Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 24 Sie 2016 19:26 

Wjedzie, ale musi wrócić przed uplywem tych 3-tygodni (jak trafi na służbistę, a termin powrotu po terminie ważności dokumentu podróży to nie wyleci)
Góra
 PM off
anka_ww uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#382 PostWysłany: 25 Sie 2016 08:25 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Dziękuję, wydrukuję i oprawię w ramkę dając w prezencie niedowiarkowi (znajomemu)

Powrót na ważnym dowodzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 25 Sie 2016 08:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6250
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Anonymous napisał(a):
Wjedzie, ale musi wrócić przed uplywem tych 3-tygodni (jak trafi na służbistę, a termin powrotu po terminie ważności dokumentu podróży to nie wyleci)

Kazdy obywatel PL ma prawo wrocic do PL na niewaznym dokumencie ( takim który wedlug prawa zezwolil na wjazd do obcego kraju)bezposrednim rejsem. Mowie tu glownie o Europie.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 25 Sie 2016 09:52 

A były tu podawane przykłady, że zapis w paszporcie swoje, a jak trafi na upierdliwego pracownika na lotnisku to na pokład np. Ryanair nie wejdzie (wpuszcza LOT, inni różnie)
Góra
 PM off  
      
#385 PostWysłany: 25 Sie 2016 10:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6250
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Tu nie chodzi o upierdliwość tylko o kieunek. UK wydało zakaz wpuszczania na uszkodzonych dokumentach, nawet minimalnie pekniety dokument do UK nie powinien byc pasazer wpuszczony na poklad. Jesli chodzi o inne rejsy to roznie, ale miejcie to na uwadze i za ierajcie paszport
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 29 Sie 2016 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35019,20564564,15-osob-nie-wylecialo-na-urlop-z-pyrzowic-wszystko-przez-dokumenty.html#BoxLokKatImg
ku pokrzepieniu serc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#387 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:45 

W lipcu w ruchu całkowitym obsłużono rekordowe 435 183 podróżnych
435183x2=870366 pasażerów w wakacje

15 osób : 870366 łącznie pasażerów, czyli nie leci 1 na 60 tysięcy pasażerów

To jest tekst ku POKRZEPIENIU SERC, sam dokument podróży trzeba mieć, osobna sprawa jakie ma się szczęście (jak bym nie poleciał z nieważnym dokumentem to zaraz poszedłbym kupić zakład w totka)

Ten tekst raczej źle świadczy o służbach na lotnisku, takich osób na pewno było więcej
Góra
 PM off  
      
#388 PostWysłany: 15 Wrz 2016 19:49 

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 1
Brak dowodu
Witam, skradziono mi dowod. Mieszkam teraz tymczasowo na terenie UK. 22.09 lece do Polski na paszporcie tymczasowym (wazny 3 dni) . Ale mam klopot z powrotem 28.09. Z tego co wiem wyrabianie dowodu trwa okolo 30 dni. Czy jest jakas mozliwosc wyrobienia w Polsce paszportu tymczasowego, dowodu tymczasowego, lub jakis papierow abym mogl wrocic w tym terminie.
Klopot jest jeszcze taki ze kolejny lot do Polski mam 7.10 i powrot do UK 9.10.
Ktos widzi jakas opcje rozwiazania?
Myslalem rowniez o tym aby wrocic dopiero 9.10 i zrezygnowac z tych lotow. Tylko kolejne pytanie czy zdaze wyrobic w takim czasie dowod? Ta opcja wiaze sie tez z tym ze bede musial rzucic obecna prace, z ktorej jestem mega zadowolony.
Zadzwonic do urzedu odpowiedzialnego za wyrabianie dowodu tez nie moge z Anglii.
Prosze o szybka pomoc.
Dzieki


