest istotny tutaj adres tylko sam fakt ważności dowodu. A z tego co wyczytałem może byc on unieważniony już 3 miesiące po zmianie meldunku. Musze przejść się do urzędu i sprawdzić po prostu chyba czy jest ważny. Może ma ktoś profil zaufany na epuap i mógłby mi to sprawdzić? Byłbym wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bojka89 napisał(a):
Na moja logikę nie jest istotny tutaj adres tylko sam fakt ważności dowodu.


Dokladnie, pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 19 Sie 2017 13:58 

Dokładnie, jego DOWÓD jest ważny, a cytuje na podstawie treści postu wyżej @goryczka już NIEWAŻNY czy wycofany przepis

TYLE, czy aż tyle
Góra
 PM off  
      
#471 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:04 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 11
Czy jest ważny czy nie - tego właśnie nie mogę stwierdzić. Chyba nie są unieważniane z automatu, ale mogą być unieważnione po 3 miesiącach od zmiany adresu zameldowania. Muszę to sprawdzić. A swoją drogą - mi też babka w urzędzie podczas zmiany meldunku mówiła, że dowodu zmieniać nie muszę. Dodam, że termin ważności mam do 2023.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dokladnie, nalezy wyjasnic, czy Art 40 obowiazuje w tym wypadku:
Kod:
Art. 40.
1. Posiadacz dowodu osobistego ma obowiązek wymienić ten dokument w razie:
1) zmiany danych, które zamieszcza się w dowodzie osobistym;
2) uszkodzenia dowodu osobistego lub zaistnienia innej okoliczności utrudniającej ustalenie tożsamości osoby;

Moj dowod tez ma niewazny adres i sie nim poslugiwalem bez problemow, ale jak kilka lat temu mama pytala w urzedzie, to powiedzieli, ze jest niewazny i musze wymienic. ;)
Wiem na pewno, ze mama swoj dowod wymieniala po zmianie adresu.
Moze teraz sie zmienilo?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:10 

bojka89 napisał(a):
Na moja logikę nie jest istotny tutaj adres tylko sam fakt ważności dowodu. A z tego co wyczytałem może byc on unieważniony już 3 miesiące po zmianie meldunku. Musze przejść się do urzędu i sprawdzić po prostu chyba czy jest ważny. Może ma ktoś profil zaufany na epuap i mógłby mi to sprawdzić? Byłbym wdzięczny.



Wskazówka: czytaj ISTOTNE informacje np. o atrakcjach na danej wyspie Kanar, a nie nieistotne treści, które nie pomagają, a mieszają ci i innym w głowie

Nawet jeśli to i tak nie podlega TO czyli MELDUNEK kontroli i tym samym nie można na tej podstawie sprawdzić nieważności tego dokumentu w tym wypadku dokumentu podróży

ISTOTNE dane to WYŁĄCZNIE IMIĘ I NAZWISKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Góra
 PM off  
      
#474 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:16 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 11
Anonymous napisał(a):
Wskazówka: czytaj ISTOTNE informacje np. o atrakcjach na danej wyspie Kanar, a nie nieistotne treści, które nie pomagają, a mieszają ci i innym w głowie

Nawet jeśli to i tak nie podlega TO czyli MELDUNEK kontroli i tym samym nie można na tej podstawie sprawdzić nieważności tego dokumentu w tym wypadku dokumentu podróży


Ja rozumiem, że meldunek nie podlega kontroli, ale sam DOKUMENT podlega i jeśli wrzucą na skaner dowód i wyskoczy, że DOKUMENT jest nieważny - wtedy chyba nie dopytują z jakiego powodu, tylko po prostu uznają za nieważny. Tak mi się wydaję.

O jakich nieistotnych treściach mieszających w głowie piszesz, a jakie uważasz za istotne na takiej wycieczce? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
kolega @gorny77 ma racje
poczytałem i już z powodu zmiany adresu nie trzeba zmieniać DO
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:22 

bojka89 napisał(a):
skaner dowód i wyskoczy, że DOKUMENT jest nieważny



:lol: :lol: :lol: :lol:

Jeśli już to tylko i wyłącznie paluszkiem wklepią do systemu imię i nazwisko, w Polsce może Pesel

Tak to jest jak laicy zabierają głos czy za pewnik piszą o czymś co jak się okazuje jest ich... przypuszczeniem
Góra
 PM off  
      
#477 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:26 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 11
@gorny77 Napisałem, że "tak mi się wydaję" przecież. Nawet jeśli wklepią paluszkiem to zakładam, że mogą taką informację dostać jeśli dokument jest nieważny. To dziwne, że pytam i zakładam ewentualną niekorzystną opcje, zamiast iść w ciemno i zdziwić się w dniu wylotu? ;)

Chłopak kilka postów wcześniej napisał, że unieważnili mu dowód po przemeldowaniu się, takie też info znalazłem w sieci, więc tak musiało być stąd moje wątpliwości.

@becek Od kiedy tak jest? Bo nie znalazlem takich informacji. A chcialbym zeby to byla prawda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
od 01.03.2015
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kod:
Zgodnie z polskim prawem, dane, które znajdują się w dowodzie osobistym, muszą być aktualne. Jeżeli ulegają zmianie, należy wymienić dokument tak, by potwierdzał stan faktyczny. Przed zmianą przepisów, czyli przed 1 marca 2015 r. wszystkie dowody osobiste zawierały informacje na temat adresu zameldowania i w przypadku, gdy on się zmieniał, należało wymienić dokument w terminie ściśle określonym przez przepisy.


De facto, mama ma wystawiony dowod, gdzie nie ma daty waznosci i miala nie raz problemy na granicach, poza PL. ;)
Zaleta tego dowodu jest, ze nie potrzeba wymieniac. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 19 Sie 2017 14:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:40 

Rejestracja: 19 Sie 2017
Posty: 11
-- 19 Sie 2017 14:35 --

Faktycznie znalazlem rowniez:
"Uwaga: Wszystkie dowody osobiste wydane dotychczas w oparciu o poprzednio obowiązujące przepisy ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 roku o ewidencji ludności i dowodach osobistych, zachowują ważność do czasu upływu terminów w nich zawartych lub do momentu zmiany danych zawartych w dowodzie. Zmiana danych nie dotyczy jednak zmiany adresu zameldowania. Nadal w obrocie prawnym pozostaną dowody osobiste wydane bez oznaczenia terminu ich ważności (tzw. bezterminowe). Nie ma obowiązku wymiany tych dokumentów."
z mswia.gov.pl
Więc mogę być spokojny, bo adres zmieniałem na początku tego roku. Dzięki za pomoc

-- 19 Sie 2017 14:40 --

@gorny77 Napisz jeszcze co miałeś na myśli z tymi atrakcjami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group