Ostatnio edytowany przez krasnal, 15 Wrz 2016 20:01, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 01 Lis 2016 10:55 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 2
Witam wszystkich.Kupiliśmy bilety lotnicze do Izraela ale okazało się że paszport jest ważny jeszcze przez ok 3 miesiące a nie jak jest to wymagane minimum 6 miesięcy. Przepisy stanowią "Osoba, której odmówiono wjazdu do Izraela, jest odsyłana do kraju, z którego przybyła, tymi samymi liniami lotniczymi. Jeśli ma bilet powrotny – wraca na własny koszt, jeśli ma bilet tylko w jedną stronę – na koszt przewoźnika. Zdarza się, że z przyczyn organizacyjnych nie jest możliwy powrót do kraju w dniu przylotu, w związku z czym osoby takie są przez izraelskie władze imigracyjne umieszczane w centrum deportacyjnym na lotnisku na czas niezbędny do zorganizowania ich powrotu do kraju. "Chcemy mimo wszystko spróbować polecieć (złożyliśmy wniosek o nowy dowód ale nie wiemy czy zdążymy go dostać).- Jakie są koszty gdyby nas nie wpuścili ? Czy jeśli mamy bilet powrotny to wracamy w jego cenie czy musimy zapłacić aktualną cenę biletu powrotnego ?- Zakładam że w Polsce nikt nas nie cofnie ? Problem pojawi się dopiero w Izraelu ?- Miał ktoś podobne doświadczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 01 Lis 2016 11:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie zostaniecie wpuszczeniu juz na lotnisku w Warszawie, a gdyby pracownik nie dopatrzył, to wracacie tym samym samolotem, bez obowiązku dopłaty za bilet na lotnisku w Tel Awiwie.
Jeśli samolot zdarzylby odlecieć bez was, to najbliższym lotem, tych samych linii polecicie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 01 Lis 2016 11:06 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wyłapią to juz w Warszawie. Jest podwójna kontrola bezpieczeństwa związana z lotami do Izraela. Tam nawet mysz sie nie prześlizgnie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez gruby_inversia, 01 Lis 2016 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 01 Lis 2016 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Jeśli nie lecą EL AL, to kontrola jest normalna, chyba że coś się zmieniło. Ja miałem tę nieprzyjemność lecieć ponad rok temu. Doczepią się, dopiero na Ben Gurionie. Tam na 150% ich nie wpuszczą.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !


Ostatnio edytowany przez pawelos, 01 Lis 2016 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#393 PostWysłany: 01 Lis 2016 11:18 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja ostatnio na jakimś lotnisku widziałem taka dodatkowa kontrole bezpieczeństwa, tłumaczono mi wtedy ze oni juz teraz tak wszędzie. Jak kilka lat temu leciałem do Izreala tez była dodatkowa czesc dotycząca bezpieczeństwa ale to było dawno i z Berlina.
Tak czy owak serio nie ma szans.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 01 Lis 2016 11:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@maro25 Nie róbcie sobie problemów, raczej stańcie na uszach aby mieć właściwe dokumenty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 01 Lis 2016 11:51 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 2
OK, Wielkie dzięki. Czyli pozostaje walczyć o paszport na czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 01 Lis 2016 12:23 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Jeśli macie bilety powrotne na dzień przed upływem 6 miesięcy od daty wjazdu do Izraela to żadnych problemów nie będzie. Zresztą paszport RP jest ważny 10 lat i nawet władze tak potężnego kraju, jak Izrael nie mogą tej ważności skracać do 9,5 roku.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Lis 2016 17:56, edytowano w sumie 1 raz
Przekreślono - informacja błędna/myląca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 01 Lis 2016 12:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌snooka‌ Nie ma jeśli bo wyraźnie napisano,że paszport ważny jeszcze ok. 3 miesiące więc nie ma szans na powodzenie tej podróży i nie ma co gdybać .
Góra
 Profil Relacje PM off
maro25 uważa post za pomocny.
 
      
#398 PostWysłany: 01 Lis 2016 12:48 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
snooka napisał(a):
Jeśli macie bilety powrotne na dzień przed upływem 6 miesięcy od daty wjazdu do Izraela to żadnych problemów nie będzie. Zresztą paszport RP jest ważny 10 lat i nawet władze tak potężnego kraju, jak Izrael nie mogą tej ważności skracać do 9,5 roku.

Nie pisz głupot, jak nie masz pojęcia o czym piszesz, bo ktoś inny straci kasę przez Twoje "mądrości"!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
maro25 uważa post za pomocny.
 
      
#399 PostWysłany: 05 Lis 2016 10:32 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No to padło i na mnie. W Krk zgubiłem dowód osobisty :/ mam jutro krajówkę FR Krk-Gdn. Da rade na prawojazdach/legitymacji czy lepiej odpuścić?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 05 Lis 2016 10:36 

Na locie wewnątrz Pl FR zero problemu dorosły prawo jazdy, nieletni legitymacja szkolna zresztą jest to na ich stronie

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... mi-ryanair


Ostatnio edytowany przez Anonymous 05 Lis 2016 10:43, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group